Sterowniki do kominków - TECH Sterowniki
Sterowniki do kominków - TECH Sterowniki

Sterowniki do kominków

Efektywne spalanie drewna i możliwość osiągania zawsze optymalnej, zadanej temperatury? Takie efekty można uzyskać wykorzystując nowoczesne, elektroniczne sterowniki kominkowe. To rozwiązanie dedykowane do ogrzewania kominkowego z płaszczem wodnym, które zapewnia energooszczędność, bezpieczeństwo i wygodę użytkowania.

Jak działają sterowniki kominków?

Za pomocą mikroprocesora sterownik do kominka z płaszczem wodnym steruje pracą przepustnicy powietrza, która doprowadza tlen do komory spalania. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie określonej temperatury spalania. Z kolei utrzymanie stałej temperatury wody wyjściowej wpływa na dłuższą żywotność wkładu kominkowego.

Sterownik do kominka współpracuje z pompą obiegową i drugą pompą dodatkową. Poza tym standardowym elementem wyposażenia sterownika kominka jest stycznik, który pozwala na zarządzanie dodatkowym urządzeniem grzewczym. Dzięki płynnej regulacji dopływu powietrza do spalania płomień nie wygasa, a także zapobiega gromadzeniu spalin.

Sterownik do kominka z płaszczem wodnym – zalety wykorzystania

Sterownik kominka zarządza całym procesem spalania drewna we wkładzie kominkowym. Dzięki temu kominek pracuje bardziej ekonomicznie (sterowniki kominków umożliwiają zaoszczędzenie drewna). Dodatkowo sterownik do kominka zabezpiecza układ grzewczy przed przegrzaniem oraz przed zamarznięciem (w tym celu sterownik kominków włącza pompę co.). Wykorzystując sterownik kominka mamy realny wpływ na niższą emisję pyłów oraz innych szkodliwych substancji do środowiska. Energia cieplna pozyskana ze spalin nie jest marnowana, ale wykorzystywana do ogrzewania.

ST-390 zPID oraz ST-392 zPID – eleganckie i funkcjonalne sterowniki do kominków

W ofercie firmy TECH Sterowniki dostępne są sterowniki do kominków modele ST-390 zPID oraz ST-392 zPID. Są to nowoczesne sterowniki kominkowe, które sprawują kontrolę nad mocą wkładu kominkowego z płaszczem wodnym. Najważniejsze funkcje, które obsługują to:

  • sterowanie pracą pompy obiegowej,
  • zarządzanie pracą dodatkowe pompy cwu albo podłogowej,
  • sterowanie pracą pompy bufora albo laddomatem,
  • obsługa przepustnicy,
  • obsługa bufora.

Sterowniki kominków pracują w czterech trybach: rozpalanie, pracy, nadzoru, wygaszania. Ich obsługa odbywa się za pomocą wygodnego wyświetlacza LCD. Co ważne, prezentowanymi sterownikami do kominów można zarządzać zdalnie. W tym celu wystarczy podłączyć do urządzeń moduł internetowy ST-505.