Regulatory pokojowe firmy TECH Sterowniki – prezentacja najpopularniejszych modeli

Nasze produkty   |   Regulatory pokojowe   |   26.06.2020

Jeszcze do niedawna na rynku dostępne były wyłącznie proste regulatory pokojowe wyposażone w pokrętła. Dziś są to urządzenia, które realizują bardzo wiele różnych funkcji, mają duże i czytelne wyświetlacze, a programowanie i wybór funkcji jest intuicyjny. Dzięki temu sterowniki pokojowe nie tylko zapewniają komfortową temperaturę w pomieszczeniach, ale także stają się elementami dobrze wpisującym się w wystrój wnętrz nowoczesnych budynków. Firma TECH Sterowniki w swojej ofercie posiada wiele modeli regulatorów pokojowych, które różnią się funkcjonalnością, designem i ceną. Najpopularniejsze z nich prezentujemy poniżej.

Regulatory pokojowe TECH Sterowniki

Krótka charakterystyka sterowników

Dzięki regulatorom pokojowym możemy zarządzać urządzeniem grzewczym bezpośrednio tam, gdzie są one zamontowane. Dopasowując pracę kotła do warunków, jakie panują w pomieszczeniu, regulator pozwala utrzymać optymalną temperaturę i jednocześnie zapewnić spore oszczędności, minimalizując straty energii.

W naszej ofercie posiadamy zarówno regulatory programowane, które pracują w dwóch przedziałach czasowych: (dzień/noc), jak i bardziej rozbudowane pozwalające zaprogramować temperaturę na każdą godzinę w ciągu doby i każdy dzień tygodnia.

Oferujemy następujące rodzaje regulatorów pokojowych:

  • dwustanowe,
  • dwustanowe podtynkowe,
  • z komunikacją RS,
  • dedykowane do kotłów gazowych.

Regulatory dwustanowe

Regulatory dwustanowe

W tej grupie regulatorów pokojowych znajdują się urządzenia z komunikacją tradycyjną. Poszczególne modele różnią się designem oraz zakresem funkcjonalności.

Regulatory ST-290 i ST-292

ST-290 to pierwszy regulator pokojowy dwustanowy, który został wprowadzony do sprzedaży. Sterownik jest bardzo prosty w obsłudze, umożliwia ustawienie z poziomu menu takich parametrów jak dzień tygodnia, godzina, temperatura. ST-290 działa w dwóch przedziałach temperaturowych: temperaturze wyższej (często określanej jako dzienna) oraz niższej (nazywanej często nocną).

Po ustawieniu wartości tych temperatur oraz czasu pracy, przez całą dobę sterownik pokojowy pracuje naprzemiennie we wskazanych przedziałach.

ST-290 to regulator, który może pracować także w trybie tygodniowym. W tym wypadku możemy ustalić, w jakich godzinach regulator będzie pracował przy ustawieniach dla wyższej temperatury, a w jakich dla niższej. W przypadku tego trybu dla każdego dnia tygodnia mogą to być inne konfiguracje.

Funkcjonalnie identycznym rozwiązaniem jest regulator temperatury TECH ST-292, kolejny produkt, który pojawił się na rynku po ST-290. Sterownik został mocno odświeżony. W tym modelu panel przedni został wykonany ze szkła. Dodatkowo obsługa urządzenia jest znacznie przyjemniejsza dzięki zastosowanym przyciskom dotykowym.

Zarówno ST-290, jak i ST-292 dostępne są w dwóch wersjach: z komunikacją bezprzewodową (ST-290 v2, ST-292 v2) oraz przewodową (ST-290 v3, ST-292 v3). W wersjach bezprzewodowych dodatkowo istnieje możliwość połączenia regulatora z zewnętrznym czujnikiem pogodowym. Regulator w konfiguracji z czujnikiem zewnętrznym będzie w prawym górnym rogu wyświetlał informację o temperaturze panującej na zewnątrz. Histereza załączenia styku w tym regulatorze wynosi 0,2 – 4,0°C.

Zarówno regulator temperatury TECH ST-290 v3, jak i ST-292 v3 mają nowe funkcje:

  • Optimum Start – umożliwia sterownikowi „samodzielną naukę” naszego komfortu cieplnego. Regulator sam dobiera czas, kiedy należy załączyć kocioł, by dogrzać pomieszczenie do określonej temperatury w wyznaczonym czasie.
  • Grzanie/chłodzenie – pozwala na sterowanie zarówno urządzeniami służącymi do grzania, jak i do chłodzenia.

Dodatkowo TECH sterownik pokojowy szklany ST-292 jest produkowany z łączką do czujnika temperatury podłogowej. Po podłączeniu czujnika temperatury podłogowej regulator pokojowy sam będzie zarządzał temperaturą w pomieszczeniu, uwzględniając temperaturę podłogi. Dla takiego czujnika należy jedynie określić minimum i maksimum temperatury pracy. Dzięki temu podłoga nie ulegnie wychłodzeniu w słoneczne dni, ani też nadmiernie się nie przegrzeje.

