Aplikacja eModul – idealne rozwiązanie dla zapracowanych

Sterowanie ogrzewaniem przez internet   |   TECH   |   16.03.2018


Za sprawą rosnącej liczby użytkowników smartfonów coraz popularniejsze staje się zdalne sterowanie ogrzewaniem. Aplikacja do nadzoru pracy systemu grzewczego eModul, to możliwość kontroli i edycji pracy instalacji grzewczej szybko i wygodnie. Dlaczego warto przemyśleć jej zainstalowanie na swoim telefonie i jakie zalety przynosi – o tym poniżej.

1. Nie marnujesz energii, kiedy jesteś poza domem

Aplikacja eModul to idealne rozwiązanie dla osób, które żyją intensywnie, często pracują w różnych godzinach i brakuje im czasu na obowiązki domowe. Nie od dziś wiadomo, że edycja parametrów pracy urządzenia grzewczego w zależności od własnych aktywności znacząco wpływa na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Dzięki aplikacji możesz te same czynności wykonywać zarówno w domu, jak i w biurze, a wszystko po to, by osiągnąć maksymalny komfort i wydajność przy jak najniższym zużyciu energii. Korzystając z harmonogramów pracy urządzeń, możesz różnicować temperaturę w ciągu dnia w różnych przedziałach czasowych za pomocą laptopa, tabletu czy smartfonu, z dowolnego miejsca na Ziemi. Za pomocą aplikacji eModul możesz w każdej chwili obniżyć temperaturę, gdy zapomniałeś to zrobić przed wyjściem do pracy, na zakupy czy w drodze na wakacje. 

Tryby pracy

2. Wracasz do optymalnie nagrzanych pomieszczeń

Nie warto marnować energii, kiedy jesteśmy poza domem, ale też dla własnego komfortu dobrze jest zapewnić sobie optymalną temperaturę po powrocie do niego. Z aplikacją eModul jest to bardzo proste. Gdy jesteś w drodze powrotnej z pracy, uczelni, zakupów, siłowni itp. możesz zaprogramować system tak, by od progu powitało Cię przyjemne ciepło. Możliwość generowania ustawień dla każdego pomieszczenia z osobna sprawia, że możesz zdecydować, w którym pomieszczeniu ma być najcieplej (np. łazience, ponieważ po powrocie do domu chcesz się od razu wykąpać).

Stała temperatura 

3. Masz wszystkie najważniejsze parametry ogrzewania pod stałą kontrolą

Aplikacja eModul nie tylko podnosi komfort, ale także daje domownikom większe poczucie bezpieczeństwa. W dowolnym momencie możesz sprawdzić nie tylko temperaturę w pomieszczeniach, ale także parametry pracy urządzenia grzewczego. Dzięki temu wiesz, czy system działa sprawnie, a co za tym idzie efektywnie. Optymalne ustawienia parametrów pozwolą na zużycie mniejszej ilości paliwa oraz większe oszczędności w portfelu. Jeśli w Twoim domu to właśnie Ty jesteś osobą odpowiedzialną za obsługę systemu grzewczego, to dzięki aplikacji zyskasz większy spokój, bo będziesz mieć zawsze na oku pracę całej instalacji.

 

Co więcej, wszystkie dane możesz skrupulatnie analizować dzięki wykresom, które są dostępne w zakładce „Statystyki”. Monitorując efekty pracy urządzenia grzewczego oraz wartości temperatury w poszczególnych porach dnia możesz dążyć do jeszcze sprawniejszej i tańszej pracy systemu.

Statystyki

4. Wiesz o ewentualnej awarii, zanim jeszcze wrócisz do domu

W podajniku jest bardzo mało paliwa, a może jeden z czujników podczas Twojej nieobecności uległ uszkodzeniu? W razie nieprawidłowości powiadomienie otrzymasz wprost na swoją komórkę smsem lub mailem, w zależności od tego, jaki sposób kontaktu wybierzesz w ustawieniach. To ułatwi Ci szybszą reakcję i rozwiązanie problemu.

 

Wszystkie komunikaty dotyczące pracy urządzenia grzewczego są archiwizowane w zakładce „Historia alarmów” i oznaczone dokładną datą i czasem wystąpienia. Nowością wprowadzoną przez programistów w ubiegłym roku jest specjalna wyszukiwarka, która pozwala szybko sortować alarmy według daty wystąpienia, typu alarmu czy nazwy. Co więcej, wszystkie alarmy można łatwo pobrać korzystając z przycisku „Pobierz”.

