Czas na remont w domu!

10.06.2015

Nie ma lepszego czasu niż wiosna i lato na to, by pomyśleć o domowych remontach. Prace rozłożone w ciągu roku pozwolą dobrze przygotować się na kolejny sezon grzewczy i zmodernizować instalacje. Wszelkiego rodzaju przebudowom sprzyjają w szczególności słoneczna pogoda, dłuższy dzień i wolny czas, którego mamy w tym czasie znacznie więcej niż zwykle. Warto o tym pomyśleć, by zapewnić sobie spokój jesienią.

 Jednym z newralgicznych punktów na mapie domowych remontów są modernizacje instalacji grzewczych. Pomyśl o nich, jeśli chcesz podarować sobie bezpieczeństwo i komfort zimą. Wymiana wysłużonego pieca, zmiana grzejników, by ich wygląd lepiej odpowiadał oczekiwaniom mieszkańców, a także montaż nowoczesnych technologii – sterowników i regulatorów pokojowych poprawiających komfort cieplny w domach, to najczęstsze inwestycje Polaków. Szczególnie warto zainteresować się montażem regulatorów pokojowych z wbudowanymi czujnikami tempreatury, które są częścią automatyki sterowania pracą kotła. Instalacja sprzyjać będzie poprawie komfortu cieplnego w naszych domach jesienią i zimą.

 Regulatory skomunikowane ze sterownikiem na kotle, pozwalają na wygodne sterowanie i kontrolę temperatury pokojowej, kotła, bojlera i zaworów mieszających wprost z mieszkania bez konieczności schodzenia do kotłowni. Funkcje nowoczesnych regulatorów pokojowych pozwalają zaprogramować temperaturę w ramach cyklów dobowych i tygodniowych, a także dostosowują temperaturę w pomieszczeniu do tej panującej na zewnątrz. Dla przykładu, jeśli nie korzystamy na co dzień z pokoju dla gości, możemy zaprogramować, by temperatura nie przekraczała w nim 15 stopni, a wzrosła jedynie na weekend, kiedy spodziewamy się przyjazdu rodziny. Regulator skomunikuje się ze sterownikiem na kotle, który sam dobierze parametry spalania tak, aby dotrzymać zadanej temperatury. To bardzo wygodne narzędzie sterowania komfortem cieplnym, które zdejmie z nas część codziennych obowiązków. Poza tym, nowoczesne regulatory wyposażone są również w duży, czytelny, kolorowy i dotykowy wyświetlacz, a także moduł komunikacji RS, który pozwala nam łączyć się z urządzeniem zdalnie za pośrednictwem specjalnej aplikacji.

 Aby taki regulator działał poprawnie, należy przestrzegać pewnych zasad montażu, czyli m.in. nie umieszczać go na ścianach o dużym nasłonecznieniu w ciągu dnia, oraz na ścianach zewnętrznych. W takich przypadkach czujnik może wyłapywać zakłamane informacje o temperaturze zbyt wysokiej (promienie słoneczne) lub zbyt niskiej (zimna ściana zewnętrzna). Warto również pamiętać o tym, by nie instalować regulatorów za szafami, czy między półkami gdzie naturalna cyrkulacja powietrza jest znacznie utrudniona. Na poprawność pracy regulatora nie wpłynie z kolei odległość od kotła, więc nie musimy obawiać się instalacji regulatorów na kolejnych kondygnacjach.

 Każdy remont w domu to rzecz, do której warto porządnie się przygotować, by zaoszczędzić czas i nie zbankrutować. Zanim przystąpisz do modernizacji swojej instalacji grzewczej, wykonaj kosztorys oraz plan działań, przedyskutuj zakres prac z podwykonawcami i zaplanuj wszystko w czasie. Rezerwacja terminu u fachowca jest kluczowa, jeśli nie chcesz bałaganu i prac rozgrzebanych przez wiele dni. Wreszcie, warto zadbać odpowiednio wcześniej o zakup materiałów i narzędzi, które będą potrzebne na kolejnych etapach prac. Lista potrzebnych rzeczy, przygotowana w oparciu o szczegółowy plan inwestycji oszczędzi Ci kłopotów. Dzięki temu prace będą systematycznie posuwać się do przodu, a Ty nie stracisz kolejnych godzin na codzienne krążenie po marketach budowlanych.

Oceń lub podziel się

Zapisz się do newslettera

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy zapisać się do newslettera!

Twój komentarz

- pole wymagane

Komentarze

Brak komentarzy