Zadbaj o środowisko inwestując w nowoczesny elektrofiltr

Sterowniki specjalistyczne   |   TECH   |   16.06.2015


Wysokie stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu to realny problem wielu polskich miast. Znane są wszystkim inicjatywy obywatelskie walczące ze smogiem; coraz więcej akcji na rzecz poprawy sytuacji podejmują też miejskie władze. Dla nas, jako firmy związanej z branżą instalacyjną, dbałość o środowisko naturalne i rozwiązywanie realnych problemów jest szczególnie ważne, dlatego we współpracy z Politechniką Śląską opracowaliśmy elektrofiltr – urządzenie przeznaczone do instalacji w domach mieszkalnych, które ma szansę stać się orężem w walce ze smogiem i emisją zanieczyszczeń do atmosfery.

 

Opracowane przez nas narzędzie jest pionierskie na rynku budownictwa mieszkalnego w Polsce. Do tej pory elektrofiltry były wykorzystywane jedynie w przemyśle – w zakładach produkcyjnych, cementowniach, zakładach metalurgicznych, czy elektrociepłowniach. Elektrofiltry dedykowane do instalacji spalania małej mocy, oferowane na krajowym rynku, pochodziły z importu. Teraz podobne urządzenia, polskiej produkcji, będzie można instalować w domach jedno i wielorodzinnych oraz blokach mieszkalnych. Tym samym każdy z nas może mieć realny wpływ na jakość powietrza emitowanego z domowej instalacji.

 

Jak działa elektrofiltr?

 

To niewielkie urządzenie odpylające o stosunkowo niskich kosztach eksploatacji, które montuje się przy instalacjach grzewczych. Jego działanie oparte jest na wytrącaniu pyłu ze strumienia zapylonych spalin i osadzaniu na powierzchni elektrod zbiorczych pod wpływem siły elektrostatycznej. Skuteczność takiego elektrofiltru, to od 50 do nawet 90 proc. wychwytywanych pyłów, które dzięki temu nie są emitowane do środowiska. Skuteczność urządzenia zależy również od jakości używanego do ogrzewania paliwa i samego kotła. Upowszechnienie tego typu rozwiązań, które już zyskują popularność w takich krajach jak Austria czy Szwajcaria, może pomóc nam skuteczniej walczyć z zanieczyszczeniami powietrza.

 

 

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?


Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy zapisać się do newslettera!Twój komentarzKomentarze

Brak komentarzy