L-8e L-8e

L-8e

To bezprzewodowy sterownik zaworów termostatycznych przeznaczony do sterowania zarówno ogrzewaniem podłogowym, jak i grzejnikowym. Listwa L-8e może sprawnie zarządzać siłownikami termoelektrycznymi na zaworach i bezprzewodowymi siłownikami STT-868 lub STT-869.

Dlaczego L-8e?

 • możliwość zarządzania ogrzewaniem grzejnikowym i podłogowym z poziomu jednego systemu
 • wygodna edycja parametrów pracy w 8 pomieszczeniach
 • duży wybór kompatybilnych urządzeń
 • widoczna oszczędność zużycia energii
 • zdalne sterowanie dzięki modułowi internetowemu

Jak to działa?

Sterownik przeznaczony jest do obsługi zaworów przewodowo i bezprzewodowo za pośrednictwem sygnału radiowego. Kompletny system pozwala zapewnić komfortową temperaturę w 8 strefach grzewczych. Sterownik L-8e może obsłużyć maks. 50 siłowników termoelektrycznych za pomocą 22 wyjść przy użyciu bezprzewodowych regulatorów pokojowych oraz bezprzewodowych czujników temperatury.

Główne cechy:

 • Bezprzewodowa komunikacja
 • 8 stref/pomieszczeń
 • Obsługa pompy podłogowej
 • Styk beznapięciowy do urządzenia grzewczego
 • Grzanie/chłodzenie

Zdalne sterowanie

Listwa L-8 jest przystosowana do obsługi modułu internetowego ST-505 oraz WiFi RS. Moduł internetowy WiFI RS – korzysta z łączności bezprzewodowej, a ST-505 wymaga podłączenia do routera internetowego za pomocą kabla sieciowego RJ45.

Tryby pracy urządzenia

Urządzenie może pracować w jednym z czterech różnych trybów do wyboru:

 • tryb normalny
 • tryb urlopowy
 • tryb ekonomiczny
 • tryb komfortowy

Tygodniowe harmonogramy pracy zarówno dla grzania, jak i dla chłodzenia

Użytkownik, który chce oszczędzić czas, może z góry ustalić poziom temperatury, jaka będzie panować w strefach – pojedynczo lub zbiorczo we wszystkich strefach.

Harmonogram lokalny – tygodniowy, jest przypisany do danej strefy.

Harmonogram globalny – te same nastawy temperatury we wszystkich strefach.

Oprócz harmonogramów użytkownik ma możliwość ustawienia stałej temperatury oraz z ograniczeniem czasu.

Łatwy w montażu i wygodny w obsłudze

Urządzenie L-8 to sterownik nadtynkowy. Można go zamontować na szynie DIN.
Duży, wyraźny wyświetlacz pozwala na szybkie sprawdzenie poziomu temperatury i podgląd innych parametrów.

Funkcje

 1. Podgląd parametrów pracy
 2. Wyjmowane łączki
 3. Komunikacja RS
 4. Styk beznapięciowy
 5. Montaż na szynie DIN

Asystent głosowy

Aplikacja umożliwia sterowanie głosowe za pomocą:


Amazon Alexa
Works with the Google Assistant
×

Dzięki systemowi grzejnikowemu temperaturą w budynku można zarządzać, będąc poza nim. Wszystko za sprawą mobilnej aplikacji eModul. Dzięki niej użytkownik ma stały podgląd temperatury w danym pomieszczeniu, a także zmiany parametrów dla najlepszego dopasowania do swojego komfortu.

Zdalna regulacja termostatu grzejnika

Dzięki aplikacji można z wyprzedzeniem ustalić harmonogramy pracy systemu z bezprzewodowymi siłownikami elektrycznymi i w dowolnym momencie zmieniać ustawienia w danej strefie. Zmian i podglądu parametrów można dokonywać z poziomu komputera, tabletu i smartfona. System zdalny umożliwia podgląd parametrów jednego pomieszczenia lub wszystkich pomieszczeń zbiorczo, a także sygnalizację otwartego okna.

Sterowanie zdalne

Dzięki aplikacji eModul możesz zarządzać temperaturą, gdziekolwiek jesteś i kiedykolwiek chcesz.


Google Play
App Store

Wyprodukowane w Polsce

Urządzenia zaprojektowane przez polskich inżynierów i wyprodukowane w Polsce.

Flagi

Wyprodukowane w Polsce

Urządzenia zaprojektowane przez polskich inżynierów i wyprodukowane w Polsce.

