Seria 8

Czym są bezprzewodowe regulatory do ogrzewania podłogowego serii 8?

Bezprzewodowy zestaw do sterowania ogrzewaniem podłogowym serii 8 to nowoczesne urządzenia zapewniające efektywną pracę zarówno ogrzewania podłogowego, jak i grzejnikowego w pomieszczeniach. Główne urządzenie systemu – listwa L-8e – może sprawnie zarządzać siłownikami termoelektrycznymi na zaworach, a także bezprzewodowymi siłownikami STT-868 lub STT-869 montowanymi na grzejnikach.

Dla kogo dedykowane są sterowniki do ogrzewania podłogowego serii 8?

Bezprzewodowe sterowniki do podłogówki są przygotowane do pracy w złożonym systemie grzewczym. Dzięki nim można efektywnie zarządzać temperaturą aż w 8 pomieszczeniach i dopasowywać parametry pracy do własnych potrzeb. Zaprogramowany przez użytkownika bezprzewodowy system sterowania ogrzewaniem podłogowym będzie się włączał i wyłączał w sytuacji, kiedy będzie taka potrzeba. System nie wymaga dodatkowego okablowania. Poszczególne elementy systemu komunikują się ze sobą drogą radiową.

Bezprzewodowe sterowanie ogrzewaniem podłogowym - Seria 8 z internetem

Sterownik główny

Sterownik

L-8e

Sterownik do ogrzewania podłogowego L-8e

Regulatory pokojowe zasilane 230V - bezprzewodowe

Sterownik

M-8n

Bezprzewodowy panel kontrolny do listwy L-8e (montaż podtynkowy)

Sterownik

R-8 z

Bezprzewodowy regulator pokojowy 230V

Sterownik

F-8z

Bezprzewodowy regulator pokojowy

Sterownik

R-8pz PLUS

Bezprzewodowy regulator pokojowy z pomiarem wilgotności powietrza zasilany 230V

Regulatory oraz czujniki temperatury - bateryjne bezprzewodowe

Sterownik

C-8r

Bezprzewodowy czujnik temperatury

Sterownik

R-8 b

Bezprzewodowy regulator pokojowy

Sterownik

C-mini

Bezprzewodowy czujnik temperatury

Sterownik

CL-mini

Bezprzewodowy hermetyczny czujnik temperatury

Sterownik

R-8 bw

Bezprzewodowy regulator pokojowy z pomiarem wilgotności powietrza

Sterownik

R-8 b PLUS

Bezprzewodowy regulator pokojowy z pomiarem wilgotności powietrza

Sterownik

R-8s PLUS

Bezprzewodowy regulator pokojowy z pomiarem wilgotności powietrza

Sterownik

R-8pb PLUS

Bezprzewodowy regulator pokojowy z pomiarem wilgotności powietrza

Siłowniki

Sterownik

STT-869

Bezprzewodowy siłownik elektryczny STT-869

Sterownik

STT-868

Bezprzewodowy siłownik elektryczny

Sterownik

STT-230/2 T M30x1.5

Siłownik termoelektryczny

Sterownik

STT-230/2 M28x1.5

Siłownik termoelektryczny

Sterownik

STT-230/2 M M30x1.5

Siłownik termoelektryczny

Sterownik

STT-230/2 T M28x1.5

Siłownik termoelektryczny

Sterownik

STT-230/2 M30x1.5

Siłownik termoelektryczny

Sterownik

STT-230/2 S M30x1.5

Siłownik termoelektryczny

Akcesoria dodatkowe

Sterownik

i-1

Sterownik zaworu mieszającego

Sterownik

C-8 f

Bezprzewodowy czujnik podłogi

Sterownik

C-8 zr

Bezprzewodowy czujnik temperatury zewnętrznej

Sterownik

MW-1

Bezprzewodowy moduł wykonawczy

Sterownik

MW-1-230V

Bezprzewodowy moduł wykonawczy

Sterownik

C-2n

Czujnik otwarcia okna

Sterownik

ST-505

Moduł Ethernet

Sterownik

WiFi RS

Moduł WiFi

Sterownik

i-1m

Moduł zaworu mieszającego

Sterownik

RP-4

Repeater sygnału

Sterownik

ST-513

Integrator wejść napięciowych

Sterownik

MWN-1

Bezprzewodowy moduł wykonawczy natynkowy

Sterownik

MWN-1 230

Bezprzewodowy moduł wykonawczy natynkowy

Sterownik

NTC

Czujnik temperatury podłogi

Jakie korzyści dają bezprzewodowe sterowniki do ogrzewania podłogowego serii 8?

