7 powodów, przez które nie wdrożyłeś systemu zarządzania ogrzewaniem (jeszcze!)

Porady   |   TECH   |   23.07.2018


Sterowanie ogrzewaniem to klucz do rozważnego zarządzania energią w domach. Przyczynia się do zmniejszenia kosztów w budżecie rodzinnym, zapobiega niepotrzebnym utratom energii, poprawia komfort domowników. Pytanie więc brzmi: dlaczego nie wszyscy dążymy do tego, by zarządzać ciepłem w swoim domu? Jakie przekonania i opinie powstrzymują przed podjęciem zdecydowanych kroków? Oto lista najbardziej demotywujących poglądów.

1. Systemy zarządzania ogrzewaniem są dla dużych przedsiębiorstw.

Jeśli mieszkasz w budynku o niewielkiej powierzchni, to być może zastanawiasz się, czy aby na pewno sterowniki do zarządzanie ogrzewaniem są dla Ciebie. Być może myślisz, że zarządzaniem energią powinni się zająć wyłącznie właściciele dużych obiektów, bo przecież to oni płacą najwięcej za ogrzewanie. Ciebie raczej kwestia zarządzania ogrzewaniem nie dotyczy. W końcu Twój dom jest zbyt mały, by uzyskać realne oszczędności.

 

Błąd. Wydatki na energię stanowią dużą część budżetu każdego domostwa. Bez względu na wielkość budynku. Dlaczego więc ich nie zmniejszyć? Inteligentne urządzenia pozwalają na sprawne zarządzanie ciepłem w każdym pomieszczeniem w domu i dzięki temu uzyskanie realnych oszczędności. Korzystając z systemu zarządzania ciepłem otrzymujemy szczegółową informację zwrotną na temat zużycia energii i kosztów, które trzeba ponieść.

2. Nie wiem, czy inwestycja mi się opłaci.

Każdy rozważny inwestor, zanim podejmie decyzję na temat zakupu urządzeń i rozpocznie prace montażowe, wpierw stara się ocenić opłacalność inwestycji. Zazwyczaj porównywany jest koszt inwestycji z szybkością jej zwrotu. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu praktycznie każdy chce się upewnić, że inwestycja z czasem się zwróci. Problem polega jednak na tym, że większość osób nie wie, w jaki sposób sprawdzić opłacalność prac… i dlatego rezygnuje z podejmowania jakichkolwiek działań.

 

Błąd. Urządzenia TECH Sterowniki dają możliwość nie tylko edycji parametrów, ale także zbierania i analizy danych na temat ogrzewania, co pozwala na określenie poziomu oszczędności. Zbierane informacje dotyczące zużycia energii pozwalają zauważyć wzorce, które w innym przypadku byłyby niemożliwe do zaobserwowania. Mając zamontowane w pomieszczeniach czujniki, regulatory pokojowe czy głowice termostatyczne można sprawdzić zużycie energii o różnych porach dnia, w różnych dniach tygodnia i dowiedzieć się, ile udało się zaoszczędzić.

Czy wiesz, że...

3. Kontrolowanie energii jest dla mnie zbyt skomplikowane.

Nowe technologie w domu? Lepiej omijać je szerokim łukiem. Strach i niechęć w stosunku do zaawansowanych technologii są zaskakująco powszechne i dotyczą różnego typu działalności. Nie inaczej jest w przypadku sterowników do zarządzania ogrzewaniem. Lepiej więc zaniechać nawet próby montażu.

 

Błąd. Najnowsze systemy zarządzania ogrzewaniem są niezwykle proste w obsłudze, ponieważ wykorzystują najbardziej intuicyjne rozwiązania. Dzięki temu bez wątpienia sterowanie ciepłem nie jest bardziej skomplikowane niż korzystanie ze smartfona. Minęły czasy, kiedy trzeba było chronić urządzenie tak, by przypadkiem nikt go nie dotknął. Dzisiejsza technologia jest dla wszystkich. Wystarczy, że dasz sobie trochę czasu na przyzwyczajenie się do nowych procesów. Na naszym blogu regularnie informujemy o naszych nowych urządzeniach, tłumaczymy zasady ich działania, opisujemy możliwości. Każdy może także skorzystać z pomocy naszych specjalistów.

