Generator ozonu OTS-15

to programowalne urządzenie mechaniczno-elektryczne służące do ozonowania wszelkiego typu pomieszczeń i utrzymania dzięki temu najwyższych standardów higieny.

Gdzie zastosować?

Pomieszczenia biurowe
Pomieszczenia hotelowe
Salony kosmetyczne
Salony fryzjerskie
Gabinety dentystyczne
Spa
Domy
Mieszkania
Samochody
Przestrzenie ładunkowe

Dlaczego warto? Najważniejsze zalety ozonatora

Odgrzybianie - usuwanie pleśni

ścian, podłóg oraz wyposażenia

Usuwanie zapachów

papierosy, stęchlizna, zgnilizna

Dezynfekcja - odkażanie

usuba bakterie, wirusy i grzyby

Likwidacja alergenów

roztocza, pyłki roślin, zarodki pleśni

Wyższa skuteczność niż przy użyciu środków chemicznych

W urządzeniu generowany jest ozon, który trafiając na zanieczyszczenia, wchodzi z nimi w reakcję chemiczną i powoduje utlenienie. Reaguje z cząsteczkami zanieczyszczeń takimi jak zapachy, bakterie, wirusy, pleśnie oraz grzyby, powodując skuteczną dezynfekcję powietrza oraz powierzchni różnych przedmiotów.

Bezpieczeństwo pacjentów i klientów

Podczas wykonywania zabiegów stomatologicznych, kosmetycznych czy usług fryzjerskich konieczne jest zachowanie szczególnych środków ostrożności, by przyjmowane osoby czuły się bezpiecznie i nie były narażone na ewentualne zakażenie. Wykorzystanie ozonatora w gabinetach pozwala szybko i skutecznie dokonać dezynfekcji powietrza i powierzchni przed wykonywaniem planowanych zabiegów i świadczeń.

Wysoka wydajność i szybki czas pracy

Ozonator pracuje w pomieszczeniu z wydajnością 15 g/h. Orientacyjny czas pracy urządzenia w pomieszczeniu o powierzchni 30m³ to zaledwie 2 minuty, a o powierzchni 300 m³ – 19 minut. Po ozonowaniu pomieszczenie należy przewietrzyć przez 15 do 30 minut, a w przypadku powierzchni niewentylowanych wydłużyć ten czas o dodatkowe 2 h

Swobodny dobór parametrów pracy do własnych preferencji

Generator ozonu jest urządzeniem programowalnym. W tryb ie czasowym użytkownik może samodzielnie ustawić:

- czas pracy ozonatora – od 1 minuty do 12 godzin
- stężenie ozonu w powietrzu – od 1 mg/m³ do 30 mg/m³, fabryczne ustawienie stężenia to 15 mg/m³
- opóźnienie czasowe rozpoczęcia pracy ozonatora – od 1 s do 10 min

Można również skorzystać z ustawień automatycznych. W trybie użytkownika, po podaniu takich parametrów jak długość, szerokość i wysokość pomieszczenia, regulator sam przelicza objętość przestrzeni i ustala wartość potrzebną do wykonania pełnej ozonacji powietrza. Podczas ozonowania w pomieszczeniu nie mogą przebywać ludzie ani zwierzęta.

Możliwość wykorzystania w dowolnym miejscu i czasie

Ozonator OTS-15 jest urządzeniem o niewielkim wymiarze: 26 × 13 × 20,2 cm i niskiej wadze – zaledwie 2,7 kg. Dzięki temu można go łatwo przenosić i korzystać z niego w wielu miejscach: w pracy, w samochodzie, w domu.
Gwarancja udzielana aż na 4000 godzin pracy do czasu serwisowania daje pewność sprawnego działania generatora ozonu na lata.