×

Ozon generator – przeznaczenie

Generator ozonu OTS-15 to niewielkie, praktyczne urządzenie przenośne, które pozwala skutecznie usunąć gromadzące się w powietrzu oraz na różnych powierzchniach zarodki pleśni, grzybów, roztocza, wirusy oraz bakterie. Ozonator umożliwia także pozbycie się z pomieszczeń nieprzyjemnych zapachów np. stęchlizny, zgnilizny, dymu papierosowego. Powietrze i różne powierzchnie dzięki ozonatorom powietrza są skutecznie zdezynfekowane bez użycia środków chemicznych, substancji zapachowych oraz wykonywania czasochłonnych zabiegów mechanicznych.

Jak działa wytwornica ozonu?

Oczyszczacz powietrza i powierzchni działa dzięki wytwarzaniu ozonu. Powstaje on w generatorze ozonu w wyniku wyładowań atmosferycznych. Ozon to trójatomowa cząsteczka, która tworzy się w czasie rozpadu tlenu na dwa tleny jednoatomowe, które następnie dołączają do obecnych już w powietrzu cząsteczek dwuatomowych. Wykorzystanie ozonatorów to najbardziej skuteczna metoda dezynfekcji, ponieważ ozon jest utleniaczem, który ma bardzo silne działanie toksyczne dla organizmów żywych. W związku z tym, w czasie pracy ozonatorów domowych czy przemysłowych w pomieszczeniu nie mogą przebywać ludzie. Wytwornica ozonu może być wykorzystywana do sterylizacji powietrza i powierzchni zarówno w pomieszczeniach prywatnych, jak i komercyjnych. Urządzenie OTS-15 sprawdzi się także jako ozonator samochodowy.

Generatory ozonu – niewielka waga i wysoka wydajność

Ozonator powietrza firmy TECH Sterowniki to urządzenie o niewielkich wymiarach, ważące zaledwie 2,7 kg. Dzięki temu można go przenosić między pomieszczeniami i dokonywać sterylizacji powietrza i różnych powierzchni. Generator ozonu jest urządzeniem bardzo wydajnym, generuje aż 15 g ozonu na godzinę. W instrukcji obsługi ozonatora powietrza można znaleźć szczegółowe informacje, ile czasu potrzeba do oczyszczenia powierzchni w zależności od jej objętości oraz stopnia zanieczyszczenia.

Generator ozonu OTS-15

Programowalne urządzenie mechaniczno-elektryczne służące do ozonowania wszelkiego typu pomieszczeń i utrzymania dzięki temu najwyższych standardów higieny.

Gdzie zastosować?

Pomieszczenia biurowe
Pomieszczenia hotelowe
Salony kosmetyczne
Salony fryzjerskie
Gabinety dentystyczne
Spa
Domy
Mieszkania
Samochody
Przestrzenie ładunkowe

Dlaczego warto? Najważniejsze zalety ozonatora

Odgrzybianie - usuwanie pleśni

ścian, podłóg oraz wyposażenia

Usuwanie zapachów

papierosy, stęchlizna, zgnilizna

Dezynfekcja - odkażanie

usuwa bakterie, wirusy i grzyby

Likwidacja alergenów

roztocza, pyłki roślin, zarodki pleśni

Wyższa skuteczność niż przy użyciu środków chemicznych

W urządzeniu generowany jest ozon, który trafiając na zanieczyszczenia, wchodzi z nimi w reakcję chemiczną i powoduje utlenienie. Ozonator powietrza do domu lub samochodu reaguje z cząsteczkami zanieczyszczeń takimi jak zapachy, bakterie, wirusy, pleśnie oraz grzyby, powodując skuteczną dezynfekcję powietrza oraz powierzchni różnych przedmiotów.

×

Ozonatory powietrza – ochrona przed chorobami

Z badań wynika, że ozonowanie to zabieg, podczas którego dochodzi do zabicia 90% bakterii i wirusów z otoczenia. Wykorzystywanie w pomieszczeniach ozonatorów powietrza znacząco zmniejsza ryzyko zakażenia różnymi wirusami, w tym także koronawirusem 2019-nCoV. W czasie, kiedy szczególną wagę należy przywiązywać do warunków sanitarnych panujących w pomieszczeniach, w których dochodzi do bezpośredniego kontaktu z innymi, wykorzystanie generatorów ozonu jest szczególnie polecane zarówno dla bezpieczeństwa pracy, jak i dla zapewnienia komfortu psychicznego pacjentom.