Montaż bezprzewodowego systemu sterowania ogrzewaniem podłogowym ma liczne zalety. Oto najważniejsze z nich.

zarządzanie ogrzewaniem podłogowym i grzejnikowym
zarządzanie ogrzewaniem podłogowym i grzejnikowym – system sterowania ogrzewaniem podłogowym serii 8 może efektywnie pracować w budynkach, w których zamontowany jest system mieszany: grzejniki i ogrzewanie podłogowe.
wygodna edycja parametrów w 8 pomieszczeniach
wygodna edycja parametrów w 8 pomieszczeniach – wykorzystanie systemu pozwala na łatwą i szybką kontrolę oraz zmianę temperatury w każdej strefie domu z osobna. Pozwala to na uzyskanie komfortu cieplnego dopasowanego do pory dnia i przeznaczenia pomieszczenia.
pełna kontrola nad instalacją
pełna kontrola nad instalacją – dzięki nowoczesnej automatyce system pracuje efektywnie, a użytkownik ma pełny wgląd w parametry pracy o każdej porze dnia i nocy, a także może edytować ustawienia w zależności od swoich preferencji.
widoczna redukcja kosztów ogrzewania
widoczna redukcja kosztów ogrzewania – naturalną konsekwencją montażu nowoczesnej elektroniki do zarządzania podłogówką jest możliwość efektywnego wykorzystania energii i obniżenie rachunków za ogrzewanie.
duży wybór kompatybilnych urządzeń
duży wybór kompatybilnych urządzeń – system podłogowy serii 8 może współpracować z różnymi modelami regulatorów pokojowych lub czujników temperatury, a także urządzeniami dodatkowymi, takimi jak panel kontrolny, zewnętrzny czujnik temperatury lub moduł wykonawczy.
możliwość zdalnego sterowania
możliwość zdalnego sterowania – po wyposażeniu systemu w moduł internetowy i pobraniu darmowej aplikacji eModul na urządzenie mobilne można edytować parametry pracy, będąc poza budynkiem o każdej porze dnia i nocy.

Jak zamontować sterownik do ogrzewania podłogowego serii 8?

Jak w przypadku każdego urządzenia elektronicznego, w trakcie montażu należy zachować szczególną ostrożność. Sterownik L-8 e jest przystosowane do instalacji na szynie DIN. . Dokładne wskazówki oraz schemat podłączenia konkretnych urządzeń pracujących w systemie znajdują się w instrukcji urządzenia. Błędne podłączenie przewodów może skutkować uszkodzeniem urządzenia. Z tego powodu prace należy zlecić wykwalifikowanym instalatorom. Dzięki temu system będzie mógł pracować sprawnie i bezpiecznie.

OKIEM EKSPERTA

System sterowania podłogówką serii 8 jest w naszej ofercie od lat. Niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów, m.in. ze względu na to, że bezprzewodowe sterowanie ogrzewaniem podłogowym pozwala zarządzać ciepłem w budynkach z zamontowanym systemem mieszanym: podłogowym i grzejnikowym. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że jest to system bezprzewodowy, co znacznie ułatwia jego instalację w już zamieszanych budynkach.

Opinie

Co o inteligentnym sterowaniu ogrzewaniem podłogowym myślą instalatorzy oraz użytkownicy naszych urządzeń? Przede wszystkim doceniają doskonały komfort cieplny, oszczędność, wygodę obsługi i instalacji oraz estetykę urządzeń, dzięki czemu dobrze prezentują się one w pomieszczeniach urządzonych w różnym stylu.

