Sterowniki

Co to jest regulator temperatury?

Regulator temperatury to nowoczesne urządzenie elektroniczne, dzięki któremu można szybko i precyzyjnie zarządzać temperaturą w pomieszczeniach w zależności od ich przeznaczenia, pory dnia, preferencji użytkowników. Dzięki wykorzystaniu sterowników temperatury można sprawnie i efektywnie zarządzać energią cieplną w swoim domu, mieszkaniu czy budynku o przeznaczeniu komercyjnym lub publicznym. Urządzenia cechuje estetyka i bogactwo dostępnych funkcji pozwalające na elastyczne dopasowanie parametrów pracy do potrzeb inwestora.

Dla kogo dedykowane są sterowniki temperatury?

Nowoczesne regulatory temperatury są przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą zadbać o pełny komfort cieplny w swoim domu oraz zredukować dotychczasowe rachunki za ogrzewanie. Duży wybór sterowników to gwarancja doboru do każdej instalacji w zależności od bieżących potrzeb.

Jakie korzyści dają sterowniki temperatury?

Montaż sterowników temperatury ma liczne zalety. Oto najważniejsze z nich.

większy komfort cieplny
większy komfort cieplny – w pomieszczeniach panuje optymalna temperatura bez względu na pogodę za oknem, gdyż można w dowolnej chwili edytować parametry i dopasować je do swoich aktualnych potrzeb.
niższe koszty ogrzewania
niższe koszty ogrzewania – nowoczesna automatyka pozwala znacząco obniżyć rachunki za ciepło dostarczane do pomieszczeń, bez względu na przeznaczenie budynku czy jego metraż.
wygodne zarządzanie instalacją grzewczą
wygodne zarządzanie instalacją grzewczą – dzięki elektronicznym regulatorom temperatury można na bieżąco sprawdzać parametry pracy instalacji z poziomu pokoju, bez schodzenia do kotłowni.
zdalny podgląd parametrów
zdalny podgląd parametrów – za pośrednictwem aplikacji eModul można kontrolować pracę instalacji grzewczej poza domem, z dowolnego miejsca, przez 24 h na dobę.
efektywne działanie instalacji
efektywne działanie instalacji – inteligentne zarządzanie ogrzewaniem pozwala racjonalnie wykorzystywać energię cieplną, dzięki czemu elementy systemu nie są nadmiernie eksploatowane i dłużej działają sprawnie.
dopasowanie do potrzeb budynków
dopasowanie do potrzeb budynków – duży wybór urządzeń i liczne możliwości konfiguracji pozwalają na łatwy dobór potrzebnych elementów do wielkości budynku, przeznaczenia, liczby pomieszczeń, możliwości montażu czy aranżacji pomieszczeń.

Jak wybrać odpowiedni regulator temperatury?

Nasza oferta sterowników temperatury jest bardzo rozbudowana, co pozwala dobrać system do swoich potrzeb. Aby rozważnie dobrać sterowniki do potrzeb własnej instalacji grzewczej, trzeba rozważyć kilka istotnych kwestii.

5 kwestii do rozważenia przed wyborem urządzenia

 1. Typ sterownika
 2. Liczba źródeł ciepła w instalacji: jedno lub kilka
 3. Miejsce sterowania: kotłownia, pokój lub zdalnie
 4. Preferowany sposób montażu
 5. Priorytetowe funkcjonalności

OKIEM EKSPERTA

Jako producent i dystrybutor sterowników jesteśmy w stanie zaproponować naszym klientom zestawy urządzeń dobrze dopasowane do potrzeb ich instalacji. Mamy w ofercie zarówno urządzenia przewodowe, jak i bezprzewodowe, o różnym zakresie obsługiwanych funkcji.

Opinie

Zachęcamy do zapoznania się z opiniami użytkowników oraz instalatorów naszych urządzeń. Co sądzą o sterownikach do zarządzania ogrzewaniem? Poniżej cytujemy kilka wypowiedzi.

