Regulatory doramkowe

Czym są inteligentne pokojowe doramkowe regulatory temperatury?

Dostępne w ofercie firmy TECH Sterowniki doramkowe regulatory pokojowe to urządzenia zapewniające dokładny pomiar temperatury w pomieszczeniach, w których są zainstalowane oraz jej szybką i wygodną edycję w zależności od potrzeb użytkowników, ich domowych aktywności oraz pory dnia.

Dla kogo dedykowane są pokojowe doramkowe regulatory temperatury?

Są to urządzenia przeznaczone do montażu zarówno w budynkach prywatnych, jak i obiektach komercyjnych. Wśród nich znajdują się urządzenia przewodowe i bezprzewodowe, więc można je zamontować w pomieszczeniach już zaaranżowanych bez kosztownej ingerencji w dotychczasową instalację grzewczą czy elektryczną. Urządzenia są przeznaczone do instalacji na ścianie w dopasowanych ramkach.

Jak podłączyć pokojowe doramkowe regulatory temperatury?

Sterowniki do zarządzania ogrzewaniem, w tym regulatory pokojowe, są urządzeniami elektronicznymi, w związku z tym ważne jest, by ich montaż zlecić wykwalifikowanemu instalatorowi. Jak sama nazwa wskazuje, regulatory te są montowane w ramkach z otworem 55 × 55 mm. Kompatybilne serie ramek, do których pasują nasze urządzenia to:

  • - Ospel - AS
  • - Berker - S.1, B.1, B.3, B.7
  • - Jung - AS, A500, A PLUS, A CREATION
  • - Gira- STANDART 55, E2, EVENT, ESPRINT, PROFIL55, E22,
  • - SIEMENS - DELTA LINE, DELTA VITA, DELTA MIRO
  • - SCHNEIDER - SYSTEM M-PLAN, SYSTEM M-ELEGANCE, M-PURE, M-SMART

W naszej ofercie dostępne są również dedykowane szklane ramki:

Ramki pozwalają na montaż urządzeń w standardowych rozstawach puszek elektrycznych o średnicy 60 mm.

Ramki Sinum

Wśród regulatorów doramkowych znajdują się zarówno urządzenia przewodowe, jak i bezprzewodowe – dokładny sposób montażu został opisany w instrukcji obsługi.

Regulatory doramkowe

Regulatory pokojowe zasilane 230V - przewodowe

Sterownik

F-2z v1

Przewodowy regulator pokojowy dwustanowy doramkowy

Sterownik

F-4z v1

Dwustanowy regulator pokojowy doramkowy

Regulatory pokojowe zasilane 230V - bezprzewodowe

Sterownik

F-2z v2

Bezprzewodowy dwustanowy regulator pokojowy doramkowy

Sterownik

F-4z v2

Bezprzewodowy dwustanowy regulator pokojowy doramkowy

Jakie korzyści dają pokojowe doramkowe regulatory temperatury?

pełna kontrola nad temperaturą w pomieszczeniach
pełna kontrola nad temperaturą w pomieszczeniach – na dużym, elektronicznym wyświetlaczu pojawia się informacja o bieżącej wartości temperatury z dokładnością aż do 0,1°C.
pełny komfort cieplny
pełny komfort cieplny – poziom zadanej temperatury można zmienić w dowolnej chwili, w każdym pomieszczeniu z osobna i dzięki temu zapewnić komfort cieplny bez względu na pogodę za oknem, porę dnia czy indywidualne preferencje domowników.
łatwa edycja parametrów
łatwa edycja parametrów – do zmiany wartości temperatury służą dotykowe klawisze. Regulatory doramkowe są proste w obsłudze, korzystanie z nich nie wymaga wcześniejszego przygotowania.
redukcja rachunków za ogrzewanie
redukcja rachunków za ogrzewanie – idealne dopasowanie temperatury do bieżących potrzeb użytkowników pozwala uniknąć przegrzania pomieszczeń i niekontrolowanego wzrostu kosztów ogrzewania.
estetyczny wygląd
estetyczny wygląd – proste ramki umożliwiają montaż urządzeń w standardowych puszkach o przekroju 60 mm i rozstawach systemowych zarówno w poziomie, jak i w pionie. To sprawia, że urządzenia dobrze prezentują się na ścianie.
dodatkowe możliwości
dodatkowe możliwości – oprócz pomiaru temperatury regulatory pokojowe doramkowe są przystosowane do obsługi innych funkcji, przykładowo pomiaru temperatury posadzki po podłączeniu czujnika temperatury podłogi.

OKIEM EKSPERTA

Doramkowe regulatory pokojowe cieszą się dużym zainteresowaniem naszych Klientów. Są niewielkie, wyróżniają się minimalistycznym designem, a przy tym obsługują wiele zaawansowanych funkcji. Idealnie pasują do aranżacji różnych pomieszczeń.

Opinie

Co na temat regulatorów pokojowych mówią instalatorzy oraz użytkownicy? Jak oceniają sposób montażu oraz obsługę urządzeń?

