Bezprzewodowy regulator ST-16S WiFi Bezprzewodowy regulator ST-16S WiFi

Bezprzewodowy regulator
ST-16S WiFi

Bezprzewodowy regulator ma za zadanie utrzymać na stałym poziomie temperaturę w pomieszczeniach przy pomocy siłowników dla 16 różnych stref grzewczych.

Zastosowanie

Bezprzewodowy regulator pokojowy steruje głowicami termostatycznymi STT-868 lub STT-869, w zależności od tego, czy dana strefa potrzebuje dogrzania. Regulator ma za zadanie utrzymać na stałym poziomie temperaturę w pomieszczeniach przy pomocy głowic dla 16 różnych stref grzewczych.

Wyposażenie sterownika Wyposażenie sterownika

Wyposażenie sterownika

Nowoczesny design

Regulator dostępny w dwóch wersjach
kolorystycznych: białej i czarnej

Najważniejsze funkcje sterownika

Najważniejsze funkcje sterownika:

 • sterowanie max 16 różnymi strefami przy pomocy:
  – wbudowanego czujnika temperatury
  – możliwość podłączenia dodatkowych 15 bezprzewodowych czujników C-8r lub regulatorów pokojowych R-8b lub R-8z
 • do każdej strefy istnieje możliwość podłączenia do 6 szt. bezprzewodowych siłowników elektrycznych STT-868 lub STT-869
 • wyświetlanie ustawień: temperatura, data, godzina, budzik
 • ekran dostosowujący swoją jasność w zależności od aktualnej pory dnia
 • możliwość zdalnej kontroli z poziomu aplikacji eModul
 • możliwość aktualizacji oprogramowania przez port USB
 • każda ze stref może mieć przypisany swój indywidualny tryb pracy (stała temperatura, ograniczenie czasu lub 6 różnych harmonogramów pracy)

Najważniejsze funkcje sterownika
Wszechstronność i prostota w jednym Wszechstronność i prostota w jednym

Wszechstronność i prostota w jednym

Dzięki możliwości sterowania aż 16 strefami, regulator zapewnia wszechstronną kontrolę nad ogrzewaniem w budynku.

×

Czujniki otwarcia okna to estetyczne, dyskretne urządzenia, które w systemie sterowania ogrzewaniem pozwalają zmniejszyć straty ciepła w trakcie wietrzenia pomieszczeń. W każdej strefie, w której odbywa się sterowanie grzejnikami WiFi, można podłączyć do 6 sztuk czujników otwarcia okna, które wykrywają zmianę temperatury. Czujniki są dostępne w kilku kolorach do wyboru, dzięki czemu można je dobrze dopasować do kolorystyki ram okiennych.

Jak działają czujniki otwarcia okna?

Czujniki komunikują się bezprzewodowo ze sterownikiem głównym WiFi 8s mini, przesyłając do niego sygnał o wartości temperatury. Wykrywają i sygnalizują otwarcie okna. Gdy podczas wietrzenia w konkretnym pomieszczeniu robi się chłodniej, sterownik WiFi 8s mini na bazie danych otrzymanych z czujnika steruje termostatem pokojowym do grzejnika. Zamknięcie zaworu w trakcie wietrzenia pozwala zredukować straty ciepła.

Montaż czujnika otwarcia okna

Instalacja urządzenia C-2n przebiega bardzo sprawnie. Wystarczy w górnej części futryny okna przykleić taśmę dwustronną, do niej tylną część czujnika otwarcia okna, a następnie główną część czujnika. Do zestawu z czujnikiem otwarcia okna dołączona jest bateria oraz taśmy do przyczepienia na oknie. Aby urządzenie rozpoczęło pracę, należy je zarejestrować w sterowniku głównym WiFi 8s mini.

Czujniki otwarcia okna C-2n Czujniki otwarcia okna C-2n

Czujniki otwarcia
okna C-2n

Asystent głosowy

Aplikacja umożliwia sterowanie głosowe za pomocą:


Amazon Alexa
Works with the Google Assistant
×

Dzięki systemowi grzejnikowemu temperaturą w budynku można zarządzać, będąc poza nim. Wszystko za sprawą mobilnej aplikacji eModul. Dzięki niej użytkownik ma stały podgląd temperatury w danym pomieszczeniu, a także zmiany parametrów dla najlepszego dopasowania do swojego komfortu.

Zdalna regulacja termostatu grzejnika

Dzięki aplikacji można z wyprzedzeniem ustalić harmonogramy pracy systemu z głowicami termostatycznymi i w dowolnym momencie zmieniać ustawienia w danej strefie. Zmian i podglądu parametrów można dokonywać z poziomu komputera, tabletu i smartfona. System zdalny umożliwia podgląd parametrów jednego pomieszczenia lub wszystkich pomieszczeń zbiorczo, a także sygnalizację otwartego okna.

Sterowanie zdalne

Dzięki aplikacji eModul możesz zarządzać temperaturą, gdziekolwiek jesteś i kiedykolwiek chcesz.


Google Play
App Store
Konfigurator systemów Konfigurator systemów

Konfigurator systemów

Dobierz system do sterowania ogrzewaniem w Twoim domu

Dobierz
Oszczedzaj Oszczedzaj

Oszczędzaj z nami

Zainstaluj system sterowania ogrzewaniem grzejnikowym
i obniż koszty ogrzewania o minimum 20%

Wyprodukowane w Polsce

Urządzenia zaprojektowane przez polskich inżynierów i wyprodukowane w Polsce.

