10 powodów, by w tym roku zainwestować w regulatory pokojowe


Regulatory pokojowe należą do najbardziej praktycznych urządzeń domowej automatyki. Coraz częściej pojawiają się nie tylko w budynkach prywatnych, ale także obiektach komercyjnych czy placówkach użyteczności publicznej. Dlaczego warto w nie zainwestować? Oto 10 najważniejszych powodów!

1. Duży wybór urządzeń

Regulatory pokojowe są urządzeniami o uniwersalnym, nowoczesnym wyglądzie, które dają różne możliwości regulacji temperatury w pomieszczeniach. Wśród nich są modele, które mogą współpracować zarówno z ogrzewaniem podłogowym, jak i grzejnikowym, zapewniając pełny komfort cieplny. Duży wybór urządzeń to także szansa na znalezienie modelu regulatora pokojowego w budżecie, który zamierzamy przeznaczyć na ich zakup.

urzadzenia Tech

2. Łatwy montaż

Kolejna zaleta regulatorów pokojowych wynika z tego, w jaki sposób są one zaprojektowane. Są wśród nich modele podtynkowe i natynkowe. Różne możliwości montażu ułatwiają przeprowadzenie inwestycji w zależności od możliwości w danym budynku. Sposób montażu jest również ściśle uzależniony od sposobu działania. Wśród nich są modele przewodowe, jak i bezprzewodowe, które dodatkowo ułatwiają montaż w budynkach zamieszkałych, gdzie konieczność poprowadzenia okablowania wiązałaby się z uciążliwym remontem. Są modele zasilane energią elektryczną 230V, a także bateryjnie.

3. Wygodny pomiar i edycja parametrów pracy

Regulator pokojowy, zgodnie z założeniami, ma za zadanie utrzymać w pomieszczeniach optymalną dla domowników temperaturę. Odczuwany komfort cieplny wpływa na wiele aspektów życia, zwłaszcza w czasie, kiedy wiele osób pracuje w domu. Odpowiednia temperatura wpływa na koncentrację w trakcie pracy i nauki oraz nastrój. Zarówno ta zbyt wysoka, jak i ta zbyt niska negatywnie wpływa także na jakość odpoczynku po wykonaniu zobowiązań w ciągu dnia. Regulator, dzięki swojej wysokiej precyzji działania, jest niejako strażnikiem temperatury w naszym domu i z powodzeniem zastępuje tradycyjny termometr, nie tylko mierząc temperaturę, ale też zapewniając jej łatwą edycję.

Przeczytaj także: Jak temperatura w pomieszczeniach wpływa na ludzkie zdrowie

4. Niższe rachunki za ogrzewanie

Ta zaleta dotyczy stricte okresu grzewczego, jednak nie zmienia to faktu, że jest kluczowa z punktu widzenia każdego właściciela budynku. Coraz więcej osób przekonuje się o tym, że ważniejszy od ceny zakupu urządzeń jest koszt ich eksploatacji. Inwestorzy, czy to stawiający domy jednorodzinne, czy większe budynki zwracają uwagę na to, by zamontowane urządzenia nie tylko pracowały bezbłędnie, ale też w sposób ekonomiczny. W przypadku regulatorów pokojowych, podobnie jak innych urządzeń służących do zarządzania ogrzewaniem, oszczędności są niezwykle ważnym czynnikiem wpływającym na dobór urządzeń.

5. Estetyczny wygląd

Współcześnie, oprócz walorów praktycznych, niezwykle istotny jest również design urządzeń domowych. W przypadku regulatorów i czujników pokojowych jest to szczególnie ważny aspekt, ponieważ regulatory pokojowe, by mogły sprawnie pracować, należy umieścić na ścianie. Co za tym idzie są one widoczne dla każdego domownika oraz odwiedzających osób. Właśnie dlatego ważny jest ich wygląd. Regulatory pokojowe prezentują się niezwykle estetycznie w pomieszczeniach, dzięki kilku cechom, w tym niewielkim wymiarom.

urzadzenia Tech do sterowania

6. Nowoczesne funkcje, w tym sterowanie przez Internet

Jedną z ważniejszych cech nowoczesnych urządzeń elektronicznych domowej automatyki jest to, że można je kontrolować w dowolnym miejscu i czasie. Nie inaczej jest w przypadku pracy regulatorów pokojowych. Dzięki aplikacji eModul można nie tylko kontrolować temperaturę, będąc poza domem, ale także wygodnie edytować jej parametry. Dzięki temu posiadanie regulatorów pokojowych wiąże się z jeszcze inną ważną cechą, jaką jest bezpieczeństwo. Nowoczesne regulatory sprawiają, że każdy użytkownik uzyskuje kontrolę nad systemem grzewczym.

