Sterownik grzejnikowy WiFi 8S Sterownik grzejnikowy WiFi 8S

Sterownik grzejnikowy
WiFi 8S

Internetowy regulator - obsługa siłowników w 8 strefach grzewczych

Internetowy regulator - obsługa siłowników w 8 strefach grzewczych

Jak działa?

Urządzenie komunikuje się bezprzewodowo z czujnikami lub regulatorami zamontowanymi w pokojach.

Wyposażenie standardowe Wyposażenie standardowe

Wyposażenie standardowe

Standardowe wyposażenie daje możliwość sterowania w jednej strefie jako internetowy regulator dwustanowy.

Sterowanie strefami

Każda ze stref może mieć przypisany swój indywidualny tryb pracy:

  • stała temperatura
  • ograniczenie czasowe
  • 6 różnych harmonogramów pracy

Wszechstronność i prostota w jednym Wszechstronność i prostota w jednym

Wszechstronność i prostota w jednym

Dzięki możliwości sterowania aż 8 strefami, regulator zapewnia wszechstronną kontrolę nad ogrzewaniem w budynku.

×

Czujniki otwarcia okna to estetyczne, dyskretne urządzenia, które w systemie sterowania ogrzewaniem pozwalają zmniejszyć straty ciepła w trakcie wietrzenia pomieszczeń. W każdej strefie, w której odbywa się sterowanie grzejnikami WiFi, można podłączyć do 6 sztuk czujników otwarcia okna, które wykrywają zmianę temperatury. Czujniki są dostępne w kilku kolorach do wyboru, dzięki czemu można je dobrze dopasować do kolorystyki ram okiennych.

Jak działają czujniki otwarcia okna?

Czujniki komunikują się bezprzewodowo ze sterownikiem głównym WiFi 8s mini, przesyłając do niego sygnał o wartości temperatury. Wykrywają i sygnalizują otwarcie okna. Gdy podczas wietrzenia w konkretnym pomieszczeniu robi się chłodniej, sterownik WiFi 8s mini na bazie danych otrzymanych z czujnika steruje termostatem pokojowym do grzejnika. Zamknięcie zaworu w trakcie wietrzenia pozwala zredukować straty ciepła.

Montaż czujnika otwarcia okna

Instalacja urządzenia C-2n przebiega bardzo sprawnie. Wystarczy w górnej części futryny okna przykleić taśmę dwustronną, do niej tylną część czujnika otwarcia okna, a następnie główną część czujnika. Do zestawu z czujnikiem otwarcia okna dołączona jest bateria oraz taśmy do przyczepienia na oknie. Aby urządzenie rozpoczęło pracę, należy je zarejestrować w sterowniku głównym WiFi 8s mini.

Czujniki otwarcia okna C-2n Czujniki otwarcia okna C-2n

Czujniki otwarcia
okna C-2n

Montaż sterownika

Montaż sterownika

Wyjście przekaźnikowe NO/NC (np. do sterowania urządzeniem grzewczym, który załączany jest według potrzeby dogrzania pomieszczenia. Możliwość aktualizacji oprogramowania przez port USB obsługa bezprzewodowego czujnika zewnętrznego C-8 zr. Możliwość pracy jako internetowy regulator pokojowy dwustanowy.

Montaż sterownika

Montaż sterownika

Wyjście przekaźnikowe NO/NC (np. do sterowania urządzeniem grzewczym, który załączany jest według potrzeby dogrzania pomieszczenia. Możliwość aktualizacji oprogramowania przez port USB obsługa bezprzewodowego czujnika zewnętrznego C-8 zr.

Asystent głosowy

Aplikacja umożliwia sterowanie głosowe za pomocą:


Amazon Alexa
Works with the Google Assistant
×

Dzięki systemowi grzejnikowemu temperaturą w budynku można zarządzać, będąc poza nim. Wszystko za sprawą mobilnej aplikacji eModul. Dzięki niej użytkownik ma stały podgląd temperatury w danym pomieszczeniu, a także zmiany parametrów dla najlepszego dopasowania do swojego komfortu.

Zdalna regulacja termostatu grzejnika

Dzięki aplikacji można z wyprzedzeniem ustalić harmonogramy pracy systemu z głowicami termostatycznymi i w dowolnym momencie zmieniać ustawienia w danej strefie. Zmian i podglądu parametrów można dokonywać z poziomu komputera, tabletu i smartfona. System zdalny umożliwia podgląd parametrów jednego pomieszczenia lub wszystkich pomieszczeń zbiorczo, a także sygnalizację otwartego okna.

Sterowanie zdalne

Dzięki aplikacji eModul możesz zarządzać temperaturą, gdziekolwiek jesteś i kiedykolwiek chcesz.


Google Play
App Store
Konfigurator systemów Konfigurator systemów

Konfigurator systemów

Dobierz system do sterowania ogrzewaniem w Twoim domu

Dobierz
Oszczedzaj Oszczedzaj

Oszczędzaj z nami

Zainstaluj system sterowania ogrzewaniem grzejnikowym
i obniż koszty ogrzewania o minimum 20%

Wyprodukowane w Polsce

Urządzenia zaprojektowane przez polskich inżynierów i wyprodukowane w Polsce.

Flagi

Wyprodukowane w Polsce

Urządzenia zaprojektowane przez polskich inżynierów i wyprodukowane w Polsce.

Flagi
Internetowy regulator WiFi 8S

Internetowy regulator
WiFi 8S

PDF
Pobierz instrukcję (DTR)
Internetowy regulator WiFi 8S

Znajdź najbliższego
dystrybutora

Sprawdź

Pytania i odpowiedzi

Z jakimi urządzeniami współpracuje sterownik grzejnikowy WiFi 8S?

