Bezprzewodowy regulator ST-16S WiFi Bezprzewodowy regulator ST-16S WiFi

Bezprzewodowy regulator ST-16S WiFi

Bezprzewodowy regulator ma za zadanie utrzymać na stałym poziomie temperaturę w pomieszczeniach przy pomocy siłowników dla 16 różnych stref grzewczych.

Zastosowanie

Bezprzewodowy regulator pokojowy steruje bezprzewodowymi siłownikami elektrycznymi STT-868 lub STT-869, w zależności od tego, czy dana strefa potrzebuje dogrzania. Regulator ma za zadanie utrzymać na stałym poziomie temperaturę w pomieszczeniach przy pomocy bezprzewodowych siłowników elektrycznych dla 16 różnych stref grzewczych.

Wyposażenie sterownika

Wyposażenie sterownika Wyposażenie sterownika

Nowoczesny design

Regulator dostępny w dwóch wersjach
kolorystycznych: białej i czarnej

Najważniejsze funkcje sterownika

Najważniejsze funkcje sterownika:

 • sterowanie max 16 różnymi strefami przy pomocy:
  – wbudowanego czujnika temperatury
  – możliwość podłączenia dodatkowych 15 bezprzewodowych czujników C-8r lub regulatorów pokojowych R-8b lub R-8z
 • do każdej strefy istnieje możliwość podłączenia do 6 szt. bezprzewodowych siłowników elektrycznych STT-868 lub STT-869
 • wyświetlanie ustawień: temperatura, data, godzina, budzik
 • ekran dostosowujący swoją jasność w zależności od aktualnej pory dnia
 • możliwość zdalnej kontroli z poziomu aplikacji eModul
 • możliwość aktualizacji oprogramowania przez port USB
 • każda ze stref może mieć przypisany swój indywidualny tryb pracy (stała temperatura, ograniczenie czasu lub 6 różnych harmonogramów pracy)

Najważniejsze funkcje sterownika
×

Czujniki otwarcia okna to estetyczne, dyskretne urządzenia, które w systemie sterowania ogrzewaniem pozwalają zmniejszyć straty ciepła w trakcie wietrzenia pomieszczeń. W każdej strefie, w której odbywa się sterowanie grzejnikami WiFi, można podłączyć do 6 sztuk czujników otwarcia okna, które wykrywają zmianę temperatury. Czujniki są dostępne w kilku kolorach do wyboru, dzięki czemu można je dobrze dopasować do kolorystyki ram okiennych.

Jak działają czujniki otwarcia okna?

Czujniki komunikują się bezprzewodowo ze sterownikiem głównym WiFi 8s mini, przesyłając do niego sygnał o wartości temperatury. Wykrywają i sygnalizują otwarcie okna. Gdy podczas wietrzenia w konkretnym pomieszczeniu robi się chłodniej, sterownik WiFi 8s mini na bazie danych otrzymanych z czujnika steruje termostatem pokojowym do grzejnika. Zamknięcie zaworu w trakcie wietrzenia pozwala zredukować straty ciepła.

Montaż czujnika otwarcia okna

Instalacja urządzenia C-2n przebiega bardzo sprawnie. Wystarczy w górnej części futryny okna przykleić taśmę dwustronną, do niej tylną część czujnika otwarcia okna, a następnie główną część czujnika. Do zestawu z czujnikiem otwarcia okna dołączona jest bateria oraz taśmy do przyczepienia na oknie. Aby urządzenie rozpoczęło pracę, należy je zarejestrować w sterowniku głównym WiFi 8s mini.

