Sterowniki do pompy CO

Czym są sterowniki pompy C.O.?

To specjalistyczne urządzenia, które sprawdzają się w mniejszych instalacjach grzewczych, gdzie sterownik kotła nie obsługuje pompy. W takiej sytuacji sterownik pompy C.O. obsługuje i zabezpiecza pompę, a także przedłuża żywotność samego urządzenia. Dzięki pracy sterownika do pompy obiegowej zarządzanie instalacją jest wygodne, a w dodatku zapewnia optymalną pracę kotła.

Dla kogo dedykowane są sterowniki do pompy C.O.?

Urządzenia są przeznaczone do sterowania pompą obiegu wody centralnego ogrzewania, więc sprawdzą się w instalacjach z kotłem grzewczym. Duży wybór modeli urządzeń pozwala na ich dopasowanie do indywidualnych potrzeb instalacji posiadanej przez inwestora i wsparcie jej działania w zakresie oszczędności i komfortu.

Sterowniki do pompy CO

Sterownik

ST-19

Sterowniki z funkcją Antystop

Sterownik

ST-20

Sterowniki do pomp CO

Sterownik

ST-21

Sterowniki do pomp CO

Sterownik

ST-21 CWU

Sterownik do pompy CWU

Sterownik

ST-27i

Sterowniki do pomp CO

Sterownik

ST-427i

Sterowniki do pomp CO

Sterownik

ST-11 Eco Circulation

Sterownik do pompy cyrkulacyjnej

Sterownik

ST-21 BUFOR

Sterownik do pompy BUFORA

Jakie korzyści dają sterowniki pompy obiegowej?

oszczędność energii
oszczędność energii – dzięki elektronicznemu regulatorowi pompy C.O. urządzenie grzewcze może pracować wydajniej, a co za tym idzie ? oszczędniej,
wydłużenie żywotności urządzenia
wydłużenie żywotności urządzenia – sterownik do pompy C.O. dba o prawidłowe działanie pompy, dzięki czemu możliwe jest jej dłuższe, bezawaryjne użytkowanie,
bezpieczeństwo instalacji
bezpieczeństwo instalacji – regulator przeznaczony do sterowania pompą obiegu wody C.O. wyłącza ją, gdy temperatura spadnie o histerezę poniżej zadanej temperatury,
łatwa obsługa
łatwa obsługa – do zarządzania pracą wykorzystuje się w zależności od modelu sterownika pompy CO potencjometr lub przyciski, co pozwala na wygodną obsługę systemu,
duży wybór urządzeń
duży wybór urządzeń – wśród sterowników do pompy C.O. są zarówno urządzenia bardzo proste w obsłudze, jak i nieco bardziej zaawansowane modele, dzięki czemu każdy inwestor może dopasować urządzenie do potrzeb własnej instalacji,
niezawodność
niezawodność – sterowniki do pompy C.O., tak jak wszystkie urządzenia TECH Sterowniki, były poddawane wielokrotnym testom, co zapewnia ich bezawaryjność.

Jak zamontować regulator do pompy obiegowej?

Szczegółowe informacje na temat montażu sterowników pomp C.O. i CWU można uzyskać czytając specyfikację techniczną. To tam znajdują się dokładne wskazówki dotyczące instalacji poszczególnych modeli sterowników do pomp C.O. Pozwala to na dopasowanie mocy mechanizmów ogrzewania do zysków i strat ciepła w danych pomieszczeniach, a dzięki temu prawdziwie obniżyć koszty.

OKIEM EKSPERTA

Wyposażenie instalacji w sterownik pompy C.O. jest najlepszym z możliwych sposobów na optymalizację pracy kotła grzewczego. W naszej ofercie mamy różne modele regulatorów pompy C.O., dzięki czemu użytkownik zawsze znajdzie rozwiązanie dopasowane parametrami do specyfiki własnej instalacji grzewczej. To pozwala nie tylko zaoszczędzić, ale również wydłużyć żywotność pompy.

