Integracja Integracja

Integracja

Integracja z urządzeniami

Dzięki zastosowaniu otwartych protokołów komunikacji oraz współpracy z wiodącymi firmami w branży ciepłowniczej i instalacyjnej, system Sinum umożliwia komunikację i sterowanie z takimi urządzeniami jak:
• pompy ciepła (Modbus RTU/TCP)  • rekuperatory (Modbus RTU/TCP)  • klimatyzatory (Modbus RTU/TCP)  • liczniki energii (Modbus RTU)
• urządzenia audio (HTTP/MQTT)  • urządzenia TECH Sterownik (TECH RS)

Dodatkowo dzięki wykorzystaniu API oraz protokołów komunikacji możemy zintegrować z Sinum o wiele więcej urządzeń.

Dzięki systemowi Sinum wszystkimi tymi urządzeniami można zarządzać w jednym miejscu z poziomu jednej aplikacji.

Z czym się już integrujemy?

Dostępne custom device umożliwiające integracje z urządzeniami:

Oświetlenie:
- Dali
- Philips HUE

Ogrzewanie - pompa ciepła:
- Samsung
- Hymon
- KaisaiKHC 4ECO
- Panasonic Aquarea
- KOLANT
- GalmetPrima
- Kołton K500
- Elco
- LuTHERM ( modbus )
- sterowaniem klimakonwektorem za pomocą przekaźników

Bezpieczeństwo:
- zamek smart lock Tedee
- zamek smart lock Yale
- Sonoff NS Panel Pro

Instalacje:
- pompa obiegowa Grundfos Magna

Muzyka:
- serwer audio Volumio
- Yamaha Music Cast

Klimat:
- Gardene do nawadniania ogrodu
- Centrala wentylacyjna Brink Flair 400
- klimatyzator Gree
- klimatyzator Panasonic
- klimatyzator Rotenso
- rolety funkcja przymykanie

Energia:
- inwerter Sungrow SG3.0RT SG4.0RT
- inwerter Sofar Solar 3.3-12KTLX-G3
- inwerter Deye Sun
- inwerter Blaupunkt (Hymon)
- licznik  Finder 7M.38
- moduł Victron energy Cerbo-gx do inwertera po Modbus

System hotelowy:
- PREVIO
- Hores
- Merco
- KWHotel
- systemem rezerwacji apartamentów Sun and Snow
- rezerwacja pokoju z aktywacją grzania pokoju dla pensjonatów

Integracja z wiodącymi producentami w Polsce

Integracja z falownikami

Dzięki integracji z falownikami oraz miernikami energii System Sinum umożliwia efektywne monitorowanie i wyświetlanie danych dotyczących produkcji prądu. Integracja systemów pozwala użytkownikom na bieżąco śledzić i optymalizować wydajność swojego systemu fotowoltaicznego.

System recepcyjny Previo

Dzięki systemowi Sinum jesteśmy w stanie zintegrować się z systemem recepcyjnym Previo. Teraz możesz zarządzać pokojami w sposów automatyczny. Ogrzewanie w pokoju włączy się na czas rezerwacji i automatycznie przejdzie w tryb oszczędzania energii po jego opuszczeniu. Zarządzanie hotelem, pensjonatem nigdy nie było tak łatwe.

Steruj muzyką w swoim domu

Dzięki połączeniu z urządzeniami audio, masz teraz szansę włączyć ulubioną muzykę, gdy wracasz do domu. A także, muzyka może Cię teraz obudzić rano, byś rozpoczął świetny dzień. Obsługujemy m.in.:

  • Yamaha MusicCast
  • Volumio

TECH SBUS

Szyfrowany protokół komunikacyjny TECH SBUS umożliwia podłączenie do centrali przewodowych urządzeń systemu Sinum. Pozwala to rozszerzyć funkcjonalność całego systemu o dodatkowe moduły i urządzenia. Dzięki połączeniu z innymi urządzeniami ich pracę możemy wykorzystać do automatyzacji i scen, aby jeszcze pełniej wykorzystać możliwości systemu Sinum.

TECH RS

Protokół komunikacyjny TECH RS umożliwia podłączenie do centrali Sinum aż 4 urządzeń firmy TECH Sterowniki. Są to min. listwy do ogrzewania podłogowego, rekuperatory, pompy ciepła, kotły pelletowe. Dzięki integracji wszystkie ustawienia i parametry znajdują się w jednym miejscu, skąd możemy sterować nimi. Dodatkowo dzięki automatyzacją i sceną możemy wykorzystywać ich pracę w połączeniu z innymi urządzeniami. Kompatybilne urządzenia wystarczy wpiąć w centralę Sinum, aby móc z nich korzystać.

MODBUS RTU/TCP

Otwarty protokół typu Client-Server, który umożliwia sterowanie urządzeniami. Dzięki wejściu MODBUS RTU/TCP RS-485 w centrali Sinum możemy sterować dowolnym urządzeniem podłączonym do centrali. Wystarczy znajomość odpowiednich adresów i kodów, które dostarcza producent urządzenia, a całe sterowanie urządzenia odbywać się będzie dzięki centrali Sinum. Możemy wyświetlać jak i zmieniać parametry urządzenia, a dzięki automatyzacją i sceną możemy wykorzystywać ich pracę w połączeniu z innymi urządzeniami.

HTTP

Protokół do komunikacji z urządzeniami po HTTP. Coraz więcej urządzeń korzysta z możliwości podpięcia do sieci internetowej, a dzięki temu umożliwia zdalne sterowanie. Wystarczy, że producent urządzenia udostępni API HTTP i dzięki integracji z centralą Sinum będziemy mogli sterować, a także wyświetlać informacje z urządzenia. Dodatkowo wykorzystując automatyzacje i sceny możemy uzależnić ich pracę od innych urządzeń podłączonych do centrali Sinum.

MQTT

Protokół do komunikacji z urządzeniami niewymagających dużej przepustowości. Opiera się na przekazywaniu wiadomości pomiędzy klientami za pośrednictwem centralnego serwera – brokera. Poprzez odpowiednie zapytania system Sinum może komunikować się z urządzeniami wykorzystującymi ten protokół transmisji danych.