Nick
Opinia użytkownika
Polecony produkt
Do montażu nowoczesnej elektroniki w naszym mieszkaniu przekonał mnie instalator. Choć początkowo podchodziłem do tego tematu dość sceptycznie, to teraz jestem zadowolony. Regulatory doramkowe dobrze prezentują się na ścianie, bo są montowane w ramce. Można powiedzieć, że dzięki temu stają się prawie niewidocznym elementem aranżacyjnym, a spełniają swoją funkcję ? dbają o nasz komfort i oszczędności!
Nick
Opinia instalatora
Prosta obsługa
Lubię instalować u Klientów regulatory pokojowe firmy TECH Sterowniki, bo są łatwe w obsłudze i niezawodne. Dodatkowo zawsze mogę się upewnić, czy wszystko dobrze podłączyłem, zerkając do instrukcji. Schematy montażu są bardzo proste, praktycznie zrozumiałe dla każdego. Polecam te urządzenia.
Nick
Opinia użytkownika
Sposób na oszczędność
Zdecydowaliśmy się na instalację regulatorów pokojowych doramkowych w całym domu, ponieważ dość mocno odczuliśmy w naszym domowym budżecie wzrost kosztów ogrzewania. To naprawdę opłacalna inwestycja. Koszty spadły, a my na bieżąco mamy kontrolę nad temperaturą w naszym domu. Przyzwyczailiśmy się do tego, że zmniejszamy ją na noc, gdy wszyscy domownicy już śpią.
Nick
Opinia instalatora
Prosty montaż
Byłem w zeszłym roku na szkoleniu dla instalatorów w firmie TECH Sterowniki. Nie tylko dowiedziałem się, jak montować urządzenia, ale też jakie rozwiązania polecić Klientowi w zależności od potrzeb. Regulatory doramkowe mają tę zaletę, że wygodnie montuje się je w standardowej puszce o przekroju 60 mm. Instalacja zajmuje zaledwie kilka chwil.

FAQ

Jak działa regulator pokojowy doramkowy?

Regulator pokojowy doramkowy, podobnie jak inne regulatory pokojowe, służy przede wszystkim do pomiaru wartości temperatury powietrza w pomieszczeniu, w którym został zamontowany. W zależności od ustawień wprowadzonych przez użytkownika wysyła informacje o potrzebie dogrzania do urządzenia głównego. Regulator komunikuje się z urządzeniem grzewczym przewodowo lub bezprzewodowo w zależności od możliwości danego modelu.

Jakie dodatkowe funkcje gwarantują doramkowe regulatory pokojowe?

Oprócz sterowania temperaturą w podstawowym zakresie urządzenia umożliwiają ustawienie histerezy w przedziale od 0,2 do 4°C, progu minimalnej i maksymalnej temperatury w pomieszczeniu czy blokady klawiszy. Szczegółowe informacje na ten temat każdego modelu regulatora można znaleźć w instrukcji obsługi.

Czy mogę zainstalować regulatory doramkowe w już zamieszkałym budynku?

Tak, wśród regulatorów doramkowych są urządzenia bezprzewodowe. W takim wypadku regulator komunikuje się z urządzeniem grzewczym za pomocą sygnału radiowego przesyłanego do odbiornika, który z kolei jest połączony z urządzeniem grzewczym dwużyłowym kablem. Z kolei sama rejestracja urządzenia to kwestia naciśnięcia na regulatorze przycisku na obudowie.Artykuły na blogu

Wszystkie artykuły
Analiza efektywności systemu ogrzewania grzejnikowego – raport z badań na przykładzie domu studenckiego
Porady

Analiza efektywności systemu ogrzewania grzejnikowego – raport z badań na przykładzie domu studenckiego

Z jaką efektywnością pracuje system sterowania ogrzewaniem? Postanowiliśmy to sprawdzić w praktyce. W dniach 18.01.2021 – 18.04.2021 przeprowadziliśmy badanie efektywności systemu zarządzania ciepłem w Domu Studenckim nr 5 „Strumyk” na Miasteczku Studenckim AGH.

Zobacz więcej
Regulatory pokojowe w pomieszczeniach – co warto wiedzieć o komunikacji między urządzeniami?

Regulatory pokojowe w pomieszczeniach – co warto wiedzieć o komunikacji między urządzeniami?

Dzięki regulatorom pokojowym można wygodnie zarządzać temperaturą w każdym pomieszczeniu z osobna. W jaki sposób działają te urządzenia, a dokładniej, w jaki sposób się ze sobą komunikują?

Zobacz więcej
10 powodów, by w tym roku zainwestować w regulatory pokojowe
Porady

10 powodów, by w tym roku zainwestować w regulatory pokojowe

Regulatory pokojowe należą do najbardziej praktycznych urządzeń domowej automatyki. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Zobacz więcej

Znajdź najbliższego
dystrybutora

Sprawdź