Pokojowe regulatory temperatury

Czym są inteligentne pokojowe regulatory temperatury?

Nowoczesne regulatory to urządzenia gwarantujące precyzyjny pomiar temperatury w pomieszczeniach oraz wygodną edycję w zależności od preferencji użytkownika. Każdy termostat pokojowy jest testowany, co stanowi potwierdzenie, że będzie działać niezawodnie przez długie lata. Wśród urządzeń znajdziemy pokojowe regulatory temperatury dwustanowe, z komunikacją RS, a także regulatory dedykowane do kotłów gazowych z komunikacją OpenTherm. Są to urządzenia bardzo czułe, które pobierają informacje na temat aktualnej temperatury w pomieszczeniu i porównują ją z temperaturą zadaną przez użytkownika. Gdy jej wartość osiągnie zadany poziom, regulator pokojowy przewodowy lub bezprzewodowy przekazuje informację o konieczności zatrzymania pompy CO lub wyłączeniu urządzenia grzewczego.

Dla kogo dedykowane są pokojowe regulatory temperatury?

Regulatory pokojowe to urządzenia, które można z powodzeniem zainstalować w każdym budynku. W domach jednorodzinnych, w kamienicach, blokach mieszkalnych, a także w salach lekcyjnych w szkołach, w przedszkolach, w pokojach hotelowych, w pensjonatach, biurach. Urządzenia firmy TECH Sterowniki łączą najważniejsze zalety urządzeń automatyki domowej: zapewniają komfort cieplny, oszczędności, są łatwe w montażu i obsłudze, dobrze prezentują się w pomieszczeniach. Regulatory można zainstalować zarówno w nowych budynkach, jak i już zamieszkałych, inwestor może się zdecydować na regulator pokojowy przewodowy lub bezprzewodowy, z kolorowym lub monochromatycznym wyświetlaczem, w czarnym lub białym kolorze.

Jakie korzyści dają pokojowe regulatory temperatury?

Montaż nowoczesnych regulatorów pokojowych w pomieszczeniach jest zalecanym rozwiązaniem i to z wielu powodów.

kontrola pomiaru temperatury przez całą dobę
kontrola pomiaru temperatury przez całą dobę – regulatory pokojowe są wyposażone w elektroniczne wyświetlacze, które na bieżąco wskazują aktualną temperaturę w pomieszczeniu z dokładnością do 0,1°C.
możliwość różnicowania temperatury w pomieszczeniach
możliwość różnicowania temperatury w pomieszczeniach – dzięki regulatorowi pokojowemu mamy możliwość ustalania odpowiedniego poziomu temperatury w pomieszczeniu. Wybrane modele mają możliwość różnicowania temperatury w zależności od pory dnia, a także od dnia tygodnia.
niższe rachunki za ogrzewanie
niższe rachunki za ogrzewanie – indywidualna edycja parametrów pracy każdego termostatu pokojowego pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania, które trzeba ponieść, gdy w całym domu panuje jednakowa temperatura.
łatwa obsługa
łatwa obsługa – utrzymanie komfortu cieplnego jest bardzo łatwe, ponieważ do obsługi każdego regulatora pokojowego bezprzewodowego, podobnie jak przewodowego, służy zaledwie kilka przycisków. Proste menu pozwala bardzo szybko edytować żądane parametry i wygodnie wypocząć w zaciszu własnego domu.
wygodny dobór designu do każdego pomieszczenia
wygodny dobór designu do każdego pomieszczenia – pokojowe regulatory temperatury są dostępne w uniwersalnych kolorach, wyróżniają się estetyką i niewielkim wyglądem. Dzięki temu dobrze prezentują się we wnętrzach.
bezproblemowy montaż w każdym budynku
bezproblemowy montaż w każdym budynku – wśród regulatorów są zarówno modele przewodowe, jak i bezprzewodowe, zasilane bateryjnie oraz 230 V. Dzięki temu instalacja automatyki jest możliwa bez dużej ingerencji w instalację grzewczą i kucia ścian.

Jak podłączyć pokojowe regulatory temperatury?

