Regulatory z komunikacją RS

Czym są regulatory pokojowe z komunikacją RS

Nowoczesne regulatory z komunikacją RS to urządzenia służące do pomiaru i utrzymania temperatury w pomieszczeniach na zadanym wcześniej poziomie. Regulatory te są wyposażone w specjalny czujnik, który precyzyjnie mierzy wartość temperatury powietrza. W zestawie ze sterownikiem użytkownik otrzymuje specjalny kabel komunikacyjny RS przeznaczony do połączenia urządzenia ze sterownikiem kotła, który reguluje pracę głównego urządzenia grzewczego.

Dla kogo dedykowane są regulatory z komunikacją RS?

Regulatory pokojowe z komunikacją RS przeznaczone są dla osób, które chcą na bieżąco kontrolować i sterować temperaturą w pomieszczeniu, a także pracą kotła, bojlera czy też zaworów mieszających. Regulator pokojowy RS może współpracować z różnymi urządzeniami, w tym sterownikami kotłowymi, instalacyjnymi i sterownikami pelletowymi. Regulatory są przeznaczone do montażu zarówno w budynkach prywatnych, jak i obiektach komercyjnych.

Czym jest komunikacja RS?

Mówiąc najprościej, komunikacja RS to inaczej komunikacja dwukierunkowa, która jest oparta na protokole transmisji danych firmy TECH Sterowniki. Ten sposób komunikacji daje wiele możliwości, pozwala na efektywną pracę sterownika głównego i wzbogaca go o nowe funkcje.

Regulatory z komunikacją RS

Regulatory pokojowe zasilane 230V - przewodowe

Sterownik

ST-280

Regulator z komunikacją RS

Sterownik

ST-281

Regulator z komunikacją RS

Sterownik

ST-296

Regulator z komunikacją RS

Regulatory pokojowe zasilane 230V - bezprzewodowe

Sterownik

ST-281 C

Bezprzewodowy regulator z komunikacją RS

Sterownik

ST-260

Do bezprzewodowej komunikacji RS

Regulatory pokojowe - przewodowe

Sterownik

RI-1

Regulator z komunikacją RS dedykowany do I-2 PLUS, I-3 PLUS

Jakie korzyści dają sterowniki pokojowe z komunikacją RS

Montaż regulatorów pokojowych RS w pomieszczeniach przynosi korzyści w zakresie komfortu, bezpieczeństwa i oszczędności.

precyzyjny pomiar temperatury
precyzyjny pomiar temperatury – informacje na temat bieżącej oraz zadanej temperatury powietrza prezentowane są bezpośrednio na wyświetlaczu urządzenia.
pełny komfort cieplny
pełny komfort cieplny – urządzenie gwarantuje utrzymanie temperatury w określonym zakresie czasowym, dzięki czemu unikamy zarówno przegrzania, jak i niedogrzania pomieszczeń.
wiele możliwości współpracy
wiele możliwości współpracy – w zależności od wybranego modelu i wyposażenia, dodatkowe opcje to sterowanie temperaturą kotła CO, temperaturą CWU, temperaturą zaworów mieszających.
dodatkowe zabezpieczenia
dodatkowe zabezpieczenia – blokada rodzicielska to opcja zapewniająca ochronę przed zmianami parametrów przez dzieci oraz osoby nieuprawnione.
możliwość ustawienia harmonogramu pracy z wyprzedzeniem
możliwość ustawienia harmonogramu pracy z wyprzedzeniem – regulator może zapamiętać ustawienia pracy na cały tydzień z góry, co pozwala zaoszczędzić czas na bieżącą zmianę parametrów pracy.
oszczędności na ogrzewaniu
oszczędności na ogrzewaniu – regulator pokojowy RS dzięki komunikacji z dodatkowymi urządzeniami optymalizuje pracę całego systemu grzewczego, co pozwala zredukować koszty ogrzewania.

Jak zamontować regulator pokojowy z komunikacją RS?

