Sterowniki do instalacji

Czym są inteligentne sterowniki do instalacji?

Sterowniki do instalacji to nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne, które umożliwiają wygodne zarządzanie instalacją grzewczą z podłączonymi do niej kilkoma źródłami ciepła. Dają wiele możliwości kombinacji ustawień. W instalacji może pracować przykładowo kocioł CO, kominek, kolektory słoneczne czy pompa ciepła. Sterowniki do instalacji, poza bieżącą kontrolą temperatury, obsługują wiele zaawansowanych funkcji, w tym sterowanie pogodowe czy zarządzanie kaskadą 4 kotłów, gwarantując inwestorom oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Dla kogo dedykowane są sterowniki do instalacji?

Urządzenia są przeznaczone dla wszystkich inwestorów, którzy ogrzewają pomieszczenia w budynkach przy wykorzystaniu więcej niż jednego źródła. Obsługa systemu z wieloma źródłami ciepła przy pomocy jednego zestawu do sterowania jest najszybszym, najwygodniejszym i jednocześnie najwydajniejszym rozwiązaniem. Pozwala zredukować koszty ogrzewania i zadbać o rozważną dystrybucję wytworzonego ciepła.

Jakie korzyści dają sterowniki do instalacji?

niższe rachunki za ogrzewanie
niższe rachunki za ogrzewanie – sterowanie kilkoma źródłami ciepła z poziomu jednego zestawu sterującego sprawia, że zmniejsza się pobór energii, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie.
wiele możliwości łączenia urządzeń
wiele możliwości łączenia urządzeń – sterowniki mogą integrować pracę odrębnych źródeł ciepła, w tym np. kotła grzewczego z pompą ciepła, obsługiwać bufor, bufor CWU czy dodatkowe pompy cyrkulacyjne CWU.
pełna wygoda
pełna wygoda – sterowniki instalacyjne pozwalają na szybką i wygodną kontrolę parametrów pracy oraz ich edycję w dopasowaniu do zmieniających się potrzeb i preferencji użytkowników.
temperatura w pomieszczeniach w zależności od preferencji
temperatura w pomieszczeniach w zależności od preferencji – po podłączeniu do systemu regulatorów pokojowych można różnicować temperaturę w pomieszczeniach i uzyskać pełny komfort cieplny.
prosta nawigacja i czytelne dane
prosta nawigacja i czytelne dane – aktualne parametry instalacji są prezentowane na dużym, czytelnym wyświetlaczu dotykowym. Łatwo można je też edytować za pomocą zaledwie kilku przycisków.
kontrola zdalna
kontrola zdalna – niektóre modele sterowników można rozbudować. Po zakupie modułu internetowego ST-505 lub WiFi RS można zdalnie kontrolować parametry pracy instalacji.

Jak podłączyć sterowniki?

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ w ofercie są różne modele sterowników do instalacji. Ze względu na ryzyko porażenia prądem montażu sterowników zawsze powinna dokonywać osoba z odpowiednimi kwalifikacjami. Wszystkie wejścia w sterowniku głównym zostały opisane i zaprezentowane w instrukcji.

OKIEM EKSPERTA

Nasze sterowniki do instalacji cieszą się dużą popularnością głównie ze względu na to, że są wielofunkcyjne. Integracja wielu źródeł ciepła w jednym systemie gwarantuje wydajną pracę całego systemu oraz oszczędności.

Opinie

Co o sterownikach do instalacji myślą instalatorzy oraz inwestorzy? Czy mieli wątpliwości związane z montażem lub obsługą urządzeń? Poniżej przytaczamy dwie opinie instalatorów naszych systemów oraz dwie opinie użytkowników.

