Sterowniki do pomp ciepła, CO, grzewczych, centralnego ogrzewania - TECH Sterowniki
Sterowniki do pomp ciepła, CO, grzewczych, centralnego ogrzewania - TECH Sterowniki

Sterowniki do pompy CO

ST-19

ST-19

Sterowniki z funkcją Antystop

W mniejszych instalacjach grzewczych, w których sterownik kotła nie obsługuje pompy, niezbędny staje się sterownik pompy centralnego ogrzewania. Sterowniki do pomp CO to urządzenia elektroniczne, które odpowiadają za obsługę i zabezpieczenie pompy, a ich stosowanie przedłuża żywotność urządzenia. Dzięki ich wykorzystaniu można zapewnić nie tylko wygodne sterowanie ogrzewaniem, ale także optymalną pracę kotła.

Jak działa sterownik pompy CO

Sterowniki pomp CO wyposażone są w czujniki temperatury CO i zarządzają pracą pompy. Jeśli ustawimy wartość temperatury, przy której włączamy pompę, wtedy sterownik do pompy CO uruchomi ją, jeśli temperatura w kotle osiągnie podaną wartość. Ustawieniu podlega również temperatura, przy której pompa powinna się wyłączyć, aby przestała dostarczać ciepło z kotła do obiegu grzewczego. Dzięki temu nie włącza się ona bez potrzeby. Sterowniki pompy CO pozwalają zatem nie tylko zaoszczędzić energię, ale również zadbać o sprawne funkcjonowanie urządzenia przez dłuższy czas (dłuższa żywotność urządzenia).

Najważniejsze funkcje sterownika do pompy CO

Sterowniki do pompy centralnego ogrzewania umożliwiają wygodne sterowanie ogrzewaniem i pełnią podstawowe funkcje, jak:

  • sterowanie pompą (włączanie i wyłączanie jej w określonym zakresie temperatur);
  • funkcja antyzamarzanie, czyli zabezpieczenie pompy przed zamarzaniem (włączenie pompy, jeśli temperatura spadnie do 5ºC);
  • funkcję antystop, która umożliwia zabezpieczanie pompy przed zastaniem poza sezonem grzewczym poprzez automatyczne włączenie się pompy co określoną liczbę dni na jedną minutę.

Charakterystyka sterowników do pomp CO

Sterowniki pompy CO służą automatyzacji pracy kotłów. Dzięki temu mogą zagwarantować najlepszy możliwy sposób funkcjonowanie układu grzewczego. Wykorzystanie takiego sterownika do pompy CO znacznie zwiększa komfort użytkowników, a także ich bezpieczeństwo i sprawia, że system grzewczy pracuje wydajniej. Dzięki temu można oszczędzać. Sterowniki do pomp CO naszej produkcji wyposażone są w potencjometry lub przyciski. Wśród sterowników pomp CO są zarówno prostsze modele, jak i bardziej zaawansowane, które dają możliwość sterowania kilkoma pompami równocześnie, a także zarządzania pompą CWU i podłogową. Do niektórych modeli można też podłączyć regulator pokojowy.

Sterowniki do pompy CWU

Wśród sterowników pomp są również takie, które dobrze współpracują zarówno z pompą CO, jak i CWU. Sterownik do pompy CWU obsługującej zbiornik lub bojler ciepłej wody odpowiada za prawidłową pracę pomp zasilających, czego efektem jest uzyskanie i utrzymanie odpowiedniej temperatury w tych zbiornikach. Takie sterowniki do pompy CWU umożliwiają okresowe zwiększenie temperatury ciepłej wody w celu dezynfekcji termicznej w układzie instalacji ciepłej wody użytkowej i zwalczenia bakterii Legionella. Dostępne są różne typy sterowników do pomp CWU. Nowością w ofercie jest sterownik ST-11 Eco Circulation. Jest to urządzenie przeznaczone do sterowania układem cyrkulacji cwu w taki sposób, by dopasować się do potrzeb użytkownika. Sterownik pompy cyrkulacyjnej CWU znacznie skraca czas oczekiwania na ciepłą wodę użytkową w punkcie poboru i to w możliwie najbardziej wydajny sposób, by zachować pełen komfort użytkowania. Oszczędza w ten sposób wodę, energię i urządzenie pracujące w układzie.

Szczegółowe informacje na temat sterowników pomp CO i CWU można uzyskać, czytając specyfikację techniczną. Dzięki sterownikom pomp można dopasować moc mechanizmów ogrzewania do zysków i strat ciepła w danych pomieszczeniach, a dzięki temu prawdziwie zaoszczędzić.