Steruj ogrzewaniem w swoim domu przez Internet – poznaj emodul.pl

Porady   |   Sterowanie ogrzewaniem przez internet   |   01.06.2016

Bez względu na to, czy jesteś aktualnie w pracy, na zakupach czy na imprezie, dzięki najnowszym dedykowanym rozwiązaniom możesz w każdej chwili kontrolować temperaturę w swoim domu za pomocą smartfonu czy tabletu. Brzmi niewiarygodnie? Tylko z pozoru. Dla wszystkich tych, którzy chcieliby jeszcze łatwiej zarządzać ogrzewaniem w swoim domu, nasza firma przygotowała dedykowany moduł internetowy do zdalnej obsługi kotła lub instalacji: emodul.pl. To kolejny krok do zwiększenia komfortu użytkownika i ułatwienia pracy instalatorom. W końcu w sterowaniu domem przez Internet chodzi przede wszystkim o szybkość i wygodę.

Jak rozpocząć pracę?

Cały system zdalnego sterowania ogrzewaniem jest bardzo prosty. Możemy się do niego zalogować ze strony głównej, klikając w ikonę ST-505, z opcji „Zaloguj się do modułu”. W ten sposób zostaniemy przekierowani do panelu logowania. Taki sam rezultat uzyskamy wpisując bezpośrednio w wyszukiwarce adres: https://emodul.pl/.

Jeśli chcielibyśmy na początek sprawdzić funkcjonalność systemu to możemy również zalogować się na konto pokazowe. Wszystkie informacje w panelu, oprócz języka polskiego, jak na razie można wyświetlać w języku niemieckim, angielskim, czeskim i węgierskim (kolejne wersje językowe będą sukcesywnie dodawane).

Jakie możliwości otwierają się przed nami po zalogowaniu do systemu? O tym już za chwilę.

Czym jest emodul.pl?

Mówiąc najprościej jest to aplikacja internetowa, dzięki której możemy w szybki i intuicyjny sposób zdalnie obsługiwać kocioł, a także inne instalacje grzewcze.

W zależności od tego iloma i jakimi urządzeniami chcielibyśmy zarządzać, do konta możemy przypisać dowolną liczbę modułów. To duże ułatwienie w stosunku do wcześniejszej wersji zarządzania przez Internet (ST-500), gdzie dla każdego urządzenia trzeba było tworzyć osobne konta, przykładowo: osobne dla instalacji solarnej, osobne dla kotła, osobne dla rekuperacji.

Dzięki aplikacji emodul.pl obsługa wszystkich urządzeń została zintegrowana do jednego systemu, dzięki któremu możemy kontrolować i zmieniać wszelkie parametry. Poniżej prezentujemy krótki opis funkcjonalności systemu.

Strona główna

Strona główna wyświetlana jest w postaci menu tematycznego, z którego poziomu możemy dowolnie ustawiać i kontrolować parametry zarejestrowanego urządzenia. Jednym z głównych jest temperatura. Po kliknięciu w wybraną ikonę zmienimy: bieżącą temperaturę pokoju, temperaturę zadaną C.W.U., temperaturę zadaną C.O., jak również temperaturę zadaną zaworu. Podwyższyć lub obniżyć wartości możemy za pomocą suwaka lub klikając w ikony „+” oraz „ –”.

temp zadana

Zdalnie zmienimy również tryb pracy urządzenia. Do wyboru mamy kilka opcji: ogrzewanie domu, priorytet bojlera, pompy równoległe czy tryb letni. System przez cały czas będzie nam również wyświetlał informacje na temat temperatury, jaka panuje na zewnątrz, obrotów wentylatora (w procentach) czy zapasu paliwa.

W zależności od naszych preferencji możemy zarządzać sposobem, w jaki prezentowane będą poszczególne informacje, zmieniać ich kolejność czy też wyłączać niektóre opcje, tak, by wszystkie ustawienia znalazły się na jednym ekranie.