Flagi

Parametry produktu

Zasilanie 230V 50Hz
Obciążenie wyjścia pompy 0,5 A
Obciążenie wyjść 1 - 8 0,3 A
Styk beznapięciowy • / 1 A
Komunikacja Bezprzewodowa
868 MHz
Wymiary sterownika [mm] 335 x 105 x 75

Pliki do pobrania

Instrukcje

Deklaracje zgodności

Karta gwarancyjna

Systemy sterowania

KONFIGURATOR

Dobierz system do sterowania
ogrzewaniem w Twoim domu

Zobacz więcej

Znajdź najbliższego dystrybutora

GDZIE KUPIĆ
NASZE PRODUKTY

Sprawdź naszą sieć dystrybucji

Zobacz więcej

FAQ

Czy listwa L-8e pozwala na sterowanie zdalne?

Tak. Listwa sterująca do podłogówki L-8e jest przystosowana do tego, by obsługiwać zarówno moduł ST-505, jak i WiFi RS. Urządzenia te, dokupione osobno, pozwalają na zdalną kontrolę parametrów temperatury w pomieszczeniach z zamontowanym ogrzewaniem podłogowym, jak i jej wygodną edycję. Odmienny jest jedynie sposób montażu. Moduł WiFi RS łączy się internetem za pośrednictwem sieci WiFi natomiast moduł ST-505 wymaga przewodowego podłączenia do routera. Oba urządzenia do podłączenia z listwą L-8e wymagają podłączenia przewodowego RS.

Czy można połączyć ogrzewanie grzejnikowe z podłogowym?

Tak. Sterownik do ogrzewania podłogowego L-8e współpracuje zarówno z urządzeniami do zarządzania ogrzewaniem podłogowym, jak i grzejnikowym. Do pomiaru i edycji temperatury służą bezprzewodowe regulatory lub czujniki. W pomieszczeniach, w których są zamontowane grzejniki, dodatkowo użytkownik musi dokupić głowice grzejnikowe STT-868 lub STT-869. Listwa sterująca do podłogówki L-8e, jako główne urządzenie sterujące, będzie dobrym rozwiązaniem dla inwestorów, którzy szukają jednego systemu, który sprawdzi się w budynkach z ogrzewaniem mieszanym.

Jak zmniejszyć rachunki za ogrzewanie podłogowe dzięki listwie L-8e?

Listwa sterująca do podłogówki i ogrzewania grzejnikowego L-8e, jako urządzenie nadrzędne, pozwala na uzyskanie oszczędności, zwiększając efektywność pracy instalacji. Dzięki temu w pomieszczeniach zawsze panuje idealna, ustawiona przez użytkownika temperatura. Nie dochodzi do przegrzania pomieszczeń, które generowałyby wyższe koszty ogrzewania. Dzięki listwie sterującej do podłogówki TECH można ustawić odmienną temperaturę w zależności od przeznaczenia pomieszczenia, a także aktywności domowników i pory dnia. Korzystnym rozwiązaniem, gwarantującym redukcję rachunków, będzie obniżenie temperatury na noc czy na czas pobytu poza domem.

Dla kogo dedykowana jest listwa sterująca do podłogówki L-8e?

Listwa bezprzewodowa TECH jest urządzeniem przeznaczonym dla wszystkich inwestorów, którzy chcą w swoim domu zadbać o odpowiednią temperaturę i jednocześnie zaoszczędzić na ogrzewaniu. Duży atut urządzenia stanowi fakt, że jest przeznaczone do montażu bezprzewodowego, a więc można zainwestować w automatykę także w budynku już zamieszkałym, bez konieczności przeprowadzenia generalnego remontu. Listwa sterująca do podłogówki L-8e działa sprawnie zarówno w przypadku ogrzewania podłogowego, jak i grzejnikowego. Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą dwa systemy grzewcze połączyć w jeden, sprawnie działający.

Jakie korzyści daje listwa sterująca do podłogówki L-8e?

Sterownik do ogrzewania podłogowego L-8e przynosi korzyści w postaci wysokiego komfortu cieplnego i niższych rachunków za ogrzewanie. Ważne jest także to, że można go zamontować w budynkach o różnym przeznaczeniu bez nadmiernej ingerencji w dotychczasową instalację. Cały system do sterowania ogrzewaniem serii 8, w którego skład wchodzi listwa sterująca do podłogówki TECH, zwiększa wydajność systemu grzewczego i wydłuża jego żywotność. Co ważne, temperaturę można ustawiać z wyprzedzeniem, w zależności od preferencji użytkownika.