Seria 5s - TECH Sterowniki
Seria 5s - TECH Sterowniki

Sterownik główny

L-5s

L-5s

Przewodowy sterownik zaworów termostatycznych (8 sekcji)

Regulatory pokojowe zasilane 230V - przewodowe

Regulatory oraz czujniki temperatury - bateryjne przewodowe

ST-294 v1

ST-294 v1

Przewodowy regulator pokojowy dwustanowy
ST-293 v3

ST-293 v3

Przewodowy regulator pokojowy dwustanowy
ST-297 v3

ST-297 v3

Przewodowy regulator pokojowy dwustanowy

Siłowniki

Seria 5s

Aby uzyskać wymierne korzyści z montażu podłogówki potrzebne jest rozwiązanie gwarantujące sprawną obsługę ogrzewania. Stawiając na kompletny system sterowania ogrzewaniem podłogowym serii 5s, można osiągnąć wysoki komfort cieplny znacznie niższym kosztem i w dowolnym momencie, swobodnie edytować temperaturę w pomieszczeniach.

8-strefowe sterowniki do podłogówki – kontrola temperatury w całym domu

Przewodowe sterowniki do podłogówki serii 5s pozwalają na indywidualną kontrolę i zmianę temperatury aż w 8 strefach grzewczych. Urządzenia są bardzo łatwe w konfiguracji i szybko rozpoznają dodatkowe komponenty np. czujniki temperatury. Charakterystyczne dla systemu sterowania ogrzewaniem podłogowym  czytelne wyświetlacze umożliwiające bieżącą kontrolę parametrów pracy oraz ich łatwe dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Ilość oraz rodzaje poszczególnych komponentów można dobrać w zależności od własnych preferencji i dzięki temu tworzyć układ na miarę własnych oczekiwań. Indywidualna kontrola temperatury, dzięki 8-strefowym sterownikom do podłogówki pozwala na jeszcze większe oszczędności. Zmiany ustawień można dokonywać w zależności od pory dnia, typu pomieszczenia czy własnych aktywności.

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym – najważniejsze elementy systemu

Kompletny system do sterowania podłogówką serii 5 składa się z:

  • sterownika zaworów termostatycznych L-5s, który zarządza pracą urządzeń zamontowanych w pomieszczeniach;
  • regulatorów pokojowych umieszczonych w poszczególnych sferach domu, które umożliwiają różnicowanie temperatury. Kompatybilne modele to: ST-295v3, ST-294v1, ST-292v3, ST-290v3, ST-293v 3, ST-297v3;
  • siłowników termoelektrycznych – sterują zaworami termostatycznymi w rozdzielaczach, zamykają lub otwierają dopływ wody do pętli grzewczych w zależności od sygnału przesłanego przez sterowniki.

Przewodowe sterowniki do podłogówki serii 5 umożliwiają w sumie obsługę aż 50 siłowników termostatycznych. Do zarządzania wykorzystywanych jest 8 regulatorów pokojowych. System posiada także styk beznapięciowy do sterowania dodatkowym urządzeniem grzewczym oraz obsługę pompy podłogowej.

Zarządzanie ogrzewaniem korzystne dla zdrowia

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym za pomocą nowoczesnych urządzeń nie tylko podnosi komfort cieplny i pozwala zaoszczędzić, ale także jest korzystne dla zdrowia. Temperatura w pomieszczeniu wpływa na samopoczucie i poziom koncentracji. Zarówno przesadne przegrzewanie pomieszczeń, jak i ich niedogrzewanie negatywnie wpływa na zdrowie. Dzięki 8-strefowym sterownikom do podłogówki można zapewnić w każdym pomieszczeniu inną temperaturę. Zaleca się przykładowo utrzymanie wyższej temperatury w łazience, a niższej w sypialni. Odpowiednia temperatura w domu utrzymana dzięki przewodowym sterownikom do podłogówki pozwoli na pracę i odpoczynek w komfortowych warunkach. Co więcej, rozważne zarządzanie ciepłem w domu wpływa także na mniejsze zużycie surowców naturalnych, a zatem korzyści także dla środowiska.

Porównanie serii sterowników do ogrzewania podłogowego