Jak bez stresu przygotować się do nowego sezonu grzewczego?

Porady   |   23.08.2019

Choć wakacje trwają w najlepsze, to nie da się ukryć, że już niedługo nastaną chłodne dni. Żeby uniknąć stresu związanego z pośpiesznym przygotowaniem do sezonu grzewczego, już dziś pomyśl o automatyce. Dzięki niej będziesz mógł mądrze zarządzać ciepłem i przynieść ulgę swojemu portfelowi.

Oszczędź sobie problemów jesienią

Z roku na rok rośnie liczba osób, które postanawiają sprawdzić, czy sterowniki do zarządzania ogrzewaniem rzeczywiście usprawnią działanie instalacji. Na montaż decydują się nie tylko inwestorzy w nowych budynkach mieszkalnych, ale także w blokach, kamienicach czy domach starszego typu. Popularność rozwiązania bierze się stąd, że system pozwala uniknąć 4 najważniejszych problemów związanych z ogrzewaniem budynków.

Problem 1: Niedogrzane i przegrzane pomieszczenia w domu.

Rozwiązanie: Stały pomiar i edycja temperatury w każdej strefie za pomocą czujników lub regulatorów.

Problem 2: Wysokie rachunki za ogrzewanie wynikające z marnowania energii.

Rozwiązanie: Zarządzanie temperaturą w zależności od potrzeb, czasowe obniżanie temperatury.

Problem 3: Brak kontroli nad systemem grzewczym 

Rozwiązanie: Łatwy nadzór za pomocą sterownika głównego, jak i aplikacji webowej.

Problem 4: Uciążliwa i czasochłonna obsługa instalacji 

Rozwiązanie: Brak konieczności ciągłego schodzenia do kotłowni, sterowanie z poziomu pomieszczeń mieszkalnych lub nawet zdalnie.

System sterowania ogrzewaniem grzejnikowym – nowoczesny sposób na redukcję rachunków

Do efektywnego i oszczędnego sterowania systemem grzewczym, w którym pracują grzejniki, polecamy dedykowany system grzejnikowy. Przede wszystkim ze względu na oszczędności. Badania wykazały, że ogrzewanie może być nawet o 20% tańsze, jeśli będzie wyposażone w nowoczesną automatykę. Główną zaletą systemu jest kontrola otwarcia okna i wyłączenie ogrzewania w czasie wietrzenia.

O zastosowaniu systemu w inwestycjach komercyjnych oraz budynkach użyteczności możesz przeczytać w artykułach: Sterowanie ogrzewaniem w przedszkolach – wyniki programu pilotażowego i Sterowanie grzejnikami w biurach, szkołach, urzędach – oszczędzaj z nowoczesnym systemem.

Równie dobrze sprawdzi się on w budynkach takich jak domy, mieszkania i apartamenty. Jeśli masz w domu grzejniki, to jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż jest wygodne zarówno w montażu, jak i w obsłudze.

Podstawowe elementy systemu sterowania ogrzewaniem grzejnikowym to: 

  • sterownik główny do zarządzania temperaturą,
  • grzejnikowy siłownik elektryczny,
  • bezprzewodowy regulator lub czujnik pokojowy,
  • czujnik otwarcia okna.

Konfigurator do twojej dyspozycji

Masz w domu tylko ogrzewanie podłogowe a może mieszane (ogrzewanie grzejnikowe i podłogowe)? Bez trudu możesz przygotować swój wymarzony system do sterowania ogrzewaniem, korzystając z darmowego konfiguratora. Nowoczesne, autorskiego narzędzie firmy TECH Sterowniki znajdziesz na stronie: https://www.techsterowniki.pl/konfigurator-systemow/typ. Nie musisz zakładać konta ani się logować, by przetestować narzędzie. Z konfiguratorem bez trudu przygotujesz zestaw dla ogrzewania grzejnikowego, podłogowego i mieszanego. Liczba kroków w konfiguracji jest ograniczona tylko do zebrania najpotrzebniejszych informacji, przez co pozwala bardzo sprawnie wygenerować wynik dający jasny obraz tego, jak może wyglądać system w zależności od typu ogrzewania czy liczby pomieszczeń.

Zdalne zarządzanie nowoczesnym systemem

Zarówno systemem grzejnikowym, jak i podłogowym można łatwo i szybko zarządzać zdalnie, dzięki aplikacji eModul. To kolejne, autorskie narzędzie firmy TECH Sterowniki, które od kilku lat jest dostępne dla użytkowników urządzeń TECH Sterowniki i ciągle udoskonalane. Jak wygląda to rozwiązanie, można zobaczyć, przechodząc na konto pokazowe. Informacje w panelu są wyświetlane w czytelny sposób. Pozwalają na stały nadzór nad ogrzewaniem w każdym miejscu i czasie. Użytkownik może dowolnie edytować parametry, a także otrzymywać alarmy w razie awarii instalacji.

Ważne kroki przed rozpoczęciem sezonu grzewczego

Sierpień i wrzesień to także ostatnie chwile, by sprawdzić, czy system grzewczy jest sprawny. Warto pamiętać o dokonywaniu okresowych przeglądów stanu technicznego kotłów. Ważne znaczenie ma sprawdzenie warunków pracy kotła, przeprowadzenie czyszczenia, a następnie wykonanie pomiarów kontrolnych.

Więcej na ten temat można przeczytać w naszym artykule: Przegląd kotła przed sezonem grzewczym: jak, gdzie i kiedy?

Jeśli w pomieszczeniach w twoim domu są zamontowane grzejniki, trzeba je przygotować do pracy. Proste czynności, takie jak oczyszczenie grzejników z kurzu, zwiększy wydajność oddawania przez nie ciepła, a także pozwoli uniknąć nieprzyjemnego zapachu przypalonego kurzu w powietrzu, który często unosi się w powietrzu w pierwszych dniach nowego sezonu grzewczego. Przed sezonem warto także wiedzieć, jak odpowietrzyć grzejnik, a o tym wszystkim i jeszcze więcej można przeczytać w artykule: Jak przygotować grzejniki i centralne ogrzewanie do sezonu grzewczego

Automatyka grzewcza daje przewagę

Różnica między systemem grzewczym, który jest wyposażony w nowoczesne sterowniki a tym bez sterowania, jest ogromna i dotyczy wszystkich najważniejszych aspektów związanych z ogrzewaniem: kosztów, wygody obsługi, komfortu cieplnego czy kontroli. Wybierz system grzewczy, który będzie najbardziej odpowiadał twoim potrzebom i steruj nim, tak jak chcesz. Skorzystaj z konfiguratora i w tym roku przygotuj się kompleksowo do zmian w instalacji.

A jeśli zastanawiasz się, gdzie najbliżej Twojego miejsca zamieszkania możesz zamówić sterowniki, to zajrzyj tutaj: https://www.techsterowniki.pl/dystrybucja. Znajdziesz tam mapę dystrybucji z podziałem na konkretne miejscowości wraz z dokładnymi adresami placówek, w których możesz uzyskać szczegółowe informacje.

Oceń lub podziel się

Zapisz się do newslettera

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy zapisać się do newslettera!

Twój komentarz

- pole wymagane

Komentarze

Brak komentarzy