Sterowniki do zaworów mieszających - TECH Sterowniki
Sterowniki do zaworów mieszających - TECH Sterowniki

Sterowniki do zaworów mieszających

i-1

i-1

Sterownik zaworu mieszającego
i-1m

i-1m

Moduł zaworu mieszającego

Sterownik zaworu mieszającego to urządzenie najwyższej klasy pozwalające na płynne sterowanie zaworami trój i czterodzielnym oraz pracą pompy. Sterowniki tego typu powoli stają się niezastąpione w nowoczesnych instalacjach lub kotłowniach. Są to urządzenia, które działają niezależnie od urządzeń, które są podłączone do pieca. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom instalacyjnym można ograniczyć zapotrzebowanie na energię i jednocześnie podnieść komfort życia mieszkańców domu.

Sterownik zaworu mieszającego – do czego służy

Dzięki zaworom mieszającym ciecz zasilająca jest mieszana z cieczą powrotną, aby uzyskać możliwie stałą temperaturę przy wyjściu. Zasada działania zaworów jest stała – dochodzi do mieszania ciepłej wody z zimną poprzez odpowiednią proporcję mieszania. Automatyka zaworów taka jak sterownik zaworu trójdrożnego czy czterodrogowego zapewnia dążenie zaworu do utrzymania stałej temperatury i gwarantuje zmianę położenia zaworów mieszających. Sterownik zaworu mieszającego posiada wyświetlacz, który wskazuje temperaturę. Sterowanie następuje za pomocą specjalnych przycisków, co jest bardzo wygodne.

Różne modele sterowników do zaworu trójdrożnego i czterodrogowego

W ofercie firmy TECH Sterowniki dostępne są różne modele sterowników do zaworów mieszających, które są wyposażane w uzupełniające moduły i spełniają wiele dodatkowych funkcji. Sterownik zaworu mieszającego może współpracować z dwoma modułami zaworu  i-1 lub i-1M, co daje możliwość zarządzania w sumie aż trzema zaworami mieszającymi. Dodatkowo jest wyposażony w funkcję sterowania pogodowego, program tygodniowy oraz może pracować z regulatorem pokojowym. Niewątpliwym atutem sterownika zaworu trójdrogowego, jak i czterodrogowego jest zabezpieczenie przez zbyt niską temperaturą wody powracającej do pieca. Innowacyjnym urządzeniem firmy jest sterownik do zaworu trójdrożnego i czterodrożnego i-1 CWU. Jest o zaawansowany sterownik zaworu mieszającego, który ma dodatkowe opcje jak możliwość podłączenia pompy zaworu, dodatkowej pompy obiegu CWU i styku beznapięciowego do uruchamiania urządzenia grzewczego.

Sterownik zaworu mieszającego – niezbędny w nowoczesnej instalacji

Każdy sterownik zaworu trójdrogowego czy sterownik zaworu czterodrogowego naszej firmy cechuje nowoczesna stylistyka oraz wykonanie z wysokiej jakości materiałów co daje pewność ich bezawaryjnej pracy. Są to urządzenia z podświetlanymi wyświetlaczami, które gwarantują wygodną i bezpieczną obsługę całego systemu przez długie lata.