Gdy ogrzewanie myśli o Tobie – oszczędzaj i ciesz się komfortem każdego dnia

Porady   |   Dom energooszczędny   |   28.07.2022

Jednym z elementów składowych SINUM, który umożliwia nowoczesne zarządzanie domem, jest system sterowania ogrzewaniem. Dzięki niemu zadbasz o idealną temperaturę w pomieszczeniach przez cały rok, a jednocześnie sporo zaoszczędzisz. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, w którym zaprezentujemy możliwości systemu inteligentnego sterowania ogrzewaniem.

Dlaczego warto zainwestować w system sterowania ogrzewaniem?

Powodów jest wiele, ale trzeba zwrócić uwagę na kilka fundamentalnych czynników.

Idealna temperatura każdego dnia. Bez względu na to, czy na zewnątrz pada śnieg, deszcz, wieje wiatr czy może jest piękna, słoneczna pogoda – system zadba o to, by dom był spokojnym azylem, w którym panuje pełny komfort cieplny.

Dopasowanie temperatury do potrzeb domowników. W każdym pomieszczeniu może panować inna temperatura, a wszystko w zależności od preferencji użytkowników i ich aktywności dobowej. Bez względu na to, czy śpisz, uczysz się, odpoczywasz czy pracujesz, temperaturę możesz dopasować do własnego rytmu dobowego.

Różnicowanie temperatury w pomieszczeniach. Inteligentny system ogrzewania to taki, w którym to Ty decydujesz o tym, kiedy i jakim pomieszczeniu temperatura wzrośnie lub spadnie. Dzięki temu system dopasuje się nie tylko do różnych wymagań poszczególnych użytkowników, ale też specyfiki pomieszczeń.

Maksymalna efektywność. System został zaprojektowany tak, by dostarczać ciepła do pomieszczeń wtedy, kiedy w domu przebywają ludzie. Podczas wyjazdów wakacyjnych, weekendowych czy w trakcie pobytu domowników w pracy czy na zakupach system będzie zużywał mniej energii, co przełoży się na niższe rachunki.

Pełna kontrola. Masz pełny wgląd w statystyki, by na bieżąco móc kontrolować, analizować i dokonywać zmian w parametrach pracy. Dzięki temu system jest skrojony na miarę Twoich oczekiwań.

Analiza i porównywanie parametrów pozwala:

  • zwiększyć wydajność ogrzewania, dokonując korekt w ustawieniach po szczegółowym zapoznaniu się z zadanymi parametrami,
  • zweryfikować stosunek temperatury zadanej do aktualnie panującej,
  • dokładnie przeanalizować wyniki z danego dnia, tygodnia czy miesiąca.

Możesz edytować wartości w każdym pomieszczeniu z osobna, a także ustawiać harmonogramy, dzięki którym system w określonych godzinach w wybranych porach dnia będzie pracował zgodnie z danymi parametrami. To bardzo wygodne rozwiązanie zapewniające wygodę, komfort i oszczędności.

ogrzewanie-domu-Tech-Sterowniki

Niekontrolowana utrata ciepła przez okna to już przeszłość

Jak wiadomo, wietrzenie to podstawa i najszybszy sposób, by pozbyć się z domu różnych zapachów. Dużo ciepła traci się w trakcie wietrzenia szczególnie w chłodne dni. Inteligentne sterowanie ogrzewaniem w domu zakłada zarówno maksymalne wykorzystanie wygenerowanego ciepła, jak i ochronę przed jego uciekaniem w czasie wietrzenia. Gdy okno zostanie otwarte, system wyłączy ogrzewanie, by nie tracić energii, ale też automatyczne włączy je, kiedy okno zostanie zamknięte. Bez Twojej ingerencji i konieczności ręcznego zakręcania zaworów na grzejnikach. W momencie kiedy okno zostanie otwarte, czujnik otwarcia C-2n przekaże informację o tym do centrali EH-01, która na bazie pozyskanych informacji steruje siłownikami elektrycznymi i zamyka je w danej strefie.

Produkty do sterowania ogrzewaniem w pomieszczeniach

Do kontroli i edycji i zarządzania temperaturą służą specjalne regulatory temperatury. Wśród nich są urządzenia samodzielne (seria SINGLE lub FRAME), a także połączone z włącznikiem/włącznikami światła lub sterownikami do rolet (seria DOUBLE).

