Sterowniki do kotłów, pieców z podajnikiem - TECH Sterowniki
Sterowniki do kotłów, pieców z podajnikiem - TECH Sterowniki

Sterowniki do kotła z podajnikiem

ST-48

ST-48

Sterownik do kotła z podajnikiem
ST-80

ST-80

Sterownik do kotła z podajnikiem

Aby umożliwić optymalne i ekonomiczne spalanie opału wykorzystuje się sterowniki do kotłów z podajnikiem, które zarządzają pracą wentylatora doprowadzającego powietrze do komory spalania, pompami i podajnikiem. Sterownik pieca z podajnikiem znacznie ułatwia obsługę systemu grzewczego i optymalizuje pracę całego układu. Dzięki niemu można zarządzać procesem wytwarzania ciepła oraz jego rozprowadzania po całym systemie grzewczym.

Sterownik do pieca z podajnikiem a efektywność pracy instalacji

Sterownik pieca z podajnikiem to urządzenie bardzo powszechne, dzięki któremu kotły mogą pracować bardziej ekonomiczne. Pozwalają na taki dobór poszczególnych parametrów, by umożliwić oszczędne spalanie opału i zapewnić użytkownikom komfort cieplny. Tego typu sterowniki zarządzają pracą pompy CO oraz wentylatorem, co wpływa na tempo spalania oraz osiąganą temperaturę. Sterownik do pieca z podajnikiem może współpracować z regulatorami w pokoju. Są urządzeniami przeznaczonymi do obsługi kotła CO wyposażonego w podajnik ślimakowy lub tłokowy. Montaż wysokiej jakości sterownika do pieca z podajnikiem ślimakowym czy tłokowym i dobranie jego właściwych parametrów pozwala oszczędzić nawet do kilkudziesięciu procent paliwa.

Proste i zaawansowane sterowniki do kotłów z podajnikiem

W zależności od potrzeb użytkownika i typu kotła wykorzystuje się sterownik do pieca z podajnikiem ślimakowym lub tłokowym o podstawowej budowie (przeznaczone do zarządzania wentylatorem, podajnikiem i dwiema pompami) lub nieco bardziej rozbudowane urządzenia umożliwiające obsługę zaworu mieszającego i pomp dodatkowych. Najbardziej zaawansowane sterowniki do pieca z podajnikiem pozwalają na podłączenie dodatkowych zaworów mieszających, a te, które wyposażono w komunikację bezprzewodową RS można również obsługiwać przez internet. Każdy inwestor, który zastanawia się jaki sterownik do pieca z podajnikiem ślimakowym będzie najlepszym wyborem, powinien więc wstępnie określić swoje preferencje, by dobrać urządzenie do swoich potrzeb.

Sterowniki do kotłów z oprogramowaniem PID

Firma TECH Sterowniki w ofercie ma również sterowniki do pieca z podajnikiem z PID. Takim urządzeniem jest regulator temperatury ST-580 zPID. Jest to sterownik do pieca z podajnikiem ślimakowym (w ofercie firmy dostępne są także wersje na podajnik tłokowy). W tego typu sterowniku moc nadmuchu jest obliczana na podstawie pomiaru temperatury kotła i temperatury spalin mierzonej na wylocie kotła. W sterowniku praca wentylatora odbywa się w sposób ciągły, a moc nadmuchu zależy bezpośrednio od mierzonej temperatury kotła, temperatury spalin oraz różnicy tych parametrów od ich wartości zadanych. Zaletą takiego regulatora jest stabilne utrzymywanie temperatury zadanej bez niepotrzebnych przeregulowań i oscylacji. W trosce o jak najwyższą jakość produktu i zadowolenie klienta końcowego sterowniki te są dostępne jedynie dla producentów kotłów.