Ozonatory przemysłowe i domowe – bezpieczne działanie

Ozon nie pozostawia po sobie niebezpiecznych produktów rozkładu, ale samoczynnie rozpada się do tlenu, dzięki czemu jest przyjazny dla środowiska. Ozonatory przemysłowe są od lat znane i wykorzystywane w szpitalach oraz różnych pomieszczeniach sanitarnych. Prezentowany model OTS-15 sprawdzi się zarówno jako generator ozonu do domu, jak i do lokali usługowych. Za każdym razem działanie ozonatora powietrza należy dopasować do intensyfikacji problemu oraz jego powierzchni. W czasie ozonowanie w pomieszczeniu nie mogą przebywać ludzie ani zwierzęta. Po wyłączeniu wytwornicy ozonu pomieszczenie należy wywietrzyć. W przypadku, kiedy zabieg jest przeprowadzany w pomieszczeniu silnie wentylowanym, wtedy wystarczy 20 minut od zabiegu, do pomieszczeń niewietrzonych lub niewentylowanych można wejść bezpiecznie po upływie 2 godzin od wyłączenia generatora ozonu.

Programowalny ozonator – praca na preferowanych ustawieniach

Generator ozonu jest wyposażony w specjalny sterownik z wyświetlaczem oraz cztery przyciski. Dzięki nim oczyszczacz powietrza można wygodnie obsługiwać. Ozonator jest urządzeniem programowalnym, w trybie czasowym może pracować od 1 minuty do 12 godzin. Parametry pracy ozonatora powietrza można wprowadzić samodzielnie albo skorzystać z ustawień automatycznych. Wskakując długość, szerokość oraz wysokość pomieszczenia, generator ozonu sam dobierze optymalny czas pracy tak, by zabieg był skuteczny.

Bezpieczeństwo pacjentów i klientów

Podczas wykonywania zabiegów stomatologicznych, kosmetycznych czy usług fryzjerskich konieczne jest zachowanie szczególnych środków ostrożności, by przyjmowane osoby czuły się bezpiecznie i nie były narażone na ewentualne zakażenie. Wykorzystanie urządzenia do ozonowania w gabinetach pozwala szybko i skutecznie dokonać dezynfekcji powietrza i powierzchni przed wykonywaniem planowanych zabiegów i świadczeń.

Wysoka wydajność i szybki czas pracy

Ozonator pracuje w pomieszczeniu z wydajnością 15 g/h. Orientacyjny czas pracy urządzenia w pomieszczeniu o powierzchni 30m³ to zaledwie 2 minuty, a o powierzchni 300 m³ – 19 minut. Po ozonowaniu pomieszczenie należy przewietrzyć przez 15 do 30 minut, a w przypadku powierzchni niewentylowanych wydłużyć ten czas o dodatkowe 2 h

Swobodny dobór parametrów pracy do własnych preferencji

Ozonator powietrza jest urządzeniem programowalnym. W czasowym trybie pracy ozonatora profesjonalnego użytkownik może samodzielnie ustawić:

- czas pracy urządzenia do ozonowania – od 1 minuty do 12 godzin
- stężenie ozonu w powietrzu – od 1 mg/m³ do 30 mg/m³, fabryczne ustawienie stężenia to 15 mg/m³
- opóźnienie czasowe rozpoczęcia pracy ozonatora powietrza – od 1 s do 10 min

Można również skorzystać z automatycznych ustawień ozonatora powietrza. W trybie użytkownika, po podaniu takich parametrów jak długość, szerokość i wysokość pomieszczenia, urządzenie do ozonowania samo przelicza objętość przestrzeni i ustala wartość potrzebną do wykonania pełnej ozonacji powietrza. Podczas ozonowania w pomieszczeniu nie mogą przebywać ludzie ani zwierzęta.

Możliwość wykorzystania w dowolnym miejscu i czasie

Ozonator OTS-15 jest urządzeniem o niewielkim wymiarze: 26 × 13 × 20,2 cm i niskiej wadze – zaledwie 2,7 kg. Dzięki temu można go łatwo przenosić i korzystać z niego w wielu miejscach: w pracy, w samochodzie, w domu.
Gwarancja udzielana aż na 4000 godzin pracy do czasu serwisowania daje pewność sprawnego działania generatora ozonu na lata.

Sterylizator
powietrza SPT-31 INOX

Zobacz nasz drugi produkt do skutecznej dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach

Dowiedz się więcej

Pliki do pobrania

Instrukcje

Karta gwarancyjna

Systemy sterowania

KONFIGURATOR

Dobierz system do sterowania
ogrzewaniem w Twoim domu

Zobacz więcej

Znajdź najbliższego dystrybutora

GDZIE KUPIĆ
NASZE PRODUKTY

Sprawdź naszą sieć dystrybucji

Zobacz więcej