Menu

Bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem, zastosowanym w obrębie modułu jest przeniesienie w stosunku 1: 1 całego menu sterownika głównego do Internetu. Dzięki temu, że każda opcja dostępna jest przez przeglądarkę to zamiast klikać w menu sterownika możemy ustawić wszystkie parametry kotłowni z poziomu Internetu. Innymi słowy, informacje przekazane przez sterownik główny są od razu wyświetlane w sieci.

Z listy rozwijalnej możemy wybrać ustawienia temperatury pokoju, sprawdzić czy zasobnik jest napełniony, kontrolować czy zmienić różne nastawy temperatur jak np. temperaturę załączenia pomp.

Wiele z poszczególnych ustawień urządzeń, zostało wzbogaconych o szczegółowe instrukcje. Informują one użytkownika, jakie możliwości oferuje dana funkcja, np. jaki jest zakres temperatury, jak się zmienia, czy podane są przykłady zastosowań w postaci krótkich, rzeczowych komentarzy. Dzięki temu wiele ustawień sprzętu można wyjaśnić z poziomu Internetu. Opisy pojawiają się po najechaniu myszką na symbol pytajnika.

Godna uwagi jest opcja sterowania tygodniowego. Dzięki niej możemy ustalić plan pracy dla poszczególnych dni tygodnia z dokładnością aż do 30 minut. W każdym dniu tygodnia możemy również ustawić dokładną temperaturę, do jakiej zostanie nagrzane pomieszczenie o danej godzinie.

tygodniowka

Z poziomu Internetu można również przeprowadzić dezynfekcję urządzenia, przywrócić ustawienia fabryczne czy podobnie jak ze strony głównej sprawdzić tryby pracy (ogrzewanie domu, priorytet bojlera, pompy równoległe czy tryb letni).

Menu serwisowe

Menu serwisowe jest chronione kodem serwisowym, który posiadają wyłącznie autoryzowani serwisanci bądź serwis wewnętrzny firmy TECH. W tym menu możemy uzyskać dostęp do wszystkich ustawień i parametrów, jakie zostały zaprogramowane (nie należy zmieniać tych ustawień na własną rękę. Zły dobór parametrów może zaszkodzić prawidłowemu działaniu naszych urządzeń). Po skontaktowaniu się z naszym serwisem jest możliwość podania parametrów logowania w celu sprawdzenia poprawności ustawień, bądź zdiagnozowania powstania usterki.

Menu instalatora

Ta część modułu internetowego ma na celu ułatwienie pracy instalatorowi. W zakładce zebrano szereg funkcji, które mają pomóc mu w określeniu, jakie parametry należy ustawić oraz sposób, w jaki tego dokonać. Przykładowo można określić procentowo minimalny i maksymalny współczynnik podajnika, parametry bufora, skonfigurować pracę regulatora pokojowego, dokonać kalibracji poziomu paliwa, czy czujnika zewnętrznego.

Szczegółowo zostały również opisane opcje dotyczące ustawień zaworów jak temperatura zadana, czas otwarcia czy kalibracja. Warto zwrócić uwagę na możliwość uaktywnienia funkcji pogodowej, która została szczegółowo wyjaśniona w instrukcji wyświetlanej w opisie funkcji (instalacja i podłączenia czujnika zewnętrznego, ustawienie temperatury zewnętrznej i krzywej grzania). Krzywa jest konstruowana na podstawie czterech punktów temperatur zadanych dla odpowiednich temperatur zewnętrznych. Co ważne moduł jest przez cały czas rozbudowywany, a każda z nowych funkcjonalności jest od razu dostępna dla instalatora.

krzywa

Historia alarmów

To swoiste archiwum, w którym można sprawdzić informacje na temat problemów, jakie pojawiły się w trakcie zarządzania urządzeniem. Każdy alarm posiada opis problemu z dokładną datą i godziną jego wystąpienia.

historia

Statystyka

Opcja statystyk to funkcja, która umożliwia generowanie wykresów temperatur w różnych konfiguracjach. Innymi słowy, możemy sprawdzić jak przy określonych temperaturach zewnętrznych pracował kocioł z dokładnością co do godziny. Panel umożliwia wygenerowanie podglądu temperatury w różnych okresach: ostatniej doby, tygodnia czy wybranego miesiąca.

