Sterowniki do ogrzewania strefowego – nowości 2017

Nasze produkty   |   Sterowniki do instalacji   |   11.12.2017

Zarządzanie pracą termostatów grzejnikowych aż w 16 strefach grzewczych, poprawa łączności bezprzewodowej pomiędzy zarejestrowanymi urządzeniami, czy definiowanie potrzeby dogrzania pomieszczenia na podstawie temperatury podłogi to kilka spośród nowych możliwości, które pojawiły się po wprowadzeniu do oferty najnowszych sterowników do zarządzania ogrzewaniem strefowym. To urządzenia funkcjonalne i estetycznie wykonane, współpracujące zarówno z ogrzewaniem podłogowym, jak i grzejnikowym. Zobaczcie jak wyglądają i jakie możliwości oferują nowe sterowniki do zarządzania ogrzewaniem strefowym.

1. Bezprzewodowe regulatory ST-16S oraz ST-16S WiFi

To urządzenia mające za zadanie utrzymać na stałym poziomie temperaturę w pomieszczeniach sterując pracą termostatów grzejnikowych STT-868. Do niedawna maksymalna liczba stref, którą można było obsłużyć jednym urządzeniem nadrzędnym wynosiła 8 stref (w każdej maksymalnie 6 siłowników na strefę).

Dzięki nowym bezprzewodowym regulatorom ST-16S WiFi liczba stref, które można kontrolować została podwojona i wynosi aż szesnaście!

Ogrzewanie strefowe z urządzeniami TECH Sterowniki

Obydwa urządzenia mają duży, czytelny ekran dotykowy, który dopasowuje jasność do aktualnej pory dnia oraz panel przedni wykonany z 2mm szkła. W środku urządzeń znajduje się wbudowany czujnik temperatury.

Urządzenia ST-16S oraz ST-16S WiFi mogą pracować w trybie utrzymywania stałej temperatury, ograniczenia czasowego lub jednym z 6 różnych harmonogramów. Na sterownikach można ustawić aktualną temperaturę, datę, godzinę oraz budzik. Sterowniki są przeznaczone są do montażu podtynkowego w puszce elektrycznej o przekroju 60 mm.

2. Bezprzewodowy czujnik otwarcia okna C-2

To funkcjonalne urządzenie bezprzewodowe, które sygnalizuje otwarcie okna i steruje ogrzewaniem. Pozwala to skutecznie zredukować ilość ciepła uciekającego przez okno w trakcie wietrzenia pomieszczeń.

Dzięki dyskretnemu wzornictwu i niewielkiemu rozmiarowi czujnik otwarcia okna dobrze prezentuje się zarówno w pomieszczeniach zaaranżowanych klasycznie, jak i nowocześnie. Urządzenie zasilane jest baterią CR2032.

Czujnik otwarcia okna C2

3. Repeater sygnału RP-3

Repeater służy do przedłużenia i wzmocnienia sygnału sieciowego pomiędzy zarejestrowanymi urządzeniami w celu zwiększenia ich zasięgu. To urządzenie bezprzewodowe, które może obsłużyć aż 20 sterowników. Istnieje także możliwość połączenia kilku repeaterów w łańcuch.

Repeater sygnału RP-3

4. Bezprzewodowy moduł wykonawczy (MW-1)

Moduł przeznaczony jest do bezprzewodowego załączania urządzenia grzewczego lub pompy przy współpracy ze sterownikami do zarządzania ogrzewaniem grzejnikowym: ST-8S, ST-8S WiFi, ST-16S lub ST-16S WiFi.

Bezprzewodowy moduł wykonawczy MW-1

Moduł wykonawczy może pracować zarówno w trybie ręcznym, jak i automatycznym. W celu przejścia w tryb pracy ręcznej należy wcisnąć przycisk „Praca ręczna”. Brak interakcji w ciągu 15 minut powoduje przejście sterownika z trybu ręcznego na automatyczny. W urządzeniu MW-1 komunikacja interwałowa odbywa się co 4 minuty. Brak komunikacji ze sterownikiem głównym przez 15 minut sprawia, że odbiornik automatycznie rozłącza styk do urządzenia grzewczego.

5. Bezprzewodowy czujnik C-mini

C-mini to bezprzewodowy czujnik dedykowany do współpracy ze sterownikiem głównym. Służy do montażu w poszczególnych strefach grzewczych.

Czujniki przesyłają informację o aktualnej temperaturze pomieszczenia do sterownika głównego, który na tej podstawie steruje zaworami termostatycznymi (otwierając je, gdy pomieszczenie jest niedogrzane i zamykając po osiągnięciu w pomieszczeniu temperatury zadanej). Urządzenie jest niewielkich rozmiarów, a bateria zasilająca ma dużą żywotność.

Bezprzewodowy czujnik C-mini

Zmiany ustawień pracy czujnika można dokonać zarówno w menu sterownika głównego (opcja: menu główne/czujniki), jak również za pośrednictwem aplikacji eModul.eu przy pomocy WiFi RS.

W każdej strefie można zarejestrować maksymalnie jeden czujnik temperatury. Raz zarejestrowanego czujnika nie można wyrejestrować, a jedynie wyłączyć poprzez zaznaczenie opcji „Wyłączony” w podmenu danej strefy. Próba rejestracji czujnika, który pracuje w innej strefie powoduje jego automatyczne wyrejestrowanie i zarejestrowanie w nowej strefie.

6. Bezprzewodowy czujnik temperatury podłogi C-8 rf

Czujnik przeznaczony do współpracy z bezprzewodowym sterownikiem siłowników termostatycznych L-8. Przesyła informację o aktualnej temperaturze podłogi do listwy L-8, która na tej podstawie steruje zaworami termostatycznymi. Praca czujnika podłogi opiera się na kontroli temperatury minimalnej oraz maksymalnej. Jeśli w pomieszczeniu panuje optymalna temperatura, ale podłoga jest wychłodzona, następuje otwarcie siłownika w celu utrzymania temperatury minimalnej. Z kolei, gdy temperatura podłogi jest zbyt wysoka, następuje zamknięcie siłownika, nawet mimo niedogrzania pomieszczenia.

Czujnik podłogi C-8 rf

Aby czujnik temperatury podłogi zaczął pracować w danej strefie musi zostać w niej zarejestrowany. W tym celu wystarczy wykorzystać parametr “czujnik”: w podmenu strefy. Po naciśnięciu ikony rejestracja trzeba wcisnąć przycisk komunikacji w wybranym czujniku podłogi. Po przeprowadzeniu procesu rejestracji na wyświetlaczu listwy L-8 pojawi się odpowiedni komunikat.

Nowe urządzenia – nowe możliwości zarządzania ogrzewaniem w strefach

Sterowniki do ogrzewania strefowego to produkty, dzięki którym można utrzymać optymalną temperaturę w każdym pomieszczeniu w swoim domu. Ich montaż w pomieszczeniach zmniejsza zużycie energii, a co się z tym wiąże przynosi ulgę portfelowi oraz środowisku. Wygoda obsługi sprawia, że korzystanie z nich sprawia przyjemność, a estetyczny design cieszy oko.

Więcej informacji na temat najnowszych sterowników do zarządzania ogrzewaniem strefowym można znaleźć w katalogach znajdujących się na stronie: https://www.techsterowniki.pl/centrum-prasowe/materialy-reklamowe.

Oceń lub podziel się

Zapisz się do newslettera

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy zapisać się do newslettera!

Twój komentarz

- pole wymagane

Komentarze

Brak komentarzy