7. Prostota obsługi

Często trzeba walczyć ze stwierdzeniem, że nowoczesne urządzenia elektroniczne są trudne w obsłudze. Takie przekonanie potrafi skutecznie zniechęcić część nabywców do zakupu sterowników do zarządzania ogrzewaniem, czy innych elementów systemu domowej automatyki. W przypadku regulatorów pokojowych sytuacja jest o wiele prostsza, ponieważ każde z urządzeń jest wyposażone jedynie w niezbędne przyciski służące do nawigacji, które pozwalają na wprowadzenie żądanych ustawień. Do tego do każdego regulatora dostępna jest prosta instrukcja obsługi, która krok po kroku wyjaśnia jak wprowadzić konkretne ustawienia. Dodatkowo każdemu z urządzeń można także przywrócić ustawienia fabryczne, w razie gdy chcemy cofnąć wprowadzone ustawienia i nadać urządzeniom nowe.

Tech Sterowniki urzadzenia pokojowe

8. Oszczędność czasu

Montaż regulatorów pokojowych pozwala wpływać na temperaturę w pomieszczeniach bez schodzenia do kotłowni. Czy znajdujemy się w salonie, czy w kuchni, czy w łazience, zawsze za pomocą umieszczonego na ścianie regulatora możemy czasowo podnieść lub obniżyć temperaturę powietrza zaledwie kilku kliknięciami. Możliwości są jednak znacznie większe. W zależności od modelu regulatora można od razu ustawić harmonogram pracy urządzenia na cały tydzień z góry, precyzyjnie określając, w który dzień tygodnia, na jakich parametrach pracy będzie pracować dane urządzenie.

9. Możliwość łatwej i szybkiej aktualizacji

Firma Tech Sterowniki dba o to by sprzedawane urządzenia były praktyczne z punktu widzenia użytkownika, dlatego nieustannie pracuje nad usprawnieniem funkcjonalności. Na stronie: https://www.techsterowniki.pl/serwis/aktualizacje znajdują się aktualizacje programów poszczególnych typów sterowników, do wybranych regulatorów pokojowych.

Tech Sterowniki urzadzenia

10. Wygoda i precyzja

Żyjemy w bardzo szybkich czasach, dlatego też, tam, gdzie możemy, staramy się usprawnić wykonywanie codziennych obowiązków. Instalacja grzewcza odpowiadająca za komfort cieplny czy dostępność ciepłej wody jest kluczowa w każdym budynku, ale często czasochłonna w obsłudze. Dzięki automatyce, która po ustawieniu kluczowych parametrów działa niejako samodzielnie, mamy więcej czasu na inne działania, co jest niezwykle wygodne.

Regulatory pokojowe dla zdrowia, komfortu i oszczędności

Powyższa lista zalet regulatorów pokojowych nie wyczerpuje jednak tematu korzyści wynikających z ich montażu i obsługi. Niemniej jednak nie ulega wątpliwości, że są bardzo praktyczne i zapewniają znaczące oszczędności. A czy Wy macie już zamontowane regulatory pokojowe? Jeśli nie i nie wiecie, jakie systemy sprawdziłyby się w Waszych domach, to zachęcamy do skorzystania z darmowego konfiguratora, gdzie w zależności od typu ogrzewania i liczby pomieszczeń można stworzyć przykładowe zestawy: https://www.techsterowniki.pl/konfigurator-systemow/pl/typ.

Oceń lub podziel się

Zapisz się do newslettera

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy zapisać się do newslettera!

Twój komentarz

- pole wymagane

Komentarze

Brak komentarzy