Porównanie najważniejszych funkcji i właściwości regulatorów ST-292 oraz ST-295

ST-294

Dla osób, którym zależy na niższej cenie urządzenia, dostępny jest regulator pokojowy ST-294. To sterownik, który umożliwia ręczne ustawienie temperatury w pomieszczeniu za pomocą przycisków „+” i „-”. Regulator występuje w wersji bateryjnej przewodowej (ST-294 v1) i bateryjnej bezprzewodowej z zasilaczem (modułem wykonawczym) – ST-294 v2, w kolorze białym i czarnym. Sterowanie temperaturą odbywa się z dokładnością do 0,1°C. Histereza załączania styku w tym regulatorze wynosi 0,2 – 8,0°C.

ST-283 i ST-283 C WiFi

To sterowniki pokojowe funkcjonalne z dotykowym, kolorowym wyświetlaczem. Podobnie jak w przypadku pozostałych rozwiązań regulatory tego typu pracują na dwóch wartościach temperaturowych, mamy jednak możliwość operowania większą liczbą trybów.

Regulator pokojowy ST-283 to urządzenia szklane. Sterownik posiada komunikację przewodową. Do jego montażu potrzebny jest przewód dwużyłowy, przez który jednocześnie odbywa się komunikacja i zasilanie regulatora przy pomocy zasilacza, który w tym wypadku może być zamontowany tuż przy urządzeniu grzewczym.

Regulator pokojowy, ze wszystkimi wyżej wymienionymi funkcjami dostępny jest również z komunikacją bezprzewodową. Mowa tutaj o modelu ST-283 C WiFi. Regulator montowany jest podtynkowo do puszki elektrycznej (Ø 60 mm). Aby urządzenie działało sprawnie, do regulatora należy doprowadzić jedynie prąd o napięciu 230 V.

Regulator ma łączność WiFi, dlatego też możliwa jest jego obsługa zdalna z poziomu aplikacji eModul.

Ciekawą opcją dodatkową jest zmiana klasycznego wyglądu wyświetlania na sterowniku poprzez ustawienie tzw. cyfrowej ramki.

Korzystając z dedykowanego programu ze strony, istnieje możliwość wgrania do 15 zdjęć na pendriva, a następnie przeniesie ich do regulatora. W ten sposób zamiast tradycyjnego widoku na wyświetlaczu możemy oglądać pokaz zdjęć.

Funkcje regulatorów pokojowych ST-283 i ST-283 C WIFI

ST-295

Model regulatora dostępny w dwóch wariantach do wyboru, przewodowym (ST-295 v3) oraz bezprzewodowym (ST-295 v2). Umożliwia zarządzanie temperaturą z dokładnością do 0,1°C. Dodatkowo do urządzenia można podłączyć czujnik podłogowy i dzięki temu sterować temperaturą na podstawie aktualnej temperatury podłogi. Urządzenie może pracować w trybie dzień/noc lub w trybie ręcznym, gdzie indywidualnych ustawień należy dokonywać bezpośrednio z poziomu ekranu głównego, korzystając z przycisków „+” oraz „–”. Urządzenie wyróżnia się minimalistycznym designem. Duży, czytelny wyświetlacz z chwilowym podświetleniem umożliwia szybkie odczytanie parametrów pracy. Pracujące w danej strefie urządzenie ułatwia szybki podgląd aktualnej temperatury powietrza, godziny oraz trybu pracy.

Wersja bezprzewodowa tego urządzenia jest dostarczana do klienta wraz z modułem wykonawczym MW-1.

WiFi 8S mini

To niewielki, estetyczny regulator nadrzędny przeznaczony do zarządzania siłownikami elektrycznymi, które są montowane na grzejnikach.

Korzystając z urządzenia, można zarządzać nawet 8 różnymi strefami grzewczymi. Moduł przeznaczony jest do montażu w puszcze elektrycznej Ø 60 mm. Urządzenie można także obsługiwać poprzez aplikację emodul.eu. Przyciski nawigacyjne na urządzeniu ułatwiają płynne przechodzenie między poszczególnymi ustawieniami.

Regulatory pokojowe dwustanowe podtynkowe

Regulatory pokojowe dwustanowe podtynkowe

To sterowniki pokojowe, których podstawowym ustawieniem jest tryb dzień/noc, a zadaniem użytkownika jest wskazanie granicy czasowej między trybem dziennym a nocnym. Istnieje także możliwość zaprogramowania temperatury na 7 dni z góry dzięki programowi tygodniowemu. Z kolei program ręczny to rozwiązanie, które umożliwia ręczny zapis konkretnych parametrów pracy. Wszystkie modele są przeznaczone do montażu podtynkowego w puszce Ø 60 mm, na co wskazuje ich nazwa.

