Czujniki temperatury

Czujniki temperatury
PT1000

PT1000

Czujnik temperatury spalin
ST-261

ST-261

Dedykowany czujnik pokojowy
ST-291

ST-291

Czujnik temperatury zewnętrznej
KTY

KTY

Półprzewodnikowy czujnik temperatury
NTC

NTC

Czujnik temperatury podłogi

Czujnik temperatury to podstawowy element wyposażenia każdego sterownika. Jego zadaniem jest pomiar i przekazywanie informacji na temat wysokości temperatury w instalacji lub urządzeniu. Informacja ta jest następnie wykorzystywana przez sterownik do zarządzania urządzeniem (np. wyłączeniem pompy). Od tego, jaka jest sprawność czujnika temperatury, zależy efektywność całego systemu sterowania i kontroli funkcji danego urządzenia.

 

Czujniki temperatury – zasada działania

Każdy czujnik wyposażony jest w element reagujący na zmiany temperatury. Zazwyczaj w sterownikach wykorzystuje się czujniki rezystancyjne (zmiana oporu elektrycznego metalu wraz ze zmianą temperatury) i czujniki termoelektryczne (termopary). Czujniki temperatury mogą różnić się między sobą dokładnością oraz zakresem pracy.

 

Czujniki temperatury – jakość i niezawodność

 W sterownikach firmy Tech stosowane są wyłącznie czujniki temperatury produkcji własnej. Daje to gwarancję ich wysokiej sprawności i bezawaryjności.

Zamów newsletter!

Zgadzam się z regulaminem newslettera

Email marketing powered by FreshMail

Szanujemy Twoją prywatność. W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z dalszego otrzymywania wiadomości. Zapisując się do newslettera akceptujesz Regulamin

Jeśli chcesz otrzymywać praktyczne porady, najświeższe informacje o naszych produktach oraz ważnych wydarzeniach z życia firmy to zapisz się do newslettera. Nie spamujemy – wysyłamy tylko wartościowe treści.