ST-517

Integrator obiegów grzewczych to sterownik do instalacji, który jest przystosowany do obsługi dwóch obiegów grzewczych. Umożliwia połączenie 2 pomp CO w celu optymalizacji pracy systemu grzewczego.

Opis produktu

Funkcje sterownika

  • sterowanie dwiema pompami
  • współpraca z dwoma regulatorami pokojowymi
  • sterowanie stykiem beznapięciowym

Integrator obiegów grzewczych to sterownik do instalacji, który jest przystosowany do obsługi dwóch obiegów grzewczych. Umożliwia połączenie 2 pomp CO w celu optymalizacji pracy systemu grzewczego.

Dwie pompy w CO – jak działa integrator

Sterownik na 2 pompy CO współpracuje z dwoma regulatorami pokojowymi oraz steruje stykiem beznapięciowym. Po otrzymaniu sygnału z regulatora pokojowego o niedogrzaniu pomieszczenia integrator pomp CO załącza odpowiednią pompę. Jeśli którykolwiek z obiegów zgłasza niedogrzanie, sterownik 2 pomp CO załącza styk beznapięciowy.

Integrator obiegów grzewczych w systemie podłogowym

Gdy sterownik na 2 pompy CO ma obsługiwać instalację podłogową, należy zastosować dodatkowy czujnik bimetaliczny (umiejscowiony na rurze zasilania jak najbliżej kotła) – termik. W razie przekroczenia temperatury alarmowej termik odłączy pompę – nie dopuści do przegrzania delikatnej instalacji podłogowej. W przypadku stosowania modułu ST-517 do zwykłej instalacji można termik zastąpić zworą – łączymy zaciski wejściowe termika.

Sterownik 2 pomp CO– zasady bezpieczeństwa

Integrator pomp CO to urządzenie, które umożliwia połączenie dwóch pomp na jednym sterowniku, zwiększyć wydajność instalacji i przyczynić się do redukcji kosztów ogrzewania. Warto tylko pamiętać, że urządzenie powinno być montowane wyłącznie przez osobę z odpowiednimi kwalifikacjami. Błędne podłączenie przewodów może spowodować uszkodzenie sterownika.

Opis funkcji i wyposażenia sterowników aktualny tylko i wyłącznie z produktami dostępnymi w danym roku kalendarzowym. W celu potwierdzenia posiadanych możliwości danego sprzętu należy kontaktować się z działem techniczno-serwisowym firmy TECH STEROWNIKI.

TECH STEROWNIKI Spółka z ograniczona odpowiedzialnością Sp. k. zastrzega sobie prawo wprowadzania bez uprzedzenia zmian parametrów technicznych, wyposażenia i specyfikacji oferowanych towarów. Zawarte na stronie wszelkie informacje, w szczególności zaprezentowane fotografie, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 4 ust. 3 i 4 Ustawy z dnia 27 lipca 2002 roku o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego (dalej „Ustawa”), a także nie stanowią opisu towaru w rozumieniu art. 4 ust. 2 Ustawy. Niniejsza strona nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.

Pliki do pobrania

Instrukcje

Deklaracje zgodności

Karta gwarancyjna

Systemy sterowania

KONFIGURATOR

Dobierz system do sterowania
ogrzewaniem w Twoim domu

Zobacz więcej

Znajdź najbliższego dystrybutora

GDZIE KUPIĆ
NASZE PRODUKTY

Sprawdź naszą sieć dystrybucji

Zobacz więcej

FAQ

Z jakimi urządzeniami współpracuje Integrator obiegów grzewczych ST-517?

Sterownik obiegów grzewczych współpracuje z dwoma regulatorami pokojowymi dwustanowymi. Jego głównym zadaniem jest zarządzanie dwiema pompami oraz stykiem beznapięciowym. Po otrzymaniu sygnału z regulatora pokojowego o niedogrzaniu pomieszczenia moduł załącza odpowiednią pompę. W sytuacji, gdy którykolwiek z obiegów zgłasza niedogrzanie, moduł załącza styk beznapięciowy. Dzięki temu w pomieszczeniu zawsze panuje komfort cieplny, a system pracuje wydajnie i oszczędnie.

Czy można podłączyć dwie pompy co do jednego sterownika?

Tak, integrator obiegów grzewczych to sterownik do instalacji, który jest odpowiednio przystosowany do tego, by obsłużyć dwa obiegi grzewcze. Podłączenie 2 pomp CO z wykorzystaniem jednego sterownika sprawia, że system grzewczy pracuje optymalnie, uruchamiając pompy oraz styk beznapięciowy tylko na zgłoszenie regulatora. Warto pamiętać o tym, że konfiguracją sterownika obiegów grzewczych z innymi urządzeniami zawsze powinna się zajmować osoba z odpowiednimi kwalifikacjami.

Czy można połączyć ogrzewanie grzejnikowe z podłogowym?

Sterownik obiegów grzewczych może obsługiwać zarówno instalację z grzejnikami, jak i podłogową. W przypadku połączenia z ogrzewaniem podłogowym konieczne będzie zastosowanie dodatkowego czujnika bimetalicznego, termika. Jeśli zostanie przekroczona temperatura alarmowa, to termik odłączy pompę. Dzięki temu nie nastąpi przegrzanie instalacji podłogowej, a co za tymi idzie nie dojdzie do uszkodzenia posadzki. Ze względów bezpieczeństwa zastosowanie takiego rozwiązania jest wskazane.

Jakie korzyści daje połączenie dwóch obiegów grzewczych?

Dzięki połączeniu obiegów z wykorzystaniem sterownika na dwie pompy CO instalacja pracuje wydajniej (zmniejszają się koszty jej eksploatacji i wydłuża żywotność pracy pomp). Jednocześnie integrator obiegów grzewczych zapewnia komfort cieplny, gdyż po otrzymaniu sygnału od regulatora pokojowego o potrzebie dogrzania pomieszczenia do zadanej temperatury wymusza pracę instalacji. Jednocześnie jest to rozwiązanie gwarantujące oszczędności.