Bezprzewodowe systemy sterowania podłogówką TECH Sterowniki

Sterowniki do ogrzewania podłogowego   |   TECH   |   24.07.2020


Okres letni to dobry czas na przeprowadzenie remontu, w tym instalacji grzewczej. Jeśli masz już zamontowane ogrzewanie podłogowe i chciałbyś je unowocześnić, to najlepszym sposobem na to jest montaż systemu automatyzującego jego pracę. Aby ograniczyć koszt modernizacji, warto wybrać jeden z systemów pracujących bezprzewodowo, czyli system podłogowy serii 4 lub system serii 8, które wpisują się ideę #SeamlessTech. Sprawdźmy obydwa, porównajmy je i przekonajmy się, jakie możliwości gwarantują.

Dlaczego warto wybrać wariant bezprzewodowy?

Systemy sterowania ogrzewaniem podłogowym serii 4 i 8 to dwa rozwiązania firmy TECH Sterowniki, które umożliwiają bezprzewodowe sterowanie podłogówką. Jakie możliwości zyskuje użytkownik? Najważniejsze zalety przedstawia grafika.

System bezprzewodowy - zalety

System serii 4 i 8 – charakterystyczne cechy

Zarówno system serii 4, jak i serii 8 to rozwiązania dające użytkownikowi wiele praktycznych możliwości. Przypomnijmy: każdy dostępny w firmie TECH Sterowniki system sterowania ogrzewaniem podłogowym składa się z:

  • głównego sterownika, czyli sterownika siłowników termostatycznych (obsługujący 8 stref),
  • dedykowanych regulatorów lub czujników pokojowych,
  • siłowników montowanych na rozdzielaczu.


Systemy serii 4 oraz 8 należą to najbardziej uniwersalnych, gdyż mogą sterować jednocześnie systemem podłogowym i grzejnikowym. Do obsługi systemu grzejnikowego trzeba tylko dokupić przeznaczone do montażu na grzejnikach siłowniki termostatyczne STT-868 lub STT-869. Każdy z systemów umożliwia zarządzanie ogrzewaniem w 8 strefach i utrzymanie w każdej z nich innej temperatury.

Do rozbudowy systemu służą liczne modele czujników oraz regulatorów pokojowych. Do obydwu zestawów można dobrać akcesoria dodatkowe takie jak:

Krótkie zestawienie cech systemu zarządzania ogrzewaniem serii 4 oraz serii 8 przedstawia poniższa grafika.

Porównanie systemów sterowania podłogówką serii 4 i 8

Montaż bezprzewodowych systemów podłogowych

Dzięki temu, że systemy ogrzewania grzejnikowego serii 4 i 8 są bezprzewodowe, to ich sposób montażu jest prostszy w porównaniu do klasycznych systemów przewodowych.
Jedną z podstawowych kwestii jest doprowadzenie zasilania 230 V do pomieszczenia oraz znalezienie odpowiedniego miejsca na montaż listwy głównej. Bardzo dobrym pomysłem jest wcześniejsze przemyślenie miejsca osadzenia sterownika głównego, szczególnie w przypadku sterownika L-8, który jest dość pokaźnych rozmiarów. Polecanym przez instalatorów, estetycznym rozwiązaniem jest montaż specjalnej szafki lub półki, na której sterownik będzie można stabilnie zamontować i jednocześnie wygodnie obsługiwać.

Łatwy montaż okablowania

Zasięg pracy urządzeń

W przypadku urządzeń bezprzewodowych bardzo często pojawiają się pytania o możliwy zasięg komunikacji. Często zastanawiają się nad tym aspektem instalatorzy i inwestorzy zajmujący się montażem bezprzewodowych systemów grzewczych. Firma TECH Sterowniki gwarantuje zasięg na do 100 metrów w terenie otwartym. Dedykowanym rozwiązaniem, które pomoże w rozwiązaniu ewentualnych problemów z zasięgiem, jest repeater sygnału. Jego głównym zadaniem jest przesyłanie sygnału między sterownikami bezprzewodowymi, dzięki czemu można wzmocnić ich zasięg. To dobre rozwiązanie w przypadku montażu systemu na więcej niż jednej kondygnacji czy przykładowo w budynkach starszego typu.

Repeater sygnału RP-3 lub RP-4

Bezprzewodowe sterowanie podłogówką – ekonomia, oszczędności i wygoda

Systemy sterowania ogrzewaniem pokazują, że ogrzewaniem podłogowym można zarządzać w myśl zasady #MakeTechHuman, czyli łatwo i skutecznie, korzystając z nowoczesnych technologii. Montując zarówno serię 4, jak i 8 można zarządzać przez Internet z poziomu aplikacji eModul, co jest przydatnym rozwiązaniem, patrząc na dzisiejsze tempo życia. Możliwość zmiany parametrów z dowolnego miejsca w dowolnym czasie to cenne ułatwienie w kształtowaniu nawyku oszczędzania na ogrzewaniu.


Zdobądź więcej informacji na temat systemu sterowania ogrzewaniem podłogowym serii 4 oraz systemu sterowania ogrzewaniem podłogowym serii 8

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?


Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy zapisać się do newslettera!

Przeczytaj równieżTwój komentarzKomentarze

Brak komentarzy