Nick
Opinia użytkownika
Prosta obsługa
Lubię montować u Klientów urządzenia firmy TECH Sterowniki, bo są bardzo proste w instalacji. Jak do tej pory wszystko działa prawidłowo, klienci nie zgłaszają uwag. Co ważne, wybór urządzeń jest na tyle duży, że bez względu na wymagania klienta, zawsze jestem w stanie doradzić mu sensowne rozwiązanie. Wiem, że firma TECH Sterowniki się rozwija, do tego to polska marka, mam do niej zaufanie.
Nick
Opinia instalatora
Sprawdzony produkt
Od czasu kiedy uczestniczyłem w Akademii Instalatora, często polecam moim klientom urządzenia TECH Sterowniki, bo wiem, że działają naprawdę dobrze. Doceniam to, że są tak proste w montażu i obsłudze. Dzięki temu praca idzie mi sprawniej, a Klienci bardzo szybko uczą się edycji ustawień. Co ważne, firma oferuje także serwis sterowników, więc w razie pytań, jest możliwość konsultacji.
Nick
Opinia użytkownika
Sposób na oszczędność
Jestem zwolennikiem ogrzewania podłogowego, dlatego już na etapie planowania budowy domu wiedziałem, że właśnie takie zamontuję u siebie. Nie miałem jednak pojęcia, jak optymalizować koszty eksploatacji. Instalator polecił mi urządzenia firmy TECH Sterowniki. Zdecydowałem się na zestaw sterowników, dzięki któremu mogę zarządzać aż 10 różnymi pomieszczeniami jednocześnie. Dziś mogę powiedzieć, że to była świetna decyzja. Mam pełną kontrolę nad instalacją i jestem znacznie spokojniejszy, bo wiem, że system działa prawidłowo.
Nick
Opinia użytkownika
Optymalne sterowanie ogrzewaniem
Zanim zdecydowałem się na zakup regulatorów pokojowych, miałem problem z wyregulowaniem instalacji. Zazwyczaj było za ciepło. Dzieci często wietrzyły w swoich pokojach, a my w sypialni, co dodatkowo zwiększało wydatki na ogrzewanie, bo traciliśmy niepotrzebnie ciepło. Dziś ten problem już mnie nie dotyczy. Obniżam temperaturę na noc i dzięki temu zacząłem lepiej sypiać, a co więcej, zacząłem płacić mniej.

FAQ

Jakie bazowe urządzenia wchodzą w skład systemu sterowania ogrzewaniem?

Wszystko zależy od tego, o jakim typie systemu grzewczego myślimy. Działanie ogrzewania podłogowego znacząco różni się od działania ogrzewania grzejnikowego czy mieszanego. Zarządzanie systemem odbywa się dzięki komunikacji między następującymi urządzeniami:

 • głównym (nadrzędnym) z którego poziomu można zmieniać parametry pracy,
 • pomiarowymi (zamontowanymi w pomieszczeniach czujnikami lub regulatorami, które na bieżąco mierzą temperaturę w strefach i przekazują tę informację do urządzenia głównego),
 • wykonawczym (w przypadku ogrzewania grzejnikowego są to zamontowane siłowniki elektryczne, które w zależności od pomiaru temperatury zamykają lub otwierają zawór grzejnikowy).

Na czym polega sterowanie ogrzewaniem?

Zarządzanie systemem grzewczym polega na optymalnym doborze parametrów pracy, mającym na celu uzyskanie równowagi między komfortem cieplnym a kosztami ogrzewania. Automatyka do sterowania ogrzewaniem daje możliwość bieżącej edycji parametrów zgodnie z preferencjami użytkowników. Dodatkowo, dzięki dostępnym harmonogramom, klient może zaplanować z góry, w jakich godzinach w ciągu doby i w jakich dniach tygodnia będzie panowała temperatura w danej strefie. Harmonogramy można ustawić nawet na 7 dni z góry. Przy takim rozwiązaniu parametry pracy instalacji będą edytowane zgodnie z ustawieniami bez ingerencji użytkownika.

W jakich budynkach można zamontować system sterowania ogrzewaniem?

Systemy do zarządzania ogrzewaniem to zestawy, które można zamontować w każdym budynku, bez względu na wielkość, przeznaczenie, czy inne parametry pracy. Dostępne są zarówno systemy do montażu przewodowego, jak i bezprzewodowego, dzięki czemu można je zainstalować bez kucia ścian i kosztownej przebudowy całej dotychczasowej instalacji. Dużą zaletą sterowników temperatury jest ich uniwersalny, prosty design i kolorystyka, dzięki czemu dobrze wpisują się zarówno w klasyczne, jak i nowoczesne aranżacje pomieszczeń. Prosta obsługa systemu to zaleta umożliwiająca zarządzanie praktycznie każdemu, bez wcześniejszego przygotowania.

W jaki sposób sterowanie ogrzewaniem wpływa na oszczędności?

Automatyka grzewcza została zaprojektowana tak, by umożliwić wyraźną redukcję kosztów ogrzewania. Sam poziom oszczędności zależy od tego, w jaki sposób będzie wykorzystywany.

Oszczędności można uzyskać dzięki codziennym nawykom takim jak:

 1. Różnicowanie temperatury w pomieszczeniach w zależności od ich przeznaczenia.
 2. Redukcja temperatury przed snem.
 3. Zachowywanie w nieużywanych pomieszczeniach wyłącznie temperatury kontrolnej.
 4. Zamykanie drzwi między pomieszczeniami o różnych parametrach temperatury.
 5. Obniżanie temperatury, gdy budynek stoi pusty.

Czy montaż systemu nie zaburzy aranżacji wnętrza?