Regulatory pokojowe firmy TECH Sterowniki to cała gama produktów o różnym sposobie montażu. O tym, czy przewód będzie potrzebny do sprawnego działania urządzenia, zależy przede wszystkim od tego, czy jest to termostat pokojowy przewodowy, czy termostat pokojowy bezprzewodowy. Zalecamy jednak, by nie podejmować działań na własną rękę, a skorzystać z pomocy fachowca zarówno w zakresie doboru okablowania, jak i późniejszego montażu. W instrukcji każdego urządzenia znajduje się dokładna informacja dotycząca podłączenia każdego z urządzeń.

Sprawdź: https://www.techsterowniki.pl/manuals

OKIEM EKSPERTA

Regulatory pokojowe należą do naszych topowych produktów. W ofercie mamy bardzo wiele modeli. Są wśród nich urządzenia przewodowe i bezprzewodowe, z monochromatycznym lub kolorowym wyświetlaczem, proste typu plus, minus i z bardziej zaawansowanymi opcjami. Klienci chętnie je kupują, gdyż łączą ponadczasowy design z praktycznym zastosowaniem. Są też bardzo łatwe w obsłudze.

Opinie

Co o regulatorach pokojowych myślą instalatorzy oraz inwestorzy? Czy mieli wątpliwości związane z montażem lub obsługą urządzeń? Poniżej przytaczamy dwie opinie instalatorów naszych systemów oraz dwie opinie użytkowników.

Nick
Opinia instalatora
Optymalne sterowanie ogrzewaniem
Ostatnio montowałem automatykę na nowo powstającym osiedlu w centrum miasta. Wśród urządzeń były też regulatory pokojowe TECH Sterowniki. Myślę, że to bardzo dobra inwestycja w oszczędność energii. Chciałbym, żeby takie działania były podejmowane jak najczęściej, zwłaszcza teraz, kiedy rachunki za energię ciągle rosną. Regulatory pokojowe doskonale rozwiązują problem niedogrzanych, ale też przegrzanych pomieszczeń.
Nick
Opinia użytkownika
Prosta obsługa
Początkowo byłam sceptycznie nastawiona do montażu jakiejkolwiek automatyki w pomieszczeniach. Obawiałam się, że nie będę umiała obsługiwać tych urządzeń i że za mocno będą się rzucać w oczy. Jednak już w dniu montażu zdziwiłam się, jak szybko przebiegła cała instalacja. Dodatkowo dostaliśmy wiele cennych wskazówek, jak obsługiwać system szybko i sprawnie. Przyzwyczaiłam się do tego, że na noc obniżam temperaturę, podobnie, gdy odwiedzają nas znajomi, czy kiedy gotuję. Czuję, że komfort cieplny naszej rodziny jest teraz znacznie większy.
Nick
Opinia instalatora
Sprawdzony produkt
Kiedy Klient pyta mnie o proste w obsłudze urządzenia do kontrolowania i zmiany temperatury w pomieszczeniach, zawsze w pierwszej kolejności polecam mu regulatory pokojowe firmy TECH Sterowniki. Dlaczego? Ponieważ wiem, że działają sprawnie i inwestor będzie naprawdę zadowolony. Ważną zaletą jest także to, że Klient ma duży wybór urządzeń, a więc może dobrać taki model, który najlepiej spełni jego oczekiwania.
Nick
Opinia użytkownika
Sposób na oszczędność
O regulatorach pokojowych TECH Sterowniki dowiedziałem się przypadkowo, kiedy szukałem informacji na temat inteligentnego oświetlenia do naszego nowego domu. Zainteresowałem się tym tematem, bo bardzo zależy mi na tym, by rozważnie gospodarować energią. Zdecydowałem się na ich montaż i muszę przyznać, że to była naprawdę dobra decyzja. Podoba mi się to, że są proste w obsłudze, a jednocześnie bardzo estetycznie prezentują się na ścianie. Oprócz regulatorów kupiłem także dwa niewielkie, dyskretne czujniki temperatury. Polecam te urządzenia każdemu ? dają pełną kontrolę nad temperaturą w domu.

