Steruj ogrzewaniem w swoim domu przez Internet – poznaj emodul.eu


Rozważne zarządzanie temperaturą w budynku mieszkalnym podnosi komfort cieplny w pomieszczeniach i jednocześnie pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Co więcej, dzięki nowemu, dedykowanemu rozwiązaniu firmy TECH sterowanie ogrzewaniem staje się niezwykle proste. Mowa o module internetowym emodul.eu, z poziomu którego jesteśmy w stanie kontrolować i zmieniać ustawienia temperatury aż w 8 pomieszczeniach, przez całą dobę i to z dowolnego miejsca na świecie. Jak w praktyce działa emodul.eu? Jeśli jesteście tego ciekawi to zapraszamy Was do przeczytania naszego artykułu, a później samodzielnego przetestowania modułu.

Emodul.eu – zarządzaj temperaturą w 8 pomieszczeniach

W poprzednim miesiącu pisaliśmy o tym jak sterować ogrzewaniem w swoim domu przez internet korzystając z emodul.pl – rozwiązania, umożliwiającego zdalną obsługę kotła lub instalacji. Dziś chcemy wam zaprezentować kolejne rozwiązanie, pozwalające sprawdzać i regulować temperaturę aż w 8 strefach grzewczych: emodul.eu. Korzystając z modułu, w dowolnej chwili i w dowolnym miejscu możemy zweryfikować czy temperatura utrzymuje się na odpowiednim poziomie. Obsługa systemu, podobnie jak w przypadku poprzedniego rozwiązania jest bardzo prosta i intuicyjna. Na dzień dzisiejszy wszystkie jego funkcje można wyświetlać nie tylko w języku polskim, ale również angielskim, niemieckim, czeskim i węgierskim.

W przypadku tego modułu również mamy dwa alternatywne rozwiązania umożliwiające logowanie. Przejście do panelu nastąpi po wpisaniu bezpośrednio w wyszukiwarkę adresu: emodul.eu lub po kliknięciu w znajdującą się na górze strony głównej ikonę ST-505. Jeśli chcemy sprawdzić samą funkcjonalność systemu możemy się zalogować na konto pokazowe.

Dużym ułatwieniem dla administratora serwisu jest możliwość szybkiego przechodzenia pomiędzy modułami emodul.pl, a emodul.eu. Aby to zrobić wystarczy z zakładki „Wybór menu”, dostępnej w górnym menu wybrać jedną z dwóch alternatywnych opcji. W wersji testowej:

 • “L8 TEST” – jeśli chcemy zarządzać temperaturą w poszczególnych strefach
 • “Pellet TEST”  – jeśli chcemy zarządzać kotłem lub instalacją

Strona główna

Z emodul.eu mamy kontrolę nad temperaturą aż w 8 różnych strefach grzewczych. W zależności od zapotrzebowania cieplnego możemy dowolnie zmieniać poziom temperatury w pomieszczeniach w domu czy w mieszkaniu z dużą dokładnością.

Będąc na stronie głównej modułu, dla każdej z 8 stref grzewczych możemy określić poziom temperatury oraz wyznaczyć czas, w którym będzie ona utrzymywana.

emoduleu - strona główna

Administrator systemu w przypadku każdego pomieszczenia może wybrać jedno z trzech rozwiązań, dające odmienne możliwości regulacji temperatury:

 • stała temperatura – możliwość ustawienia temperatury na stałe w przedziale od 5 do 35°C z wykorzystaniem suwaka lub przycisków + i -. Możemy wyznaczyć temperaturę z dokładnością do 0,1°C.
 • z ograniczeniem czasu – pozwala określić z dokładnością co do jednej minuty czas, w którym w konkretnym pomieszczeniu temperatura wzrośnie lub obniży się.
 • harmonogramy – opcja dająca użytkownikowi systemu największe pole manewru. Wybierając w pierwszym etapie harmonogram lokalny możemy określić nastawy temperatur dla każdej ze stref osobno. Aktywując harmonogram globalny dokonamy regulacji temperatury dla wszystkich stref bądź tylko tych wybranych zbiorczo. Z pomocą harmonogramów możemy ustawić temperaturę zadaną dla poszczególnych pomieszczeń z dokładnością do 0,1°C w konkretnym, godzinnym przedziale czasowym.

W zależności od naszych preferencji możemy wyznaczyć odrębne temperatury w różnych przedziałach: przykładowo od poniedziałku do piątku (sobota i niedziela osobno), w innym harmonogramie ustawić temperaturę dla każdego dnia, korzystając z przedziałów godzinowych.

emoduleu - strona główna

Strefy

W celu ułatwienia kontroli i zmiany ustawień dla poszczególnych stref grzewczych najlepiej jest, gdy każda z nich posiada swoją nazwę. Wykazane na koncie testowym nazwy, są tymi sugerowanymi, jednak każdy administrator może je zmienić i dopasować do własnych preferencji właśnie w zakładce: „Strefy”. Na tym etapie możemy sprawdzić poziom baterii, jak również zasięg dla każdej ze stref osobno.

