Automatyzacja pracy grzejników zgodna z nowoczesnymi trendami


Z danych szacunkowych wynika, że w budynkach w Polsce aktualnie jest zamontowanych w pomieszczeniach aż kilkadziesiąt milionów grzejników. To sprawia, że mamy ogromny potencjał do zwiększania ich efektywności, zwłaszcza że wiele z nich to modele montowane kilka dekad temu i niezapewniające możliwości oszczędzania. Bezprzewodowy system grzejnikowy SINUM to nowoczesne rozwiązanie zarówno dla biznesu, jak i dla klientów indywidualnych, które pozwoli zadbać o temperaturę w pomieszczeniach i ograniczyć wysokie rachunki za ogrzewanie.

System grzejnikowy SINUM – różne możliwości, uniwersalne zastosowanie

Podstawowy, sprawnie działający system do sterowania ogrzewaniem grzejnikowym składa się z trzech typów elementów składowych: urządzenia sterującego, urządzeń pomiarowych i urządzeń wykonawczych.

1. Główne urządzenie sterujące. W przypadku nowoczesnego systemu SINUM są to trzy urządzenia do wyboru.

Przede wszystkim dużą zaletą jest możliwość ustawienia harmonogramów pracy, dzięki którym ogrzewanie działa automatycznie. Warto pamiętać o tym, że zmiany w przedziale większym niż 3°C powodują większe zużycie energii, dlatego warto zmian dokonywać z rozwagą.

Centrala SINUM

2. Urządzenia pomiarowe (czujniki lub regulatory) montowane w pomieszczeniach

W każdej strefie, która ma być poddana automatycznej kontroli, konieczny jest montaż urządzenia pomiarowego. W zależności od sterownika nadrzędnego będą to:

3. Bezprzewodowe siłowniki elektryczne montowane na grzejnikach – modele: STT-868 lub STT-869

Do montażu na grzejniku przeznaczone są bezprzewodowe siłowniki elektryczne STT-868 i STT-869. Do każdej stref istnieje możliwości podłączenia do 6 sztuk siłowników. Termostaty grzejnikowe to urządzenia zasilane bateriami. Trzeba tylko pamiętać, że baterie longlife nie są dobrym wyborem, gdyż sterownik grzejnikowy potrzebuje krótkiego, szybkiego przepływu prądu, podobnie jak to się odbywa w przypadku lampy błyskowej.

Już wkrótce w sprzedaży pojawi się nowy siłownik przeznaczony do montażu na grzejniku, który będzie wyposażony w specjalną nakrętkę z zabezpieczeniem antykradzieżowym oraz baterią o wydłużonym czasie działania.

Jednym z powodów, które powstrzymują niektóre osoby przed montażem systemu grzejnikowego, jest to, że posiadają grzejniki starego typu. W przypadku bezprzewodowych siłowników elektrycznych firmy TECH Sterowniki ten problem znika, ponieważ dostępne są specjalne adaptery do zaworów, który można dobrać do siłownika i zamontować na zaworze.

System SINUM dla hoteli, pensjonatów i innych budynków turystycznych

System SINUM to rozwiązanie, które jest polecane nie tylko do budynków prywatnych, ale także komercyjnych. Przeprowadzone badania udowodniły, że montaż sterowników grzejnikowych znacząco redukuje koszty ogrzewania pomieszczeń. Główne powody, dla których warto zamontować system grzejnikowy w obiektach hotelowych, przedstawia grafika.

System SINUM - korzyści dla pensjonatów i hoteli

Zarządzanie w obiekcie odbywa się przez panel administracyjny. W zestawie dostarczany jest serwer systemowy z aplikacją zarządzającą całym obiektem. Dodatkowo system sterowania ogrzewaniem ma opcję, dzięki której informacja o alarmach dociera drogą mailową lub poprzez wiadomość sms. Sprawne komunikowanie urządzeń oraz estetyka wykonania sprawiają, że system jest dobrym rozwiązaniem na lata.

Szerokie możliwości rozbudowy

Urządzenia główne mają specjalne wyjście przekaźnikowe NO/COM/NC, które może być wykorzystane do sterowania urządzenie grzewczym. Jest ono włączane w razie wystąpienia potrzeby dogrzania pomieszczeniach.

Dodatkowy elementem rozbudowy jest bezprzewodowy czujnik zewnętrzny C-8zr, który pozwala na uwzględnienie w pomiarach temperatury zewnętrznej.

