Wygodnie steruj grzejnikami – wybierz zestaw dla siebie

Nasze produkty   |   TECH STEROWNIKI   |   29.03.2019


Sterowanie ogrzewaniem to prosty sposób na to, by zapanować nad temperaturą w pomieszczeniach. Montowane na grzejnikach nowoczesne głowice są zarządzane bezprzewodowo z urządzenia głównego, co gwarantuje pełną wygodę i szybkość wprowadzania zmian. Kompletny zestaw grzejnikowy składa się z kilku elementów, które przekazują między sobą sygnał drogą radiową. Poniżej przygotowaliśmy przykładowe zestawy składające się z dostępnych urządzeń, które razem tworzą efektywny system sterowania.

Zestawy grzejnikowe – 3 główne elementy składowe

Nowoczesna technologia to klucz do przeprowadzenia rewolucji w zakresie ogrzewania. System sterowania ogrzewaniem grzejnikowym obsługuje najważniejsze funkcje, które są niezbędne, by w twoim domu zapanowała idealna temperatura.

 

3 główne elementy systemu grzejnikowego to:

 

Urządzenia komunikują się ze sobą drogą radiową. Na tej podstawie wyznaczana jest potrzeba dogrzania strefy. Głowica współpracuje z popularnymi typami zaworów grzejnikowych. Dzięki specjalnym adapterom można ją zamontować na zdecydowanej większości kaloryferów dostępnych na rynku. Głowica wysteruje każdym grzejnikiem, zarówno tym nowoczesnym, jak i tradycyjnym.

Adaptery

Zarządzanie temperaturą bardziej precyzyjne i łatwiejsze niż kiedykolwiek

W domu znajduje się wiele pomieszczeń o różnym przeznaczeniu. Nie każde z nich trzeba ogrzewać jednakowo. Rozwiązaniem gwarantującym jednocześnie wygodę i oszczędności jest różnicowanie temperatury. Właśnie po to zostały stworzone harmonogramy – dopasowane do charakteru poszczególnych pomieszczeń. Zapewnij sobie najwyższy komfort poprzez temperaturę idealnie dobraną do pomieszczenia, pory dnia oraz własnych przyzwyczajeń. Dzięki temu unikniesz przegrzania i niedogrzania pomieszczeń.

Sterowanie ogrzewaniem w cyklu dobowym

W systemie grzejnikowym dostępne są różne urządzenia, które można zestawiać ze sobą, by stworzyć taki system grzejnikowy, jaki jest preferowany. Nie czekaj, tylko już dziś zrewolucjonizuj swój system ogrzewania!

Zestaw nr 1: klasyczny

Elegancki zestaw do sterowania w pomieszczeniu, który zapewni komfortową temperaturę aż w 8 pomieszczeniach jednocześnie. Bezprzewodowy regulator ST-8S WiFi to urządzenie nadrzędne, z którego pomocą można obsłużyć aż 8 stref grzewczych! Urządzenia bardzo dobrze prezentują się w pomieszczeniach, nie zaburzając wrażenia estetycznego.

Zestaw 1 - klasyczny

Zestaw nr 2: grzejniki + podłogówka

W niektórych pomieszczeniach w twoim domu masz zamontowane ogrzewanie podłogowe, a w innych grzejniki? W takim razie poniższy zestaw będzie idealny dla ciebie. Połącz korzyści wynikające z ogrzewania podłogowego i grzejnikowego. Sterownik siłowników termostatycznych L-8 to urządzenie, z którego poziomu będziesz na bieżąco kontrolować temperaturę w pomieszczeniach zarówno z grzejnikami, jak i podłogówką. Urządzenia komunikują się ze sobą bezprzewodowo, dlatego też system możesz zamontować w swoim domu w dowolnym momencie bez kłopotliwego przerabiania instalacji grzewczej.

