Przewodowy regulator ST-297 v3 Przewodowy regulator ST-297 v3

Przewodowy regulator pokojowy dwustanowy

Przewodowy regulator pokojowy dwustanowy podtynkowy.

Zasada działania

Podtynkowy regulator temperatury ma za zadanie utrzymywać zadaną temperaturę w pomieszczeniu. W tym celu przesyła do urządzenia grzewczego lub listwy sygnał z informacją o potrzebie dogrzania do wymaganej temperatury. Po otrzymaniu takiej informacji urządzenie grzewcze wyłącza się. Przewodowy regulator temperatury może pracować w trybie dzień/noc lub trybie ręcznym.

Wyposażenie sterownika

wymiary: 84 x 84 x 13 mm

Wyposażenie sterownika Wyposażenie sterownika
×

Regulator ST-297v3 to przewodowe urządzenie wyróżniające się estetycznym designem. Doskonale prezentuje się we wnętrzach zaaranżowanych nowocześnie, w których wykorzystywane są także inne, inteligentne rozwiązania elektroniczne. Uniwersalna kolorystyka urządzenia sprawia, że może być z powodzeniem montowany w pomieszczeniach o różnym kolorze ścian czy dodatków.

ST-297 v3 – instalacja

Regulator temperatury pokojowy podtynkowy należy połączyć z urządzeniem grzewczym za pomocą kabla dwużyłowego. Do urządzenia można wpiąć opcjonalnie czujnik temperatury podłogi i zyskać nowe możliwości. Przewodowy regulator pokojowy dwustanowy jest przeznaczony do montażu podtynkowego w puszce o przekroju 60 mm. Dzięki temu, że jest niezwykle cienki (zaledwie 13 mm), nie odstaje od ściany i doskonale się na niej prezentuje. Dwustanowy regulator temperatury jest zasilany dwiema bateriami AAA. Okresowo należy sprawdzać stan baterii i wymieniać je przynajmniej jeden raz w sezonie.

Prosta obsługa przewodowego regulatora temperatury

Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą przycisków dotykowych. Użytkownik ma także możliwość zablokowania edycji ustawień przez osoby nieuprawnione. Duży, czytelny, szklany wyświetlacz podtynkowego regulatora temperatury zapewnia łatwe sprawdzenie parametrów z większej odległości, a chwilowe podświetlenie wyświetlacza wygodną zmianę parametrów także po zmroku. Wszystkie informacje dotyczące montażu i obsługi urządzenia ST-297v3 zostały zawarte w dołączonej do niego instrukcji i umożliwiają sprawne ustawienie parametrów pracy.

Nowoczesność i estetyka

Regulator ST-297 v3 to urządzenie niewielkie i ultracienkie. Ma zaledwie 13 mm grubości, co sprawia, że podtynkowy regulator temperatury dobrze przylega do ściany i idealnie pasuje do nowoczesnej aranżacji wnętrza. Czytelny ekran ułatwia odczyt parametrów, a niezwykle czułe dotykowe przyciski ich szybką edycję. Możliwość blokady przycisków pozwala na ochronę przed zmianą parametrów na dwustanowym regulatorze temperatury np. przez dzieci. Urządzenie dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych

×

Przewodowy regulator pokojowy dwustanowy ST-297v3 to urządzenie, które zapewnia precyzyjne sterowanie temperaturą w pomieszczeniu, w którym jest zamontowany. Dzięki wbudowanemu czujnikowi temperatury dokonuje pomiaru wartości z dokładnością aż do 0,1°C.

Regulator temperatury pokojowy podtynkowy – tryby pracy

Przewodowy regulator temperatury może pracować w trybie dzień/noc lub ręcznym. W pierwszym z nich użytkownik ustala dwie wartości temperatury: dzienna i nocną, a następnie określa zakres czasowy, w którym obowiązywać będą wskazane wartości. Po zaprogramowaniu dwustanowy regulator temperatury sam o wyznaczonej godzinie będzie przechodził między trybami. Podtynkowy regulator temperatury może również pracować w trybie ręcznym, w którym użytkownik w dowolnym momencie zmienia wartość temperatury bezpośrednio z poziomu ekranu głównego w zależności od własnych wymagań. Edycji parametrów można dokonać szybko i wygodnie, korzystając z przycisków dotykowych.

Sterowanie temperaturą podłogi

Przewodowy regulator pokojowy dwustanowy ST-297v3 jest przystosowany do obsługi czujnika temperatury podłogi. Po jego dokupieniu i wpięciu do urządzenia można rozbudować funkcje regulatora o sterowanie temperaturą podłogi. Parametry, które należy ustawić na podtynkowym regulatorze temperatury, aby czujnik pracował prawidłowo, to minimalna i maksymalna temperatura podłogi. Histereza temperatury w zakresie od 0,2 do 0,8°C zapobiega niepożądanych oscylacjom przy minimalnych wahaniach temperatury.

Funkcje realizowane przez sterownik:

  • sterowanie temperaturą pokojową +/- z dokładnością 0,1°C
  • histereza w zakresie od 0,2 do 8 °C
  • program ręczny
  • program dzień/noc
  • chwilowe podświetlenie wyświetlacza
  • sterowanie według temperatury podłogi (w przypadku wykorzystania czujnika podłogowego)
  • komunikacja przewodowa

Funkcje realizowane przez sterownik

Czujnik temperatury podłogi

Dwustanowy regulator temperatury umożliwia pomiar i sterowanie temperaturą podłogi po rozbudowie o czujnik podłogowy. Sterowanie następuje poprzez wysyłkę sygnału do listwy zarządzającej siłownikami o konieczności dogrzania podłogi do wskazanej temperatury. Zadaniem użytkownika jest ustawienie maksymalnej i minimalnej temperatury podłogi.

Wyprodukowane w Polsce

Urządzenia zaprojektowane przez polskich inżynierów i wyprodukowane w Polsce.

Flagi

Wyprodukowane w Polsce

Urządzenia zaprojektowane przez polskich inżynierów i wyprodukowane w Polsce.

Flagi

Pliki do pobrania

Instrukcje

Deklaracje zgodności

Karta gwarancyjna

Systemy sterowania

KONFIGURATOR

Dobierz system do sterowania
ogrzewaniem w Twoim domu

Zobacz więcej

Znajdź najbliższego dystrybutora

GDZIE KUPIĆ
NASZE PRODUKTY

Sprawdź naszą sieć dystrybucji

Zobacz więcej