Głowica termostatyczna STT-869

Innowacyjne urządzenie do precyzyjnego
sterowania ogrzewaniem grzejnikowym.

×

Głowica termostatyczna jest urządzeniem bezprzewodowym pozwalającym na różnicowanie temperatury w zależności od typu pomieszczenia, pory dnia czy aktywności domowników. Problem przegrzanych i niedogrzanych pomieszczeń zostaje w ten sposób skutecznie rozwiązany.

Głowice termostatyczne – oszczędność i wygoda

Dzięki precyzyjnej regulacji temperatury w każdym pomieszczeniu z osobna, ciepło dociera tam, gdzie jest aktualnie potrzebne, pozwalając także uniknąć przegrzania stref nieużywanych. W efekcie można osiągnąć upragniony komfort cieplny oraz zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Ogrzewanie strefowe z głowicami termostatycznymi pozwala synchronizować pracę systemu grzewczego dla zdrowia, wygody i oszczędności.

Do czego służy? Do czego służy?

Do czego służy

Głowica termostatyczna umożliwia wygodne i efektywne zarządzanie ciepłem w budynkach. Dzięki niej unikniesz przegrzania i niedogrzania pomieszczeń, a Twoje dotychczasowe rachunki za ogrzewanie zmaleją nawet o 30%!

sterowanie 1 regulatorem
TECH sterowniki
Do czego służy? Do czego służy?
zbyt niska temperatura
zbyt wysoka temperatura
Do czego służy? Do czego służy?
optymalna temperatura
×

Trzema najważniejszymi elementami systemu są: elektroniczna głowica termostatyczna montowana na grzejniku, czujnik lub regulator temperatury instalowany na ścianie i nadrzędne urządzenie umożliwiające kompleksową kontrolę nad temperaturą w pomieszczeniach. Wszystkie urządzenia komunikują się ze sobą drogą radiową, a montaż głowicy termostatycznej, podobnie jak pozostałych urządzeń systemu grzejnikowego nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi.

Głowica termostatyczna – zasada działania w systemie

Umieszczony na ścianie czujnik lub regulator mierzy temperaturę w pomieszczeniu, a następnie przekazuje informację do urządzenia głównego. Na jej podstawie wyznaczana jest potrzeba dogrzania strefy. Gdy w pomieszczeniu jest za ciepło lub zbyt zimno nadrzędny regulator przesyła informację do głowicy termostatycznej znajdującej się na grzejniku. Termostat grzejnikowy przetwarza informacje, które otrzymuje od nadrzędnego regulatora i zmienia je w daną wartość otwarcia zaworu. Głowica termostatyczna do grzejnika pracuje cicho i szybko.

18oC
27oC

Zobacz, jak to działa

Sprawdź jak nasze urządzenia
komunikują się między sobą,
dostosowując temperaturę gdy jest:

ZA ZIMNO
ZA CIEPŁO
×

W systemie grzejnikowym dostępne są różne warianty urządzeń, które mogą współpracować z głowicami termostatycznymi, by stworzyć zestaw grzejnikowy na miarę oczekiwań. Wszystkie urządzenia są eleganckie i estetycznie prezentują się we wnętrzu.

Elektroniczna głowica termostatyczna a inne elementy systemu

Oprócz termostatu do grzejnika do sprawnego działania systemu potrzebne są jeszcze czujnik lub regulator oraz urządzenie nadrzędne. Poszczególne modele różnią się wyglądem oraz rodzajem i liczbą obsługiwanych funkcji. Do regulacji termostatu do grzejnika można wybrać bezprzewodowe regulatory: WIFI 8S, ST-16S WIFI lub WiFi 8S mini, które dobrze spełniają standardy nowoczesnej estetyki. System grzejnikowy można także wykorzystać do połączenia pracy ogrzewania grzejnikowego z podłogowym. Wybierając na urządzenie główne siłownik termostatycznych L-8 można mieć kontrolę nad temperaturą w pomieszczeniach z zamontowanymi na grzejnikach głowicami termostatycznymi, jak i ogrzewaniem podłogowym.

Różne warianty współpracy

Do głowicy termostatycznej dobierz potrzebne
elementy, by stworzyć niezawodny system
sterowania ogrzewaniem w swoim domu!