W tej grupie dostępne są regulatory ST-293 oraz ST-297.

ST-293

Urządzenie występuje w dwóch wariantach, przewodowym – ST-293 v3 oraz bezprzewodowym ST-293 v2. Jest to sterownik pracujący z dokładnością do 0,1°C, który może współpracować zarówno z urządzeniami grzewczymi, jak i chłodzącymi. Przeznaczony jest do sterowania w systemach ogrzewania podłogowego. Możliwe ustawienia pracy to tryby: dzień/noc, ręczny oraz tygodniowy, a także zaawansowanymi funkcjami sterowania temperaturą, czyli: funkcja Optimum Start, funkcja grzanie/chłodzenie, sterowanie z uwzględnieniem temperatury podłogi. Dostępne są modele zasilane prądem 230 V lub bateryjnie. Modele bezprzewodowe mają w wyposażeniu zasilacz z odbiornikiem sygnału. Urządzenie jest niewielkich rozmiarów, ma szklany panel przedni o grubości zaledwie 3 mm i duży, czytelny wyświetlacz. Dotykowe przyciski ułatwiają przechodzenie pomiędzy konkretnymi ustawieniami.

ST-297

To kolejny model regulatora podtynkowego, który podobnie jak poprzedni występuje w wariantach: przewodowym ST-297 v3 oraz bezprzewodowym ST-297 v2. Urządzenie również może pracować w trybie dzień/noc, ręcznym oraz mierzyć i sterować temperaturą podłogi. Urządzenie wyróżnia się ciekawym designem, sterownik ma zaledwie 13 mm grubości. Sterowanie odbywa się za pomocą przycisków dotykowych. Oferowane są dwie wersje wyświetlacza: standardowa, gdzie informacje wyświetlane są na czarno na białym tle i negatyw, w którym informacje wyświetlane są na biało na czarnym tle. Podobnie jak w przypadku urządzenia ST-293 dostępne są modele zasilane prądem 230 V, jak i bateryjne.

W przypadku modeli przewodowych do zestawu dołączony jest zasilacz.

Regulatory programowane z komunikacją RS

Regulatory programowane z komunikacją RS

ST-280, ST-281, ST-281 C

To regulatory pokojowe, które są przystosowane do współpracy z różnymi modelami sterowników głównych wyposażonymi w komunikację RS: zarówno sterownikami do kotła na paliwa stałe, jak i sterownikami instalacyjnymi. Obydwa urządzenia posiadają duże, kolorowe, dotykowe wyświetlacze, wbudowany czujnik pokojowy oraz kabel komunikacyjny RS do sterownika kotła.

Bezprzewodowym odpowiednikiem sterownika ST-281 jest ST-281 C. Regulator montowany jest podtynkowo do puszki elektrycznej (Ø 60mm). Urządzenie posiada zasilanie 230V 50Hz. Zasilacz (moduł wykonawczy) w przypadku tego sterownika montowany jest przy urządzeniu grzewczym.

Sterowniki pokojowe obsługują bardzo wiele funkcji w zależności od tego, do jakiego sterownika głównego są podłączone. W przypadku obsługi sterownika na kotle są to chociażby: sterowanie temperaturą pokojową, sterowanie temperaturą kotła CO, sterowanie temperaturą CWU czy temperaturą zaworów mieszających (rozwiązanie dostępne przy współpracy z modułem zaworu).

Istnieje również możliwość ustawienia pokazu slajdów jako wygaszacza ekranu (po wcześniejszym wgraniu zdjęć). Sterowniki ST-280 i ST-281 są funkcjonalnie identyczne. Różnica polega na tym, że regulator ST-281 posiada szklany panel przedni 2 mm.

ST-296

To tańsza alternatywa regulatora z komunikacją RS. Sterownik ten jest mniejszy od wyżej prezentowanych i dostępny jest wyłącznie w wersji przewodowej. Dużym atutem jest jego estetyczny wygląd.

Regulator posiada duży, czytelny, biało-niebieski wyświetlacz LCD z podświetlanym ekranem. Urządzenie jest łatwe w montażu, posiada dotykowe przyciski i czujnik jasności, dzięki któremu regulator sam automatycznie dopasowuje jasność ekranu. To w pełni funkcjonalne urządzenie z komunikacją RS, dzięki któremu mamy możliwość podglądu większości temperatur wysyłanych przez sterownik główny. Jego atutami jest cena, funkcjonalność i estetyka.