Nick
Opinia instalatora
Idź z duchem czasu
Polecam system sterowania ogrzewaniem podłogowym wszystkim, którzy chcą iść z duchem czasu i zapomnieć o najczęstszych problemach związanych z obsługą systemu grzewczego. Firma TECH Sterowniki ma w tym zakresie wiele rozwiązań, w tym system podłogowy serii 8. To rozwiązanie bezprzewodowe, pozwalające zarządzać ogrzewaniem nawet spoza domu. Zdecydowanie godne rozważenia.
Nick
Opinia instalatora
Zarządzanie aż dwoma systemami
Kiedy inwestorzy pytają mnie, co zrobić, by zredukować koszty ogrzewania, to zawsze mówię o nowoczesnej automatyce. Uważam, że to podstawa dla tych, którzy chcą realnie płacić mniej. System sterowania ogrzewaniem podłogowym serii 8 ma jeszcze tę zaletę, że jest bezprzewodowy i może zarządzać pracą aż dwóch systemów (grzejnikowego i podłogowego) jednocześnie, dlatego jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy w niektórych pomieszczeniach mają zamontowane grzejniki, a w innych podłogówkę.
Nick
Opinia użytkownika
Metoda na oszczędności
Na etapie budowy domu długo zastanawiałem się nad wyborem systemu ogrzewania. Ostatecznie zdecydowałem się na podłogówkę. Aby dodatkowo obniżyć koszty eksploatacji, zleciłem montaż zestawu bezprzewodowego do sterowania ogrzewaniem podłogowym. Jestem bardzo zadowolony z tej decyzji, bo płacę znacznie mniej, czego żywym świadectwem jest porównanie kosztów, jakie ponoszą inni członkowie mojej rodziny i znajomi, którzy takiego systemu nie mają.
Nick
Opinia użytkownika
Komfort użytkowania
Uważam, że przy dzisiejszych rachunkach za ogrzewanie szukanie tanich i efektywnych rozwiązań do zarządzania ogrzewaniem to konieczność. Systemy TECH Sterowniki łączą w sobie to, co dla mnie, jako inwestora, jest najważniejsze: komfort i oszczędności. W dodatku sterowniki ogrzewania podłogowego WiFi są estetyczne i łatwe w montażu. Czego można chcieć więcej?

FAQ

Dlaczego warto wybrać bezprzewodowe sterowniki do ogrzewania podłogowego?

Powodów jest wiele, ale jako główne trzeba wymienić trzy: komfort cieplny, oszczędność oraz wygoda. Bezprzewodowe sterowanie ogrzewaniem podłogowym sprawia, że wykonywanie wielu prac domowych staje się szybsze, ale też zapewnia lepsze rezultaty. Tak właśnie jest w przypadku sterowania systemem podłogowym. W pomieszczeniach panuje zawsze dopasowana do potrzeb i oczekiwań domowników temperatura, a jej straty są redukowane do minimum.

Jakie urządzenia wchodzą w skład serii 8?

Każdy system ogrzewania podłogowego składa się bazowo ze sterownika siłowników termostatycznych (w serii jest to L-8e), czujników lub regulatorów pokojowych montowanych w pomieszczeniu (różne modele do wyboru) oraz siłowników termoelektrycznych instalowanych na zaworach. Dzięki systemowi serii 8 można zarządzać temperaturą w maksymalnie 8 pomieszczeniach. Elementy wyposażenia, które można dodatkowo dokupić, to m.in. panel kontrolny M-8n, zewnętrzny czujnik temperatury C-8zr oraz moduł MW-1. Dzięki tym urządzeniom dodatkowo można zwiększyć funkcjonalność systemu.

Czy systemem podłogowym serii 8 można sterować zdalnie?

Tak, bezprzewodowy sterownik ogrzewania podłogowego (listwa L-8e) jest przystosowany do obsługi modułu ST-505 oraz WiFi RS. Wybór jedno z tych rozwiązań pozwala na stały podgląd oraz bieżącą edycję parametrów pracy systemu podłogowego. Zdalna kontrola zwiększa wygodę obsługi systemu i bezpieczeństwo.

Czy można połączyć ogrzewanie grzejnikowe z podłogowym systemem serii 8?

