Krótki przegląd sterowników do ogrzewania podłogowego

Nasze produkty   |   Sterowniki do ogrzewania podłogowego   |   27.04.2016

Sterowniki do systemów podłogowych to wszystko czego potrzebujemy, by osiągnąć najbardziej optymalną temperaturę w naszym domu, a co za tym idzie racjonalnie gospodarować energią cieplną. Inwestując w dobrej jakości urządzenia podniesiemy komfort naszego wypoczynku, a także wygenerujemy dodatkowe oszczędności. Poniżej prezentujemy krótką charakterystykę naszych serii sterowników do ogrzewania podłogowego zarówno przewodowych jak i bezprzewodowych, w których uwzględniliśmy podstawowe funkcje, dodatkowe wyposażenie i możliwości rozbudowy.

Urządzenia, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom

Zarządzanie systemem ogrzewania podłogowego opiera się na skoordynowanej pracy sterownika z czujnikami temperaturowymi, które najczęściej są wbudowane w panel z regulatorem. Wykorzystując czujnik pokojowy sterownik porównuje temperaturę zmierzoną w pomieszczeniu z tą zaprogramowaną i umożliwia regulację przepływu za pomocą siłowników termoelektrycznych.

 

Nowoczesne urządzenia do sterowania ogrzewaniem podłogowym cechuje:

 • dowolność w ustawianiu parametrów. Systemy sterowania ogrzewaniem podłogowym posiadają w standardzie liczne programy, które umożliwiają optymalną regulację temperatury. Dzięki nim można chociażby ustawić temperaturę jaka ma panować w dzień i w nocy, czy w konkretnym przedziale godzinowym. Regulatory są najczęściej dostosowywane do najbardziej popularnego cyklu życia dobowego mieszkańców, ale można je dowolnie modyfikować tworząc własne, idealnie odpowiadające potrzebom. W zależności od preferencji, w każdej chwili możemy podwyższyć lub obniżyć temperaturę.
 • mnogość funkcji. Zaawansowane technologicznie sterowniki i regulatory są przystosowane do pracy w złożonych systemach grzewczych. Pozwalają one na łatwą konfigurację oraz niezwykle szybkie rozpoznanie nowych komponentów jak np. dodatkowe czujniki temperatury. Przy wykorzystaniu czujników lub regulatorów pokojowych istnieje możliwość dowolnego ustawienia kontroli temperatury i zarządzanie nią aż w 8 pomieszczeniach. Nowoczesne urządzenia pozwalają również na rozbudowę układu o obsługę zaworu mieszającego oraz dają możliwość kontrolowania wszystkich obiegów grzewczych przez Internet, telefon czy panel kontrolny.
 • praktyczny design. Dla współczesnych modeli sterowników charakterystyczne są duże, wyraźne wyświetlacze, które pozwalają szybko sprawdzić temperaturę, jak również dostosować wszystkie ustawienia do swoich potrzeb. Obudowy urządzeń są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są odporne zarówno na niskie jak i wysokie temperatury, co gwarantuje długą żywotność urządzeń.
 • prosty i wygodny montaż. Obudowę sterownika można zamontować na szynie DIN albo bezpośrednio na ścianie. Dzięki temu, że system można połączyć bezprzewodowo znikają koszty dodatkowego montażu.

 

Poniżej znajdą Państwo nasze propozycje katalogowe na 2016 rok.

seria5edit

Funkcje sterownika:

Możliwość obsługi max. 22 siłowników termostatycznych przy pomocy 8 regulatorów pokojowych:

 • 3 regulatory pokojowe mają możliwość obsługi 12 siłowników (każdy max. po 4 siłowniki)
 • 5 regulatorów pokojowych, mających możliwość obsługi 10 siłowników (każdy max. po 2 siłowniki)
 • jedno wyjście 230V na pompę
 • styk beznapięciowy (do sterowania dodatkowym urządzeniem grzewczym

seria7edit

Funkcje sterownika:

Możliwość obsługi max. 22 siłowników termostatycznych przy pomocy 8 czujników pokojowych C-7 p:

 • 3 czujniki pokojowe mają możliwość obsługi 12 siłowników (każdy max. po 4 siłowniki)
 • 5 czujników pokojowych ma możliwość obsługi 10 siłowników (każdy max. po 2 siłowniki)
 • jedno wyjście 230V na pompę
 • styk beznapięciowy (np. do sterowania urządzeniem grzewczym)
 • możliwość podłączenia panelu sterującego M-7n
 • możliwość podłączenia WiFi RS do sterowania instalacją poprzez Internet
 • możliwość podłączenia modułu zaworu ST-61v4 lub ST-431n
 • możliwość aktualizacji oprogramowania przez port USB

seria8edit

Funkcje sterownika:

Możliwość obsługi max. 22 siłowników termostatycznych przy pomocy 8 czujników pokojowych C-8r lub regulatorów pokojowych R-8 b oraz R-8 z lub R-8 k

 • 3 czujniki pokojowe mają możliwość obsługi aż 12 siłowników (każdy max. po 4 siłowniki)
 • 5 czujników pokojowych mających możliwość obsługi aż 10 siłowników (każdy max. po 2 siłowniki)
 • jedno wyjście 230V na pompę
 • styk beznapięciowy (np. do sterowania urządzeniem grzewczym)
 • możliwość podłączenia bezprzewodowego panelu sterującego M-8
 • możliwość podłączenia WiFi RS do sterowania instalacją poprzez Internet
 • możliwość podłączenia modułu zaworu ST-61v4 lub ST-431n
 • możliwość aktualizacji oprogramowania przez port USB

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym łatwiejsze niż myślisz

Sterowniki do ogrzewania podłogowego to dziś lekkie i subtelne panele, które idealnie wpisują się w aranżację inteligentnego, energooszczędnego domu. Wyraźne wyświetlacze pozwalają na szybkie sprawdzenie parametrów temperatury i komfortowe zarządzanie nimi. Szczególnie praktyczne są bezprzewodowe technologie wymiany danych, które opierają się na przekazywaniu informacji drogą radiową, pomiędzy zamontowanym regulatorem, a odbiornikiem znajdującym się przy urządzeniu grzewczym. Dzięki temu nawet w tych budynkach, w których systemy podłogowe były montowane bez planowanego sterowania można korzystać z zalet wynikających z możliwości regulacji i to bez zbędnych kosztów związanych z modyfikacją instalacji. Przyszłość systemów sterowania ogrzewaniem podłogowym to dynamiczne rozwiązania oparte o komunikację z siecią internetową. Specjalnie opracowane aplikacje na smartfony, dające możliwość przesyłki i zapisu danych na urządzeniach mobilnych pozwalają na sterowanie ogrzewaniem podłogowym właściwie z każdego miejsca na świecie w dowolnym czasie. Utknąłeś w korku w czasie powrotu z pracy? Wykorzystaj ten czas i jednym palcem ustaw preferowaną temperaturę w swojej kuchni, łazience czy salonie.

 

Oceń lub podziel się

Zapisz się do newslettera

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy zapisać się do newslettera!

Twój komentarz

- pole wymagane

Komentarze

- Albert

Dlaczego w waszych regulatorach nie ma wyjsc na czujnik podlogowy? To powinno byc standardem.

Odpowiedz
- TECH STEROWNIKI

Wejście na czujnik podłogowy w standardzie jest w regulatorze pokojowym ST-292 od kwietnia 2016 roku. W innych regulatorach na dzień dzisiejszy nie posiadamy.

Odpowiedz
- Tomek

Fajnie jak by była możliwość podłączenia czujnika w podłodze.

Odpowiedz