Do każdego modelu regulatora pokojowego z komunikacją RS dołączona jest instrukcja z informacją dotyczącą montażu oraz schematem połączenia regulatora z urządzeniem głównym. Instalacją urządzeń powinien się zająć wykwalifikowany instalator.

OKIEM EKSPERTA

Nasze regulatory pokojowe z komunikacją RS to urządzenia, których sprzedaż wzrasta z roku na rok. Klienci przede wszystkim zwracają uwagę na ich funkcjonalność. Regulatory są przystosowane do współpracy zarówno ze sterownikami kotłowymi, jak i zaworami mieszającymi. Mogą także mierzyć temperaturę zewnętrzną. Działają bardzo precyzyjnie, zapewniając pełny komfort w pomieszczeniach.

FAQ

Jak działa regulator z komunikacją RS?

Regulator pokojowy RS wysyła do sterownika głównego sygnał informujący o dogrzaniu lub niedogrzaniu pomieszczenia. W zależności od tego, jakie ustawienia wprowadzi użytkownik, sygnał o dogrzaniu do odpowiedniego poziomu może wyłączyć pracę urządzenia grzewczego i pompy CO. W zależności od modelu urządzenia, można dokonać z poziomu panelu różnych ustawień sterownika głównego, jak chociażby zmiany temperatury zadanej kotła czy też trybu pracy pomp.

Na czym polega sterowanie tygodniowe?

Dzięki wykorzystaniu tej funkcji regulator pokojowy z komunikacją RS będzie mógł pracować w określonych dniach tygodnia na zadanych wartościach temperatury. Sterowanie tygodniowe pozwala określić temperaturę w pomieszczeniu w cyklu dobowym. Na każdy dzień tygodnia użytkownik może zdefiniować parametry pracy z dokładnością co do jednej godziny. Ustawienie zadanych wartości temperatury na cały tydzień z góry, w dopasowaniu do własnych aktywności oraz trybu dnia, pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i jednocześnie zapewnić komfort cieplny.

Jakie opcje dodatkowe oferuje sterownik z komunikacją RS?

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, o jakim regulatorze z komunikacją RS mówimy. Szczegółowe informacje na temat dostępnych funkcji, w zależności od modelu urządzenia, zawarte są w instrukcji obsługi. Przykładowo sterownik ST-280 to urządzenie, na którym ustawia się precyzyjnie:

  • czas
  • dzień tygodnia
  • budzik
  • zabezpieczenia (autoblokada i kod PIN)
  • wygaszacz ekranu (może być nim pokaz slajdów)
  • główny widok ekranu
  • informacje dotyczące sterowania tygodniowego
  • ustawienia czujnika temperatury.


Artykuły na blogu

Wszystkie artykuły
Analiza efektywności systemu ogrzewania grzejnikowego – raport z badań na przykładzie domu studenckiego
Porady

Analiza efektywności systemu ogrzewania grzejnikowego – raport z badań na przykładzie domu studenckiego

Z jaką efektywnością pracuje system sterowania ogrzewaniem? Postanowiliśmy to sprawdzić w praktyce. W dniach 18.01.2021 – 18.04.2021 przeprowadziliśmy badanie efektywności systemu zarządzania ciepłem w Domu Studenckim nr 5 „Strumyk” na Miasteczku Studenckim AGH.

Zobacz więcej
Regulatory pokojowe w pomieszczeniach – co warto wiedzieć o komunikacji między urządzeniami?

Regulatory pokojowe w pomieszczeniach – co warto wiedzieć o komunikacji między urządzeniami?

Dzięki regulatorom pokojowym można wygodnie zarządzać temperaturą w każdym pomieszczeniu z osobna. W jaki sposób działają te urządzenia, a dokładniej, w jaki sposób się ze sobą komunikują?

Zobacz więcej
10 powodów, by w tym roku zainwestować w regulatory pokojowe
Porady

10 powodów, by w tym roku zainwestować w regulatory pokojowe

Regulatory pokojowe należą do najbardziej praktycznych urządzeń domowej automatyki. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Zobacz więcej

Znajdź najbliższego
dystrybutora

Sprawdź