Bezprzewodowy regulator pokojowy dwustanowy ST-293 v2 Bezprzewodowy regulator pokojowy dwustanowy ST-293 v2

Jak działa?

Urządzenie ST-293 v2 współpracuje z dodatkowym odbiornikiem sygnału montowanym w pobliżu urządzenia grzewczego. W czasie pracy dwustanowy regulator temperatury komunikuje się z urządzeniem grzewczym albo sterownikiem kotła za pomocą sygnału radiowego przesyłanego z odbiornika.

×

Sterownik pokojowy jest praktycznym urządzeniem umożliwiającym pełną kontrolę temperatury w pomieszczeniu w którym jest zamontowany oraz jej wygodną edycję w zależności od preferencji. Dzięki temu system grzewczy pracuje wydajniej, zużywana jest mniejsza ilość paliwa, a co za tym idzie, zmniejsza się koszt ogrzewania budynku.

Jak działa pokojowy regulator temperatury

Zasada działania regulatora temperatury jest bardzo prosta. Termostat pokojowy utrzymuje zadaną temperaturę w pomieszczeniu poprzez przesyłanie sygnału do urządzenia grzewczego/chłodzącego (rozwarcie styku) z informacją o osiągnięciu temperatury zadanej pomieszczenia. Po otrzymaniu takiego sygnału urządzenie grzewcze lub chłodzące wyłącza się, a jeśli pokojowy regulator temperatury jest podłączony do sterownika kotła, to kocioł przechodzi w stan podtrzymania.

Montaż sterownika temperatury

Regulator temperatury jest urządzeniem przewodowym. Aby sprawnie pracować, musi być połączony z urządzeniem grzewczym za pomocą kabla dwużyłowego. Podczas podłączania urządzeń o mocy ponad 1A, konieczne jest zastosowanie stycznika. Do każdej strefy może być przypisany tylko jeden termostat pokojowy. Montaż regulatora temperatury w każdym pomieszczeniu pozwala na pełną kontrolę temperatury w domu i uzyskanie oszczędności w sezonie grzewczym.

Do czego służy

Bezprzewodowy regulator pokojowy steruje urządzeniem grzewczym (przykładowo piecem gazowym, olejowym, elektrycznym czy sterownikiem kotła) lub urządzeniem chłodzącym (np. klimatyzatorem). Urządzenie jest przeznaczone do pracy w systemach ogrzewania podłogowego serii 5 i 10. Informację na temat pomiaru temperatury przesyła do urządzenia głównego L-5 lub L-10.

Do czego służy
Do czego służy

Wyposażenie sterownika temperatury

Wyposażenie sterownika temperatury Wyposażenie sterownika temperatury

Nowoczesny design

Regulator dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej

Nowoczesny design Nowoczesny design
×

Regulator temperatury posiada rozbudowane oprogramowanie, dzięki któremu może sprawnie realizować wiele różnych funkcji. Jak ustawić temperaturę w pokoju za pomocą urządzenia? Wystarczy wejść w ustawienia urządzenia, korzystając ze specjalnych przycisków dotykowych.

Funkcje pokojowego regulatora temperatury

Sterownik pokojowy może pracować w jednym z trzech różnych trybów pracy. Pierwszy z nich to tryb dzień/noc. W tym ustawieniu temperatura zadana zależy od pory dnia. Użytkownik ustala temperaturę dla dnia i dla nocy oraz określa czas, w którym kończy się pora dzienna, a rozpoczyna nocna. Drugi z trybów, w jakim może pracować pokojowy regulator temperatury to tryb tygodniowy. Pozwala on precyzyjnie określić, w których godzinach w poszczególnych dniach tygodnia ma obowiązywać temperatura komfortowa, a w których ekonomiczna. Regulator temperatury pokojowy można zaprogramować według aż dziewięciu różnych programów. Trzeci z trybów, tryb ręczny pozwala na ręczne ustawienie temperatury zadanej w pomieszczeniu bezpośrednio z poziomu ekranu głównego.

Dodatkowe funkcje sterownika temperatury

Termostat pokojowy ST-293v3 został wyposażony w dodatkowe, nowoczesne funkcje: Optimum Start, Grzanie/Chłodzenie oraz wejście na czujnik temperatury podłogowej, który pozwala na kontrolę temperatury w pokoju z uwzględnieniem temperatury podłogi. Wszystkie funkcje pokojowego regulatora temperatury są proste w obsłudze i umożliwiają uzyskanie jeszcze większego komfortu cieplnego w pomieszczeniach.

Najważniejsze funkcje pokojowego regulatora temperatury

Najważniejsze funkcje pokojowego regulatora temperatury:

  • zarządzanie temperaturą w pomieszczeniu +/- z dokładnością do 0,1°C
  • histereza w zakresie od 0,2 do 8°C
  • tygodniowy program ogrzewania
  • program ręczny
  • program dzień/noc
  • sterowanie według temperatury podłogi (w przypadku wykorzystania czujnika podłogowego)
  • chwilowe podświetlenie wyświetlacza
  • komunikacja bezprzewodowa (w odróżnieniu od regulatora ST-293 v3)

Najważniejsze funkcje pokojowego regulatora temperatury
×

Funkcja Optimum Start obecna w termostacie pokojowym sprawia, że system grzewczy pracuje jeszcze efektywniej i oszczędniej. Pozwala na osiągnięcie wybranej, zaplanowanej wcześniej temperatury w dokładnie wyznaczonym czasie.

