Regulatory dwustanowe podtynkowe

Czym są regulatory dwustanowe podtynkowe?

Regulatory dwustanowe podtynkowe to nowoczesne sterowniki służące do pomiaru temperatury w pomieszczeniach. Urządzenia montuje się do puszki elektrycznej. Dzięki temu, że układ zasilania znajduje się wewnątrz puszki, regulator wydaje się cieńszy i smuklejszy. Wśród nich są urządzenia:

  • - przewodowe zasilane 230 V,
  • - bezprzewodowe zasilane 230 V,
  • - przewodowe bateryjne,
  • - bateryjne bezprzewodowe,
  • - z modułem WiFi.

Podtynkowy dwustanowy regulator temperatury utrzymuje temperaturę zadaną przez użytkownika poprzez zwarcie lub rozwarcie styku beznapięciowego w zależności od potrzeby grzania. Regulatory mogą pracować w trybie ręcznym ze stałą temperaturą, ze zmienną temperaturą w zależności od pory dnia (tryb dzień/noc) lub według harmonogramu tygodniowego (wybrane urządzenia). Niektóre modele termostatów dopuszkowych są dostępne z dwoma wariantami wyświetlaczy (standard oraz negatyw) w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej. Regulatory dwustanowe nie wpływają na pracę zaworu grzejnikowego i nie współpracują z głowicami grzejnikowymi.

Dla kogo dedykowane są regulatory dwustanowe podtynkowe?

Podtynkowe regulatory pokojowe są przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą utrzymać komfortową temperaturę w pomieszczeniach i zredukować rachunki za ogrzewanie. Do montażu potrzebna jest puszka elektryczna, w której należy umieścić urządzenia. Dwustanowy regulator temperatury podtynkowy współpracuje ze sterownikiem, listwą do ogrzewania podłogowego (seria 5 i 10) lub może zostać podłączony bezpośrednio do urządzenia grzewczego. W zależności od modelu termostat pokojowy do puszki może działać w różnych trybach, a także pełnić dodatkowe funkcje, w tym m.in. mierzyć temperaturę podłogi (po dokupieniu specjalnego czujnika temperatury podłogi).

Regulatory dwustanowe podtynkowe

Regulatory pokojowe zasilane 230V - przewodowe

Sterownik

ST-297z v3

Przewodowy regulator pokojowy dwustanowy podtynkowy zasilany 230V.

Sterownik

ST-293z v3

Przewodowy regulator pokojowy dwustanowy

Regulatory pokojowe zasilane 230V - bezprzewodowe

Sterownik

ST-297z v2

Bezprzewodowy regulator pokojowy dwustanowy podtynkowy zasilany 230V.

Sterownik

ST-293z v2

Bezprzewodowy regulator pokojowy dwustanowy

Regulatory oraz czujniki temperatury - bateryjne przewodowe

Sterownik

ST-293 v3

Przewodowy regulator pokojowy dwustanowy ST-293 v3

Sterownik

ST-297 v3

Przewodowy regulator pokojowy dwustanowy

Regulatory oraz czujniki temperatury - bateryjne bezprzewodowe

Sterownik

ST-293 v2

Bezprzewodowy regulator pokojowy dwustanowy ST-293 v2

Sterownik

ST-297 v2

Bezprzewodowy regulator pokojowy dwustanowy

Regulatory pokojowe z modułem WiFi

Sterownik

ST-283 C WiFi

Bezprzewodowy regulator pokojowy dwustanowy WiFi

Akcesoria dodatkowe

Sterownik

ST-262

Uniwersalny zestaw do bezprzewodowej komunikacji dwustanowej.

Jakie korzyści dają sterowniki dwustanowe podtynkowe?

Dwustanowe regulatory pokojowe podtynkowe to urządzenia o wielu zaletach. Do najważniejszych należą:

wysoki komfort cieplny
wysoki komfort cieplny – regulatory utrzymują temperaturę na poziomie zadanym przez użytkownika z dokładnością aż do 0,1°C, zapewniając pełny komfort w pomieszczeniach wszystkim domownikom.
łatwa regulacja
łatwa regulacja – edycja parametrów pracy dwustanowego regulatora pokojowego dopuszkowego odbywa się z wykorzystaniem zaledwie kilku przycisków dotykowych, dzięki czemu sterowanie ogrzewaniem jest bezproblemowe.
szybki podgląd parametrów
szybki podgląd parametrów – dzięki bardzo wyraźnym, dużym wyświetlaczom łatwo można odczytać wartość temperatury (nawet z dużej odległości). Ekran z chwilowym podświetleniem pozwala szybko sprawdzić temperaturę także po zmroku (opcja dostępna w wybranych modelach urządzeń).
wygodny montaż
wygodny montaż – wśród regulatorów pokojowych podtynkowych są urządzenia przewodowe i bezprzewodowe, zasilane bateryjnie i 230 V, więc każdy może dobrać sposób działania i montażu urządzenia do swoich preferencji.
planowanie temperatury z wyprzedzeniem
planowanie temperatury z wyprzedzeniem – w wybranych modelach regulatorów istnieje możliwość ustawienia innych wartości temperatury w różnych zakresach czasowych w poszczególnych dniach tygodnia.
pełna kontrola
pełna kontrola – elektroniczne urządzenia, takie jak dwustanowe regulatory pokojowe, pozwalają łatwo decydować o poziomie zadanej temperatury w pomieszczeniu.

Jak zamontować regulator podtynkowy dwustanowy?

