Sterownik do pieca gazowego - termostat pokojowy, regulator programowalny - TECH Sterowniki
Sterownik do pieca gazowego - termostat pokojowy, regulator programowalny - TECH Sterowniki

Regulatory dedykowane do kotłów gazowych

WiFi OT

WiFi OT

Regulator pokojowy z komunikacją OpenTherm z WiFi

Wykorzystanie regulatora temperatury pieca gazowego pozwala z dużą precyzją dopasować moc urządzenia grzewczego do strat i zysków ciepła w pomieszczeniach. Montaż sterownika kotła gazowego gwarantuje oszczędność energii, a także utrzymanie wysokiego komfortu cieplnego w pomieszczeniach. Regulator temperatury do pieca gazowego inteligentnie steruje zadaną temperaturą kotła CO, a także utrzymuje wskazaną temperaturę pokojową. Zarządzanie odbywa się poprzez automatyczne regulowanie proporcjonalnie zadanej temperatury kotła.

Sterownik pieca gazowego a komunikacja OpenTherm

Nowoczesny regulator do temperatury pieca gazowego model ST-2801 jest kompatybilny z protokołem OpenTherm/plus (OT+) i OpenTherm/lite (OT-), dlatego wspiera pracę kotłów gazowych ze złączem komunikacyjnym OpenTherm. Protokół komunikacyjny OpenTherm jest wykorzystywany w systemach centralnego ogrzewania i służy standardowej komunikacji między kotłem a regulatorem termostatycznym. Sterownik kotła gazowego wychwytuje parametry, które można ustawić na kotle i zapewnia ich podgląd w pomieszczeniu, gdzie jest zamontowany sterownik.

Rozległe funkcje regulatora pokojowego do kotła gazowego

Sterownik do pieca gazowego ST-2801 pozwala użytkownikowi wygodnie sterować obiegiem CO oraz temperaturą ciepłej wody użytkowej wprost z pomieszczenia, w którym znajduje się regulator. Nie ma konieczności schodzenia do kotłowni. Sterownik pieca gazowego może pracować w różnych trybach. W przypadku regulacji stałotemperaturowej użytkownik wybiera konkretną temperaturę zadaną na kotle. Z poziomu regulatora do temperatury pieca gazowego możliwa jest także regulacja pogodowa, czyli ustawienie parametrów w zależności od pomiaru temperatury zewnętrznej. Oprócz regulacji temperatury powietrza użytkownik może również dokonywać zmian parametrów ciepłej wody. Praktycznym rozwiązaniem jest korzystanie z tygodniowego programu ogrzewania pokojowego oraz bojlera. Tworzenie harmonogramów pracy w regulatorze pokojowym do pieca gazowego pozwala zaprogramować obieg grzewczy oraz obieg ciepłej wody w poszczególne dni tygodnia w określonych godzinach. Korzystając ze sterownika do ogrzewania piecem gazowym, można ustawić aż trzy okresy grzewcze w ciągu tygodnia.

Intuicyjna obsługa oraz estetyka regulatora temperatury pieca gazowego 

Regulatory pokojowe do kotłów gazowych to nowoczesne urządzenia, dzięki którym utrzymywanie zadanej temperatury jest bardzo łatwe i intuicyjne. Mimo wielu obsługiwanych funkcji sterownik kotła gazowego naszej firmy pozostaje urządzeniem bardzo prostym i intuicyjnym w obsłudze. Dzięki temu może w pełni sprostać oczekiwaniom swoich użytkowników. Atutem regulatora temperatury pieca gazowego ST-2801 jest duży wyświetlacz, ułatwiający obsługę urządzenia i precyzyjną zmianę poszczególnych parametrów pracy. Czytelne menu oraz intuicyjna nawigacja pozwala na łatwy podgląd i uzupełnianie danych.

Informacje na wyświetlaczu

Na ekranie głównym regulatora temperatury pieca gazowego wyświetlany jest aktualny stan podstawowych parametrów kotła. Dokładne dane, które można sprawdzić na ekranie, są zależne od ustawień sterownika głównego, a także jego rodzaju. Możliwy jest podgląd temperatury na zewnątrz przy wykorzystaniu czujnika zewnętrznego w sterowniku głównym. Atutem regulatora do temperatury pieca gazowego jest możliwość odczytania z odległości wyświetlanych parametrów jak np. temperatura czy godzina. Dodatkowo na ekranie sterownika kotła gazowego pojawiają się informacje o alarmach urządzenia grzewczego. Można również przejrzeć wykresy temperatur, by sprawdzić, jakie wartości osiągało urządzenie grzewcze w danym czasie.

Prosty montaż i nowoczesny wygląd

Sterowniki pieca gazowego są przeznaczone do podtynkowej instalacji na ścianie. Montaż najlepiej zlecić wykwalifikowanemu specjaliście. Kolejność kabli, które łączą urządzenie OpenTherm z regulatorem pokojowym do pieca gazowego ST-2801 jest dowolna. Ważną zaletą sterownika kotła gazowego jest klasyczny wygląd urządzenia. Neutralny kolor oraz niewielki rozmiar pozwalają dobrze dopasować regulator pokojowy do pieca gazowego do aranżacji każdego pomieszczenia.

Regulator pokojowy do pieca gazowego – wygoda i oszczędności

Sterowanie pracą kotła gazowego przynosi wiele korzyści. Dzięki regulatorowi temperatury pieca gazowego można wygodnie i precyzyjnie zarządzać temperaturą w pomieszczeniach i idealnie dopasować tryb pracy kotła do potrzeb domowników. To także wpływa na żywotność urządzeń grzewczych. Dzięki temu kocioł dostarcza taką ilość ciepła, jaka jest potrzebna na bieżące potrzeby domu. Duża ilość funkcji obsługiwanych przez regulator do temperatury pieca gazowego sprawia, że inteligentne zarządzanie ogrzewaniem w swoim domu staje się niezwykle łatwe i wygodne.