Jak działa pokojowy termostat z funkcją Optimum Start?

Funkcja pozwala na inteligentne sterowanie temperaturą w pomieszczeniu. Polega na ciągłym monitorowaniu wydajności systemu ogrzewania/chłodzenia domu i wykorzystaniu tej wiedzy do automatycznego aktywowania ogrzewania/chłodzenia z wyprzedzeniem czasowym potrzebnym do osiągnięcia zadanych temperatur. Innymi słowy, pokojowy regulator temperatury sam wybiera czas aktywowania ogrzewania potrzebny do osiągnięcia wskazanej temperatury w wyznaczonym czasie.

Inteligentne sterowanie temperaturą z Optimum Start

System nie wymaga zaangażowania użytkownika i reaguje elastycznie na warunki, które wpływają na wydajność systemu grzewczego. Gdy po remoncie instalacji dom nagrzewa się szybciej, przy kolejnej zmianie temperatury z ekonomicznej na komfortową opóźni aktywację ogrzewania, skracając czas potrzebny do osiągnięcia zadanej temperatury. W momencie zaprogramowania zmiany zadanej temperatury aktualna temperatura będzie zbliżona do żądanej wartości.

Funkcja OPTIMUM START

Dwustanowy regulator temperatury zapewnia inteligentne sterowanie ogrzewaniem lub chłodzeniem. Nowoczesny regulator sam decyduje, kiedy należy włączyć kocioł, by dogrzać pomieszczenie na czas wskazany przez użytkownika.

×

Regulator temperatury może pracować zarówno w trybie grzania, jak i chłodzenia. Żądany typ instalacji jest wybierany przez użytkownika za pomocą przycisków. Aktualny tryb pracy pokojowego regulatora temperatury sygnalizuje ikona widoczna na wyświetlaczu urządzenia. Działanie trybu chłodzenia oraz czujnika podłogowego wykluczają się. Aktywny tryb chłodzenia w przypadku zastosowania czujnika podłogowego mógłby doprowadzić do uszkodzenia instalacji podłogowej.

Funkcja GRZANIE/CHŁODZENIE:

Termostat pokojowy może sterować zarówno urządzeniami grzewczymi, jak i chłodzącymi. O tym, czy urządzenie będzie pracować w trybie grzania czy chłodzenia decyduje użytkownik, wybierając w menu odpowiednią funkcję.

Funkcja GRZANIE/CHŁODZENIE
Funkcja GRZANIE/CHŁODZENIE
×

Podłączenie dodatkowego czujnika do styku czujnika podłogowego umożliwia wyświetlenie większej liczby funkcji w menu sterownika temperatury. Czujnik podłogowy jest aktywny tylko wtedy, gdy termostat pokojowy pracuje w trybie grzania.

Jak działa pokojowy termostat z czujnikiem podłogi

Gdy temperatura podłogi spadnie poniżej wartości minimalnej, styk pozostanie zwarty (urządzenie grzewcze włączone). W tym ustawieniu pozostanie aż do osiągnięcia temperatury zadanej pomieszczenia. Jeśli temperatura na czujniku podłogowym przekroczy wartość maksymalną, styk zostanie rozwarty, a urządzenie grzewcze wyłączone, nawet wtedy, kiedy temperatura pokojowa nie zostanie osiągnięta.

Regulator temperatury w każdym pomieszczeniu – jak zamontować

Sterownik pokojowy można wygodnie zainstalować jako panel na ścianie. W tym celu wystarczy umieścić tylną część sterownika temperatury w puszce, która znajduje się na ścianie, włożyć do niej urządzenie, a następnie lekko przykręcić. Jedną z funkcji sterownika temperatury jest chwilowe podświetlenie, dlatego parametry pracy urządzenia można wygodnie kontrolować i edytować także po zmroku.

Czujnik temperatury podłogowej

Dwustanowy regulator temperaturyma specjalne wejście, do którego można wpiąć czujnik podłogowy. Po podłączeniu czujnika do urządzenia można sterować temperaturą w pomieszczeniu, uwzględniając temperaturę podłogi.

Wyprodukowane w Polsce

Urządzenia zaprojektowane przez polskich inżynierów i wyprodukowane w Polsce.

Flagi

Wyprodukowane w Polsce

Urządzenia zaprojektowane przez polskich inżynierów i wyprodukowane w Polsce.

Flagi

Pliki do pobrania

Karta gwarancyjna

Systemy sterowania

KONFIGURATOR

Dobierz system do sterowania
ogrzewaniem w Twoim domu

Zobacz więcej

Znajdź najbliższego dystrybutora

GDZIE KUPIĆ
NASZE PRODUKTY

Sprawdź naszą sieć dystrybucji

Zobacz więcej