4. Nie mam czasu na zmianę parametrów pracy instalacji

Jesteśmy zajęci – to jeden z tych nielicznych faktów na temat współczesnego życia, które są bezdyskusyjne. Jesteśmy przeciążeni pracą, mamy mniej czasu na spotkania z rodziną czy znajomymi. Czujemy większą presję, by z każdej godziny w ciągu doby wycisnąć maksimum. A skoro tak, to wiele osób zakłada, że lepiej zrezygnować z zarządzania ciepłem, a więc też urządzeń sterujących, by nie dokładać sobie niepotrzebnych obowiązków (zwłaszcza że nawet na bieżące brakuje już czasu).

 

Błąd. Nowoczesne systemy zarządzania ogrzewaniem to urządzenia, których pracę można zaprogramować z dużym wyprzedzeniem. Tym samym zmiany parametrów nie trzeba ustawiać codziennie. W przypadku określania temperatury w pomieszczeniach można skorzystać z opcji harmonogramu globalnego i ustalić temperaturę dla wszystkich stref.

Wybrane opcje umożliwiające szybkie sterowanie temperaturą

5. Boję się, że stracę kontrolę nad systemem grzewczym.

Czy w pomieszczeniu naszpikowanym elektroniką na mieszkańców czyhają zagrożenia? Być może niewiedza na temat sterowania spowoduje wprowadzenie ustawień, które będą działać na naszą niekorzyść? Czujesz się z tego powodu niepewnie?

 

Błąd. Bunt maszyn rodem z Matrixa raczej nam nie grozi. To właściciel instalacji jest osobą sterującą pracą systemu. Szczególnie można to odczuć i docenić w chwilach, kiedy jesteśmy poza domem. Wracając po długim dniu pracy do domu, podgląd parametrów na ekranie telefonu daje poczucie bezpieczeństwa. Specjalne opcje alarmujące o nieprawidłowościach pozwalają na właściwą reakcję w najszybszym możliwym czasie. To chroni urządzenie grzewcze przed zniszczeniem i stratami z tym związanymi. Sterowniki są systemami, dzięki którym cały system jest chroniony przed awarią bardziej prawdopodobną niż atak morderczych maszyn.

6. Na pewno nie znajdę urządzenia dopasowanego do potrzeb mojej instalacji.

Aby kupić i zainstalować urządzenie do sterowania ogrzewaniem trzeba mieć pewność, że wybór jest trafny. Jeśli instalacja jest bardziej skomplikowana, to pojawia się pytanie, czy aby na pewno sterownik sprosta oczekiwaniom. Obawiasz się, że nie dopasuje się do Twoich potrzeb i aktywności?

 

Błąd. Obawy są niesłuszne. Duża liczba opcji do wyboru jest tego najlepszym świadectwem. W jaki sposób postulat elastycznego dopasowania do potrzeb Klienta jest realizowany w odniesieniu do sterowników, przedstawia poniższa grafika.

Personalizacja systemu zarządzania

7. Nie mam ochoty na przerabianie całej instalacji grzewczej.

Bałagan, zamieszanie, wysokie koszty – z tym często kojarzy nam się ingerencja w jakąkolwiek domową instalację. Podobnie jest w przypadku instalacji grzewczej. Nic więc dziwnego, że decyzja o podjęciu działań jest często odwlekana i postrzegana jako kłopot, którym nikt nie ma ochoty się zająć. W końcu wszystko wymaga dokładnego przemyślenia i zaplanowania krok po kroku, prawda? A na to trzeba czasu.

