Sterowniki do ogrzewania podłogowego, system ogrzewania podłogowego, koszt - TECH Sterowniki

Sterowniki do ogrzewania podłogowego

Powiązane artykuły:

Zapraszamy również do przeczytania artykułów na naszym blogu:

7 kluczowych pytań o instalację wodnego ogrzewania podłogowego

7 kluczowych pytań o instalację wodnego ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe w całym domu – jak zwiększyć jego efektywność

Ogrzewanie podłogowe w całym domu – jak zwiększyć jego efektywność

Regulacja ogrzewania podłogowego sposobem na większy komfort cieplny i niższe rachunki za ogrzewanie

Regulacja ogrzewania podłogowego sposobem na większy komfort cieplny i niższe rachunki za ogrzewanie

Ogrzewanie podłogowe i grzejnikowe w jednej instalacji – czy taka współpraca jest możliwa?

Ogrzewanie podłogowe i grzejnikowe w jednej instalacji – czy taka współpraca jest możliwa?

Ogrzewanie podłogowe to bardzo efektywny i ekonomiczny sposób ogrzewania domu. Pozwala na uzyskanie wysokiego komfortu cieplnego mniejszym nakładem finansowym niż w przypadku wykorzystania tradycyjnych źródeł ciepła. Aby można było mówić o prawdziwych oszczędnościach, konieczne jest rozważne sterowanie podłogówką. Korzystając z regulatora temperatury ogrzewania podłogowego można samodzielnie decydować, ile ciepła będzie docierać do konkretnych pomieszczeń. Systemy sterowania ogrzewaniem podłogowym firmy TECH Sterowniki to wyspecjalizowane, nowoczesne urządzenia, które pozwalają na sprawne zarządzanie i kontrolę temperatury w każdym pomieszczeniu z osobna. Zastosowanie systemów ogrzewania podłogowego oszczędza czas i zapewnia pełny komfort cieplny. Dostępność różnych modeli urządzeń na rynku sprawia, że każdy może dobrać sterownik czasowy temperatury do swoich potrzeb.

Ogrzewanie podłogowe – koszt

Systemy ogrzewania podłogowego są bardzo często wykorzystywanym rozwiązaniem zarówno jako samodzielny, jak i pomocniczy sposób ogrzewania budynków mieszkalnych. Dzięki temu, że systemy ogrzewania podłogowego przekazują część energii za pomocą promieniowania to komfort cieplny zostaje osiągnięty przy znacznie niższej temperaturze, co pozwala na znaczne oszczędności. Ogrzewanie podłogowe jest też tańsze w eksploatacji i posiada wyższą sprawność niż grzejniki. Aby dodatkowo obniżyć koszt ogrzewania podłogowego konieczny jest montaż regulatora temperatury ogrzewania podłogowego do zarządzania jego pracą. Sterownik ogrzewania podłogowego to urządzenie jednocześnie zaawansowane technologicznie i proste w obsłudze. Dzięki temu, że sterownik podłogówki zainstalowany w danym pomieszczeniu decyduje o panującej w strefie temperaturze, to można przyczynić się do jeszcze większych oszczędności. Jednocześnie  za pomocą sterownika do ogrzewania podłogowego można dopasować poziom temperatury do codziennych aktywności. Sterownik czasowy temperatury wyróżnia się szybkością dopasowania do bieżących potrzeb użytkownika i jego preferencji dotyczących zmian temperatury. Wprowadzanie zmian z poziomu regulatora temperatury ogrzewania podłogowego jest bardzo proste, dzięki prostej nawigacji.

Systemy ogrzewania podłogowego firmy TECH Sterowniki

Firma TECH Sterowniki oferuje swoim klientom pięć funkcjonalnych, nowoczesnych systemów ogrzewania podłogowego, które są w pełni przystosowane do pracy w złożonych systemach grzewczych. Sterowniki serii 5, 7, 8, 9 i 10 dzięki licznym funkcjom, które pełnią, istotnie wpływają na optymalną regulację temperatury np. w dzień i w nocy czy w wyznaczonym przedziale czasowym. W systemie do zarządzania ogrzewaniem podłogowym serii 5 użytkownik może dokonywać edycji wartości temperatury bezpośrednio z poziomu sterownika czasowego temperatury. Pozostałe serie posiadają zaawansowane menu, z którego można zarządzać temperaturą w pomieszczeniach. Wśród systemów ogrzewania podłogowego cztery serie przeznaczone są do montażu przewodowego (seria 5, 7, 9 i 10) oraz jedna do bezprzewodowego: (seria 8). W systemie serii 10 główny sterownik do podłogówki – L-10 umożliwia zarządzanie pracą aż 10 różnych stref grzewczych jednocześnie!

Nadrzędne sterowanie podłogówką

systemach do zarządzania ogrzewaniem podłogowym serii 7, 8 i 9 dostępne są specjalne panele kontrolne przeznaczone do sprawdzenia i zmiany parametrów ustawionych na wszystkich regulatorach podrzędnych. To bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż za pomocą jednego sterownika do podłogówki można zarządzać całym systemem grzewczym. Możliwość połączenia systemów ogrzewania podłogowego serii 7, 8 i 9 z modułem internetowym (seria 9 ma dostępny moduł internetowy w panelu M-9) pozwala dodatkowo na kontrolę i zarządzanie systemem z poziomu aplikacji eModula co się z tym wiąże zmianę parametrów nie tylko z poziomu regulatora temperatury ogrzewania podłogowego, ale także smartfona czy tabletu, pokonując barierę czasu i miejsca.

Sterowniki do ogrzewania podłogowego – wygodny sposób na oszczędzanie ciepła

Sterowniki do ogrzewania podłogowego pozwalają na indywidualną kontrolę temperatury w każdym pomieszczeniu z osobna, także z poziomu urządzeń mobilnych. Co więcej, sterowniki do ogrzewania podłogowego TECH umożliwiają podłączenie pompy, jak i urządzenia grzewczego w celu dodatkowego dogrzania pomieszczeń. Regulatory temperatury ogrzewania podłogowego są odpowiednio przystosowane do pracy w zróżnicowanych systemach grzewczych i szybko rozpoznają nowe komponenty. Każdy system do zarządzania ogrzewaniem podłogowym został tak przygotowany, by był funkcjonalny i wygodny w obsłudze. Dzięki temu sterowanie ogrzewaniem podłogowym jest wygodnie, pozwala osiągnąć komfortową temperaturę oraz znaczne oszczędności.