Sterowniki do zaworów mieszających

Czym są sterowniki zaworów mieszających?

Sterowniki zaworów mieszających to nowoczesne, elektroniczne urządzenia, które umożliwiają zarządzanie zarówno zaworami (trój oraz czterodzielnym), jak i pracą pompy. Inwestorzy montują je w nowoczesnych kotłowniach oraz instalacjach. Ich zaletę stanowi fakt, że działają niezależnie w stosunku do urządzeń, które są podłączone do kotła grzewczego.

Dla kogo przeznaczone są sterowniki zaworu mieszającego?

Sterowniki zaworów mieszających polecamy inwestorom, którzy chcieliby w sposób nowoczesny zarządzać instalacją grzewczą w swoim domu. Automatyka zaworów sprawia, że samoczynnie dochodzi do zmieszania wody gorącej z zimną w odpowiedniej proporcji. Dzięki automatyce zaworów zapewnione jest utrzymywanie stałej temperatury.

Jakiego typu zawory obsługuje sterownik?

Nasze urządzenia służą do obsługi zarówno zaworu trójdrożnego, jak i czterodrożnego oraz podłączenia dodatkowej pompy zaworu. Sterownik zaworu mieszającego może komunikować się oraz współpracować z modułami zaworu i-1 czy i-1m i w ten sposób zarządzać trzema zaworami mieszającymi.

Sterowniki do zaworów mieszających

Sterownik

i-1

Sterownik zaworu mieszającego

Sterownik

i-1 CWU

Sterownik do instalacji

Sterownik

i-1m

Moduł zaworu mieszającego

Sterownik

STZ-120 T

Siłownik zaworu mieszającego

Jakie korzyści dają sterowniki do zaworu trójdrożnego oraz czterodrogowego?

Korzystanie ze sterowników do zaworów mieszających przynosi korzyści w postaci oszczędnej i efektywnej pracy systemu. Urządzenia wyróżniają się nowoczesnym wyglądem oraz wykonaniem z wysokiej jakości materiałów, co daje pewność bezawaryjnej pracy. Sterowniki posiadają ekran lub diody komunikacyjne, dzięki czemu pozwalają na bezpieczną i wygodną obsługę całego systemu przez długie lata.

automatyczne sterowanie zaworami
automatyczne sterowanie zaworami – dzięki wydajnej pracy sterownika woda ciepła miesza się z zimną w odpowiedniej proporcji, zapewniając efektywną pracę całej instalacji.
wygodna obsługa
wygodna obsługa – zaledwie cztery przyciski (w modelach i-1, i-1 CWU): EXIT, PLUS, MINUS, MENU służą do wprowadzania i zatwierdzania parametrów pracy niezbędnych do prawidłowego działania.
różne możliwości pracy
różne możliwości pracy – w zależności od modelu dostępne jest m.in. sterowanie pogodowe i tygodniowy tryb pracy, a także ustawienie daty czy czasu.
dostępna rozbudowa
dostępna rozbudowa – można zwiększyć zakres obsługiwanych funkcji sterownika poprzez edycję ustawień, w tym podłączyć do urządzenia regulator pokojowy.
bezpieczna praca
bezpieczna praca – sterownik do zaworów mieszających to urządzenie najwyższej klasy, jest niezawodny, zapewnia wydajną i bezawaryjną pracę instalacji grzewczej na długie lata.
sterowanie przez internet
sterowanie przez internet – wybrane modele mają możliwość podłączenia modułu sterującego ST-505 i zarządzania pracą instalacji online za pomocą aplikacji mobilnej eModul.pl.

Jak zamontować system ze sterownikiem do zaworu mieszającego ?

To zadanie, które koniecznie trzeba zlecić fachowcom posiadającym do tego odpowiednie kwalifikacje. Przed rozpoczęciem prac niezbędne jest odłączenie dopływu prądu i zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem. W razie wykonania błędnego podłączenia przewodów może dojść do uszkodzenia sterownika zaworu mieszającego.

OKIEM EKSPERTA

Sterowniki do obsługi zaworów mieszających są dostępne w naszej ofercie już od wielu lat. Docierają do nas informacje od Klientów, że działają sprawnie i efektywnie. Przede wszystkim są wielofunkcyjne. Można je rozbudowywać i w ten sposób uzyskać nowe możliwości. Mają sterowanie pogodowe, program tygodniowy i mogą współpracować z regulatorem pokojowym.

FAQ

Jakie sterowniki zaworów mieszających są dostępne w ofercie?

Aktualnie można nabyć jeden z trzech modeli sterowników do zaworów mieszających: i-1, i-1 CWU, i-1m. W opisie każdego sterownika zaworu mieszającego znajduje się informacja na temat działania, a także obsługiwanych funkcji. Każde z urządzeń umożliwia sterowanie zaworem trój lub czterodrogowym, a także pracą pompy zaworu.

Jakie funkcje obsługuje sterownik zaworu mieszającego?

Urządzenia przeznaczone są do automatycznego sterowania zaworami. Dzięki ich pracy instalacja grzewcza działa efektywnie i bezpiecznie. Sterownik zarządza pracą zaworu trój i czterodrożnego oraz pompy zaworu. Wyposażony jest w specjalne czujniki: temperatury kotła, temperatury zaworu, temperatury powrotu, pogodowy zewnętrzny.

Czy możliwe jest zarządzanie pracą sterownika przez internet?

Modele sterowników do zaworu mieszającego i-1 oraz i-1 CWU mają możliwość podłączenia modułu ST-505 lub WiFi RS i zarządzania online poprzez aplikację eModul. Dzięki temu, nawet będąc poza domem, można mieć wgląd w parametry pracy oraz je edytować.Artykuły na blogu

Wszystkie artykuły
Sterowniki instalacyjne – możliwości i przykłady wykorzystania

Sterowniki instalacyjne – możliwości i przykłady wykorzystania

Sterowniki do instalacji powalają na wygodne połączenie pracy kilku urządzeń w systemie grzewczym i ich wygodną obsługę. Dzięki temu można zaoszczędzić czas i pieniądze.

Zobacz więcej
Ciepła woda w kranie taniej i szybciej dzięki sterownikowi Eco Circulation
Porady

Ciepła woda w kranie taniej i szybciej dzięki sterownikowi Eco Circulation

Sterownik ST-11 Eco Circulation to urządzenie, które umożliwia szybkie i oszczędne pozyskanie ciepłej wody użytkowej. Sekret oszczędności tkwi w tym, że pompa cyrkulacyjna nie pracuje 24 godziny na dobę, czy nawet kilka wybranych godzin, lecz dostosowuje się do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Zobacz więcej
Sterowniki do ogrzewania strefowego – nowości 2017
Porady

Sterowniki do ogrzewania strefowego – nowości 2017

Najnowsze sterowniki do zarządzania ogrzewaniem strefowym to urządzenia funkcjonalne i estetycznie wykonane, współpracujące zarówno z ogrzewaniem podłogowym, jak i grzejnikowym. Zobaczcie jak wyglądają i jakie możliwości oferują.

Zobacz więcej

Znajdź najbliższego
dystrybutora

Sprawdź