Urządzenie elektroniczne montowane jest do puszki elektrycznej. Regulator powinna instalować jedynie osoba z odpowiednimi kwalifikacjami. W przypadku urządzeń zasilanych bateriami termostat pokojowy do puszki należy podłączyć do urządzenia grzewczego za pomocą przewodu dwużyłowego. Trzeba również pamiętać o czasowej wymianie baterii na nowe. Każdy podtynkowy regulator temperatury jest montowany w puszce o przekroju 60 mm. Do jednej strefy może być podłączony tylko jeden termostat pokojowy dopuszkowy TECH. W czasie montażu warto pamiętać o podstawowych zasadach, czyli nie umieszczać urządzeń w miejscach mocno nasłonecznionych czy na ścianach zewnętrznych.

OKIEM EKSPERTA

Nasze podtynkowe regulatory pokojowe stanowią odpowiedź na potrzeby Klientów, którzy szukają skutecznych sposobów na kontrolę temperatury w pomieszczeniach. To urządzenia bardzo precyzyjne, niezawodne, wielokrotnie przetestowane, wykonane z dbałością o estetyczny wygląd. Sprawdzą się w każdym domu. Klient może wybrać preferowany sposób montażu – przewodowy lub bezprzewodowy, w zależności od możliwości posiadanej instalacji.

FAQ

Czy dwustanowe regulatory pokojowe można zamontować w starszym budynku?

Zdecydowanie tak. Nasza oferta regulatorów pokojowych obejmuje zarówno urządzenia przewodowe, jak i bezprzewodowe. Zasilane bateryjnie, a także 230 V. Każdy z inwestorów, bez względu na preferencje, znajdzie w naszej ofercie termostat pokojowy podtynkowy odpowiadający potrzebom w zakresie obsługi. W zależności od modelu regulatory dobrze sprawdzą się w systemie ogrzewania grzejnikowego, a także podłogowego.

Jakie funkcje pełnią regulatory pokojowe?

Przede wszystkim regulator pokojowy podtynkowy umożliwia zarządzanie temperaturą w zależności od pory dnia oraz aktywności z dokładnością aż do 0,1°C. Podstawowym ustawieniem jest program dzień/noc, w którym użytkownik definiuje osobną temperaturę zadaną dla dnia i dla nocy oraz określa godziny, w których regulator pokojowy dwustanowy rozpoczyna porę dzienną i nocną. Dla większej wygody i oszczędności czasu istnieje możliwość zaprogramowania temperatury w regulatorze pokojowym podtynkowym na 7 dni z góry, korzystając z programu tygodniowego (wybrane modele). Z kolei program ręczny umożliwia pracę w trybie pomijającym ustawiony harmonogram albo tryb dzienny i nocny. Temperatura jest wtedy ustawiana bezpośrednio z poziomu ekranu głównego regulatora pokojowego dwustanowego za pomocą przycisków. Kiedy aktywny jest tryb ręczny, działający do tej pory program pozostaje uśpiony aż do najbliższej zaprogramowanej zmiany temperatury zadanej.

W zależności od modelu termostat pokojowy dopuszkowy może realizować jeszcze dodatkowe funkcje, jak np. funkcja Optimum Start (regulator ST-293 v3) czy tryb grzanie/chłodzenie. W przypadku podłączenia czujnika podłogowego do regulatora pokojowego dwustanowego firmy TECH Sterowniki (opcja dostępna w wybranych modelach) można dodatkowo zapewnić sterowanie temperaturą podłogi i zapobiec jej wychłodzeniu.

Czy wygląd regulatorów nie zaburzy aranżacji wnętrz?

Regulatory pokojowe dwustanowe podtynkowe to urządzenia z dużym, czytelnym wyświetlaczem, co pozwala na łatwy i szybki odczyt temperatury. W zależności od ustawień można także uzyskać inne informacje, np. o aktualnej godzinie czy stopniu naładowania baterii. Regulatory pokojowe dwustanowe firmy TECH Sterowniki są bardzo intuicyjne w obsłudze, a dzięki swojej neutralnej kolorystyce doskonale pasują zarówno do tradycyjnych aranżacji, jak i nowoczesnych. Front regulatorów pokojowych dwustanowych TECH jest wykonany ze szkła, co gwarantuje estetyczny wygląd. Chwilowe podświetlenie pozwala na łatwy odczyt pomiaru także po zmroku.Artykuły na blogu

Wszystkie artykuły
Analiza efektywności systemu ogrzewania grzejnikowego – raport z badań na przykładzie domu studenckiego
Porady

Analiza efektywności systemu ogrzewania grzejnikowego – raport z badań na przykładzie domu studenckiego

Z jaką efektywnością pracuje system sterowania ogrzewaniem? Postanowiliśmy to sprawdzić w praktyce. W dniach 18.01.2021 – 18.04.2021 przeprowadziliśmy badanie efektywności systemu zarządzania ciepłem w Domu Studenckim nr 5 „Strumyk” na Miasteczku Studenckim AGH.

Zobacz więcej
Regulatory pokojowe w pomieszczeniach – co warto wiedzieć o komunikacji między urządzeniami?

Regulatory pokojowe w pomieszczeniach – co warto wiedzieć o komunikacji między urządzeniami?

Dzięki regulatorom pokojowym można wygodnie zarządzać temperaturą w każdym pomieszczeniu z osobna. W jaki sposób działają te urządzenia, a dokładniej, w jaki sposób się ze sobą komunikują?

Zobacz więcej
10 powodów, by w tym roku zainwestować w regulatory pokojowe
Porady

10 powodów, by w tym roku zainwestować w regulatory pokojowe

Regulatory pokojowe należą do najbardziej praktycznych urządzeń domowej automatyki. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Zobacz więcej

Znajdź najbliższego
dystrybutora

Sprawdź