FAQ

Jak działają elektroniczne regulatory temperatury?

Regulator pokojowy z czujnikiem jest urządzeniem służącym do bardzo precyzyjnego pomiaru temperatury w pomieszczeniu. W zależności od ustawień wprowadzonych przez użytkownika pokojowy regulator temperatury wysyła informację o potrzebie dogrzania lub wyłączenia ogrzewania. Jeśli temperatura w pomieszczeniu jest:

  • zbyt wysoka – termostat pokojowy przesyła do sterownika głównego lub urządzenia grzewczego komunikat o konieczności zaprzestania dogrzewania pomieszczenia.
  • zbyt niska – termostat pokojowy wysyła do sterownika głównego lub urządzenia grzewczego informację o potrzebie grzania.

Dzięki temu w budynku będzie zawsze panował komfort cieplny. Jeśli dodatkowo regulator pokojowy zostanie wyposażony w czujnik temperatury podłogi, to temperatura w pomieszczeniu będzie mogła być definiowana na podstawie temperatury podłogi.

Jak oszczędzać na ogrzewaniu?

Zapewnienie w pomieszczeniach w chłodnych porach roku komfortu cieplnego jest dużym przedsięwzięciem finansowym. Dlatego tak ważne jest, by rozważnie gospodarować ciepłem i wykorzystywać sposoby na ograniczenie jego strat. Jednym z nich jest bez wątpienia ustalanie temperatury w zależności od przeznaczenia pomieszczenia oraz pory dnia. Zgodnie z zaleceniami najcieplejszym pomieszczeniem w domu powinna pozostać łazienka, nieco niższą temperaturę można utrzymywać w kuchni czy salonie. Dużo niższą wartość dobrze jest także ustawić w sypialni, gdyż obniżona temperatura sprzyja wypoczynkowi w nocy. Podobnie warto edytować harmonogram pracy regulatorów pokojowych w zależności od własnych aktywności oraz codziennych zobowiązań. Nie od dziś wiadomo, że na czas krótszej lub dłuższej nieobecności najkorzystniej jest obniżyć temperaturę, by nie ogrzewać pustych pomieszczeń.

W przypadku ogrzewania grzejnikowego duże oszczędności można uzyskać dzięki instalacji czujnika otwarcia okna C-2n (do współpracy potrzebny jest siłownik grzejnikowy).

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w materiałach dotyczących sterowania ogrzewaniem grzejnikowym: https://www.techsterowniki.pl/k/sterowniki-do-ogrzewania-grzejnikowego

Jaki regulator pokojowy umożliwiający zarządzanie temperaturą podłogi?

W ofercie naszej firmy dostępne są różne modele regulatorów pokojowych, w tym te, które dają możliwość pomiaru nie tylko temperatury powietrza, ale również podłogi. Takie działanie jest możliwe dzięki podłączeniu do urządzenia czujnika temperatury podłogi. Przykładowym urządzeniem jest model ST-297v3 – dwustanowy regulator temperatury. Po podłączeniu czujnika pozwala na zarządzanie temperaturą w pomieszczeniu z uwzględnieniem temperatury podłogi. W funkcję tę wyposażone są także regulatory pokojowe ST-292v3. Rolą użytkownika jest wyłącznie zdefiniowanie wartości minimalnej i maksymalnej podłogi. Dzięki temu można uniknąć przegrzania podłogi np. w czasie słonecznych dni, ale też jej wychłodzenia w dni pochmurne.

Gdzie zamontować czujnik temperatury w domu?

