×

WiFi 8S p to niewielki, bezprzewodowy sterownik przeznaczony do obsługi termostatów grzejnikowych WiFi. Najważniejszym zadaniem sterownika jest utrzymywanie w pomieszczeniach temperatury zgodnej z założeniami przyjętymi przez użytkownika. Dla każdej strefy można wyznaczyć inną temperaturę w zależności od pory dnia czy aktywności, a także typu pomieszczenia. Maksymalnie sterownik zarządza temperaturą w 8 pomieszczeniach z zamontowanymi siłownikami. W każdym pomieszczeniu można zainstalować do 6 sztuk termostatów grzejnikowych, które mogą zostać obsłużone przez jeden sterownik WiFi 8s mini. Oznacza to, że w sumie sterownik główny może zarządzać łącznie pracą aż 48 siłowników elektrycznych.

Regulatory i czujniki w systemie sterowania grzejnikami

Do pomiaru temperatury w strefach służą czujniki oraz regulatory. Model urządzenia w zestawie do sterowania ogrzewaniem grzejnikowym użytkownik dobiera według własnych preferencji. Do wyboru są czujniki oraz regulatory pokojowe. Każda ze stref w systemie może pracować według własnego, indywidualnego trybu pracy: stała temperatura, ograniczenie czasu lub 6 różnych harmonogramów pracy.

WiFi 8S p – obsługa urządzenia grzewczego

Sterownik główny posiada styk do obsługi dodatkowego urządzenia grzewczego, np. pieca gazowego. Gdy w danym pomieszczeniu temperatura spadnie poniżej założonego poziomu, sterownik WiFi 8S p włącza styk do urządzenia grzewczego, zwiększając grzanie, a także przesyła sygnał do termostatu WiFi do grzejnika o potrzebie otwarcia zaworu, dzięki czemu do pomieszczenia przedostaje się więcej ciepła. Sterownik może także przekazywać sygnał za pośrednictwem modułu wykonawczego MW-1, który służy do obsługi urządzenia grzewczego. Automatyczna kontrola temperatury w pomieszczeniach z systemem sterowania grzejnikami WiFi zapobiega zarówno przegrzaniu, jak i niedogrzaniu stref, zapewniając pełny komfort cieplny.

Bezprzewodowy regulator pokojowy WiFi 8s p Bezprzewodowy regulator pokojowy WiFi 8s p

Bezprzewodowy regulator pokojowy WiFi 8s p

DOSTĘPNY DO WYCZERPANIA STANÓW MAGAZYNOWYCH

Moduł WIFI do sterowania siłownikami elektrycznymi

×

System sterowania grzejnikami to zestaw bezprzewodowych urządzeń komunikujących się między sobą drogą radiową. WiFi 8s mini jest urządzeniem nadrzędnym pozwalającym na ustawienie wszystkich najważniejszych parametrów pracy systemu sterowania ogrzewaniem grzejnikowym, by zapewnić w każdy pomieszczeniu zadaną przez użytkownika temperaturę. Oprócz WiFi 8s mini do niezbędnych elementów systemu należą także: czujniki i/lub regulatory mierzące temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach oraz termostaty grzejnikowe, które zamykają lub otwierają zawór grzejnikowy w celu utrzymania żądanej temperatury. Aby poszczególne elementy systemu sterowania ogrzewaniem pracowały prawidłowo, należy je zarejestrować w konkretnych strefach.

Jak odbywa się sterowanie grzejnikami?

Zamontowany w danym pomieszczeniu czujnik lub regulator temperatury przekazuje informację o temperaturze do sterownika głównego WiFi 8s mini. Gdy jest niższa niż ustalona w algorytmie pracy, sterownik główny włącza styk dodatkowy, by urządzenie grzewcze rozpoczęło pracę w celu dogrzania pomieszczenia, a także przesyła sygnał do zamontowanych w strefach termostatów grzejnikowych WiFi, by otworzyć zawór. Użytkownik ma do wyboru dwa modele bezprzewodowych termostatów grzejnikowych: STT-868 oraz STT-869. Sygnał jest przekazywany do sterownika głównego drogą radiową.

Dodatkowe elementy systemu sterowania ogrzewaniem

Opcjonalnym elementem systemu sterowania grzejnikami jest moduł MW-1, który umożliwia szybkie przesłanie sygnału o potrzebnie dogrzania bezpośrednio do urządzenia grzewczego. Innym, dodatkowym elementem systemu jest czujnik zewnętrzny C-8zr, który mierzy temperaturę zewnętrzną i przesyła informację do sterownika WiFi 8s mini o jej wartości. Uzupełnienie nim systemu sterowania ogrzewaniem grzejnikowym pozwala na uzależnienie temperatury w pomieszczeniach od temperatury panującej na zewnątrz. W zestawie mogą także pracować czujniki otwarcia okna, które pozwalają ograniczyć straty ciepła w czasie wietrzenia pomieszczeń.