 Alarmy w aplikacji eModul

5. Możesz liczyć na szybszą fachową pomoc

Opiekę nad swoim systemem możesz powierzyć wykwalifikowanej firmie instalacyjnej lub serwisowej. W razie jakichkolwiek problemów instalator sam może się zalogować w module, sprawdzić ustawienia i pomóc w rozwiązaniu problemu bez konieczności dojeżdżania do klienta. To niezwykle wygodne rozwiązanie i co ważne, szybsze i tańsze. W zakładce „Menu serwis”, po wpisaniu specjalnego kodu można wejść w kluczowe ustawienia pracy sterownika i wprowadzić zmiany, by cała instalacja mogła znów pracować sprawnie.

Menu serwis

W zakładce „Ustawienia” można pobrać konkretne ustawienia dla każdego modułu powiązanego z kontem, a następnie w razie problemów je wydrukować.

Zalety aplikacji eModul

Aplikacja eModul jest niezwykle praktyczna i wygodna w obsłudze, dzięki licznym usprawnieniom, które zostały w niej wprowadzone, zarówno w warstwie technicznej, jak i wizualnej. Dzięki nim jest przejrzysta, czytelna i intuicyjna. Użytkownik ma zawsze najważniejsze informacje w zasięgu wzroku, dzięki temu nie ma wrażenia chaosu.

 

Wizualne i techniczne zalety aplikacji eModul:

  • jedna aplikacja do wszystkich systemów (ogrzewania podłogowego, grzejnikowego, instalacji z wieloma źródłami ciepła, kolektorów słonecznych).
  • płynne przechodzenie pomiędzy modułami (dzięki liście rozwijalnej znajdującej się w prawym górnym rogu)
  • wygodne wyświetlanie (przy większej liczbie modułów możemy wybrać, który będzie wyświetlany jako pierwszy, domyślny)
  • możliwość planowania temperatury z wyprzedzeniem dzięki harmonogramom
  • objaśnienia trudniejszych pojęć i ustawień. W zakładkach „Menu” oraz „Menu instalatora” są wyświetlane po naciśnięciu znaku pytajnika.
  • prosta konfiguracja. Po zainstalowaniu aplikacji na swoim smartfonie wystarczy zarejestrować moduł w zakładce „Ustawienia”.
  • duże, klikane elementy interfejsu
  • kafelkowy układ pozwala zachować przejrzystość
  • czytelne ikony są łatwe w identyfikacji i ułatwiają korzystanie z aplikacji
  • proste animacje sygnalizują pracę w danym ustawieniu

Zdalne zarządzanie ogrzewaniem – jak zacząć?

Jeśli masz sterownik/sterowniki naszej firmy z możliwością zdalnej obsługi, to potrzebujesz jedynie modułu internetowego ST-505 lub WiFi RS oraz telefonu, by rozpocząć swoją przygodę ze sterowaniem ogrzewaniem online. Aplikację do instalacji na urządzeniu mobilnym pobierzesz za darmo zarówno dla systemu Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.techsterowniki.emodul&hl=pl, jak i IOS: https://itunes.apple.com/pl/app/emodul/id1155426727?mt=8.

Zdalne zarządzanie - maksymalny komfort i bezpieczeństwo

Możliwość zdalnego zarządzania ogrzewaniem jest przydatna w wielu życiowych sytuacjach. Zmieniając nastawy systemu w czasie nieobecności w domu nie tylko dbamy o nasze rachunki, ale także bezpieczeństwo całego systemu. W razie jakichkolwiek nieprawidłowości możemy znacznie szybciej zareagować i nie dopuścić do dalszych uszkodzeń. Wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji przetestować aplikacji, zachęcamy do zalogowania się na konto pokazowe: https://emodul.eu/ i sprawdzenia dostępnych funkcji!

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?


Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy zapisać się do newslettera!

Przeczytaj równieżTwój komentarzKomentarze

- Arczi

Z tymi wymaganiami to nie do końca tak jak w opisie. Mając np ST-402n bez PWM i WIFI RS można jedynie łączyć się przez stronę. Użytkownicy chcąc skorzystać z eModul musieliby kupować nowy sterownik. Szkoda, że firma nie pomyślała o starszych użytkownikach.

Odpowiedz