Tak, bezprzewodowy system sterowania ogrzewaniem podłogowym serii 8 pozwala na efektywną współpracę zamontowanych w pomieszczeniach grzejników z wodnym ogrzewaniem podłogowym. Listwa L-8e może kontrolować zamontowane na grzejnikach bezprzewodowe siłowniki elektryczne, a także zainstalowane na zaworach siłowniki termoelektryczne.

Gdzie mogę zamontować sterowniki ogrzewania podłogowego serii 8?

Zestaw do sterowania ogrzewaniem podłogowym bezprzewodowy jest przeznaczony dla inwestorów, którzy mają lub planują zamontować w pomieszczeniach ogrzewanie podłogowe lub połączyć działanie systemu podłogowego z grzejnikowym. Sterownik L-8e najlepiej umieścić w pobliżu rozdzielacza. Regulatory oraz czujniki pokojowe są montowane w pomieszczeniach, w których chcemy zarządzać temperaturą.Artykuły na blogu

Wszystkie artykuły
Analiza efektywności systemu ogrzewania grzejnikowego – raport z badań na przykładzie domu studenckiego
Porady

Analiza efektywności systemu ogrzewania grzejnikowego – raport z badań na przykładzie domu studenckiego

Z jaką efektywnością pracuje system sterowania ogrzewaniem? Postanowiliśmy to sprawdzić w praktyce. W dniach 18.01.2021 – 18.04.2021 przeprowadziliśmy badanie efektywności systemu zarządzania ciepłem w Domu Studenckim nr 5 „Strumyk” na Miasteczku Studenckim AGH.

Zobacz więcej
Jak odpowietrzyć podłogówkę?

Jak odpowietrzyć podłogówkę?

Podłogówka grzeje nierównomiernie? Przyczyną może być zapowietrzenie. Sprawdź, jak usunąć powietrze z instalacji krok po kroku.

Zobacz więcej
Bezprzewodowe systemy sterowania podłogówką TECH Sterowniki
Porady

Bezprzewodowe systemy sterowania podłogówką TECH Sterowniki

Jakie możliwości regulacji dają bezprzewodowe systemy zarządzania ogrzewaniem podłogowym? Dowiedz się więcej i przejmij kontrolę nad podłogówką w swoim domu.

Zobacz więcej
L-8e
Sterownik główny
L-8e
WiFi RS
Pozostałe urządzenia
WiFi RS
C-8r
Pozostałe urządzenia
C-8r
R-8 b
Pozostałe urządzenia
R-8 b
R-8 b PLUS
Pozostałe urządzenia
R-8 b PLUS
STT-230/2 S
Pozostałe urządzenia
STT-230/2 S

Gotowe zestawienie:

1 bezprzewodowy sterownik siłowników termostatycznych L-8e
1 moduł WiFi RS
2 bezprzewodowe czujniki temperatury C-8r1 bezprzewodowy regulator pokojowy R-8 b
1 bezprzewodowy regulator pokojowy z pomiarem wilgotności powietrza R-8 b PLUS
4 siłowniki termoelektryczne STT-230/2 S

L-8e
Sterownik główny
L-8e
ST-505
Pozostałe urządzenia
ST-505
C-8r
Pozostałe urządzenia
C-8r
R-8 b
Pozostałe urządzenia
R-8 b
C-mini
Pozostałe urządzenia
C-mini
R-8 b PLUS
Pozostałe urządzenia
R-8 b PLUS
STT-230/2 M30
Pozostałe urządzenia
STT-230/2 M30

Gotowe zestawienie:

2 bezprzewodowe sterowniki siłowników termostatycznych L-8e
2 moduły ethernet ST-505
4 bezprzewodowe czujniki temperatury C-8r
2 bezprzewodowe regulatory pokojowe R-8 b1 bezprzewodowy czujnik temperatury C-mini
2 bezprzewodowe regulatory pokojowe z pomiarem wilgotności powietrza R-8 b PLUS
9 siłowników termoelektrycznych STT-230/2 M30

Znajdź najbliższego
dystrybutora

Sprawdź