FAQ

Jak działa sterownik pompy C.O?

Sterowniki pomp C.O. wyposażone są w czujniki temperatury C.O. i zarządzają pracą pompy. Jeśli zostanie ustawiona wartość temperatury, przy której pompa ma zostać włączona, wtedy sterownik do pompy C.O. uruchomi ją, jeśli temperatura w kotle osiągnie podaną wartość. Ustawieniu podlega również histereza, która określa różnicę pomiędzy temperaturą wejścia w cykl pracy (progiem załączenia), a temperaturą powrotu do stanu postoju, zatrzymania pracy. Dzięki temu pompa nie pracuje i nie wychładza instalacji.

Jakie są najważniejsze funkcje sterownika do pompy C.O?

Sterowniki do pompy centralnego ogrzewania umożliwiają wygodne sterowanie ogrzewaniem i pełnią podstawowe funkcje takie jak:

  • sterowanie pompą (włączanie i wyłączanie jej w określonym zakresie temperatur),
  • funkcja antyzamarzanie, czyli zabezpieczenie instalacji przed zamarzaniem (włączenie pompy na stałe, gdy temperatura wody spadnie poniżej 5°C),
  • funkcję antystop, która umożliwia zabezpieczanie pompy przed zastaniem poza sezonem grzewczym, działającą poprzez automatyczne włączenie się pompy na jedną minutę co określoną liczbę dni.

Na czym polega praca sterowników do pompy CWU?

Wśród sterowników pomp są również takie, które dobrze współpracują zarówno z pompą C.O, jak i CWU. Sterownik do pompy CWU obsługującej zbiornik lub bojler ciepłej wody odpowiada za prawidłową pracę pomp zasilających, czego efektem jest uzyskanie i utrzymanie odpowiedniej temperatury w tych zbiornikach. Takie sterowniki do pompy CWU umożliwiają okresowe zwiększenie temperatury ciepłej wody. Celem jest dezynfekcja termiczna w układzie instalacji ciepłej wody użytkowej i zwalczenie bakterii Legionella. Dostępny jest również sterownik do pompy cyrkulacyjnej. Sterownik pompy cyrkulacyjnej CWU ST-11 ECo Circulation znacznie skraca czas oczekiwania na ciepłą wodę użytkową w punkcie poboru w możliwie najbardziej wydajny sposób, aby zachować pełen komfort użytkowania. Oszczędza w ten sposób wodę, energię i urządzenie pracujące w układzie.Artykuły na blogu

Wszystkie artykuły
Sterowniki instalacyjne – możliwości i przykłady wykorzystania

Sterowniki instalacyjne – możliwości i przykłady wykorzystania

Sterowniki do instalacji powalają na wygodne połączenie pracy kilku urządzeń w systemie grzewczym i ich wygodną obsługę. Dzięki temu można zaoszczędzić czas i pieniądze.

Zobacz więcej
Ciepła woda w kranie taniej i szybciej dzięki sterownikowi Eco Circulation
Porady

Ciepła woda w kranie taniej i szybciej dzięki sterownikowi Eco Circulation

Sterownik ST-11 Eco Circulation to urządzenie, które umożliwia szybkie i oszczędne pozyskanie ciepłej wody użytkowej. Sekret oszczędności tkwi w tym, że pompa cyrkulacyjna nie pracuje 24 godziny na dobę, czy nawet kilka wybranych godzin, lecz dostosowuje się do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Zobacz więcej
Sterowniki do ogrzewania strefowego – nowości 2017
Porady

Sterowniki do ogrzewania strefowego – nowości 2017

Najnowsze sterowniki do zarządzania ogrzewaniem strefowym to urządzenia funkcjonalne i estetycznie wykonane, współpracujące zarówno z ogrzewaniem podłogowym, jak i grzejnikowym. Zobaczcie jak wyglądają i jakie możliwości oferują.

Zobacz więcej

Znajdź najbliższego
dystrybutora

Sprawdź