Aby regulator mógł działać prawidłowo, powinien się znaleźć w miejscu reprezentatywnym, nienarażonym na działanie silnych promieni słonecznych czy innego źródła ciepła. Ważne, by taki regulator znalazł się w miejscu, w którym temperatura jest najstabilniejsza. Najlepszym wyborem będą ściany wewnętrzne w pomieszczeniach. Bardzo ważne jest także to, by regulator został umieszczony w miejscu, gdzie będzie miał swobodny dostęp do powietrza. Nie zaleca się montażu regulatora pokojowego w miejscach z utrudnioną cyrkulacją powietrza: za zasłonami, firankami czy grzejnikami.Artykuły na blogu

Wszystkie artykuły
Analiza efektywności systemu ogrzewania grzejnikowego – raport z badań na przykładzie domu studenckiego
Porady

Analiza efektywności systemu ogrzewania grzejnikowego – raport z badań na przykładzie domu studenckiego

Z jaką efektywnością pracuje system sterowania ogrzewaniem? Postanowiliśmy to sprawdzić w praktyce. W dniach 18.01.2021 – 18.04.2021 przeprowadziliśmy badanie efektywności systemu zarządzania ciepłem w Domu Studenckim nr 5 „Strumyk” na Miasteczku Studenckim AGH.

Zobacz więcej
Regulatory pokojowe w pomieszczeniach – co warto wiedzieć o komunikacji między urządzeniami?

Regulatory pokojowe w pomieszczeniach – co warto wiedzieć o komunikacji między urządzeniami?

Dzięki regulatorom pokojowym można wygodnie zarządzać temperaturą w każdym pomieszczeniu z osobna. W jaki sposób działają te urządzenia, a dokładniej, w jaki sposób się ze sobą komunikują?

Zobacz więcej
10 powodów, by w tym roku zainwestować w regulatory pokojowe
Porady

10 powodów, by w tym roku zainwestować w regulatory pokojowe

Regulatory pokojowe należą do najbardziej praktycznych urządzeń domowej automatyki. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Zobacz więcej
L-10
Sterownik główny
ST-16S WiFi
R-8 b
Pozostałe urządzenia
R-8 b
C-mini
Pozostałe urządzenia
C-mini
R-8b PLUS
Pozostałe urządzenia
R-8b PLUS
STT-869
Pozostałe urządzenia
STT-869
C-2n
Pozostałe urządzenia
C-2n

Gotowe zestawienie:

1 sterownik główny ST-16S WiFi (w zestawie z urządzeniem użytkownik otrzymuje dodatkowy czujnik do pomiaru temperatury w strefie)
5 bezprzewodowych regulatorów pokojowych R-8 b
1 bezprzewodowy czujnik temperatury C-mini2 bezprzewodowe regulatory z pomiarem wilgotności powietrza R-8b PLUS
14 bezprzewodowych siłowników elektrycznych STT-869
10 czujników otwarcia okna C-2n.

WiFi 8s mini
Sterownik główny
WiFi 8s mini
C-8r
Pozostałe urządzenia
C-8r
CL-mini
Pozostałe urządzenia
CL-mini
R-8s PLUS
Pozostałe urządzenia
R-8s PLUS
STT-868
Pozostałe urządzenia
STT-868
RP-4
Pozostałe urządzenia
RP-4

Gotowe zestawienie:

1 internetowy regulator WiFi 8s mini
1 bezprzewodowy czujnik temperatury C-8r
2 bezprzewodowe hermetyczne czujniki temperatury CL-mini5 bezprzewodowych regulatorów pokojowych z pomiarem wilgotności powietrza R-8s PLUS
8 bezprzewodowych siłowników elektrycznych STT-868
dodatkowo: 1 repeater sygnału RP-4

L-10
Sterownik główny
L-10
ST-294 v1
Pozostałe urządzenia
ST-294 v1
R-10b
Pozostałe urządzenia
R-10b
R-10s PLUS
Pozostałe urządzenia
R-10s PLUS
ST-293 v3
Pozostałe urządzenia
ST-293 v3
STT-230/2 S
Pozostałe urządzenia
STT-230/2 S

Gotowe zestawienie:

1 przewodowy sterownik zaworów termostatycznych L-10
4 przewodowe regulatory pokojowe dwustanowe ST-294 v1
2 dedykowane regulatory pokojowe dwustanowe R-10b1 dedykowany regulator pokojowy dwustanowy R-10s PLUS
2 przewodowe regulatory pokojowe dwustanowe ST-293 v3
9 siłowników termoelektrycznych STT-230/2 S.

Znajdź najbliższego
dystrybutora

Sprawdź