Flagi

Wyprodukowane w Polsce

Urządzenia zaprojektowane przez polskich inżynierów i wyprodukowane w Polsce.

Flagi
Bezprzewodowy regulator WiFi ST-16S WiFi

Bezprzewodowy regulator WiFi
ST-16S WiFi

PDF
Pobierz instrukcję (DTR)
Bezprzewodowy regulator WiFi ST-16S WiFi

Bezprzewodowy regulator WiFi
ST-16S WiFi

PDF
Pobierz instrukcję (DTR)

Znajdź najbliższego
dystrybutora

Sprawdź

Pytania i odpowiedzi

Z jakimi urządzeniami współpracuje bezprzewodowy regulator ST-16S WiFi?

Bezprzewodowy regulator ST-16S WiFi to urządzenie przeznaczone do sterowania temperaturą w 16 strefach grzewczych. Jest kompatybilny z czujnikami C-8r, regulatorami pokojowymi R-8b, R-8z, a także siłownikami elektrycznymi STT-868 i STT-869. Urządzenie ST-16S jest sterownikiem nadrzędnym. W każdej strefie może pracować maksymalnie 6 głowic na jedną strefę, a także do 6 czujników otwarcia okna C-2n. Do sterownika można także podłączyć zewnętrzny czujnik temperatury. Sprawdź, jak łatwo można skomponować kompletny zestaw sterowania ogrzewaniem grzejnikowym przy pomocy nowoczesnego konfiguratora systemów.

Czy bezprzewodowym regulatorem ST-16S WiFi można sterować zdalnie za pomocą telefonu?

Sterownik ST-16S ma wbudowany moduł internetowy. Dzięki niemu bez trudu można kontrolować na ekranie swojego laptopa, tabletu czy smartfona ustawienia wszystkich urządzeń w instalacji. To bardzo wygodne rozwiązanie dające możliwość zarządzania pracą swojego systemu grzewczego bez względu na czas i miejsce.

Jak podłączyć sterownik do internetu?

Podobnie jak w przypadku innych sterowników z wbudowanym modułem WiFi, jak WiFi 8S i WiFi 8S mini, trzeba na początku pobrać moduł internetowy eModul i wybrać opcję DHCP. Sterownik w tej sytuacji automatycznie pobierze parametry z sieci lokalnej, takie jak adres IP, Maska IP, adres bramy oraz adres DNS. W razie problemów z pobraniem parametrów sieci, można je ustawić ręcznie. Aby móc w pełni korzystać z dostępnych możliwości zdalnego sterowania, trzeba założyć indywidualne konto w aplikacji, a po zalogowaniu zarejestrować moduł.

Jak ustawić temperaturę w pokoju?

Na wyświetlaczu sterownika prezentowane są informacje na temat stanu poszczególnych stref. Jedną z nich jest informacja o bieżącej temperaturze w strefie oraz temperaturze zadanej. Użytkownik może korzystać z harmonogramu lokalnego lub globalnego. Harmonogram lokalny jest przypisany do konkretnej strefy i można go dowolnie modyfikować. Do dyspozycji są ustawienia dla dwóch odrębnych grup dni. W każdej z grup ustawiamy temperaturę bazową, a następnie możemy przypisać maksymalnie 3 okresy czasowe z odrębnymi temperaturami zadanymi. Harmonogram globalny z kolei można ustawić dla wszystkich lub dla kilku stref.

Jak podpiąć do sterownika siłownik termostatyczny?

Aby zarejestrować głowicę grzejnikową w danej strefie, najpierw należy wybrać opcję „Rejestracja”, przechodząc do menu „Strefy” – „Głowice”, a następnie na krótko nacisnąć przycisk komunikacji, który znajduje się pod pokrywą głowicy (w urządzeniu STT-868) lub na obudowie (w urządzeniu STT-869). Jeśli przy konfiguracji nastąpi podwójne mrugnięcie diody kontrolnej, oznacza to prawidłową komunikację, jeśli dioda będzie świecić światłem ciągłym, to konfiguracja nie powiodła się i czynność należy powtórzyć. Po zakończeniu konfiguracji użytkownik zyskuje dostęp do podglądu głowic (sygnał, procent naładowania baterii), może także w dowolnym momencie usunąć głowice w danej strefie.

W ilu pokojach mogę sterować temperaturą?

Sterownik przeznaczony jest do obsługi aż 16 stref grzewczych. W każdej z nich można zarządzać aż 6 siłownikami termostatycznymi. Oznacza to, że urządzenie może łącznie obsłużyć aż 96 grzejników. Aby rozbudować system o dodatkowe strefy, należy dokupić kolejny sterownik główny.

Czy sterownik posiada blokadę rodzicielską?

Tak, urządzenie ma zabezpieczenie chroniące przed niepożądaną zmianą ustawień. Po naciśnięciu ikony „zabezpieczenia” w menu głównym pojawi się panel, który służy do edycji ustawień blokady rodzicielskiej. Po zaznaczeniu ikony „Blokada włączona” użytkownik może ustawić kod PIN wejścia do menu sterownika.