Nauka, praca i relaks w domu – jak regulować temperaturę?

Jednym z ważniejszych czynników, które wpływają na samopoczucie, jest temperatura. Jakie parametry warto ustawić, by w pomieszczeniach panował odpowiedni klimat?

Nauka, praca i relaks w domu – jak regulować temperaturę?

W ostatnich miesiącach więcej czasu spędzamy w domach. Dbamy więc o to, by było bezpiecznie, a także komfortowo. Jednym z ważniejszych czynników, które wpływają na samopoczucie, jest temperatura. Jakie parametry warto ustawić, by w pomieszczeniach panował odpowiedni klimat?

Dlaczego warto regulować temperaturę?

Liczne badania dowodzą, że wartość temperatury wpływa zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Prawidłowa zwiększa wydajność pracy i nauki, gdyż sprzyja skupieniu, a także efektywnemu wypoczynkowi. Dlaczego? Ma to związek z tym, że nasz organizm jest niczym termostat – zarówno zbyt wysoka, jak i zbyt niska temperatura sprawiają, że stara się on dostosować do warunków, a przez to zużywa więcej energii i szybciej się męczy.

Regulatory i czujniki temperatury w pomieszczeniach

Temperatura utrzymywana na odpowiednim poziomie pozwoli zachować komfort zarówno fizyczny, jak i psychiczny. W ofercie firmy TECH Sterowniki za komfort cieplny w pomieszczeniach odpowiadają regulatory oraz czujniki temperatury.

Regulatory TECH Sterowniki wyróżniają się:

Sterowanie w systemach z ogrzewaniem podłogowym i grzejnikowym

Regulatory pokojowe działają sprawnie zarówno w systemach ogrzewania z zamontowanymi grzejnikami, jak i ogrzewaniem podłogowym.

W przypadku ogrzewania grzejnikowego nadrzędnym urządzeniem jest sterownik główny, do wyboru: WiFi 8S, WiFi 8S mini lub ST-16S WiFi. Urządzenie to komunikuje się z zamontowanymi w pomieszczeniach regulatorami pokojowymi, a także bezprzewodowymi siłownikami elektrycznymi (STT-868 lub STT-869), zapewniając sprawne działanie ogrzewania.

W domach i mieszkaniach z ogrzewaniem podłogowym głównym elementem systemu jest sterownik siłowników termostatycznych, do wyboru: L-4, L-5S, L-7, L-8, L-9R, L-10. Główne urządzenie komunikuje się z regulatorami w pomieszczeniach oraz siłownikami termoelektrycznymi.

Regulacja temperatury na życzenie

Dzięki regulatorom zamontowanym w systemie grzejnikowym lub podłogowym można łatwo i wygodnie zarządzać temperaturą w pomieszczeniach. Warto jednak pamiętać, że poczucie komfortu jest subiektywne. Umieszczone w pokojach, kuchni, sypialni i łazience regulatory pozwolą dostosować temperaturę do preferencji użytkowników, a także aktywności oraz pory dnia. W zależności od modelu regulator może także mierzyć temperaturę podłogi lub pracować w różnych trybach (w tym dzień/noc) w ustalonych przedziałach czasowych.

Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi dostępnymi modelami regulatorów pokojowych: https://www.techsterowniki.pl/k/regulatory-pokojoweAutor:
rzecznik@techsterowniki.pl