  • Klasyczne szklane regulatory temperatury umożliwiają dokładny pomiar oraz edycję temperatury w pomieszczeniach, w których są zamontowane, a także wilgotności powietrza. Niektóre modele mają dodatkowo możliwość pomiaru temperatury podłogi. Są to urządzenia łatwe w montażu, bezprzewodowe, z wyświetlaczem LCD umożliwiającym chwilowe podświetlenie (co jest bardzo przydatne po zmroku) oraz dotykowymi przyciskami.
  • Czujniki temperatury to urządzenia dedykowane dla inwestorów, którzy stawiają na minimalizm. Czujniki są przeznaczone do montażu na ścianie, w zależności od modelu różnią się zakresem obsługiwanych funkcji. Przykładowo czujnik C-8f jest dedykowany do pomiaru temperatury podłogi.
  • Regulatory zintegrowane z włącznikiem/włącznikami światła to nowość w ofercie (seria DOUBLE). Taki zestaw do inteligentnego sterowania umożliwia zarządzanie zarówno ogrzewaniem, jak i oświetleniem. Do wyboru modele z jednym, dwoma, trzema, czterema lub sześcioma włącznikami oświetlenia.
  • Regulator z włącznikiem rolet. Model WZR-02 pozwala na jednoczesne zarządzanie ogrzewaniem oraz opuszczaniem lub podnoszeniem rolet zewnętrznych. To kolejne rozwiązanie 2w1 (seria DOUBLE), dzięki któremu zapewnienie komfortu cieplnego w pomieszczeniach stanie się szybsze i łatwiejsze.

Wszystkie wymienione regulatory bezprzewodowo łączą się z centralą Sinum EH-01. To urządzenie, które zbiera i analizuje dane z urządzeń i modułów zewnętrznych, a także umożliwia sterowanie i zmianę stanu urządzeń.

regulatory-temperatury

Moduł PS-08 230

Stanowi kolejny element systemu do sterowania ogrzewaniem. Moduł PS-08 230 to urządzenie dedykowane do zarządzania ogrzewaniem podłogowym, a dokładniej ośmioma siłownikami termoelektrycznymi. Dodatkowo może włączać inne urządzenia, które są zasilane 230 V. Moduł w połączeniu z centralą EH-01 stanie się elementem inteligentnego ogrzewania w domu. Po podłączeniu urządzenia pozwala sterować 8 przekaźnikami w urządzeniu przy pomocy przeglądarki lub aplikacji mobilnej, ustawiać harmonogramy pracy, a także zdalnie sterować całym systemem.

Siłowniki do ogrzewania grzejnikowego

Z centralą Sinum współpracują również montowane na zaworach siłowniki grzejnikowe STT-869 oraz STT-868. To dedykowane rozwiązania do zarządzania ogrzewaniem w pomieszczeniach, w których są zamontowane grzejniki. Siłowniki wyróżniają się swoim niewielkim rozmiarem i cichą, efektywną pracą. Bezprzewodowo komunikują się z urządzeniem nadrzędnym, ich montaż jest bardzo prosty i nie wymaga dodatkowych zmian w instalacji. Inwestycja w siłowniki pozwala zachować pełny komfort cieplny w pomieszczeniach i jest dobrym rozwiązaniem zarówno w pomieszczeniach prywatnych, jak i w komercyjnych, np. w pokojach hotelowych.

Mądrze zarządzaj ogrzewaniem przez cały rok

Bez względu na to, czy stawiasz na ogrzewanie grzejnikowe, czy podłogowe, dzięki nowoczesnym urządzeniom w Twoim domu zniknie problem niedogrzanych lub przegrzanych pomieszczeń. To aktualnie najlepsze rozwiązanie dostępne na rynku. Więcej informacji na temat systemu ogrzewania można uzyskać po skontaktowaniu się ze specjalistą na żywo lub online. Podczas spotkania można uzyskać garść informacji na temat działania systemu, doboru konkretnych rozwiązań, zobaczyć przykładowe zestawienie i prezentację. Możesz również uzyskać darmową wycenę dopasowaną do potrzeb budynku, w którym chciałbyś zainstalować system, jego układu czy innych, posiadanych instalacji. System sprawdzi się zarówno w budynkach dopiero co wybudowanych, jak i starszych, gwarantując wygodę na co dzień.

Więcej informacji na temat systemu znajdziesz w artykule: Sinum – system smart home, poznaj jego możliwości

Oceń lub podziel się

Zapisz się do newslettera

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy zapisać się do newslettera!

Twój komentarz

- pole wymagane

Komentarze

Brak komentarzy