wykresy2

Ustawienia

Zakładka ustawienia służy z kolei do administrowania naszym kontem. W tej części wyświetlana jest lista poszczególnych modułów, które są z nim powiązane. W panelu możemy zmieniać je, ustawiać, a także dokonywać rejestracji nowych. Dla każdego z poszczególnych urządzeń można ustawiać i zapisywać inne parametry wyświetlania lub przywrócić parametry domyślne.

ustawienia

Sterowanie temperaturą wygodne jak nigdy dotąd

Aktywacja panelu emodul.pl to kolejny krok w kierunku wygodnego zarządzania ogrzewaniem w swoim domu z każdego miejsca na świecie. Liczne, rozbudowane funkcjonalności pozwalają na jeszcze bardziej precyzyjne dostosowywanie komfortu cieplnego do naszych preferencji. Dużym atutem modułu jest prosta, intuicyjna obsługa poparta wieloma instrukcjami. Dzięki temu każdy, bez żadnego przeszkolenia może sam sterować ogrzewaniem w swoim domu. Co ważne moduł jest przyjazny dla urządzeń mobilnych. Dzięki zastosowanej technologii RWD (Responsive Web Design) bez względu na to, czy otworzymy go na ekranie laptopa, tabletu czy smartfonu dopasuje się on do urządzenia, z którego aktualnie korzystamy.

Decydując się na zakup sterownika, którym chcielibyście zarządzać przez Internet, pamiętajcie jednak o tym, by spytać sprzedawcę czy urządzenie obsługuje moduł. Starsze urządzenia mają możliwość połączenia wyłącznie ze starszą wersją aplikacji, której możliwości są znacznie bardziej ograniczone.

Testowaliście już emodul.pl? Która z wymienionych funkcjonalności, według Was jest najbardziej przydatna?

Sugerowane produkty

L-X WiFi
L-X WiFi
L-X WiFi
L-9 r
L-9r
L-9 r
L-8e
L-8e
L-8e
L-7e
L-7e
L-7e
L-4 WiFi
L-4 WiFi
L-4 WiFi
ST-16S WiFi
ST-16S WiFi
ST-16S WiFi

Oceń lub podziel się

Zapisz się do newslettera

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy zapisać się do newslettera!

Twój komentarz

- pole wymagane

Komentarze

- Wiesława
Bardzo dobra rzecz sterowanie przez internet
Odpowiedz
- TECH STEROWNIKI

Michał, jeśli chcesz mieć możliwość obsługi kotła korzystając z aplikacji eModul to firma Zębiec odbiera od nas ST-480 zPID w nowej wersji sprzętowej. Najlepiej było by się skontaktować z działem sprzedaży firmy Zębiec w celu zamówienia takiego sterownika. Do takiego sterownika będzie potrzebny tylko moduł rozszerzający ST-505 lub WiFi RS.

Odpowiedz
- Michał

Czy sterownik ST48zPID będzie współpracować z emodul.pl? Jakie funkcje będzie obsługiwać?
Czy może lepiej wymienić ST48 na nowszy? Tylko jaki model, aby uzyskać pełny dostęp z emodul? Piec Zębiec Merkury z podajnikiem ekogroszku.

Odpowiedz
- TECH STEROWNIKI

Na tą chwilę sterowniki instalacji ST-407n, ST-408n i ST-409n nie są obsługiwane z poziomu emodul.eu. Są w przygotowaniu nowe wersje tych sterowników, zbudowane w oparciu o nowy sprzęt który już pozwoli korzystać z nowej platformy. Do ww sterowników można podłączać moduł ST-505 jak i WIFI-RS ale będą one wyświetlały starszą wizualizację znaną z ST-500.

Odpowiedz
- TECH STEROWNIKI

Nowy sprzęt, dostępny od początku tego roku. Współpraca z „nowym” internetem jest dostępna w sterownikach ST-402n PWM od wersji programu 1.1.1. Sterownik ST-402n bez obsługi PWM nie ma możliwości skorzystania z nowej platformy. W sprawie problemów prosimy o kontakt z naszym działem serwisowym.