Sterownik WiFi 8S to urządzenie nadrzędne, dzięki któremu można zarządzać temperaturą aż w 8 strefach grzewczych. Komunikuje się z zamontowanymi na grzejnikach termostatami STT-868 i STT-869 oraz czujnikami (C-8r, C-7p, CL-mini, C-mini) i regulatorami pokojowymi (R-8z, R-8b, R-8b PLUS, R-8p PLUS, R-8s PLUS) zainstalowanymi w pomieszczeniach. Aby sprawdzić, jak może wyglądać przykładowy zestaw do sterowania ogrzewaniem grzejnikowym, wystarczy skorzystać z internetowego narzędzia – konfiguratora systemów. Głównym zadaniem regulatora jest utrzymać na stałym poziomie temperaturę w pomieszczeniu. Jest to możliwe do osiągnięcia dzięki dobrej komunikacji pomiędzy urządzeniami. W sytuacji, kiedy regulator lub czujnik wskaże wzrost temperatury w pomieszczeniu powyżej zadanej, sterownik WiFi 8S wyśle do termostatów grzejnikowych informację o konieczności zaprzestania grzania i zakręcenia zaworów na grzejnikach. Z kolei w przypadku kiedy temperatura będzie zbyt niska, regulator WiFi 8S przekaże informację o konieczności dogrzania pomieszczenia, odkręcenia grzejnika i dopuszczenia do pomieszczenia większej ilości ciepła.

Czy sterownik grzejnikowy WiFi 8S można sterować zdalnie za pomocą telefonu?

Tak, sterownik WiFi 8S jest regulatorem internetowym. Temperaturą można sterować zdalnie za pomocą nowoczesnej aplikacji e-Modul. Wystarczy ją pobrać za darmo na dowolne urządzenie mobilne i dzięki temu sterować temperaturą w pomieszczeniach bez względu na czas i miejsce. Online można na bieżąco sprawdzić stan poszczególnych urządzeń instalacji, a także edytować poziom temperatury. Użytkownik może ustawić w strefie stałą temperaturę lub zdecydować się na pracę zgodną z harmonogramem tygodniowym albo dla konkretnej strefy (harmonogram lokalny) albo dla dowolnej liczby stref (harmonogram globalny).

Jak podłączyć sterownik do internetu?

Urządzenie WiFi 8S ma wbudowany moduł internetowy, dzięki czemu pozwala na zdalną kontrolę temperatury w pomieszczeniu. Jak skonfigurować połączenie internetowe? Wystarczy skorzystać z opcji „Wybór sieci WiFi” w menu sterownika, dzięki czemu można połączyć z wybraną siecią WiFi. Poszczególne parametry modułu internetowego, takie jak Adres IP, Maska IP czy adres bramy użytkownik może ustawić ręcznie albo włączyć opcję DHCP. W następnej kolejności należy założyć indywidualne konto. W tym celu trzeba włączyć opcję „Rejestracja” dostępną z poziomu menu sterownika. Po włączeniu opcji „Rejestracja” w menu sterownika zostanie wygenerowany kod, który następnie należy po zalogowaniu na konto wprowadzić w zakładce „Ustawienia”.

Jak ustawić temperaturę w pokoju?

Wartość temperatury w poszczególnych pomieszczeniach można wygodnie ustawiać z poziomu sterownika albo online, korzystając z telefonu. Użytkownik może ustawić jedną wartość zadaną na stałe lub na określony czas. Można też wybrać harmonogram tygodniowy, zgodnie z którym sterownik będzie pracował na określonych wartościach temperaturowych w poszczególnych dniach tygodnia. Z poziomu jednego sterownika WiFi 8S można jednocześnie zarządzać temperaturą w 8 pomieszczeniach.

Jak podpiąć do sterownika siłownik termostatyczny?

Konfiguracja bezprzewodowych siłowników termostatycznych jest ostatnim etapem dokonywania ustawień w strefie. Na początku siłownik termostatyczny należy zamontować na grzejniku. Dzięki dołączonym do siłowników adapterom (M 30 x 1,5, RTD-N, RA-N) są one kompatybilne z różnymi modelami kaloryferów. Na początku należy założyć baterie, by siłownik mógł przyjąć postawę montażową. Następnie wystarczy przykręcić siłownik do głowicy grzejnika. Kalibracja siłownika nastąpi po wciśnięciu przycisku lub automatycznie po upływie 2 minut. Następnie w menu urządzenia WiFi 8S należy wybrać numer strefy, w której ma zostać zarejestrowany dany siłownik oraz wybrać opcję „Głowice/Rejestracja”. Następnie należy nacisnąć przycisk rejestracji na siłowniku. Należy to wykonać w ciągu 2 minut od naciśnięcia opcji „Rejestracja”, w przeciwnym razie proces rejestracji się nie powiedzie. Zakończenie rejestracji powodzeniem z kolei zostanie zasygnalizowane odpowiednim komunikatem na wyświetlaczu. W każdej strefie można zarejestrować maksymalnie 6 siłowników.

W ilu pokojach mogę sterować temperaturą?

Sterownik WiFi 8S jest urządzeniem przeznaczonym do zarządzania poziomem temperatury w 8 strefach grzewczych. W każdej strefie można maksymalnie sterować pracą 6 siłowników termostatycznych, co daje łączną wartość sterowania równocześnie pracą aż 48 grzejników! Aby zwiększyć liczbę obsługiwanych stref, można dokupić kolejny sterownik nadrzędny lub zdecydować się na sterownik ST-16S, który umożliwia obsługę 16 stref grzewczych z poziomu jednego urządzenia.