Czujniki otwarcia
okna C-2n

Czujniki otwarcia okna C-2n Czujniki otwarcia okna C-2n

Rozbudowa

Regulatory pokojowe zasilane 230V - bezprzewodowe
R-8 z
Bezprzewodowy regulator pokojowy 230V
Zobacz więcej
R-8 z
F-8z
Bezprzewodowy regulator pokojowy
Zobacz więcej
F-8z
R-8pz PLUS
Bezprzewodowy regulator pokojowy z pomiarem wilgotności powietrza zasilany 230V
Zobacz więcej
R-8pz PLUS
Regulatory oraz czujniki temperatury - bateryjne bezprzewodowe
C-8r
Bezprzewodowy czujnik temperatury
Zobacz więcej
C-8r
R-8 b
Bezprzewodowy regulator pokojowy
Zobacz więcej
R-8 b
C-mini
Bezprzewodowy czujnik temperatury
Zobacz więcej
C-mini
CL-mini
Bezprzewodowy hermetyczny czujnik temperatury
Zobacz więcej
CL-mini
R-8 b PLUS
Bezprzewodowy regulator pokojowy z pomiarem wilgotności powietrza
Zobacz więcej
R-8 b PLUS
R-8s PLUS
Bezprzewodowy regulator pokojowy z pomiarem wilgotności powietrza
Zobacz więcej
R-8s PLUS
R-8pb PLUS
Bezprzewodowy regulator pokojowy z pomiarem wilgotności powietrza
Zobacz więcej
R-8pb PLUS
Siłowniki
STT-869
Bezprzewodowy siłownik elektryczny STT-869
Zobacz więcej
STT-869
STT-868
Bezprzewodowy siłownik elektryczny
Zobacz więcej
STT-868
Akcesoria dodatkowe
C-8 zr
Bezprzewodowy czujnik temperatury zewnętrznej
Zobacz więcej
C-8 zr
MW-1
Bezprzewodowy moduł wykonawczy
Zobacz więcej
MW-1
MW-1-230V
Bezprzewodowy moduł wykonawczy
Zobacz więcej
MW-1-230V
C-2n
Czujnik otwarcia okna
Zobacz więcej
C-2n
RP-4
Repeater sygnału
Zobacz więcej
RP-4
MWN-1
Bezprzewodowy moduł wykonawczy natynkowy
Zobacz więcej
MWN-1
MWN-1 230
Bezprzewodowy moduł wykonawczy natynkowy
Zobacz więcej
MWN-1 230

Asystent głosowy

Aplikacja umożliwia sterowanie głosowe za pomocą:


Amazon Alexa
Works with the Google Assistant
×

Dzięki systemowi grzejnikowemu temperaturą w budynku można zarządzać, będąc poza nim. Wszystko za sprawą mobilnej aplikacji eModul. Dzięki niej użytkownik ma stały podgląd temperatury w danym pomieszczeniu, a także zmiany parametrów dla najlepszego dopasowania do swojego komfortu.

Zdalna regulacja termostatu grzejnika

Dzięki aplikacji można z wyprzedzeniem ustalić harmonogramy pracy systemu z bezprzewodowymi siłownikami elektrycznymi i w dowolnym momencie zmieniać ustawienia w danej strefie. Zmian i podglądu parametrów można dokonywać z poziomu komputera, tabletu i smartfona. System zdalny umożliwia podgląd parametrów jednego pomieszczenia lub wszystkich pomieszczeń zbiorczo, a także sygnalizację otwartego okna.

Sterowanie zdalne

Dzięki aplikacji eModul możesz zarządzać temperaturą, gdziekolwiek jesteś i kiedykolwiek chcesz.


Google Play
App Store

Wyprodukowane w Polsce

Urządzenia zaprojektowane przez polskich inżynierów i wyprodukowane w Polsce.

Flagi

Wyprodukowane w Polsce

Urządzenia zaprojektowane przez polskich inżynierów i wyprodukowane w Polsce.

Flagi

Pliki do pobrania

Instrukcje

Deklaracje zgodności

Systemy sterowania

KONFIGURATOR

Dobierz system do sterowania
ogrzewaniem w Twoim domu

Zobacz więcej

Znajdź najbliższego dystrybutora

GDZIE KUPIĆ
NASZE PRODUKTY

Sprawdź naszą sieć dystrybucji

Zobacz więcej

FAQ

Z jakimi urządzeniami współpracuje bezprzewodowy regulator ST-16S WiFi?

