Sterowniki do energii odnawialnej - energooszczędne - TECH Sterowniki

Sterowniki do energii odnawialnej

Systemy energooszczędne w budynkach mieszkalnych

Na poziom strat ciepła w pomieszczeniach wpływ ma wiele czynników takich jak np. wielkość budynku, jego kształt czy sposób wentylacji. Inwestycja w system energooszczędny w budynku to nie tylko działanie proekologiczne, ale przede wszystkim podstawa obniżania kosztów jego użytkowania. Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii wpływa na poprawę stanu środowiska, a także na większe oszczędności. Energooszczędny dom, poza technologią budowy umożliwiającą ograniczenie strat ciepła, wykorzystuje – poprzez specjalistyczne systemy energooszczędneenergię odnawialną do zapewnienia ciepła i redukcji ilości zużywanej energii.

Energooszczędny dom – wykorzystanie odnawialnych źródeł energii

Podstawowe systemy, w jakie można wyposażyć energooszczędny dom to: kolektory słoneczne, pompy ciepła i rekuperatory. Każdy system energooszczędny daje szansę na pozyskanie czystej energii z przyrody i wykorzystanie jej do ogrzewania budynku mieszkalnego, uzyskania ciepłej wody użytkowej czy (w przypadku rekuperacji) doprowadzenia do pomieszczeń czystego powietrza. Systemy energooszczędne bazują na wykorzystaniu naturalnych źródeł energii (słońca, ciepłego powietrza pochodzącego z zewnątrz lub wewnątrz budynku, wód gruntowych) do zmniejszenia ilości energii uzyskiwanej metodą tradycyjną. Każdy energooszczędny dom powinien być jednak wyposażony nie tylko w system zapewniający pozyskanie i przetwarzanie zasobów naturalnych, ale też urządzenia, które umożliwią ich wydajną pracę. Sprawne zarządzanie systemami energooszczędnymi zapewnią nowoczesne sterowniki do energii odnawialnej.

Sterowniki do systemów energooszczędnych firmy TECH Sterowniki

Sterowniki do energii odnawialnej firmy TECH Sterowniki to urządzenia, które pozwalają w pełni wykorzystać potencjał możliwości kolektorów słonecznych, pomp ciepła oraz rekuperatorów. Bazujące na najnowszych osiągnięciach współczesnej automatyki sterowniki do energii odnawialnej optymalizują ilość dostarczanego ciepła i umożliwiają oszczędzanie energii, a w efekcie obniżenie jej kosztów. Sterowniki do systemów energooszczędnych mogą działać w złożonych systemach i efektywnie wspierać instalację grzewczą.

Pod względem wizualnym sterowniki do energii odnawialnej to urządzenia obsługujące wiele różnych funkcji i utrzymane w nowoczesnej stylistyce. Czytelne wyświetlacze pozwalają na szybką kontrolę parametrów urządzeń, z którymi współpracują i ich ewentualną korektę. Obudowy sterowników do energii odnawialnej są wykonane z tworzyw gwarantujących dużą wytrzymałość w warunkach podwyższonej, jak i obniżonej temperatury, dzięki czemu są trwałe i niezawodne.

Zarządzanie energią przynosi same korzyści

Optymalne sterowanie systemami energooszczędnymi to liczne korzyści zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i globalnym. Dla użytkowników to wyższy komfort cieplny za mniejsze pieniądze, a dla środowiska mniej szkodliwych substancji, które dostają się do atmosfery. Sterowniki do systemów energooszczędnych firmy TECH Sterowniki to urządzenia umożliwiające swobodny wybór parametrów pracy kolektorów słonecznych, pomp ciepła czy rekuperatorów tak, by zwiększyć ich wydajność i dopasować działanie do bieżących potrzeb.

Zachęcamy do zapoznania się ze specyfiką działania poszczególnych modeli sterowników do energii odnawialnej dostępnych na naszej stronie internetowej.