Regulatory pokojowe z komunikacją RS - TECH Sterowniki
Regulatory pokojowe z komunikacją RS - TECH Sterowniki

Regulatory pokojowe zasilane 230V - przewodowe

ST-280

ST-280

Regulator z komunikacją RS
ST-281

ST-281

Regulator z komunikacją RS
ST-296

ST-296

Regulator z komunikacją RS

Regulatory pokojowe zasilane 230V - bezprzewodowe

ST-281 C

ST-281 C

Bezprzewodowy regulator z komunikacją RS
ST-260

ST-260

Do bezprzewodowej komunikacji RS

Regulatory pokojowe - przewodowe

RI-1

RI-1

Regulator z komunikacją RS dedykowany do I-2 PLUS, I-3 PLUS

Regulatory z komunikacją RS

Obok regulatorów pokojowych z tradycyjnym sposobem komunikacji firma TECH Sterowniki oferuje sterowniki z komunikacją RS. Zapewniają one komfortowe zarządzanie poziomem temperatury w pomieszczeniach, a także parametrami urządzenia grzewczego. Regulatory pokojowe mają wbudowany czujnik pokojowy, który mierzy temperaturę w pomieszczeniu, a także kabel komunikacyjny RS do sterownika kotła. Pokojowy regulator temperatury z komunikacją RS umożliwia ustawienie wszystkich najważniejszych parametrów urządzenia grzewczego wprost z poziomu regulatora i wpływa na jego pracę bez schodzenia do kotłowni.  

Komunikacja RS – na czym polega

Komunikacja RS to dwukierunkowa komunikacja oparta na protokole transmisji danych firmy TECH Sterowniki. Dzięki komunikacji RS można podłączyć kolejne, podrzędne elementy systemu, które wspomagają pracę sterownika głównego i wzbogacają go o nowe funkcje np. sterownik kotła z modułem internetowym.

Regulator pokojowy z komunikacją RS – zasada działania

Nasza firma oferuje wielofunkcyjne regulatory pokojowe z komunikacją RS zapewniające wygodne sterowanie i kontrolę temperatury pokojowej, kotła, bojlera oraz zaworów mieszających wprost z pomieszczenia. Termostat pokojowy dzięki komunikacji RS ma możliwość współpracy ze standardowymi sterownikami kotłowymi, instalacyjnymi, czy sterownikami pelletowymi wyposażonymi w zapalarkę. Jedynym warunkiem jest posiadanie komunikacji RS. W zależności od tego, do jakiego urządzenia głównego podłączony jest pokojowy regulator temperatury, może obsłużyć wiele różnych funkcji. Dzięki termostatowi pokojowemu z komunikacją RS można sprawdzać większość temperatur wysyłanych przez sterownik główny. W przypadku obsługi sterownika kotłowego regulator pokojowy umożliwi sterowanie temperaturą w pomieszczeniu, zarządzanie temperaturą kotła CO, sterowanie temperaturą CWU. W sytuacji, kiedy sterowniki z komunikacją RS współpracują z modułem zaworu, mogą sterować temperaturą zaworów mieszających oraz możliwy jest podgląd temperatury zewnętrznej. 

Estetyczny wygląd regulatorów pokojowych we wnętrzu

Nasze regulatory pokojowe cechuje nowoczesna stylistyka oraz wykonanie z najwyższej jakości materiałów. Wśród nich są różne warianty urządzeń. Można się zdecydować zarówno na przewodowy, jak i bezprzewodowy regulator temperatury. Bardzo dużym atutem regulatorów z komunikacją RS jest ich estetyczny, minimalistyczny wygląd. Duże, dotykowe wyświetlacze ułatwiają wprowadzenia ustawień oraz wpływają na wizualny odbiór urządzenia we wnętrzu. Pokojowy regulator temperatury jest urządzeniem programowalnym, a więc w zależności od preferencji można wyznaczyć odrębne temperatury w różnych przedziałach czasowych. Wygodnym rozwiązaniem jest tygodniowy program ogrzewania.  

ST-260 – uniwersalny zestaw do sterowników z komunikacją RS

W przypadku przewodowych sterowników z komunikacją RS można dodatkowo nabyć bezprzewodowy zestaw do sterowników TECH wyposażonych w komunikację RS. Składa się on z dwóch modułów: moduł v1 jest dedykowanym rozwiązaniem do sterownika głównego z komunikacją RS i przeznaczonym do podłączenia do urządzenia z własnym zasilaniem. Moduł v2 wspiera dodatkowe urządzenia, moduły z komunikacją RS jak np. termostat pokojowy ST-280.