×

Do podstawowego systemu z zamontowanymi głowicami termostatycznymi można jeszcze dobrać urządzenia dodatkowe, które rozszerzą zakres możliwości systemu.

Głowica termostatyczna – zasada działania z czujnikiem otwarcia okna

Praktycznym urządzeniem dodatkowym w systemie grzejnikowym jest czujnik otwarcia okna C-2. Jego montaż pozwala uniknąć strat ciepła w pomieszczeniach, w których jest otwarte okno. Jest to możliwe dlatego, że głowica termostatyczna elektroniczna rejestruje otwarcie okna i zamyka zawór na grzejniku, co uniemożliwia straty ciepła. Dzięki temu, szczególnie zimą można zaoszczędzić w czasie wietrzenia.

Głowice termostatyczne a inne urządzenia dodatkowe

Wśród urządzeń dodatkowych znajduje się także repeater sygnału RP-3, który pozwala zwiększyć zasięg bezprzewodowej komunikacji oraz moduł wykonawczy, który włącza lub wyłącza styk beznapięciowy do urządzenia grzewczego. Może uruchomić kocioł, pompę lub siłownik zaworów.

Dodatkowe wyposażenie Dodatkowe wyposażenie

Dodatkowe wyposażenie

Rozbuduj system i zyskaj nowe możliwości

×
×
×
×

Dzięki systemowi grzejnikowemu temperaturą w budynku można zarządzać, będąc poza nim. Wszystko za sprawą mobilnej aplikacji eModul. Dzięki niej użytkownik ma stały podgląd temperatury w danym pomieszczeniu, a także zmiany parametrów dla najlepszego dopasowania do swojego komfortu.

Zdalna regulacja termostatu grzejnika

Dzięki aplikacji można z wyprzedzeniem ustalić harmonogramy pracy systemu z głowicami termostatycznymi i w dowolnym momencie zmieniać ustawienia w danej strefie. Zmian i podglądu parametrów można dokonywać z poziomu komputera, tabletu i smartfona. System zdalny umożliwia podgląd parametrów jednego pomieszczenia lub wszystkich pomieszczeń zbiorczo, a także sygnalizację otwartego okna.

Sterowanie zdalne

Dzięki aplikacji eModul możesz zarządzać temperaturą, gdziekolwiek jesteś i kiedykolwiek chcesz.


Google Play
App Store
×

Głowica termostatyczna elektroniczna jest kompatybilna z różnymi modelami grzejników dzięki specjalnym adapterom. Do każdego zestawu dodawane są trzy wejściówki, które montuje się bezpośrednio na zaworze termostatycznym.

Jak zamontować głowicę termostatyczną?

Wystarczy usunąć stary termostat grzejnikowy, przykręcić elektroniczną głowicę termostatyczną do grzejnika, założyć baterie i założyć pokrywę. Kalibracja urządzenia rozpocznie się po wciśnięciu przycisku lub automatycznie po upływie dwóch minut. Montaż głowicy termostatycznej powinna wykonać osoba z odpowiednimi kwalifikacjami.

Adaptery Adaptery

Adaptery

Dzięki adapterom głowica będzie kompatybilna z różnymi modelami kaloryferów.
Do naszych zestawów dodawane są 3 przejściówki:
- M30 x 1,5
- RTD-N
- RA-N

Idealne
rozwiązanie w:

Idealne rozwiązanie Idealne rozwiązanie

Nie tylko nam się podoba

Zobacz, co o naszej głowicy termostatycznej sądzi Zbigniew Urbański.

Wyprodukowane w Polsce

Urządzenia zaprojektowane przez polskich inżynierów i wyprodukowane w Polsce.

Flagi

Wyprodukowane w Polsce

Urządzenia zaprojektowane przez polskich inżynierów i wyprodukowane w Polsce.

Flagi
Dane techniczne Dane techniczne

Dane techniczne STT-869

  • Wyjście – nakrętka M30x1,5
  • Komunikacja – bezprzewodowa,
  • Częstotliwość – 868 MHz
  • Zasilanie – 2x baterie AA 1,5 V – zalecane baterie dużej pojemności (powyżej 2500 mAh).
PDFZobacz instrukcję

Znajdź najbliższego
dystrybutora

Sprawdź