Sterowniki do ogrzewania podłogowego

Powiązane artykuły:

Zapraszamy również do przeczytania artykułów na naszym blogu:

7 kluczowych pytań o instalację wodnego ogrzewania podłogowego

7 kluczowych pytań o instalację wodnego ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe w całym domu – jak zwiększyć jego efektywność

Ogrzewanie podłogowe w całym domu – jak zwiększyć jego efektywność

Regulacja ogrzewania podłogowego sposobem na większy komfort cieplny i niższe rachunki za ogrzewanie

Regulacja ogrzewania podłogowego sposobem na większy komfort cieplny i niższe rachunki za ogrzewanie

Ogrzewanie podłogowe i grzejnikowe w jednej instalacji – czy taka współpraca jest możliwa?

Ogrzewanie podłogowe i grzejnikowe w jednej instalacji – czy taka współpraca jest możliwa?

Ogrzewanie podłogowe to bardzo efektywny i ekonomiczny sposób ogrzewania domu. Pozwala na uzyskanie wysokiego komfortu cieplnego mniejszym nakładem finansowym niż w przypadku wykorzystania tradycyjnych źródeł ciepła. Aby można było mówić o prawdziwych oszczędnościach, potrzebny jest jeden system, który będzie regulował ilość ciepła oddawanego do pomieszczeń. Systemy sterowania ogrzewaniem podłogowym firmy TECH Sterowniki to wyspecjalizowane, nowoczesne urządzenia, które pozwalają na sprawne zarządzanie i kontrolę temperatury w każdym pomieszczeniu z osobna. Zastosowanie systemów ogrzewania podłogowego oszczędza czas i zapewnia pełny komfort cieplny.

Ogrzewanie podłogowe – koszt

Systemy ogrzewania podłogowego są bardzo często wykorzystywanym rozwiązaniem zarówno jako samodzielny, jak i pomocniczy sposób ogrzewania budynków mieszkalnych. Dzięki temu, że systemy ogrzewania podłogowego przekazują część energii za pomocą promieniowania to komfort cieplny zostaje osiągnięty przy znacznie niższej temperaturze, co pozwala na znaczne oszczędności. Ogrzewanie podłogowe jest też tańsze w eksploatacji i posiada wyższą sprawności niż grzejniki. Aby dodatkowo obniżyć koszt ogrzewania podłogowego konieczny jest montaż sterowników do zarządzania ich pracą. Dzięki możliwości decydowania o temperaturze w każdym pomieszczeniu z osobna można przyczynić się do jeszcze większych oszczędności, jednocześnie dopasowując poziom temperatury do codziennych aktywności.

Systemy ogrzewania podłogowego firmy TECH Sterowniki

Firma TECH Sterowniki oferuje swoim klientom cztery funkcjonalne, nowoczesne systemy ogrzewania podłogowego, które są w pełni przystosowane do pracy w złożonych systemach grzewczych. Sterowniki serii 5, 6, 7 i 8, dzięki licznym funkcjom, które pełnią, istotnie wpływają na optymalną regulację temperatury np. w dzień i w nocy czy w wyznaczonym przedziale czasowym. W systemie do zarządzania ogrzewaniem podłogowym serii 5 użytkownik może dokonywać edycji wartości temperatury z poziomu regulatora pokojowego. Pozostałe serie posiadają zaawansowane menu, z którego można zarządzać temperaturą w pomieszczeniach. Wśród systemów ogrzewania podłogowego dwie serie przeznaczone są do montażu przewodowego (seria 5 i 7) oraz dwie do bezprzewodowego: (seria 6 i seria 8). W systemach do zarządzania ogrzewaniem podłogowym serii 7 i 8 dostępne są dodatkowo specjalne panele kontrolne, dzięki którym można z jednego urządzenia kontrolować i zmieniać parametry ustawione na wszystkich regulatorach podrzędnych. Możliwość połączenia systemów ogrzewania podłogowego serii 7 i 8 z modułem internetowym pozwala dodatkowo na kontrolę i zarządzanie systemem z poziomu aplikacji eModul, a co się z tym wiąże zmianę parametrów, pokonując barierę czasu i miejsca.

Sterowniki do ogrzewania podłogowego – wygodny sposób na oszczędzanie ciepła

Sterowniki do ogrzewania podłogowego pozwalają na indywidualną kontrolę temperatury w każdym pomieszczeniu z osobna, także z poziomu urządzeń mobilnych. Co więcej, sterowniki do ogrzewania podłogowego TECH umożliwiają podłączenie pompy, jak i urządzenia grzewczego w celu dodatkowego dogrzania pomieszczeń. Sterowniki te są odpowiednio przystosowane do pracy w zróżnicowanych systemach grzewczych i szybko rozpoznają nowe komponenty. Każdy system do zarządzania ogrzewaniem podłogowym został tak przygotowany, by był funkcjonalny i wygodny w obsłudze. Dzięki temu można wygodnie sterować ogrzewaniem i osiągnąć komfortową temperaturę oraz znaczne oszczędności.