Bezprzewodowy regulator ST-16S WiFi to urządzenie przeznaczone do sterowania temperaturą w 16 strefach grzewczych. Jest kompatybilny z czujnikami C-8r, regulatorami pokojowymi R-8b, R-8z, a także siłownikami elektrycznymi STT-868 i STT-869. Urządzenie ST-16S jest sterownikiem nadrzędnym. W każdej strefie może pracować maksymalnie 6 siłowników na jedną strefę, a także do 6 czujników otwarcia okna C-2n. Do sterownika można także podłączyć zewnętrzny czujnik temperatury. Sprawdź, jak łatwo można skomponować kompletny zestaw sterowania ogrzewaniem grzejnikowym przy pomocy nowoczesnego konfiguratora systemów.

Czy bezprzewodowym regulatorem ST-16S WiFi można sterować zdalnie za pomocą telefonu?

Sterownik ST-16S ma wbudowany moduł internetowy. Dzięki niemu bez trudu można kontrolować na ekranie swojego laptopa, tabletu czy smartfona ustawienia wszystkich urządzeń w instalacji. To bardzo wygodne rozwiązanie dające możliwość zarządzania pracą swojego systemu grzewczego bez względu na czas i miejsce.

Jak podłączyć sterownik do internetu?

Podobnie jak w przypadku innych sterowników z wbudowanym modułem WiFi, jak WiFi 8S i WiFi 8S mini, trzeba na początku pobrać moduł internetowy eModul i wybrać opcję DHCP. Sterownik w tej sytuacji automatycznie pobierze parametry z sieci lokalnej, takie jak adres IP, Maska IP, adres bramy oraz adres DNS. W razie problemów z pobraniem parametrów sieci, można je ustawić ręcznie. Aby móc w pełni korzystać z dostępnych możliwości zdalnego sterowania, trzeba założyć indywidualne konto w aplikacji, a po zalogowaniu zarejestrować moduł.

Jak ustawić temperaturę w pokoju?

Na wyświetlaczu sterownika prezentowane są informacje na temat stanu poszczególnych stref. Jedną z nich jest informacja o bieżącej temperaturze w strefie oraz temperaturze zadanej. Użytkownik może korzystać z harmonogramu lokalnego lub globalnego. Harmonogram lokalny jest przypisany do konkretnej strefy i można go dowolnie modyfikować. Do dyspozycji są ustawienia dla dwóch odrębnych grup dni. W każdej z grup ustawiamy temperaturę bazową, a następnie możemy przypisać maksymalnie 3 okresy czasowe z odrębnymi temperaturami zadanymi. Harmonogram globalny z kolei można ustawić dla wszystkich lub dla kilku stref.

Jak podpiąć do sterownika siłownik elektryczny?

Aby zarejestrować siłownik grzejnikowy w danej strefie, najpierw należy wybrać opcję „Rejestracja”, przechodząc do menu „Strefy” – „Głowice”, a następnie na krótko nacisnąć przycisk komunikacji, który znajduje się pod pokrywą siłownika (w urządzeniu STT-868) lub na obudowie (w urządzeniu STT-869). Jeśli przy konfiguracji nastąpi podwójne mrugnięcie diody kontrolnej, oznacza to prawidłową komunikację, jeśli dioda będzie świecić światłem ciągłym, to konfiguracja nie powiodła się i czynność należy powtórzyć. Po zakończeniu konfiguracji użytkownik zyskuje dostęp do podglądu siłowników (sygnał, procent naładowania baterii), może także w dowolnym momencie usunąć siłownik w danej strefie.

W ilu pokojach mogę sterować temperaturą?

Sterownik przeznaczony jest do obsługi aż 16 stref grzewczych. W każdej z nich można zarządzać aż 6 siłownikami elektrycznymi. Oznacza to, że urządzenie może łącznie obsłużyć aż 96 grzejników. Aby rozbudować system o dodatkowe strefy, należy dokupić kolejny sterownik główny.

Czy sterownik posiada blokadę rodzicielską?

Tak, urządzenie ma zabezpieczenie chroniące przed niepożądaną zmianą ustawień. Po naciśnięciu ikony „zabezpieczenia” w menu głównym pojawi się panel, który służy do edycji ustawień blokady rodzicielskiej. Po zaznaczeniu ikony „Blokada włączona” użytkownik może ustawić kod PIN wejścia do menu sterownika.