Sinum – system smart home, poznaj jego możliwości

Porady   |   Dom energooszczędny   |   12.07.2022

Planujesz budowę domu? A może myślisz o remoncie mieszkania lub biura? Każdy moment jest właściwy, by zainwestować w automatykę. Inteligentne, nowoczesne systemy, które współpracują i wymieniają się między sobą informacjami, pomogą Ci w wykonywaniu codziennych czynności, zadbają o Twoje bezpieczeństwo i komfort. Najnowszym rozwiązaniem w tym zakresie jest system Sinum.

Czy warto inwestować w inteligentne rozwiązania?

Wiele osób zadaje sobie to pytanie. Rosnąca liczba zainteresowanych, a także już zadowolonych Klientów jest potwierdzeniem tego, że tak. Montaż inteligentnych systemów przynosi liczne korzyści. Przede wszystkim to zupełnie nowe możliwości do wykorzystania w swoim domu, wyższy poziom bezpieczeństwa i oszczędności, gdyż użycie innowacyjnych rozwiązań obniża koszty eksploatacji urządzeń elektronicznych. Do tego dochodzi oczywiście wygoda. Przykładowo możliwość włączenia i wyłączenia światła z poziomu jednego urządzenia czy bieżąca, zdalna kontrola parametrów pracy.

Więcej na temat zalet montażu domowej automatyki pisaliśmy w artykule: Inteligentny dom – czym jest i jakie korzyści przynosi

Inteligentna automatyka – najważniejsze systemy

Firma TECH Sterowniki opracowała nowoczesny system urządzeń pozwalający w sposób kompleksowy zadbać o komfort, oszczędności i wygodę w swoim domu. System Sinum to aż 4 rozwiązania a dokładnie systemy: sterowania ogrzewaniem, oświetleniem, roletami oraz bezpieczeństwa.

system-smart-home

System sterowania ogrzewaniem

Temperatura, która będzie się zmieniać w zależności od Twoich potrzeb to nie iluzja. Bez względu na to, czy za oknem szaleje burza, czy jest piękna, słoneczna pogoda, w zaciszu Twojego domu będzie panować pełny komfort cieplny. I to przez cały rok. Nowoczesne, czułe urządzenia zareagują na czynniki takie jak zmiana temperatury podłogi czy otwarte okna. Poziom temperatury w każdym pomieszczeniu z osobna można dobrać do swoich potrzeb, a nawet ustawić wcześniej harmonogramy, by zmieniała się w zależności od aktywności domowników.

system-sinum

Sprawdź dostępne regulatory temperatury: https://www.sinum.eu/produkty/regulatory-temperatury

Sterowanie oświetleniem

Włączanie światła za pomocą jednego kliknięcia lub w momencie wykrycia ruchu w pomieszczeniu? Tak, teraz to możliwe dzięki systemowi sterowania oświetleniem. Pozwoli on zaoszczędzić, wyłączając oświetlenie w czasie, kiedy nie wykryje w pomieszczeniu żadnego ruchu, a także ułatwi poruszanie się w domu po zmroku, oświetlając pomieszczenia. Oświetlenie można zintegrować m.in. z systemem sterowania roletami i czujnikami ruchu, dzięki czemu w domu będzie panował pełen komfort.

system-smart-home-Tech-Sterowniki

Sprawdź dostępne włączniki światła: https://www.sinum.eu/produkty/wlaczniki-swiatla

Czujniki dbające o bezpieczeństwo

Chcesz czuć się pewnie i bezpiecznie w swoich czterech ścianach? Niech Twój dom będzie pod nieustanna kontrolą dzięki trzem czujnikom: dymu, zalania i jakości powietrza. Gdy nagle w pomieszczeniu pojawi się dym, system podniesie rolety i wyłączy rekuperację. Dodatkowo czujniki zalania umieszczone obok pralki czy pod wanną pozwolą ochronić dom przed zalaniem na wypadek awarii, co pozwoli uniknąć kosztownego remontu. W razie niebezpieczeństwa czujnik ruchu zaalarmuje w sytuacji, jeśli w czasie naszej nieobecności ktoś pojawi się w domu.

system-smart-wlasciwosci

Sprawdź dostępne czujniki: https://www.sinum.eu/produkty/akcesoria

Sterowanie roletami oraz markizami

Twój dom powinien być miejscem, w którym możesz oddać się relaksowi po całym dniu wypełnionym różnymi obowiązkami. Możesz kontrolować, ile światła przedostanie się do wnętrza, podnosząc lub opuszczając rolety. Co ważne, możesz to robić zaledwie jednym kliknięciem i łączyć czynności z innymi. Dzięki automatycznym roletom i markizom zadbasz również o prywatność w swoim domu. Opuszczanie i podnoszenie rolet może się odbywać w wybranych godzinach, a także można tę czynność powiązać z włączaniem oświetlenia.

systemy-Tech-Sterowniki

Sprawdź dostępne włączniki rolet: https://www.sinum.eu/produkty/wlaczniki-rolet

Zdalny dostęp do parametrów

Parametrami pracy systemu Sinum możesz zarządzać zawsze, nawet będąc w pracy czy na wakacjach. I to przez całą dobę. Bez względu na to, gdzie jesteś, z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu. I w ten sposób zarządzać całym systemem. Dzięki aplikacji możesz wygodnie sterować domowymi strefami, dopasowywać ich funkcjonalności do potrzeb domowników i przypisywać do stref konkretne urządzenia. Dodatkowo zdalnie będziesz mieć dostęp do statystyk urządzeń, możesz optymalizować ich wydajność, by uzyskać jeszcze większy komfort, a także personalizować sposób, w jaki będą prezentowane konkretne dane, dodawać skróty do pomieszczeń i urządzeń.

Główny element systemu

Centrala Sinum EH-01, jest sterownikiem głównym, który komunikuje się z urządzeniami i modułami Sinum. To w pełni funkcjonalne centrum dowodzenia. Estetyczne urządzenie jest przystosowane do odbierania sygnału od poszczególnych urządzeń i przekazywania poleceń zgodnie z preferencjami użytkownika. Jego najważniejsze funkcje prezentuje poniższa grafika.

system-smart-dla-domu

Sprawdź możliwości systemu

System Sinum to inwestycja w przyszłość. Jak zacząć? Możesz się skontaktować z przedstawicielami firmy TECH Sterowniki przez formularz kontaktowy, spotkać na żywo lub online. Podczas spotkania poznasz lepiej zastosowania systemu i obejrzysz prezentację. Na życzenie możesz też odebrać darmową wycenę instalacji dopasowaną do Twoich potrzeb.

Sprawdź także dodatkowe akcesoria: https://www.sinum.eu/produkty/akcesoria

Oceń lub podziel się

Zapisz się do newslettera

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy zapisać się do newslettera!

Twój komentarz

- pole wymagane

Komentarze

Brak komentarzy