Sterowniki temperatury to urządzenia estetyczne, dostępne w kolorze białym lub czarnym. Dużą zaletą są ich niewielkie rozmiary, które sprawiają, że urządzenia są bardzo dyskretne. Pracujący w firmie TECH Sterowniki projektanci dbają o to, by urządzenia, które przeznaczone są do montażu w pomieszczeniach, były dopracowane wizualnie. Dostępne w ofercie regulatory pokojowe wyposażone są w czytelne, elektroniczne wyświetlacze i w zależności od modelu dotykowe przyciski. Niewielka grubość sprawia, że dobrze prezentują się na ścianie.

Czy systemem można sterować zdalnie?

Możliwość zdalnego sterowania ogrzewaniem zależy do wybranego zestawu do sterowania. Urządzenia z wbudowanym modułem WiFi, takie jak np. WiFi 8S są przystosowane do zapewnienia użytkownikowi zdalnego zarządzania instalacją. Niezbędne jest tylko pobranie bezpłatnej aplikacji eModul dostępnej zarówno na systemy iOS, jak i dla systemu Android. W przypadku każdego urządzenia nadrzędnego w instrukcji znajduje się informacja, czy dostępna jest opcja zdalnego sterowania i na jakich zasadach.Artykuły na blogu

Wszystkie artykuły
Bezpiecznie z systemem Sinum
Porady

Bezpiecznie z systemem Sinum

Domowa automatyka zapewnia nie tylko komfort, ale też ochronę, m.in. przed włamaniem. Sprawdź, jak możesz zadbać o bezpieczeństwo w swoim domu, wykorzystując urządzenia Sinum.

Zobacz więcej
Czujniki dymu, ruchu, zalania i jakości powietrza – bezpiecznie na co dzień
Porady

Czujniki dymu, ruchu, zalania i jakości powietrza – bezpiecznie na co dzień

W systemie inteligentnego sterowania domem Sinum dostępne są 4 czujniki: dymu, zalania, ruchu oraz jakości powietrza. Dzięki nim kompleksowo zadbasz o bezpieczeństwo w swoich czterech ścianach.

Zobacz więcej
Nowoczesne sterowanie roletami – zadbaj o prywatność w swoich czterech ścianach
Porady

Nowoczesne sterowanie roletami – zadbaj o prywatność w swoich czterech ścianach

Automatyczne sterowanie roletami zwiększa komfort i bezpieczeństwo w domu. Poznaj możliwości specjalnie w tym celu zaprojektowanych urządzeń dostępnych w systemie Sinum.

Zobacz więcej
ST-16S WiFi
Sterownik główny
ST-16S WiFi
R-8s PLUS
Pozostałe urządzenia
R-8 b PLUS
R-8 b
Pozostałe urządzenia
R-8 b
STT-868
Pozostałe urządzenia
STT-868
STT-869
Pozostałe urządzenia
STT-869
C-2n
Pozostałe urządzenia
C-2n
MW-1
Pozostałe urządzenia
MW-1

Gotowe zestawienie:

1 bezprzewodowy regulator ST-16S WiFi (w zestawie z urządzeniem wbudowany lub dodatkowy czujnik temperatury)
6 bezprzewodowych regulatorów z pomiarem wilgotności powietrza R-8s PLUS
4 bezprzewodowe regulatory pokojowe R-8 b5 bezprzewodowych głowic termostatycznych STT-868
6 bezprzewodowych głowic termostatycznych STT-869
alternatywnie: 6 czujników otwarcia okna C-2n, 1 moduł wykonawczy MW-1.

L-7e
Sterownik główny
L-7e
WiFi RS
Pozostałe urządzenia
WiFi RS
C-7 p
Pozostałe urządzenia
C-7 p
STT-230/2 M30
Pozostałe urządzenia
STT-230/2 M30
M-7n
Pozostałe urządzenia
M-7n

Gotowe zestawienie:

1 przewodowy sterownik zaworów termostatycznych L-7e
1 moduł WiFi RS
8 przewodowych czujników pokojowych C-7 p8 sterowników do ogrzewania podłogowego STT-230/2 M30
alternatywnie: przewodowy panel kontrolny M-7n.

L-8e
Sterownik główny
L-8e
ST-505
Pozostałe urządzenia
ST-505
C-mini
Pozostałe urządzenia
C-mini
C-8r
Pozostałe urządzenia
C-8r
STT-869
Pozostałe urządzenia
STT-869
STT-230/2 T M30
Pozostałe urządzenia
STT-230/2 T M30
C-2n
Pozostałe urządzenia
C-2n
MW-1
Pozostałe urządzenia
MW-1

Gotowe zestawienie:

2 bezprzewodowe sterowniki siłowników termostatycznych L-8e
1 moduł ST-505
6 bezprzewodowych czujników C-mini
4 bezprzewodowe czujniki temperatury C-8r4 siłowniki elektryczne STT-869
10 siłowników termoelektrycznych STT-230/2 T M30
alternatywnie: 2 czujniki otwarcia okna C-2n, 1 bezprzewodowy moduł wykonawczy MW-1

Znajdź najbliższego
dystrybutora

Sprawdź