RI-1

To regulator pokojowy, który jest dedykowany do sterowników instalacyjnych i-2, i-3 oraz i-3 PLUS. Urządzenie zapewnia wygodne sterowanie temperaturą pokojową w programie dzień/noc lub ręcznym, a także podłączenie czujnika podłogi i sterowanie temperaturą na podstawie temperatury podłogi. Urządzenie umożliwia podłączenie kilku regulatorów z komunikacją RS do sterowników głównych, a dokładnie do sterownika i-2, 2 regulatorów, a do sterownika i-3, trzech regulatorów. Umożliwia zdalny podgląd i zmianę temperatury za pośrednictwem aplikacji eModul i proporcjonalne sterowanie osobnymi zaworami mieszającymi.

Regulatory dedykowane do kotłów gazowych

Regulatory dedykowane do kotłów gazowych

ST-2801

Regulator przeznaczony jest wyłącznie do tych kotłów gazowych, które mają otwarty protokół komunikacji OpenTherm: OpenTherm/plus (OT+) i OpenTherm/lite (OT-). Urządzenie przechwytuje te parametry, które można ustawić na kotle i wyświetla je na regulatorze pokojowym. Dzięki temu parametry te można dowolnie ustawić bez konieczności udawania się do kotłowni. Z poziomu pokoju można ustawić: temperaturę kotła, CWU czy temperaturę pokoju.

ST-2801 WiFi

To urządzenie o zupełnie innym, nowoczesnym designie, również kompatybilne z protokołem OPenTherm/plus (OT+) i OpenTherm/lite (OT-). Sterownik ma duży, czytelny kolorowy wyświetlacz, co ułatwia edycję parametrów. Gwarantuje inteligentne utrzymywanie temperatury pomieszczenia przez automatyczne proporcjonalne regulowanie temperatury zadanej kotła. Urządzenie przeznaczone jest do montażu na ścianie. Dzięki temu, że posiada komunikację WiFi, to możliwy jest nadzór i sterowanie przez aplikację eModul. W zestawie ze sterownikiem bezprzewodowy czujnik C-mini.

WiFi OT

Kolejne urządzenie, które umożliwia inteligentne zarządzanie temperaturą w pomieszczeniu poprzez automatyczne proporcjonalne regulowanie zadanej temperatury kotła. Zapewnia obsługę tych samych funkcji, co poprzedni regulator, dodatkowym atutem jest fakt, że w zestawie jest sprzedawany z bezprzewodowym regulatorem pokojowym R-8b oraz przewodowym czujnikiem temperatury zewnętrznej ST-291p NTC. Urządzenie również posiada komunikację WiFi.

Regulatory programowane – duży wybór dla komfortu użytkownika

Regulatory pokojowe zapewniają swoim użytkownikom z jednej strony komfort cieplny, a z drugiej duże oszczędności. Firma TECH w swojej ofercie posiada regulatory różniące się ceną, funkcjonalnością, designem. Dzięki temu każdy może wybrać najbardziej komfortowe rozwiązanie dla siebie. W ofercie znajdziemy modele plastikowe i szklane, urządzenia przewodowe i bezprzewodowe, z monochromatycznym i z kolorowym wyświetlaczem. Poszerzone też zostały możliwości sterowania urządzeniami przez internet. Trwają prace nad kolejnymi rozwiązaniami, by nie tylko sprostać, ale przewyższyć oczekiwania użytkowników.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat rozwiązań stosowanych w regulatorach pokojowych firmy TECH? Zajrzyj na stronę: https://www.techsterowniki.pl/k/regulatory-pokojowe

Oceń lub podziel się

Zapisz się do newslettera

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy zapisać się do newslettera!

Twój komentarz

- pole wymagane

Komentarze

Brak komentarzy

Co nowego

na blogu TECH Sterowniki

Wszystkie artykuły
Jak zdalnie kontrolować temperaturę w pomieszczeniach?

Jak zdalnie kontrolować temperaturę w pomieszczeniach?

Dzięki aplikacji eModul teraz możesz zdalnie sterować ogrzewaniem grzejnikowym lub podłogowym. Dowiedz się, jakie zyskasz możliwości.

Zobacz więcej
Najnowocześniejsze rozwiązania w sterowaniu grzejnikami

Najnowocześniejsze rozwiązania w sterowaniu grzejnikami

Dziś można zautomatyzować i zdalne kontrolować wiele procesów zachodzących w domach. Montaż systemów do sterowania grzejnikami zapewni oszczędną pracę instalacji, przyjemne ciepło i wygodę obsługi.

Zobacz więcej
Głosowe sterowanie ogrzewaniem grzejnikowym – tak, teraz to możliwe!

Głosowe sterowanie ogrzewaniem grzejnikowym – tak, teraz to możliwe!

Czy wiesz, że teraz możesz sterować ogrzewaniem w swoim domu także głosowo? Sprawdź, jak skonfigurować system zarządzania ogrzewaniem z Asystentem Google lub Amazon Alexą.

Zobacz więcej