Sterownik podłogowy L-9r Sterownik podłogowy L-9r

L-9r

DOSTĘPNY DO WYCZERPANIA STANÓW MAGAZYNOWYCH

To uniwersalny sterownik zaworów termostatycznych przeznaczony do zarządzania ogrzewaniem podłogowym. Listwa L-9r służy do zarządzania siłownikami termoelektrycznymi zamontowanymi na zaworach. W systemie mieszanym listwa steruje też bezprzewodowymi siłownikami elektrycznymi STT-868 lub STT-869.

Dlaczego L-9r?

  • Racjonalne sterowanie energią cieplną
  • Pełne dopasowanie do potrzeb i codziennych aktywności
  • Możliwość komunikacji przewodowej lub bezprzewodowej między urządzeniami
  • Rozbudowa o 4 listwy L-9r pozwala kontrolować temperaturę w 32 pomieszczeniach
  • Możliwość zdalnego sterowania przez aplikację eModul

Dlaczego L-9r?
Jak to działa?

Jak to działa?

Listwa L-9r to urządzenie, które umożliwia obsługę do 50 siłowników elektrycznych, sterowanie urządzeniem grzewczym, chłodzeniem powierzchniowym oraz obsługę pompy podłogowej. Zawór mieszający można obsłużyć przy użyciu modułu dodatkowego. Dzięki świadomemu sterowaniu w pomieszczeniach zostanie zachowany komfort cieplny bez nadmiernego zużycia energii.

Jak to działa?

Zdalne sterowanie

Listwa L-9r jest przystosowana do zdalnego sterowania instalacją przez aplikację eModul przy rozbudowie o panel M-9r.

Zdalne sterowanie

Wiele możliwości

Dzięki zastosowaniu dodatkowego modułu radiowego w listwie L-9r istnieje wiele możliwości komunikacji całości systemu. Komunikacja pomiędzy urządzeniami pomiarowymi (czujnik lub regulator) może odbywać się przewodowo lub bezprzewodowo

Wiele możliwości
Tryby pracy urządzenia

Tryby pracy urządzenia

Urządzenie L-9r może pracować w jednym z czterech różnych trybów do wyboru:

  • tryb normalny
  • tryb urlopowy
  • tryb ekonomiczny
  • tryb komfortowy
Tryby pracy urządzenia
Tygodniowe harmonogramy pracy

Tygodniowe harmonogramy pracy

Użytkownik w każdej strefie mam możliwość ustawienia 6 harmonogramów tygodniowych: 1-lokalnego, 5-globalnych.

Harmonogram lokalny – przypisany do jednej strefy.

Harmonogram globalny – te same nastawy temperatury we wszystkich strefach.

Oprócz harmonogramów użytkownik może ustawić stałą wartość temperatury zadanej lub taką, która będzie obowiązywać tylko w ściśle zdefiniowanym czasie.

Tygodniowe harmonogramy pracy
32 pomieszczenia

32 pomieszczenia

Dzięki rozbudowie systemu o 4 listwy L-9r maksymalna liczba pomieszczeń jaką możemy kontrolować to aż 32 pomieszczenia. Komunikacja pomiędzy urządzeniami głównymi odbywa się przewodowo (wymagany przewód 4 żyły).

32 pomieszczenia

Na upalne dni

Dzięki funkcji grzanie/chłodzenie w listwie L-9r mamy możliwość sterowania także chłodzeniem powierzchniowym. Do kontroli takiej pracy przydatne są regulatory wyposażone w czujnik wilgotności powietrza.

Na upalne dni

Rozbudowa

Regulatory temperatury przewodowe systemowe zasilane ze sterownika głównego natynkowe
Regulatory temperatury bezprzewodowe systemowe bateryjne natynkowe
Regulatory temperatury bezprzewodowe systemowe bateryjne podtynkowe
Regulatory temperatury bezprzewodowe systemowe zasilane 230V doramkowe
Regulatory temperatury bezprzewodowe systemowe zasilane 230V podtynkowe
Czujniki temperatury przewodowe systemowe
Regulatory temperatury bezprzewodowe systemowe zasilane 230V nadtynkowe

Pliki do pobrania

Instrukcje

Deklaracje zgodności

Karta gwarancyjna

Systemy sterowania

KONFIGURATOR

Dobierz system do sterowania
ogrzewaniem w Twoim domu

Zobacz więcej

Znajdź najbliższego dystrybutora

GDZIE KUPIĆ
NASZE PRODUKTY

Sprawdź naszą sieć dystrybucji

Zobacz więcej

FAQ

Czy listwa sterująca do podłogówki pozwala na sterowanie zdalne?

Tak, listwa L-9r TECH daje możliwość zdalnego sterowania z wykorzystaniem nowoczesnej aplikacji eModul. Aby zarządzać instalacją przez Internet, wystarczy rozbudować podstawowy zestaw urządzeń o panel sterujący M-9r. Na dużym, kolorowym wyświetlaczu można sprawdzać i edytować parametry temperatury aż w 8 pomieszczeniach ((maksymalnie do 32 pomieszczeń po połączeniu 4 listw) jednocześnie i dopasowywać je do własnych preferencji.

Jak zmniejszyć rachunki za ogrzewanie podłogowe dzięki listwie L-9r?

Listwa sterująca do podłogówki L-9r to główny element systemu do zarządzania ogrzewaniem podłogowym serii 9. Cały system pozwala na uzyskanie oszczędności dzięki możliwości bieżącej kontroli oraz edycji parametrów ogrzewania. Przede wszystkim wymierne korzyści przynosi obniżenie temperatury w pomieszczeniach nieużywanych, a także w całym domu czy mieszkaniu na noc lub w czasie pobytu poza domem. Rozważne różnicowanie temperatury w zależności od przeznaczenia pomieszczenia i aktywności domowników gwarantuje zachowanie równowagi pomiędzy komfortem cieplnym a oszczędnościami.

Dla kogo dedykowana jest listwa sterująca do podłogówki L-9r?

Listwa do podłogówki TECH przeznaczona jest dla inwestorów, którzy chcą rozważnie zarządzać ogrzewaniem podłogowym w swoim domu. Ważną zaletą systemu, w którym pracuje listwa sterująca do podłogówki L-9r, jest możliwość jej rozbudowy aż do czterech urządzeń głównych i zarządzanie z poziomu jednego systemu temperaturą aż w 32 pomieszczeniach jednocześnie. Innymi słowy, będzie to dobre rozwiązanie także w przypadku większych obiektów o przeznaczeniu komercyjnym czy publicznym. Dodatkowo, poprzez rozbudowę o urządzenie nadrzędne, panel M-9r można sterować systemem zdalnie.

Jakie korzyści daje listwa sterująca do podłogówki L-9r?

Listwa sterująca do podłogówki to element systemu, którego wykorzystanie pozwala na rozsądne zarządzanie energią cieplną, pełne, dopasowane do potrzeb i aktywności edytowanie temperatury w pomieszczeniach i uzyskanie oszczędności. Dzięki temu, że urządzenia mogą się między sobą komunikować zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo, to listwa L-9r TECH będzie dobrym wyborem do montażu także w budynkach zamieszkałych, z działającą instalacją podłogową. Ważną zaletą jest również fakt, że system serii 9 pozwala na zarządzanie nawet 32 pomieszczeniami.