Sterownik główny

L-9

L-9

Przewodowy sterownik siłowników termostatycznych (8 sekcji)

Regulatory oraz czujniki zasilane ze sterownika głównego

R-9b

R-9b

Dedykowany regulator pokojowy przewodowy
R-9z

R-9z

Dedykowany regulator pokojowy przewodowy
R-9s

R-9s

Dedykowany regulator pokojowy przewodowy
C-7 p

C-7 p

Przewodowy czujnik pokojowy

Siłowniki

Akcesoria dodatkowe

M-9

M-9

PRZEWODOWY PANEL KONTROLNY + MODUŁ WIFI
i-1m

i-1m

Moduł zaworu mieszającego
i-1

i-1

Sterownik zaworu mieszającego
ST-513

ST-513

Integrator wejść napięciowych

System sterowania ogrzewaniem podłogowym serii 9 to nowoczesne rozwiązanie pozwalające na oszczędne zarządzanie podłogówką. Dzięki niemu system grzewczy pracuje oszczędnie i efektywnie, gwarantując jednocześnie bardzo wysoki komfort cieplny w pomieszczeniach.

Sterownik ogrzewania podłogowego L-9 – główne urządzenie zarządzające

Najważniejszym elementem systemu sterowania ogrzewaniem podłogowym serii 9 jest przewodowy sterownik siłowników termostatycznych L-9. Za pomocą listwy można swobodnie zarządzać temperaturą aż w 8 strefach/pomieszczeniach. Co więcej, można podpiąć szeregowo nawet 4 listwy i w ten sposób sterować aż 32 pomieszczeniami jednocześnie. Dedykowany sterownik podłogówki przejmuje od zamontowanych w strefach czujników lub regulatorów informację o temperaturze i na jej podstawie steruje siłownikami termoelektrycznymi na rozdzielaczu. Listwa L-9 może pracować w trybie grzania lub chłodzenia, dopasowując się do potrzeb użytkowników. Sterownik ogrzewania podłogowego ma dodatkowo styk beznapięciowy, który można wykorzystać do zarządzania urządzeniem grzewczym. Oprogramowanie urządzenia można aktualizować przez port USB, by zyskać dostęp do najnowszych opcji i ustawień. Do sterownika podłogówki można podłączyć moduł zaworu i-1m oraz i-1 i w ten sposób dodatkowo zwiększyć funkcjonalność zestawu.

Dedykowane regulatory oraz czujniki zasilane ze sterownika głównego

Do prawidłowego działania systemu sterowania ogrzewaniem podłogowym konieczny jest montaż urządzeń służących do mierzenia temperatury w pomieszczeniach. Służą temu niewielkie regulatory oraz czujniki temperatury. Duży wybór ułatwia dobór odpowiedniego urządzenia dla siebie. Dedykowane modele regulatorów pokojowych to R-9b, R-9z, R-9s. Dodatkowo w systemie może także pracować przewodowy czujnik pokojowy C-7p, który jest kompatybilny zarówno z listwą L-9, jak i L-7. Wszystkie wymienione przewodowe sterowniki do podłogówki charakteryzują się niewielkim wymiarem, estetycznym wyglądem oraz uniwersalną kolorystyką, dzięki czemu dobrze sprawdzają się w każdym wnętrzu.

Panel kontrolny z modułem WiFi

Dla jeszcze większej wygody i oszczędności w sterowaniu ogrzewaniem powstał specjalny panel kontrolny M-9. Umożliwia on sterowanie pracą podrzędnych, przewodowych sterowników do podłogówki. Moduł posiada wbudowany czujnik do pomiaru temperatury w strefie, w której zostanie zamontowany i zarejestrowany. Gdy podpięte zostaną szeregowo 4 listwy zestawu podłogowego, panel może obsłużyć aż 32 strefy grzewcze jednocześnie. Duży, czytelny wyświetlacz tego modelu sterownika do podłogówki ułatwia edycję parametrów pracy i szybki podgląd bieżącej pracy poszczególnych stref. Urządzenie może pracować w trybie normalnym, ECO, urlopowym lub temperatury komfortowej.

Co ważne, urządzenie pozwala na sterowanie ogrzewaniem podłogowym przez internet. Zdalne sterowanie ogrzewaniem podłogowym może się odbywać z poziomu komputera domowego, tabletu czy telefonu komórkowego. Dzięki temu o dowolnej godzinie, w dowolnym miejscu można swobodnie ustalać harmonogramy i wyznaczać temperaturę zadaną. Moduł jest dostępny w dwóch kolorach do wyboru: białym oraz czarnym.

Sterowniki ogrzewania podłogowego - porównanie