Jak to działa?

Urządzenie komunikuje się bezprzewodowo z czujnikami lub regulatorami zamontowanymi w pokojach.

Wyposażenie standardowe

 1. Sterownik WiFi 8S p
  wbudowany moduł WiFi
  wymiar: 84x84x16 mm
  montaż do puszki elektrycznej
 2. Dostarczany w zestawie czujnik temperatury C-mini
  wymiar: 37x37x16 mm

Sterowanie strefami

Każda ze stref może mieć przypisany swój indywidualny tryb pracy:

 • stała temperatura
 • ograniczenie czasu pracy
 • 6 różnych harmonogramów pracy
×

Czujniki otwarcia okna to estetyczne, dyskretne urządzenia, które w systemie sterowania ogrzewaniem pozwalają zmniejszyć straty ciepła w trakcie wietrzenia pomieszczeń. W każdej strefie, w której odbywa się sterowanie grzejnikami WiFi, można podłączyć do 6 sztuk czujników otwarcia okna, które wykrywają zmianę temperatury. Czujniki są dostępne w kilku kolorach do wyboru, dzięki czemu można je dobrze dopasować do kolorystyki ram okiennych.

Jak działają czujniki otwarcia okna?

Czujniki komunikują się bezprzewodowo ze sterownikiem głównym WiFi 8S p, przesyłając do niego sygnał o wartości temperatury. Wykrywają i sygnalizują otwarcie okna. Gdy podczas wietrzenia w konkretnym pomieszczeniu robi się chłodniej, sterownik WiFi 8s mini na bazie danych otrzymanych z czujnika steruje termostatem pokojowym do grzejnika. Zamknięcie zaworu w trakcie wietrzenia pozwala zredukować straty ciepła.

Montaż czujnika otwarcia okna

Instalacja urządzenia C-2n przebiega bardzo sprawnie. Wystarczy w górnej części futryny okna przykleić taśmę dwustronną, do niej tylną część czujnika otwarcia okna, a następnie główną część czujnika. Do zestawu z czujnikiem otwarcia okna dołączona jest bateria oraz taśmy do przyczepienia na oknie. Aby urządzenie rozpoczęło pracę, należy je zarejestrować w sterowniku głównym WiFi 8S p.

Czujniki otwarcia okna C-2n

Maksymalnie 6 sztuk w strefie.

Funkcje i montaż

 • styk beznapięciowy NO-COM-NC
 • obciążalność 1A/230V/AC
 • montaż w puszce elektrycznej fi 60mm
 • możliwość pracy jako internetowy regulator pokojowy dwustanowy

Asystent głosowy

Aplikacja umożliwia sterowanie głosowe za pomocą:


Amazon Alexa
Works with the Google Assistant
×

Dzięki systemowi grzejnikowemu temperaturą w budynku można zarządzać, będąc poza nim. Wszystko za sprawą mobilnej aplikacji eModul. Dzięki niej użytkownik ma stały podgląd temperatury w danym pomieszczeniu, a także zmiany parametrów dla najlepszego dopasowania do swojego komfortu.

Zdalna regulacja termostatu grzejnika

Dzięki aplikacji można z wyprzedzeniem ustalić harmonogramy pracy systemu z bezprzewodowymi siłownikami elektrycznymi i w dowolnym momencie zmieniać ustawienia w danej strefie. Zmian i podglądu parametrów można dokonywać z poziomu komputera, tabletu i smartfona. System zdalny umożliwia podgląd parametrów jednego pomieszczenia lub wszystkich pomieszczeń zbiorczo, a także sygnalizację otwartego okna.

Sterowanie zdalne

Dzięki aplikacji eModul możesz zarządzać temperaturą, gdziekolwiek jesteś i kiedykolwiek chcesz.


Google Play
App Store

Wyprodukowane w Polsce

Urządzenia zaprojektowane przez polskich inżynierów i wyprodukowane w Polsce.

Flagi

Wyprodukowane w Polsce

Urządzenia zaprojektowane przez polskich inżynierów i wyprodukowane w Polsce.

Flagi

Pliki do pobrania

Instrukcje

Deklaracje zgodności

Karta gwarancyjna

Systemy sterowania

KONFIGURATOR

Dobierz system do sterowania
ogrzewaniem w Twoim domu

Zobacz więcej

Znajdź najbliższego dystrybutora

GDZIE KUPIĆ
NASZE PRODUKTY

Sprawdź naszą sieć dystrybucji

Zobacz więcej