Bezprzewodowe systemy sterowania podłogówką TECH Sterowniki

Nasze produkty   |   Sterowniki do ogrzewania podłogowego   |   24.07.2020

Okres letni to dobry czas na przeprowadzenie remontu, w tym instalacji grzewczej. Jeśli masz już zamontowane ogrzewanie podłogowe i chciałbyś je unowocześnić, to najlepszym sposobem na to jest montaż systemu automatyzującego jego pracę. Aby ograniczyć koszt modernizacji, warto wybrać jeden z systemów pracujących bezprzewodowo, czyli system podłogowy serii 4 lub system serii 8, które wpisują się w ideę #SeamlessTech. Sprawdźmy obydwa, porównajmy je i przekonajmy się, jakie możliwości gwarantują.

Dlaczego warto wybrać wariant bezprzewodowy?

Systemy sterowania ogrzewaniem podłogowym serii 4 i 8 to dwa rozwiązania firmy TECH Sterowniki, które umożliwiają bezprzewodowe sterowanie podłogówką. Jakie możliwości zyskuje użytkownik? Najważniejsze zalety przedstawia grafika.

System bezprzewodowy - zalety

System serii 4 i 8 – charakterystyczne cechy

Zarówno system serii 4, jak i serii 8 to rozwiązania dające użytkownikowi wiele praktycznych możliwości. Przypomnijmy: każdy dostępny w firmie TECH Sterowniki system sterowania ogrzewaniem podłogowym składa się z:

  • głównego sterownika, czyli sterownika siłowników termostatycznych (obsługujący 8 stref),
  • dedykowanych regulatorów lub czujników pokojowych,
  • siłowników montowanych na rozdzielaczu.

Systemy serii 4 oraz 8 należą to najbardziej uniwersalnych, gdyż mogą sterować jednocześnie systemem podłogowym i grzejnikowym. Do obsługi systemu grzejnikowego trzeba tylko dokupić przeznaczone do montażu na grzejnikach siłowniki termostatyczne STT-868 lub STT-869. Każdy z systemów umożliwia zarządzanie ogrzewaniem w 8 strefach i utrzymanie w każdej z nich innej temperatury.

Do rozbudowy systemu służą liczne modele czujników oraz regulatorów pokojowych. Do obydwu zestawów można dobrać akcesoria dodatkowe takie jak:

Krótkie zestawienie cech systemu zarządzania ogrzewaniem serii 4 oraz serii 8 przedstawia poniższa grafika.

Porównanie systemów sterowania podłogówką serii 4 i 8

Montaż bezprzewodowych systemów podłogowych

Dzięki temu, że systemy ogrzewania grzejnikowego serii 4 i 8 są bezprzewodowe, to ich sposób montażu jest prostszy w porównaniu do klasycznych systemów przewodowych.
Jedną z podstawowych kwestii jest doprowadzenie zasilania 230 V do pomieszczenia oraz znalezienie odpowiedniego miejsca na montaż listwy głównej. Bardzo dobrym pomysłem jest wcześniejsze przemyślenie miejsca osadzenia sterownika głównego, szczególnie w przypadku sterownika L-8, który jest dość pokaźnych rozmiarów. Polecanym przez instalatorów, estetycznym rozwiązaniem jest montaż specjalnej szafki lub półki, na której sterownik będzie można stabilnie zamontować i jednocześnie wygodnie obsługiwać.

Łatwy montaż okablowania

Zasięg pracy urządzeń

W przypadku urządzeń bezprzewodowych bardzo często pojawiają się pytania o możliwy zasięg komunikacji. Często zastanawiają się nad tym aspektem instalatorzy i inwestorzy zajmujący się montażem bezprzewodowych systemów grzewczych. Firma TECH Sterowniki gwarantuje zasięg do 100 metrów w terenie otwartym. Dedykowanym rozwiązaniem, które pomoże w rozwiązaniu ewentualnych problemów z zasięgiem, jest repeater sygnału. Jego głównym zadaniem jest przesyłanie sygnału między sterownikami bezprzewodowymi, dzięki czemu można wzmocnić ich zasięg. To dobre rozwiązanie w przypadku montażu systemu na więcej niż jednej kondygnacji czy przykładowo w budynkach starszego typu.

Repeater sygnału RP-3 lub RP-4

Bezprzewodowe sterowanie podłogówką – ekonomia, oszczędności i wygoda

Systemy sterowania ogrzewaniem pokazują, że ogrzewaniem podłogowym można zarządzać w myśl zasady #MakeTechHuman, czyli łatwo i skutecznie, korzystając z nowoczesnych technologii. Montując zarówno serię 4, jak i 8 można zarządzać przez Internet z poziomu aplikacji eModul, co jest przydatnym rozwiązaniem, patrząc na dzisiejsze tempo życia. Możliwość zmiany parametrów z dowolnego miejsca w dowolnym czasie to cenne ułatwienie w kształtowaniu nawyku oszczędzania na ogrzewaniu.

Zdobądź więcej informacji na temat systemu sterowania ogrzewaniem podłogowym serii 4 oraz systemu sterowania ogrzewaniem podłogowym serii 8

Oceń lub podziel się

Zapisz się do newslettera

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy zapisać się do newslettera!

Twój komentarz

- pole wymagane

Komentarze

Brak komentarzy

Co nowego

na blogu TECH Sterowniki

Wszystkie artykuły
Proste sposoby, by zacząć oszczędzać na ogrzewaniu od zaraz

Proste sposoby, by zacząć oszczędzać na ogrzewaniu od zaraz

Jak zachować równowagę między komfortem cieplnym a oszczędnościami na ogrzewaniu? Sprawdź proste sposoby, które w tym pomogą.

Zobacz więcej
Jak zdalnie kontrolować temperaturę w pomieszczeniach?

Jak zdalnie kontrolować temperaturę w pomieszczeniach?

Dzięki aplikacji eModul teraz możesz zdalnie sterować ogrzewaniem grzejnikowym lub podłogowym. Dowiedz się, jakie zyskasz możliwości.

Zobacz więcej
Steruj podłogówką tak, jak chcesz – wybierz system odpowiedni do swoich potrzeb

Steruj podłogówką tak, jak chcesz – wybierz system odpowiedni do swoich potrzeb

Aż 6 różnych serii sterowników do ogrzewania podłogowego firmy TECH Sterowniki daje odmienne możliwości zarządzania temperaturą. Przejrzyj poniższe, przykładowe zestawy i skorzystaj z konfiguratora, by przygotować zestaw dopasowany do swoich potrzeb.

Zobacz więcej