Nick
Opinia instalatora
Sprawdzony produkt
Zawsze staram się doradzać innym takie rozwiązania, które sam przetestowałem, które będą wydajne i jednocześnie mało kłopotliwe w obsłudze. Takie są właśnie sterowniki do instalacji firmy TECH Sterowniki. Przede wszystkim dają tak wiele możliwości. Często inwestorzy nawet nie są w stanie w pełni wykorzystać wszystkich. Najważniejsze jednak jest to, że znacznie ułatwiają obsługę instalacji i są niezawodne. Polecam.
Nick
Opinia użytkownika
Sposób na oszczędność
W związku ze wzrostem cen energii zdecydowałem się na zamontowanie kolektorów słonecznych, które będą wspierać moją instalację grzewczą. Już zauważyłem różnicę w rachunkach. Nie do końca jednak wiedziałem, jak dobrze zarządzać wytworzoną energią, więc poradziłem się sąsiada. On ma zamontowany sterownik i-3. Sprawdziłem, jak to wygląda u niego i też się zdecydowałem. To był dobry wybór.
Nick
Opinia instalatora
Pełna kontrola nad ogrzewaniem
Ostatnio Klient poprosił mnie o polecenie rozwiązania, które umożliwiałoby sterowanie piecem gazowym i kolektorami słonecznymi. Poradziłem mu sterownik i-3 PLUS z całym dodatkowym osprzętem. Okazało się to najwygodniejszym rozwiązaniem.
Nick
Opinia użytkownika
Możliwość zdalnego sterowania
Zależało mi na tym, by instalacją z pompą ciepła móc sterować także wtedy, kiedy jestem poza domem. Taką możliwość dają urządzenia TECH Sterowniki. Korzystam z systemu ze sterownikiem i-2 PLUS już od ponad roku. To bardzo dobra opcja, bo na bieżąco mogę edytować temperaturę zadaną urządzenia grzewczego oraz CWU.

FAQ

Jak działają sterowniki do instalacji?

Sterowniki do instalacji umożliwiają integrację kilku źródeł ciepła w jednej instalacji, w sumie maksymalnie do trzech zaworów mieszających oraz dwóch zaworów dodatkowych. Po podłączeniu do systemu regulatorów pokojowych możliwa jest kontrola parametrów temperatury w każdym pomieszczeniu z osobna.

Jakie dodatkowe możliwości dają sterownik do instalacji?

Przede wszystkim płynne sterowanie zaworami mieszającymi, sterowanie pompą CWU, sterowanie pogodowe oraz tygodniowe ustawienie parametrów pracy. Sterowniki posiadają wejścia beznapięciowe oraz napięciowe, współpracują z regulatorami pokojowymi. Wszystko zależy od tego, jaki model sterownika zostanie wybrany przez inwestora.

Czy instalacją można sterować zdalnie?

Tak, jest taka opcja w przypadku nowszych wersji sterowników instalacyjnych, po dokupieniu modułu internetowego ST-505 lub WiFi RS. Wtedy można na bieżąco kontrolować oraz edytować temperaturę, a także otrzymywać powiadomienia w razie pojawienia się alarmów.Artykuły na blogu

Wszystkie artykuły
Sterowniki instalacyjne – możliwości i przykłady wykorzystania

Sterowniki instalacyjne – możliwości i przykłady wykorzystania

Sterowniki do instalacji powalają na wygodne połączenie pracy kilku urządzeń w systemie grzewczym i ich wygodną obsługę. Dzięki temu można zaoszczędzić czas i pieniądze.

Zobacz więcej
Ciepła woda w kranie taniej i szybciej dzięki sterownikowi Eco Circulation
Porady

Ciepła woda w kranie taniej i szybciej dzięki sterownikowi Eco Circulation

Sterownik ST-11 Eco Circulation to urządzenie, które umożliwia szybkie i oszczędne pozyskanie ciepłej wody użytkowej. Sekret oszczędności tkwi w tym, że pompa cyrkulacyjna nie pracuje 24 godziny na dobę, czy nawet kilka wybranych godzin, lecz dostosowuje się do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Zobacz więcej
Sterowniki do ogrzewania strefowego – nowości 2017
Porady

Sterowniki do ogrzewania strefowego – nowości 2017

Najnowsze sterowniki do zarządzania ogrzewaniem strefowym to urządzenia funkcjonalne i estetycznie wykonane, współpracujące zarówno z ogrzewaniem podłogowym, jak i grzejnikowym. Zobaczcie jak wyglądają i jakie możliwości oferują.

Zobacz więcej

Znajdź najbliższego
dystrybutora

Sprawdź