Bardzo pomocnym rozwiązaniem do rozbudowy są czujniki otwarcia okna. Pozwalają one znacząco ograniczyć koszty utraty ciepła w czasie wietrzenia. Automatyczna sygnalizacja otwarcia okna umożliwia ograniczenie dopływu ciepła do pomieszczeń w czasie wietrzenia, a więc też ograniczenie kosztów ogrzewania. W zestawie z każdym czujnikiem znajduje się magnes do montażu na ramę okna. W czasie otwierania oka, kiedy następuje oddalenie od siebie dwóch elementów, sygnalizowane jest otwarcia okna. Instalator dostaje także w zestawie dwie taśmy dwustronne oraz wkręty.

Indywidualne dopasowanie do potrzeb

Każdy projekt sterowania ogrzewaniem jest dobierany indywidualnie, dzięki czemu jest dobrze dopasowany do danej inwestycji. Warto w tym celu skorzystać z pomocy przedstawicieli regionalnych, którzy doradzą najkorzystniejsze rozwiązania dla danego obiektu. Można także samodzielnie spróbować przygotować system dzięki dostępnemu na stronie za darmo konfiguratorowi systemów.

System grzejnikowy TECH w zgodzie z najnowszymi trendami

Postęp technologiczny podsuwa nam coraz nowsze rozwiązania, które dotyczą różnych sfer funkcjonowania w domu. Dzięki nim z roku na rok żyje nam się wygodniej i bezpieczniej. Sterowniki grzejnikowe umożliwiające nowoczesne zarządzanie ogrzewaniem, doskonale współgrają z ideą inteligentnego domu. Ich działanie wpisuje się w najdynamiczniej rozwijające się trendy technologiczne.

Seamless Tech

Trend, w ramach którego technologia wpisuje się w codzienne życie człowieka i staje się dla niego prawie niewidzialna.

Smart Living

Trend dotyczący rozwiązań opartych o nowe technologie, które wspierają życie człowieka tak, by dzięki nim stało się ono łatwiejsze.

Make Tech Human

Trend, który wskazuje na rosnącą rolę technologii w służbie ludzkości.

Baby Tech

Trend mówiący o tym, że technologie są obecne w każdym obszarze ludzkiego życia. Jednym z nich jest wspieranie rodziców w trosce o wychowanie oraz zdrowie dzieci.

Voice Technology

Trend wskazujący na wykorzystywanie w procesie komunikacji asystentów głosowych. Szybki rozwój technologii sprawia, że wkrótce wkroczy w każdy obszar naszego życia.

5 technologicznych trendów przyszłości

Sterowanie ogrzewaniem nowoczesne, wygodne i zmniejszające koszty

W dobie ciągle rosnących kosztów w różnych obszarach życia sterowanie grzejnikami zarówno w pomieszczeniach prywatnych, jak i komercyjnych to sposób, by realnie zaoszczędzić. To także rozwiązanie, które wpisuje się w nowe trendy, które będą rozwijane w następnych latach.

Więcej informacji na temat systemów grzejnikowych można znaleźć na stronie: https://www.techsterowniki.pl/k/sterowniki-do-ogrzewania-grzejnikowego 

Oceń lub podziel się

Zapisz się do newslettera

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy zapisać się do newslettera!

Twój komentarz

- pole wymagane

Komentarze

Brak komentarzy

Co nowego

na blogu TECH Sterowniki

Wszystkie artykuły
Proste sposoby, by zacząć oszczędzać na ogrzewaniu od zaraz

Proste sposoby, by zacząć oszczędzać na ogrzewaniu od zaraz

Jak zachować równowagę między komfortem cieplnym a oszczędnościami na ogrzewaniu? Sprawdź proste sposoby, które w tym pomogą.

Zobacz więcej
Najnowocześniejsze rozwiązania w sterowaniu grzejnikami

Najnowocześniejsze rozwiązania w sterowaniu grzejnikami

Dziś można zautomatyzować i zdalne kontrolować wiele procesów zachodzących w domach. Montaż systemów do sterowania grzejnikami zapewni oszczędną pracę instalacji, przyjemne ciepło i wygodę obsługi.

Zobacz więcej
Głosowe sterowanie ogrzewaniem grzejnikowym – tak, teraz to możliwe!

Głosowe sterowanie ogrzewaniem grzejnikowym – tak, teraz to możliwe!

Czy wiesz, że teraz możesz sterować ogrzewaniem w swoim domu także głosowo? Sprawdź, jak skonfigurować system zarządzania ogrzewaniem z Asystentem Google lub Amazon Alexą.

Zobacz więcej