 

Błąd. W przypadku systemów do zarządzania ogrzewaniem nie ma się czego obawiać. A to dlatego, że w budynkach zamieszkanych alternatywnym rozwiązaniem do instalacji urządzeń przewodowych są urządzenia bezprzewodowe. Inwestycja w system bezprzewodowy pozwala uniknąć kłopotliwego montażu i ingerencji w dotychczas poprowadzone okablowanie. To mniejsze koszty i jednocześnie mniejszy bałagan. Dzięki urządzeniom bezprzewodowym można zacząć zarządzać ogrzewaniem w dowolnym momencie.

 

Wszystkie stereotypowe przekonania na temat zarządzania ogrzewaniem można więc włożyć między bajki. Wciąż nie jesteś przekonany? Poniżej przytaczamy kilka wypowiedzi uczestników naszego tegorocznego quizu na temat korzyści wynikających z zarządzania ogrzewaniem.

 

Zalety zarządzania ogrzewaniem według uczestników quizu: „Co wiesz o firmie i urządzeniach TECH Sterowniki”:

Sterowanie ogrzewaniem przynosi oszczędności na wielu płaszczyznach:

 

Nie dość, że w dłuższej perspektywie oszczędzam pieniądze, ponieważ zarządzając ogrzewaniem zwiększam efektywność systemów grzewczych w domu, to jeszcze oszczędzam czas, ponieważ mogę wszystkim zarządzać z komputera lub ze smartfona, gdy jestem w pracy, na zakupach, w autobusie, w łóżku, wannie... gdziekolwiek! I nie muszę się martwić, że wrócę do przegrzanego domu albo rano obudzę się w zamrażarce.

 

Instalacja wyposażona w sterowniki jest wygodna i prosta w obsłudze:

 

Prostota. Nic trafniejszego na sam początek nie da się wymyślić. Czy istnieje coś prostszego niż możliwość bezprzewodowej zmiany temperatury w całym domu? Wystarczy, że poczujesz chłód wieczorów oglądając swój ulubiony program, sięgniesz po sterownik TECH i zamiast wstawać do kaloryfera, by zmienić temperaturę, po prostu ustawisz na sterowniku tyle stopni, na ile masz ochotę. Czyż to samo w sobie nie mówi bardzo wiele? :) Zdecydowanie kolejnym dużym plusem jest możliwość kontrolowania temperatury w całym domu. Wystarczy włączyć sterownik, a on sam kontroluje i utrzymuje określoną temperaturę. Warto też wspomnieć o oszczędności prądu i co za tym idzie pieniędzy. Kto nie chciałby mieć możliwości wyłączenia ogrzewania przed dłuższym wyjazdem i dzięki możliwości zaplanowania na sterowniku przed naszym powrotem wrócić do ogrzanego domu? Korzyści jest naprawdę bardzo wiele, ale te moim zdaniem mówią bardzo dużo.

 

Zarządzanie ciepłem ma zbawienny wpływ na środowisko naturalne:

 

Inteligentne zarządzaniem ciepła to przede wszystkim mniejsze obciążenie środowiska generowanym przez ludzi smogiem. Czystsze powietrze to lepsza jakość naszego życia, a zdrowia nie można wycenić na żadne pieniądze. Dbajmy o siebie, dbajmy o nasze przyszłe pokolenia.

Zarządzanie ogrzewaniem jest dla wszystkich

Nadszedł czas, by zmienić myślenie o sterowaniu ogrzewaniem i dołączyć do grona osób, które już zyskują oszczędności. Postęp w komunikacji pomiędzy sterownikami, telefonami komórkowymi i urządzeniami gospodarstwa domowego nabiera rozpędu i zmienia system funkcjonowania naszych domów. W praktyce zarządzanie ogrzewaniem może być proste, niedrogie i całkiem łatwe do wdrożenia!

 

 

Czy unikałeś zarządzania ogrzewaniem z jednego z przytoczonych powyżej powodów? A może masz swoje własne? Podziel się nimi w komentarzu!

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?


Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy zapisać się do newslettera!Twój komentarzKomentarze

Brak komentarzy