Czujniki dymu, ruchu, zalania i jakości powietrza – bezpiecznie na co dzień

Nasze produkty   |   Sterowniki specjalistyczne   |   24.08.2022

W swoim domu chcemy się czuć przede wszystkim bezpiecznie i komfortowo. Nowoczesne czujniki znacznie to ułatwiają. Dzięki nim możesz spokojnie spać, pracować czy wykonywać inne aktywności w zaciszu swoich czterech ścian. System inteligentnego sterowania domem Sinum to rozwiązania pozwalające w sposób kompleksowy zadbać o wygodę i możliwie szybko zareagować w razie pojawienia się ewentualnych zagrożeń. W zestawie znajdziesz czujniki: dymu, zalania, ruchu oraz jakości powietrza. O ich działaniu opowiemy w tym artykule.

Czujniki w systemie Sinum – komfort i bezpieczeństwo

System Sinum to nowoczesne rozwiązanie, które swoim zakresem obejmuje 4 obszary działania, a mianowicie:

  • ogrzewanie,
  • oświetlenie,
  • sterowanie roletami,
  • bezpieczeństwo.

O całym systemie można przeczytać w artykule: Sinum - system smart home, poznaj jego możliwości

W tym artykule skupimy się na czujnikach dbających o bezpieczeństwo, działających w systemie Sinum, a dokładniej: czujniku dymu, zalania, ruchu oraz jakości powietrza.

Czujniki w systemie Sinum

Najważniejsze cechy, którymi wyróżniają się wspomniane czujniki i które sprawiają, że są one bardzo wygodnym rozwiązaniem w domowym zaciszu to:

  • bezprzewodowa komunikacja z urządzeniem głównym,
  • automatyczna reakcja w przypadku wykrycia zagrożenia,
  • niewielki rozmiar,
  • minimalistyczny design,
  • komfort i bezpieczeństwo w domu.

Ochrona przed zadymieniem

Dym w pomieszczeniach może się pojawić chociażby wskutek awarii sprzętu elektronicznego czy pożaru. W razie wystąpienia zagrożenia system zareaguje automatycznie, by nie dopuścić do przedostania się dymu do kolejnych pomieszczeń. Podniesie rolety i wyłączy rekuperację. Dzięki temu unikniemy zadymienia całego domu i innych konsekwencji. Dodatkowo system automatycznie powiadomi nas o niebezpieczeństwie. Urządzenie CD-01 przesyła sygnał do centrali EH-01 bezprzewodowo, jest zasilane bateriami, a zagrożenie sygnalizuje głośnym dźwiękiem.

czujnik_dymu

Ochrona przed zalaniem

Czujnik CZ-01 gwarantuje, że unikniemy zniszczenia domowego sprzętu w wyniku zalania. Można go umieścić przykładowo obok pralki czy pod wanną. Dzięki temu w razie nieoczekiwanej awarii system powiadomi nas o niebezpieczeństwie. W przypadku wystąpienia zagrożenia czujnik zalania prześle sygnał do centrali, a w przypadku podłączenia przekaźnika, np. PPS-02 do elektrozaworu do wody i ustawieniu odpowiedniej automatyzacji spowoduje jego zamknięcie. To bardzo opłacalne rozwiązanie, biorąc pod uwagę koszty związane z usuwaniem skutków takich awarii. Czujnik będzie na bieżąco monitorować sytuację. Urządzenie jest niewielkich rozmiarów i ma uniwersalny design, dlatego będzie dobrze prezentować się w łazience czy innym pomieszczeniu w domu. Urządzenie działa sprawnie dzięki sensorom, które znajdują się na spodzie urządzenia. Czujnik będzie alarmował o wycieku wody do momentu ustania zagrożenia.

czujnik_zalania

Ochrona przed włamaniem

W systemie Sinum dostępne są również czujniki ruchu. To skuteczna ochrona przed nieproszonymi gośćmi w sytuacji, gdy bliscy pozostają poza domem, a ktoś dostał się do jego wnętrza. Otrzymamy wtedy automatyczne powiadomienie i ochronimy swój dorobek. Multisensor CR-01 to urządzenie bezprzewodowe, dlatego jego montaż jest bardzo łatwy. Czujnik jest zasilany baterią o długiej żywotności. Dzięki temu, że może nie tylko kontrolować ruch, ale także sprawdzać natężenie światła czy poziom temperatury, to stanowi idealne uzupełnienie systemu inteligentnego domu. Każdy z ustawionych parametrów można wykorzystać w automatyzacjach albo przypisać do scen.

czujnik_ruchu_w_domu

Jakość powietrza pod ciągłą kontrolą

Dzięki czujnikom można również zadbać o to, by codziennie oddychać świeżym powietrzem. System Sinum będzie na bieżąco kontrolować jakość powietrza w pomieszczeniach i weryfikować jego parametry. W razie gdy czujnik odnotuje pogorszenie parametrów (czujnik bada stężenie pyłu zawieszonego w powietrzu PM10, PM 2,5, PM4), rekuperator, czyli centralka wentylacyjna rozpocznie wydajniejszą pracę, aby przywrócić pożądany poziom jakości powietrza. Jako użytkownik systemu otrzymasz automatycznie powiadomienie na smartfona i rozpocznie się wietrzenie pomieszczenia. Urządzenie CJP-01 jest niewielkie, ma czytelny wyświetlacz, co pozwala na łatwe i wygodne sprawdzenie pomiarów.

czujnik_powietrza

Aby dowiedzieć się więcej na temat systemu Sinum, zapraszamy do kontaktu ze specjalistą na żywo lub online. W trakcie rozmowy można zobaczyć przykłady zastosowań urządzeń z systemu Sinum, obejrzeć prezentację, a także otrzymać darmową wycenę.

Przeczytaj także: Gdy ogrzewanie myśli o Tobie – oszczędzaj i ciesz się komfortem każdego dnia

Oceń lub podziel się

Zapisz się do newslettera

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy zapisać się do newslettera!

Twój komentarz

- pole wymagane

Komentarze

Brak komentarzy