Sinum Power Sinum Power

Sinum Power

Zarządzanie energią

Rosnąca popularność odnawialnych źródeł energii (OZE), takich jak panele fotowoltaiczne czy pompy ciepła, sprawia, że staje się niezbędne zoptymalizowanie sposobu zużycia energii w budynkach. W odpowiedzi na te wyzwania, na rynku pojawiają się innowacyjne rozwiązania, takie jak HEMS (Home Energy Management System), czyli system zarządzania energią w domu, oraz EMS (Energy Management System), który ma na celu skuteczne zarządzanie całym zakresem energii.

Zarządzanie energią w Sinum Power

System Sinum Power umożliwia integracje i sterowanie urządzeniami odpowiedzialnymi za produkcje i zużycie energii elektrycznej w budynku, dzięki czemu może monitorować aktualne potrzeby jak i dobierać najbardziej ekonomiczne rozwiązania do jej zużycia. Dzięki systemowi możemy zużywać energię wyprodukowaną przez systemy fotowoltaiczne, w okresie jej nadprodukcji akumulować ją w bateriach jak i w zbiornikach CWU lub poprzez urządzenie grzewcze w systemach ogrzewania lub chłodzenia.

Dotacja na system zarządzania energią

Sinum Power spełnia wszystkie wymagania niezbędne do uzyskania dotacji na zakup systemu zarządzania energią, dzięki czemu możesz otrzymać dofinansowanie w wysokości do 3000 zł!

Dynamiczne ceny energii elektrycznej

Sinum Power jest gotowy na dynamiczne ceny energii, umożliwiając optymalne zarządzanie poborem i odsprzedażą energii. System może automatycznie włączyć ładowanie samochodu w godzinach, gdy energia jest najtańsza, oraz przełączyć na korzystanie z magazynu energii, gdy ceny prądu są wysokie. Wszystko to można skonfigurować za pomocą aplikacji.

Mikroinstalacja fotowoltaiczną i co dalej?

Sinum Power to innowacyjny ekosystem rozwiązań hybrydowych (przewodowo-bezprzewodowych), będący jedną z pierwszych na świecie prób połączenia w jednym systemie funkcji komfortu, bezpieczeństwa oraz zdalnego monitoringu i zarządzania. Nasze rozwiązanie sprawdza się nie tylko w standardowych obiektach, ale także w inteligentnych budynkach i przemyśle 4.0, w tym w zakładach przemysłowych i magazynowych.

Instalacja z falownikiem podstawowym

Posiadasz mikroinstalację fotowoltaiczną i zastanawiasz się, jak zwiększyć autokonsumpcję i wykorzystać nadwyżki produkcji? Z pomocą przychodzi system Sinum Power, który umożliwia  zarządzanie energią w Twoim domu. Dzięki integracji z falownikami, Sinum Power pobiera informacje o aktualnej produkcji. W połączeniu z inteligentnym licznikiem energii LE-3x230mb oraz przekaźnikami PS, nadprodukcję energii można wykorzystać np. do włączania grzałki i podgrzewania wody w zasobniku CWU, sterowania pracą pompy ciepła, a nawet klimatyzacji. Dodatkowo, system Sinum Power może działać jako system EMS, zarządzając ładowaniem i rozładowywaniem magazynu energii, nawet bez falownika hybrydowego. Pozwól, aby Sinum Power przejął kontrolę nad magazynem energii i zarządzał wykorzystaniem energii w domu . Inteligentne gniazdka Sinum umożliwiają zdalne włączanie i wyłączanie urządzeń, maksymalizując wykorzystanie produkowanej energii.
Dzięki programowi Mój Prąd możesz otrzymać do 3000 zł dotacji na zakup systemu zarządzania energią Sinum Power.

Instalacja z falownikiem hybrydowym

Posiadasz mikroinstalację fotowoltaiczną z hybrydowym falownikiem, przygotowanym do instalacji  magazynu energii? Dzięki systemowi Sinum Power możesz łatwo zarządzać energią i znacznie zwiększyć autokonsumpcję. Dodatkowo, dzięki programowi Mój Prąd, możesz uzyskać dotacje zarówno na magazyn energii, jak i na zakup systemu zarządzania energią Sinum Power. System ten umożliwia łatwe kontrolowanie i zarządzanie magazynem energii oraz wykorzystanie nadprodukcji oraz obniżenie napięcia w sieci.
Funkcje i urządzenia Sinum Power pozwalają sterować różnymi urządzeniami, takimi jak pompy ciepła, klimatyzacja, ładowarki samochodowe i inne, które integrują się z systemem, aby zużywać energię produkowaną przez instalację fotowoltaiczną w momencie jej nadprodukcji.

Jakie są korzyści z systemu Sinum Power?

System Sinum Power jako system HEMS/EMS przynosi liczne zalety, przyczyniając się do oszczędzania energii oraz podnoszenia efektywności energetycznej. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe staje się między innymi:

  • Zoptymalizowanie zużycia energii poprzez ciągłe monitorowanie oraz bieżące zarządzanie jej wykorzystaniem.
  • Skuteczne kierowanie pracą instalacji fotowoltaicznych i efektywne wykorzystywanie energii pochodzącej z źródeł odnawialnych.
  • Podniesienie komfortu oraz wygody użytkowania budynków dzięki automatyzacji procesów takich jak regulacja temperatury czy sterowanie oświetleniem.
  • Obniżenie kosztów energii poprzez lepszą optymalizację jej zużycia oraz wykorzystanie dostępnych źródeł odnawialnych.
  • Redukcja emisji gazów cieplarnianych i wspieranie zrównoważonego rozwoju poprzez aktywne wykorzystywanie energii odnawialnej.

Razem lepiej

Dzięki zastosowaniu otwartych protokołów komunikacji oraz współpracy z wiodącymi firmami w branży ciepłowniczej i instalacyjnej, system Sinum Power umożliwia komunikację i sterowanie z takimi urządzeniami jak: pompy ciepła (Modbus RTU/TCP), rekuperatory (Modbus RTU/TCP), klimatyzatory (Modbus RTU/TCP), falowniki, (Modbus RTU) liczniki energii (Modbus RTU), urządzenia audio (HTTP/MQTT), urządzenia TECH Sterownik (TECH RS).

Integracja z falownikami i miernikami energii

Dzięki integracji z falownikami oraz miernikami energii system Sinum Power umożliwia efektywne monitorowanie i wyświetlanie danych dotyczących produkcji prądu. Integracja systemów pozwala użytkownikom na bieżąco śledzić i optymalizować wydajność swojego systemu fotowoltaicznego. Lista urządzeń z jakimi się już zintegrowaliśmy stale rośnie.

Dodatkowo dzięki wykorzystaniu API oraz protokołów komunikacji możemy zintegrować z Sinum Power wiele więcej urządzeń, m.in. inteligentne żarówki, zamki do drzwi, systemy alarmowe, systemy muzyczne oraz wiele więcej.

Lista urządzeń z jakimi się już zintegrowaliśmy stale rośnie. 

Dzięki systemowi Sinum Power wszystkimi tymi urządzeniami można zarządzać w jednym miejscu z poziomu jednej aplikacji. Odwiedź naszą stronę i dowiedz sie więcej!

Chcesz wiedzieć więcej?

W celu zapoznania się z pełną ofertą kliknij i pobierz ulotkę Sinum Power