Regulatory doramkowe - TECH Sterowniki
Regulatory doramkowe - TECH Sterowniki

Regulatory pokojowe zasilane 230V - przewodowe

F-2z v1

F-2z v1

Dwustanowy regulator pokojowy doramkowy
F-4z v1

F-4z v1

Dwustanowy regulator pokojowy doramkowy

Regulatory pokojowe zasilane 230V - bezprzewodowe

F-2z v2

F-2z v2

Bezprzewodowy dwustanowy regulator pokojowy doramkowy
F-4z v2

F-4z v2

Bezprzewodowy dwustanowy regulator pokojowy doramkowy

Regulatory doramkowe

Regulatory pokojowe dwustanowe doramkowe to nowoczesne urządzenia służące do precyzyjnego pomiaru i edycji temperatury w zależności od preferencji użytkownika. Dzięki ich pracy w pomieszczeniach można uzyskać pożądany komfort cieplny i jednocześnie zmniejszyć rachunki za ogrzewanie.

Regulator pokojowy dwustanowy – jak działa

Regulator pokojowy podtynkowy jest przeznaczony do sterowania urządzeniem grzewczym lub chłodzącym. Pozwala na łatwe utrzymanie zadanej temperatury w pomieszczeniu poprzez przesyłanie sygnału z informacją o konieczności dogrzania lub chłodzenia do danej temperatury. Regulator pokojowy doramkowy komunikuje się ze sterownikiem urządzeń grzewczych przewodowo lub bezprzewodowo w zależności od konkretnego modelu. Urządzenia są zasilane bateriami.

Funkcje regulatorów pokojowych dwustanowych - w zależności od modelu. 

Każdy regulator pokojowy dwustanowy TECH Sterowniki jest przystosowany do obsługi różnych funkcji. Przede wszystkim regulator pokojowy podtynkowy umożliwia zarządzanie temperaturą w zależności od pory dnia oraz aktywności z dokładnością aż do 0,1°C. Podstawowym ustawieniem jest program dzień/noc, w którym użytkownik definiuje osobną temperaturę zadaną dla dnia i nocy oraz określa godziny, w których regulator pokojowy dwustanowy rozpoczyna porę dzienną i nocną. Dla większej wygody i oszczędności czasu istnieje możliwość zaprogramowania temperatury w regulatorze pokojowym podtynkowym na 7 dni z góry, korzystając z programu tygodniowego. Z kolei program ręczny umożliwia ręczny zapis konkretnych parametrów pracy. Temperatura jest wtedy ustawiana bezpośrednio z poziomu ekranu głównego regulatora pokojowego dwustanowego za pomocą przycisków. Kiedy aktywny jest tryb ręczny, działający do tej pory program pozostaje uśpiony aż do najbliższej zaprogramowanej zmiany temperatury zadanej.

W zależności od modelu regulator pokojowy podtynkowy może realizować jeszcze dodatkowe funkcje, jak np. funkcja Optimum Start, czyli inteligentny system sterowania ogrzewaniem, chłodzeniem, czy tryb grzanie/chłodzenie, który umożliwia wybór sposobu działania urządzenia (obsługa instalacji chłodzącej albo grzewczej). W przypadku podłączenia czujnika podłogowego do regulatora pokojowego dwustanowego TECH można dodatkowo zapewnić sterowanie temperaturą podłogi i zapobiec jej wychłodzeniu w słoneczne dni.

Nowoczesny wygląd urządzeń

Regulatory pokojowe dwustanowe doramkowe to urządzenia z dużym, czytelnym wyświetlaczem, co pozwala na łatwy i szybki odczyt temperatury. W zależności od ustawień można także uzyskać inne informacje, np. o aktualnej godzinie. Regulatory pokojowe doramkowe TECH są bardzo intuicyjne w obsłudze, a dzięki swojej neutralnej kolorystyce doskonale pasują zarówno do tradycyjnych aranżacji, jak i nowoczesnych. Front regulatorów pokojowych dwustanowych TECH jest wykonany ze szkła, co gwarantuje estetyczny wygląd. 

Montaż sterowników

Każdy regulator pokojowy doramkowy jest montowany w puszce o przekroju 60 mm. W przypadku przewodowych modeli regulatorów pokojowych dwustanowych należy skorzystać z dołączonego kabla komunikacyjnego, który jest wpinany do urządzenia grzewczego. Do każdej strefy może być podłączony tylko jeden regulator pokojowy TECH. W czasie montażu warto pamiętać o podstawowych zasadach, czyli nie umieszczać urządzeń w miejscach mocno nasłonecznionych czy na ścianach zewnętrznych, by nie wpłynąć na wynik pomiaru.

By zdobyć szczegółowe informacje, np. regulator pokojowy dwustanowy – jak działa, czy jak wprowadzić różne ustawienia, warto zajrzeć do instrukcji obsługi wybranego modelu urządzenia.