Chroń swój budżet i zarządzaj ogrzewaniem przez Internet

Porady   |   Sterowanie ogrzewaniem przez internet   |   TECH   |   24.11.2015


Tradycyjne sposoby ogrzewania domu często przyczyniają się do strat energii, wynikających ze zbędnego przegrzewania pomieszczeń lub też do dyskomfortu z powodu ich niedogrzania. Ustawianie dedykowanej temperatury dla poszczególnych pomieszczeń może być czasochłonne i problematyczne - szczególnie wtedy, gdy jesteśmy poza domem. Teraz dzięki specjalnie przygotowanej aplikacji internetowej do sterowania ogrzewaniem podłogowym, będziesz mógł inteligentnie zarządzać temperaturą w swoim domu, z każdego miejsca, w którym się aktualnie znajdujesz.

 

Systemy sterowania

 

O wydajności i ekonomiczności instalacji grzewczej świadczy sposób, w jaki jest ona sterowana. Aby zapewnić przyjazną środowisku i energooszczędną eksploatację ogrzewania warto korzystać z bezprzewodowych sterowników, którymi można zarządzać poprzez aplikację internetową. Współczesne termostaty posiadają różne tryby pracy, często z możliwością dopasowania do dnia tygodnia. Jednak wykorzystanie w pełni ich potencjału jest możliwe dopiero po podłączeniu ich do centralnego systemu sterowania. Ta integracja pozwala na dopasowanie temperatury w kilku pomieszczeniach w zależności od indywidualnych potrzeb mieszkańców oraz wymagań cieplnych w określonej porze dnia. Główną zaletą korzystania z systemów zdalnego sterowania ogrzewaniem jest oszczędność.

 

Jaki sterownik wybrać?

 

Aby usprawnić sterowanie systemem grzewczym w Twoim domu wprowadziliśmy sterownik ST – 2640. Bezprzewodowy sterownik siłowników termoelektrycznych ma możliwość obsługi maksymalnie 22 sterowników termoelektrycznych przy pomocy 8 bezprzewodowych czujników temperatury ST-261r.

 

Regulator posiada styk beznapięciowy – np. do zarządzania urządzeniem grzewczym. Oznacza to, że piec gazowy zostanie załączany tylko wtedy, gdy wystąpi potrzeba dogrzania któregoś z pokoi. Zasada działania sterownika ST - 2640 oparta jest na bezprzewodowej komunikacji urządzenia z czujnikami temperatury umieszczonymi w poszczególnych pomieszczeniach. Do jednego regulatora możemy przypisać maksymalnie 8 czujników, co daje możliwość ustawienia 8 różnych temperatur w 8 różnych pomieszczeniach (przy założeniu, że każde pomieszczanie jest na osobnym obwodzie grzewczym).

Zrzut ekranu 2015-11-26 o 13.52.23

Decydując się na tego typu rozwiązanie dodatkowo należy dokupić:

STT-230/2 siłownik termoelektryczny

ST-261r bezprzewodowy czujnik pokojowy

ST-507 moduł internetowy

 

Aplikacja do zarządzania ogrzewaniem

 

Tego typu rozwiązanie jest idealne dla osób, które dużo czasu spędzają poza domem, a ich tryb życia jest nieregularny. Nie zawsze jesteś w stanie zaprogramować kocioł, tak aby zapewnić właściwą temperaturę w domu. Teraz, dzięki aplikacji internetowej jest to możliwe! Będziesz mógł zarządzać ogrzewaniem w domu lub mieszkaniu w każdej chwili i z dowolnego miejsca, w którym masz dostęp do Internetu.

 

Szacunkowo można powiedzieć, że każdy stopień więcej na termometrach to wzrost wydatków za energię cieplną o 5%. Dzięki aplikacji będziesz mógł kontrolować oraz zoptymalizować temperaturę w ośmiu różnych pomieszczeniach w domu. Pozwali ona także na dowolną modyfikację wszelkich trybów i ustawień ogrzewania. Dzięki temu, że aplikacja dostępna jest na komputery PC, jak i na urządzenia mobilne, pomoże Ci to w łatwy sposób usprawnić pracę systemu grzewczego w Twoim domu.

 

Jeżeli chcesz zmniejszyć swoje rachunki za ogrzewanie, pomyśl o wprowadzeniu w swoim domu nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym zaczniesz oszczędzać.

 

Aktualizacja 

 

O najnowszych rozwiązaniach firmy TECH Sterowniki umożliwiających zdalne sterowanie ogrzewaniem można przeczytać tutaj: https://www.techsterowniki.pl/blog/zarzadzaj-ogrzewaniem-przez-internet--oszczedzaj-czas-i-chron-swoj-budzet .

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?


Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy zapisać się do newslettera!Twój komentarzKomentarze

Brak komentarzy