W przypadku wykorzystania sterownika L-8 lub WIFI-8S, w każdej z 8 stref może pracować maksymalnie 6 siłowników. Administrator modułu może na bieżąco kontrolować procentowy poziom otwarcia siłownika, aktualny zasięg i stan naładowania baterii.

emoduleu - strefy

Menu instalatora

Zakładka ta jest widoczna dla użytkownika modułu w momencie, w którym do urządzenia głównego (L-7 lub L-8) jest podłączony sterownik zaworu mieszającego ST-431n. Z poziomu menu możemy zmieniać parametry pracy zaworu mieszającego, podłączonego do sterownika zaworu: regulować temperaturę zadaną, określić typ zaworu (domyślnie ustawiony jest w tym wypadku zawór podłogowy) oraz sprawdzić parametry jego pracy.

emoduleu - menu instalatora

Dla instalatorów dostępna jest również w lewym górnym rogu specjalna wyszukiwarka, z pomocą której można odszukać poszczególne funkcje bezpośrednio po wpisaniu pożądanej nazwy w okienko wyszukiwania.

Statystyki

Każda zmiana poziomu temperatury jest rejestrowana w systemie. Dzięki temu, podobnie jak w przypadku panelu emodul.pl administrator serwisu ma możliwość sprawdzenia, jakie temperatury panowały w poszczególnych pomieszczeniach, zaledwie dwoma kliknięciami: wybierając zakres czasu, dla którego ma zostać wyświetlony wykres oraz klikając w ikonę: “Generuj wykres”.

Po wykonaniu tych dwóch czynności następuje generowanie wykresów dla wszystkich ośmiu stref grzewczych. Przesuwając myszką po wykresie wyświetlane zostają dokładne dane dotyczące pomiarów dla wszystkich stref.

Użytkownik panelu ma do wyboru następujące zakresy czasu:

 • ostatnia doba
 • ostatni tydzień
 • ostatni miesiąc
 • dowolny miesiąc w roku (wybierany z listy rozwijalnej)

emoduleu - statystyka

Ustawienia

W zakładce „Ustawienia” administrator może według potrzeb rozbudowywać system przypisując mu kolejne moduły. Rejestracja każdego z nich przebiega w bardzo prosty, intuicyjny sposób.

Do rejestracji wystarczy:

 • opis modułu
 • kod rejestracji podany na sterowniku
 • adres e-mail (potrzebny do wysyłki powiadomień)
 • nazwa kraju
 • kod pocztowy
 • kod z obrazka

emoduleu - ustawienia

W zakładce „Ustawienia” podobnie jak w przypadku modułu kotłowego możemy ustawić indywidualne dane dla konta: adres email czy hasłoMożemy również zarejestrować kolejny moduł na naszym koncie.   Moduł jest identyczny dla systemów WIFI-8S, jak dla WiFi PK.

Zarządzaj temperaturą nowocześnie – korzystaj z emodul.eu

Odpowiednia temperatura w pomieszczeniach jest jednym z głównych czynników wpływających na nasze samopoczucie. Gdy w pomieszczeniach jest za ciepło będziemy odczuwać senność i zmęczenie, a także możemy narzekać na spadek koncentracji. Z drugiej strony, gdy jest za zimno nie będziemy w stanie spokojnie wypocząć po całym dniu pracy.

Dziś, dzięki wprowadzeniu na rynek sterowników osiągnięcie optymalnej temperatury w pomieszczeniach jest znacznie łatwiejsze. Szybkie tempo życia sprawia jednak, że często brakuje nam czasu na wykonanie wszystkich obowiązków domowych. Emodul.eu jest więc idealnym rozwiązaniem dla zapracowanych, ponieważ pozwala precyzyjnie regulować temperaturę, wtedy kiedy mamy na to czas: podczas przerwy śniadaniowej w pracy, stojąc w sklepowej kolejce czy czekając na autobus. Możemy zwiększyć temperaturę w pomieszczeniu np. na godzinę przed naszym powrotem z pracy czy obniżyć ją, gdy aktualnie nie ma nas w domu. Dzięki temu zawsze w pomieszczeniach panować będzie komfortowa temperatura, a dodatkowo sporo zaoszczędzimy. Czy wiesz o tym, że obniżenie temperatury w pomieszczeniu o zaledwie 3 stopnie pozwala na oszczędność rzędu około 15% na ogrzewaniu?

Zobacz jak prosta jest obsługa naszego modułu internetowego:

Oceń lub podziel się

Zapisz się do newslettera

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy zapisać się do newslettera!

Twój komentarz

- pole wymagane

Komentarze

Brak komentarzy