Odpowiedz
- Pavel

Proszę mi powiedzieć, czy będą pracować ST-408n, ST-409n, ST-407n z danych dostęp do internetu przez moduł? Czy tylko ze starym ST-500.


PS: Można więcej zrobić przegląd, jak ten nowy interfejs (ST-505) będzie współpracować z kontrolerami ST-402n (jak się pojawi, niż można zarządzać lub jakie parametry można śledzić)

Odpowiedz
- User

Witam
Co znaczy nowy sprzęt ? Mam sterownik z ST-402 PWM SD z 2015 i nic zdalnie zmienić nie mogę Dodatkowo Błędnie pokazuje nr schematu nie mówiąc już o licznikach uzysku energii … całkowicie rozbieżne wartości … PANOWIE z TECHa poprawcie się….

Odpowiedz
- TECH STEROWNIKI

„Nowy internet” współpracuje dopiero z najnowszymi wersjami sterowników solarnych ST-402 i ST-460. W porównaniu ze starszymi wersjami różnią się przede wszystkim sprzętem na jakim te urządzenia pracują oraz dodatkowo posiadają nowe oprogramowanie. Niestety nie ma możliwości poprzez aktualizację samego oprogramowania w starszym sterowniku uzyskać możliwości zarządzania tymi sterownikami poprzez nowy panel internetowy.

Odpowiedz
- Użytkownik

Szkoda tylko, że nie współpracuje to z instalacją solarną i sterownikami z rodziny ST-402 lub ST-460. Chciałbym doczekać się momentu, kiedy zdalnie byłbym w stanie kontrolować w/w sterowniki. Póki co można oglądać sobie jedynie temperatury…

Odpowiedz
Co nowego

na blogu TECH Sterowniki

Wszystkie artykuły
Wygodniej, szybciej, oszczędniej – eModul po aktualizacji

Wygodniej, szybciej, oszczędniej – eModul po aktualizacji

Opracowany przez firmę TECH Sterowniki moduł internetowy jest na tyle wszechstronny, że może obsłużyć każdy system grzewczy,  jaki posiadamy w domu, w tym kocioł grzewczy, kominek, pompy ciepła, kolektory słoneczne czy złożoną instalację domową.

Zobacz więcej
Chroń swój budżet i zarządzaj ogrzewaniem przez Internet

Chroń swój budżet i zarządzaj ogrzewaniem przez Internet

Tradycyjne sposoby ogrzewania domu często przyczyniają się do strat energii, wynikających ze zbędnego przegrzewania pomieszczeń lub też do dyskomfortu z powodu ich niedogrzania. Ustawianie dedykowanej temperatury dla poszczególnych pomieszczeń może być czasochłonne i problematyczne - szczególnie wtedy, gdy jesteśmy poza domem. Teraz dzięki specjalnie przygotowanej aplikacji internetowej do sterowania ogrzewaniem podłogowym, będziesz mógł inteligentnie zarządzać temperaturą w swoim domu, z każdego miejsca, w którym się aktualnie znajdujesz.

Zobacz więcej
Steruj ogrzewaniem w swoim domu przez Internet – poznaj emodul.eu

Steruj ogrzewaniem w swoim domu przez Internet – poznaj emodul.eu

Rozważne zarządzanie temperaturą w budynku mieszkalnym podnosi komfort cieplny w pomieszczeniach i jednocześnie pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Co więcej, dzięki nowemu, dedykowanemu rozwiązaniu firmy TECH sterowanie ogrzewaniem staje się niezwykle proste. Mowa o module internetowym emodul.eu, z poziomu którego jesteśmy w stanie kontrolować i zmieniać ustawienia temperatury aż w 8 pomieszczeniach, przez całą dobę i to z dowolnego miejsca na świecie. Jak w praktyce działa emodul.eu? Jeśli jesteście tego ciekawi to zapraszamy Was do przeczytania naszego artykułu, a później samodzielnego przetestowania modułu.

Zobacz więcej