Zestaw 2 - grzejnik + podłogówka

Zestaw nr 3: minimalistyczny

Jeśli zależy ci przede wszystkim na tym, by urządzenia do pomiaru były dyskretne, to zestaw mini będzie zdecydowanie najlepszym wyborem. Za pomocą regulatora WiFi 8S mini możesz kontrolować temperaturę w 8 strefach grzewczych. Jak sama nazwa wskazuje, w skład zestawu wchodzą urządzenia niewielkie, a jednocześnie spełniające standardy nowoczesnej estetyki. Regulator WiFi 8S mini to jedno z najnowszych urządzeń w ofercie firmy. Na jego ekranie głównym wyświetlane są najważniejsze informacje dotyczące pomiaru temperatury. Płynne przechodzenie między nimi ułatwiają cztery przyciski nawigacyjne. To rozwiązanie dla tych, którzy chcą zachować pełną dyskrecję w pomieszczeniu.

Zestaw 3 - minimalistyczny

Zestaw nr 4: pełna wygoda

Kolejny, prezentowany zestaw gwarantuje przede wszystkim wygodę sterowania. Urządzenie główne posiada wbudowany czujnik temperatury. Dodatkowo moduł WiFi pozwala zarządzać systemem z poziomu aplikacji webowej emodul.eu. To rozwiązanie sprawia, że można z dowolnego miejsca na ziemi kontrolować pomiar temperatury w swoim domu i edytować go, dopasowując do swoich potrzeb. Dodatkowo do zestawu został dodany moduł wykonawczy MW-1. To bezprzewodowe urządzenie włącza lub wyłącza styk beznapięciowy do urządzenia grzewczego po otrzymaniu odpowiedniego komunikatu od sterownika głównego. Co ważne, moduł MW-1 umożliwia pracę aż z czterema urządzeniami jednocześnie!

Zestaw 4 - pełna wygoda

Zestaw 5: premium

W ostatnim z prezentowanych zestawów urządzenie nadrzędne: ST-16S WiFi może kontrolować temperaturę w aż 16 pomieszczeniach równocześnie. To 2 razy więcej niż w przypadku pozostałych urządzeń nadrzędnych. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w domach z dużą liczbą pomieszczeń. Do zestawu dołączyliśmy dodatkowo bezprzewodowy czujnik temperatury zewnętrznej C-8 zr. Dzięki niemu temperaturę w pomieszczeniach można regulować zgodnie z informacją o temperaturze panującej na zewnątrz. Dodatkowo dla utrzymania idealnej temperatury do zestawu można dobrać specjalne czujniki otwarcia okna C-2. Wykrywają one otwarcie okna oraz zapobiegają nadmiernym stratom energii w czasie wietrzenia pomieszczeń. Sterowanie siłownikami odbywa się na podstawie przesyłanego sygnału. Czujnik charakteryzuje się długą żywotnością baterii oraz dyskretnym wzornictwem. Nagłe otwarcie okna to już nie problem. Wietrzenie jest skuteczne i nie generuje dodatkowych kosztów.

Zestaw 5 - premium

Dlaczego warto sterować grzejnikami?

Sterowanie grzejnikami w pomieszczeniach przynosi liczne korzyści. Te najważniejsze to:

  • precyzja pomiaru – regulacja z dokładnością do 0,1°C
  • różna temperatura w różnych pomieszczeniach – w zależności od potrzeb
  • łatwe sterowanie – ustawienia dla wszystkich stref z poziomu jednego urządzenia
  • oszczędności – nieogrzewanie pomieszczeń rzadko wykorzystywanych oraz podczas pobytu poza domem
  • wygodna edycja – możliwość wprowadzania dynamicznych zmian
  • innowacyjne zarządzanie – nawet z poziomu smartfona

Sterowanie grzejnikami – rewolucja w systemie ogrzewania

Ogrzewanie grzejnikowe, dzięki specjalnym sterownikom może być efektywnie zarządzane. W systemie sterowania może pracować różna liczba grzejników, w zależności od potrzeb. Szybka komunikacja między urządzeniami gwarantuje idealną temperaturę w domu przez całą dobę, a dostęp do aplikacji mobilnej - pełną wygodę sterowania bez względu na czas i miejsce przebywania.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?


Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy zapisać się do newslettera!Twój komentarzKomentarze

Brak komentarzy