Systemy sterowania
KONFIGURATOR
Dobierz system do sterowania
ogrzewaniem w Twoim domu
WiFi 8s mini to niewielki, bezprzewodowy sterownik przeznaczony do obsługi termostatów grzejnikowych WiFi. Najważniejszym zadaniem sterownika jest utrzymywanie w pomieszczeniach temperatury zgodnej z założeniami przyjętymi przez użytkownika. Dla każdej strefy można wyznaczyć inną temperaturę w zależności od pory dnia czy aktywności, a także typu pomieszczenia. Maksymalnie sterownik zarządza temperaturą w 8 pomieszczeniach z zamontowanymi siłownikami. W każdym pomieszczeniu można zainstalować do 6 sztuk termostatów grzejnikowych, które mogą zostać obsłużone przez jeden sterownik WiFi 8s mini. Oznacza to, że w sumie sterownik główny może zarządzać łącznie pracą aż 48 siłowników elektrycznych.
Do pomiaru temperatury w strefach służą czujniki oraz regulatory. Model urządzenia w zestawie do sterowania ogrzewaniem grzejnikowym użytkownik dobiera według własnych preferencji. Do wyboru są czujniki oraz regulatory pokojowe. Każda ze stref w systemie może pracować według własnego, indywidualnego trybu pracy: stała temperatura, ograniczenie czasu lub 6 różnych harmonogramów pracy.
Sterownik główny posiada styk do obsługi dodatkowego urządzenia grzewczego, np. pieca gazowego. Gdy w danym pomieszczeniu temperatura spadnie poniżej założonego poziomu, sterownik WiFi 8s mini włącza styk do urządzenia grzewczego, zwiększając grzanie, a także przesyła sygnał do termostatu WiFi do grzejnika o potrzebie otwarcia zaworu, dzięki czemu do pomieszczenia przedostaje się więcej ciepła. Sterownik może także przekazywać sygnał za pośrednictwem modułu wykonawczego MW-1, który służy do obsługi urządzenia grzewczego. Automatyczna kontrola temperatury w pomieszczeniach z systemem sterowania grzejnikami WiFi zapobiega zarówno przegrzaniu, jak i niedogrzaniu stref, zapewniając pełny komfort cieplny.
Moduł WIFI do sterowania siłownikami elektrycznymi
System sterowania grzejnikami to zestaw bezprzewodowych urządzeń komunikujących się między sobą drogą radiową. WiFi 8s mini jest urządzeniem nadrzędnym pozwalającym na ustawienie wszystkich najważniejszych parametrów pracy systemu sterowania ogrzewaniem grzejnikowym, by zapewnić w każdy pomieszczeniu zadaną przez użytkownika temperaturę. Oprócz WiFi 8s mini do niezbędnych elementów systemu należą także: czujniki i/lub regulatory mierzące temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach oraz termostaty grzejnikowe, które zamykają lub otwierają zawór grzejnikowy w celu utrzymania żądanej temperatury. Aby poszczególne elementy systemu sterowania ogrzewaniem pracowały prawidłowo, należy je zarejestrować w konkretnych strefach.
Zamontowany w danym pomieszczeniu czujnik lub regulator temperatury przekazuje informację o temperaturze do sterownika głównego WiFi 8s mini. Gdy jest niższa niż ustalona w algorytmie pracy, sterownik główny włącza styk dodatkowy, by urządzenie grzewcze rozpoczęło pracę w celu dogrzania pomieszczenia, a także przesyła sygnał do zamontowanych w strefach termostatów grzejnikowych WiFi, by otworzyć zawór. Użytkownik ma do wyboru dwa modele bezprzewodowych termostatów grzejnikowych: STT-868 oraz STT-869. Sygnał jest przekazywany do sterownika głównego drogą radiową.
Opcjonalnym elementem systemu sterowania grzejnikami jest moduł MW-1, który umożliwia szybkie przesłanie sygnału o potrzebnie dogrzania bezpośrednio do urządzenia grzewczego. Innym, dodatkowym elementem systemu jest czujnik zewnętrzny C-8zr, który mierzy temperaturę zewnętrzną i przesyła informację do sterownika WiFi 8s mini o jej wartości. Uzupełnienie nim systemu sterowania ogrzewaniem grzejnikowym pozwala na uzależnienie temperatury w pomieszczeniach od temperatury panującej na zewnątrz. W zestawie mogą także pracować czujniki otwarcia okna, które pozwalają ograniczyć straty ciepła w czasie wietrzenia pomieszczeń.
Urządzenie komunikuje się bezprzewodowo z czujnikami lub regulatorami zamontowanymi w pokojach.
Każda ze stref może mieć przypisany swój indywidualny tryb pracy:
Czujniki otwarcia okna to estetyczne, dyskretne urządzenia, które w systemie sterowania ogrzewaniem pozwalają zmniejszyć straty ciepła w trakcie wietrzenia pomieszczeń. W każdej strefie, w której odbywa się sterowanie grzejnikami WiFi, można podłączyć do 6 sztuk czujników otwarcia okna, które wykrywają zmianę temperatury. Czujniki są dostępne w kilku kolorach do wyboru, dzięki czemu można je dobrze dopasować do kolorystyki ram okiennych.
Czujniki komunikują się bezprzewodowo ze sterownikiem głównym WiFi 8s mini, przesyłając do niego sygnał o wartości temperatury. Wykrywają i sygnalizują otwarcie okna. Gdy podczas wietrzenia w konkretnym pomieszczeniu robi się chłodniej, sterownik WiFi 8s mini na bazie danych otrzymanych z czujnika steruje termostatem pokojowym do grzejnika. Zamknięcie zaworu w trakcie wietrzenia pozwala zredukować straty ciepła.
Instalacja urządzenia C-2n przebiega bardzo sprawnie. Wystarczy w górnej części futryny okna przykleić taśmę dwustronną, do niej tylną część czujnika otwarcia okna, a następnie główną część czujnika. Do zestawu z czujnikiem otwarcia okna dołączona jest bateria oraz taśmy do przyczepienia na oknie. Aby urządzenie rozpoczęło pracę, należy je zarejestrować w sterowniku głównym WiFi 8s mini.
Dzięki systemowi grzejnikowemu temperaturą w budynku można zarządzać, będąc poza nim. Wszystko za sprawą mobilnej aplikacji eModul. Dzięki niej użytkownik ma stały podgląd temperatury w danym pomieszczeniu, a także zmiany parametrów dla najlepszego dopasowania do swojego komfortu.
Dzięki aplikacji można z wyprzedzeniem ustalić harmonogramy pracy systemu z bezprzewodowymi siłownikami elektrycznymi i w dowolnym momencie zmieniać ustawienia w danej strefie. Zmian i podglądu parametrów można dokonywać z poziomu komputera, tabletu i smartfona. System zdalny umożliwia podgląd parametrów jednego pomieszczenia lub wszystkich pomieszczeń zbiorczo, a także sygnalizację otwartego okna.
Urządzenia zaprojektowane przez polskich inżynierów i wyprodukowane w Polsce.
Urządzenia zaprojektowane przez polskich inżynierów i wyprodukowane w Polsce.