5 sposobów na wygodny i przyjazny środowisku dom w 2021 roku

Porady   |   Dom energooszczędny   |   24.03.2021

W ostatnich miesiącach spędzamy w domu więcej czasu niż kiedykolwiek wcześniej. Przestrzeń mieszkalna stała się nie tylko miejscem odpoczynku i spotkań z najbliższymi, ale też pracy i nauki. I z tych m.in. powodów warto zadbać, by dom stał się jeszcze bardziej przyjazny dla mieszkańców. Zastanawiasz się, co możesz zrobić, by Twój dom był wygodniejszy, bezpieczniejszy i bardziej eko? Pierwsze miesiące nowego roku to bardzo dobry czas, by zatrzymać się na chwilę i zastanowić, jakie zmiany wprowadzić, by Twój dom stał się wygodniejszy, w jaki sposób zacząć oszczędzać energię i zmniejszyć szkodliwy wpływ na środowisko. Poznaj sprawdzone sposoby, by zadbać o kluczowe aspekty w swoim domu.

1. Zwiększ bezpieczeństwo dzięki kontroli

W dzisiejszych czasach bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy, by nasz dom stał się bezpieczną przystanią. Słowo klucz to kontrola. Potrzebujemy sprawdzonych urządzeń, by na bieżąco otrzymywać informacje, co dzieje się w naszym domu, także wtedy, kiedy jesteśmy poza nim.

Jednym z urządzeń, które warto mieć w swojej przestrzeni życiowej, są niewątpliwie regulatory pokojowe. Dzięki nim zyskujemy precyzyjny pomiar temperatury. Poprzez zdalną aplikację możemy kontrolować wskazania temperaturowe, będąc poza domem i dowolnie je zmieniać w zależności od potrzeb.

Programowalne termostaty to sposób, by można było tworzyć własne harmonogramy pracy, zapewniając komfort i pozwalając jednocześnie na mniejsze zużycie energii, a co za tym idzie, oszczędności. Inteligentne termostaty to przyszłość naszych domów, gdyż są łatwe w obsłudze i przystępne cenowo. Firma TECH Sterowniki nieustannie poszerza możliwości swoich urządzeń i wprowadza nowe sposoby pozwalające na zwiększenie oszczędności dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń do sterowania ogrzewaniem.

Dowiedz się więcej: regulatory pokojowe TECH Sterowniki – prezentacja najpopularniejszych modeli

Dom wygodny i przyjazny środowisku - regulatory pokojowe

2. Spraw, by twój dom stał się bardziej energooszczędny

Niewątpliwie początek roku to także doskonały czas, by zmniejszyć szkodliwy wpływ na nasze środowisko. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, w jaki sposób wykorzystujemy dostępne źródła energii.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom jak sterowniki do zarządzania ogrzewaniem (grzejnikowym, podłogowym, mieszanym)  jesteśmy w stanie nie tylko zwiększyć nasze bezpieczeństwo, ale także oszczędzać tak kosztowną dziś energię. Często bywa tak, że dostawcy energii elektrycznej nawet nagrodzą nas za mniejsze zużycie energii.

Sprawdź także: proste sposoby na mniejsze zużycie energii i większe oszczędności

Dom wygodny i przyjazny środowisku - sterowanie ogrzewaniem

3. Pomyśl, jakie prace remontowe możesz wykonać w tym roku

Bez względu na to, jakimi środkami finansowymi dysponujesz, zawsze warto zaplanować kroki, dzięki którym sprawisz, by Twój dom stał się bezpieczniejszy, wygodniejszy, bardziej przyjazny środowisku. Jednym z kosztowniejszych działań, ale za to przynoszących wymierne efekty jest termomodernizacja budynku. Zmiany zgodnie z założeniami energooszczędnego budynku obejmują m.in. ocieplenie ścian od zewnątrz, docieplenie stropodachu, stropu nad piwnicą czy usprawnienie systemu wentylacji.

Przeczytaj, jak ze starego domu zrobić dom energooszczędny

4. Traktuj priorytetowo kwestię czystego powietrza w swoim domu

Jakość powietrza, którym oddychamy na co dzień, jeszcze nigdy nie była tak ważna jak jest teraz. Wprawdzie wielu z nas podejmuje próby, by zadbać o czystość powietrza na zewnątrz, czy to przesiadając się z samochodu na rower, czy też chodząc na piechotę, jednak wciąż niewielu z nas robi cokolwiek, by zadbać o jakość powietrza w pomieszczeniach. I właśnie wtedy z pomocą przychodzi ozonator powietrza i sterylizator powietrza. To urządzenia, dzięki którym w prosty sposób możemy zadbać o zdrowie swojej rodziny.

Porównaj -  ozonator a sterylizator powietrza – czym się różnią i czy warto w nie inwestować

Dom wygodny i przyjazny środowisku - czyste powietrze

5. Zrób porządki w domu i wokół niego

Rok 2020 był niewątpliwie inny niż wszystkie poprzednie. Większość z nas spędza w domu więcej czasu niż kiedykolwiek. Właśnie dlatego można dojść do wniosku, że nasz dom będzie wymagał przeprowadzenia gruntownych porządków. Dzięki temu będzie nam się mieszkało przyjemniej, a pomieszczenia staną się bardziej funkcjonalne. Warto zadbać nie tylko o uprzątnięcie szaf, szafek i pozbycie się zbędnych rzeczy, ale też o regularne odkażanie klamek u drzwi, włączników kuchennych, wyświetlacza telefonu czy komputera. Warto także zadbać o swoje otoczenie: uprzątnięcie garażu, szopy czy samochodu.

Dbaj o siebie, dbaj o bliskich

Nowoczesne rozwiązania to sposób na to, by nasz dom stał się bezpieczniejszy, byśmy mogli oszczędzać pieniądze i zmniejszać szkodliwy wpływ na środowisko. Zainstalowanie inteligentnych termostatów to bez wątpienia rozwiązanie, którego nie pożałujesz, podobnie jak innych urządzeń do sterowania ogrzewaniem.

Oceń lub podziel się

Zapisz się do newslettera

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy zapisać się do newslettera!

Twój komentarz

- pole wymagane

Komentarze

Brak komentarzy